Материалдар / Ашық сабақ Кеңестік Қазақстандағы әдебиет және өнер
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ Кеңестік Қазақстандағы әдебиет және өнер

Материал туралы қысқаша түсінік
XX ғасырдың 40-50 жылдарындағы әдебиет пен өнердің дамуын зерттеу
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
22 Ақпан 2023
604
4 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Білім беру ұйымының атауы:


Пәні:

Қазақстан тарихы

Бөлім:

XX ғасырдың 40-50 жылдарындағы әдебиет пен өнердің дамуы

Педагогтің аты-жөні:

Маханбетжанқызы Бегіманасұлу

Күні:


Сынып: 9

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Кеңестік Қазақстандағы әдебиет және өнер

Зерттеу сұрағы: 40-80 жылдары мәдениет саласы неліктен шарықтау шегіне жетті ?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

9.2.2.1 Кеңестік әдебиет пен өнер туындыларында қоғамдық өмірдің бейнелеуін талдау

9.2.2.2 Мұхтар Әуезов шығармаларының әлем әдебиетіндегі орнын бағалау

Сабақтың мақсаты:

XX ғасырдың 40-50 жылдарындағы әдебиет пен өнердің дамуын зерттеу

Құндылықтарға баулу :

Қазақстандық патратизм және өнерге баулу

Пәнаралық байланыс :

Әдебиет,музыка

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

7 мин

1.Ұйымдастыру кезеңі:


«Көңіл күй» әдісі арқылы оқушылар арнайы QR кодты сканерлеу арқылы Classroomscreen бағдарламасында көңіл күйіне сәйкес келетін смайликтерді енгізу арқылы жауап береді.Сабаққа қатысушы оқушылар түгелденеді.


Оқушылар интерактив тақтада көрсетілген QR кодты сканерлеу арқылы жұмыс жасайды.

Мадақтау


Сабақтың ортасы

30 мин




2. Үй тапсырмасын сұрау


«Сәйкестендіру» әдісі арқылы үй тапсырмасы сұралады. LearningApp бағдарламасы арқылы тақтада көрсетілген сұраққа оқушылар жауап береді.


1) Д.В.Сокольский – электрохимиялық әдіс бойынша катализаторларды зерттеуді ұйымдастырды

2) У.М.Ахмедсафин – гидрология және гидрофизика саласында жемісті еңбек етті

3) Ш.Чокин – Ертіс-Қарағанды магистралды каналын салудың негізгі мәселелерімен айналысты

4) М.А.Айтхожин – генетика мен микробиология ғылымында айтарлықтай нәтижеге қол жеткізді

5) А.И.Бараев – топырақты қорғау жүйесін құру бойынша зерттеулер жүргізді

6) Ә.Х.Марғұлан – жеке тарихи және археологиялық мектебін құрды

7) К.А.Ақышев – алтын адамды тапты

8) Е.А.Бөкетов – Қарағанды химия-металлургиялық инстутын ашты

3.Жаңа сабақты түсіндіру

Жаңа сабақты түсіндіру барысында кеңестік Қазақстандағы әдебиет пен өнерге байланысты арнайы дайындалған видео үзінділер көрсетіледі.

4.Топтық жұмыс

Топтық жұмыс бойынша әр топ өзіне берілген тапсырмаларды орындайды.

1."Әдебиет пен газет,журналдар" әдісі:

Газет,журналмен,бұқаралық ақпарат құралдарын қолдана отырып өздеріне берілген тапсырмаларды орындау

2."Театр және өнер" әдісі:

Кеңестік кезеңде көрермен көз айымы болған кинодан үзінді көрсету

3."Киноплёнка" әдісі :

Кеңестік кезеңдегі өнерді шарықтау шегіне жеткізген төл туындылар жайлы ақпарат беру

5.Жұптық жұмыс

6.Жеке жұмыс

«Мұхтар Әуезов шығармаларын талдау»

Miro тақтасында оқушылар жеке-жеке М.Әуезовтың шығармашылығы жайлы талдау жүргізеді

7. Саралау тапсырмасы (ҚБ тапсырмасы)

«Идеологиясыздандыру» мәнін ашу

Неліктен 1946-1980 жылдары әдебиет пен өнерде «Үлкен серпіліс» болды ?

Шарты: 1)Әдебиет саласындағы жаңалықтарға баға беру

2)Театр және кино саласындағы жаңалықтарға сипаттама беру

3) Бұқаралық ақпарат құралдарындағы өзгерістерді анықтау

6.Бағалау

Бағалау шкаласы:

"5" - 9-10 балл

"4" - 7-8 балл

"3" - 5-6 балл

Есімі аталған оқушылар кезекпен-кезек шығып картада шыққан сұрақтарға жауап береді.

























Оқушылар видео үзіндіні зер салып тыңдайды.






Топтар өздеріне берілген тапсырмалар бойынша жұмыс жасай отырып,сабақта алған ақпараттарымен бөліседі.














Оқушылар жанындағы оқушылармен біріге отырып кестені толтырады






Бағдарлама арқылы оқушылар өз ойларын білдіреді





Оқушылар кезек-кезек өз ойларын білдіреді













Сабақ барысында белсенді қатысқан оқушылар балдық жүйемен бағаланады.

Мадақтау







































Мадақтау






















«Ең үздік жұп»




















https://learningapps.org/display?v=pkfz5jhst22

























https://youtu.be/M0bY_31o-RE







Газет,киноплёнка





















Дәптер,кесте ,оқулық









Miro бағдарламасы







Презентация













Презента

ция

Сабақтың соңы

8 мин

«Бір ауыз сөз» әдісі.

Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.

Мақсаты:Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады.

Тиімділігі:Тақырып бойынша оқуш

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!