Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ Келтіру формулалары
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Тригонометрия. |
Мектеп:М.Маметова атындағы орта мектеп |
||
Күні:27.01.2023 |
Мұғалімнің аты-жөні:Әлім Райхан Жаманаққызы |
||
Сынып: 9 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Тригонометрия формулалары. |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
9.2.4.4 Келтіру формулаларын қорытып шығару және қолдану; |
||
Сабақтың мақсаты |
|
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. Ұжымдық жұмыс. 3 мин. «Шабадан, еттартқыш,қоқыс жәшігі» әдісі |
Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Саралаудың «жіктеу» тәсілін пайдаланып,сыныпқа градус жазылған қима-қағаз тарата отырып,сыныпты топқа бөлемін. «Менің жүрегімде не?» тәсілді қолдау арқылы мен оларға жүрек нысанды турлі-түсті қима-қағаз таратамын.
Мақсат: оқушыны алған білімін саралай білуге дағдыландыру.
|
«Менің жүрегімде не?» тәсілді қолдау арқылы мен оларға жүрек нысанды турлі-түсті қима-қағаз таңдайды. Мақсаты: Оқушылар бойында идея немесе тілек білдіру, тыңдау дағдыларын дамытуға бағыттау, сондай-ақ барлық оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту жағдайларын теңестіру. Тиімділігі: Оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл -күйін көтереді, бауырмалдығын оятады. «Мен саған, сен маған» әдісі арқылы интербелсенді тақтадағы дұрыс жауаппен оқушылар бірін –бірі тексереді. |
Дескриптор: -1-ші сұраққа жауап береді. -2-ші сұраққа жауап береді. -3-ші сұраққа жауап береді. 3-балл Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады
|
Оқулық 9-сынып. қима-қағаз
Градус жазылған қима-қағаз |
||
Ұжымдық жұмыс. 8 мин. |
Жаңа тақырыпты меңгеру. 4.Проблемалық ой тастай отырып, жаңа тақырыпты ашу мақсатында әр топқа тапсырма беремін. Тригонометриялық функциялардың қасиеттерын пайдаланып функциялардың мәндерің есепте; 1-топ. = 2-топ = = = = 3- топ = = = = Саралау:Оқушылар алған білімдерін пайдалана өтырып жаңа тақырыпты ашуға тыісті есептер шығарады,қателерге түзету енгізіп көмектесемін Жаңа тақырыпты меңгеру |
Оқушылар жауап береді Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлауды дамыту. Тиімділігі: Оқушының танымдық дағдысы артады Ол үшін bilimland.kz сайтынан видео көрсетіледі. Мақсаты:оқушыларға келтіру формулалары туралы түсінік беру және оларды қолдануды уйрету. . Видео көру арқылы оқушылар қолдарындағы дәптерлеріне формулаларды «түртіп қойып» тақырыпты топпен талқылайды. |
Дескриптор: -функциялардинг қасиеттерын пайдаланады -функциялардың периодтылығын анықтыйды -функциялардың ширектерде таңбасыны табады -синус,косинус, тангенс,котангенс функциялардың мәндерін есептейді. 3-балл Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады |
ДК экраны Сұрақтар топтамасы. Оқулық 9-сынып. https://bilimland.kz/kk/subject/
|
||
Сабақтың ортасы 10 мин. Жеке жұмыс. |
Тапсырма: Кестені толдырындар
Саралау: Бұл тапсырмада саралаудың «Қарқын» тәсілі көрініс табады. Ерекше білімді қажет ететін оқушыларға көмек көрсету. |
Түсінбеген тапсырмаларды бір- біріне түсіндіреді. Топтар келесі топтың тапсырмасын алмасып тексереді. Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, топтық талдау жасайды. Талқылау нәтижесінде өзара бір келісімге келіп кестені толтырады. |
Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады
|
ДК экраны 9 сынып, Алгебра Шыныбеков «Атамұра» 2019 Кесте |
||
Жеке жұмыс. 10 мин.
«Ойлан, топтан, бөліс» үштік әдісі |
«Ойлан, топтан, бөліс» үштік әдісі арқылы 3 топқа оқулықтан әр түрлі есептер беремін, Берілгені: = = = 2-топ №405(3,4),406(1) = = . = Саралау:Оқулықтан әр турлі есептер беріп- қызыл,сары түс көтерген балаларға көмек беремін.
|
Берілген тапсырма бойынша есепті жеке орындайды
3-топ №405(5,7),406(4) = = =
|
Дескриптор. -Тригонометриялық функцияның қай ширекте екендігін анықтайды -Келтіру формулалар кестесін пайдаланып мәндерін жазады 2-балл Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады
|
ДК экраны 9-сынып оқулығы.
|
||
Жеке жұмыс. 7 мин. «Конверттегі сұрақ» тәсілі |
«Конверттегі сұрақ» тәсілі Тапсырма; деп алып, ның мәнін табыңдар.
Саралау. Оқушылардың деңгейіне байланысты деңгейлік тапсырмалар беремін.
|
«Конверттегі сұрақ» тәсілі
бойынша жұмыс жасайды. Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, жұптық талдау жасайды. Талқылау нәтижесінде өзара бір келісімге келіп есепті орындайды. |
Дескриптор: -Келтіру формулаларын қолдайды -Келтіру формулалар кестесін пайдаланады -Өрнектің мәнін табады. 3-балл Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады
|
. . ДК экраны қосымша |
||
Сабақтың соңы. Рефлексия 7 мин. |
« Қара жәшік ішіндегі жұмыс» әдісін қолдаймын Жәшік ішінде тест тапсырмасы болады. 1. = a) б) с) д)жауабы өзге 2. = a) б) 1 с ) -1 д )- 3. ) a) б ) с ) д )
Рефлексия;”Ресторан” әдісі.Әр топқа ватман таратамын -Маған ұнады,тағы барма......... -Мен бүл туралы көп нәрсе ....... -Маған көп үнады... -Мен сіңірдім.... -Мен түсіндым.... -Өтінемін, қосыңыз... Материалды жүктеу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |