|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Кеңістіктегі бұрыш. Кеңістіктегі арақашықтық |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
21.01.2025 |
|
Сыныбы: 10 «ә» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Екі жазықтық арасындағы бұрыш. Екіжақты бұрыш |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
10.3.3 жазықтықтар арасындағы бұрыштың (екіжақты бұрыш) анықтамасын білу, кескіндей алу және оның шамасын табу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
1)жазықтықтар арасындағы бұрыштың (екіжақты бұрыш) анықтамасын білу; 2)түзу мен жазықтық арасындағы бұрыштың анықтамасын біледі, кескіндей алу; 3)түзу мен жазықтық арасындағы бұрыштың анықтамасын есептер шығаруда қолдану; |
|
Құндылықтарға баулу |
«Талап» құндылығына: Есептер шығаруда Жеке және командамен жұмыс істей білу, жұппен және топпен тапсырмаларды орындау кезінде бір-бірімен дұрыс қарым-қатынас орната білу; сабақтың мақсатын ашу барысында жаңа тақырыпты түсіндіру барысында Сыни және креативті ойлауға, жаңаны білуге, тануға құштар болу құндылықтарын дарыту. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. Ұжымдық жұмыс. 5мин. |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу. «Ақ тілек»әдісі арқылы психологиялық жағымды ахуал орнатамын. «Броун» әдісімен үш топқа реттік сандар бойынша бөлемін. Оқушылардың зейінін сабаққа аудару мақсатында ширату жаттығуын жүргіземін. Сыныптық жұмысты өзара бағалау арқылы бағалап,кері байланысты ауызша орнатамын 2.Үй тапсырмасын тексеру |
Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлауды дамыту. Тиімділігі: Оқушының танымдық дағдысы артады. Сонымен қатар оқушыға сабақтың өмірмен байланысын көрсетеді және сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтауға мүмкіндік береді. |
Жарайсың!, Керемет!, Жақсы!, Талпын!,. |
ДК экраны Сұрақтар топтамасы. Оқулық 10-сынып. Оқу құралдары Тақта Слайд |
|
Миға шабуыл. «Ой қозғау» әдісі. 10мин. |
Жаңа тақырыпты слайдпен түсіндіру
|
|
Дескриптор: -сұракка жауап береді Бағалау: «Мадақтау сөздері» әдісі арқылы бірін-бірі бағалайды. Жарайсың!, Керемет!, Жақсы!, Талпын!,. |
ДК экраны Сұрақтар топтамасы. Оқулық 10-сынып.
|
|
Сабақтың ортасы 20мин. |
«Ойлан,жұптас,бөліс» әдісі 1-тапсырма Суретте екі жазықтық бір-бірімен 30 градус бұрыш жасап қиылысқан. α жазықтығында жатқан А нүктесінен келесі β жазықтығына түсірілген перпендикуляр ұзындығы 4 см-ге тең болса, А нүктесінен екі жазықтықтың қиылысу түзуіне дейінгі ең кіші қашықтықты тап
|
Берілген тапсырма бойынша есепті орындайды Саралау: берілген тапсырманы орындау барысында ерекше білім беруді қажет ететін оқушыларға қабілетті оқушылар көмек береді Бұл тапсырмада саралаудың «Қарқын» тәсілі көрініс табады. Ерекше білімді қажет ететін оқушыларға көмек көрсету. |
Дескриптор: -сызбасын сызады -екіжақты бұрышты табады Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады |
ДК экраны Сұрақтар топтамасы. Оқулық 10-сынып. Оқу құралдары Тақта Слайд |
|
|
2-тапсырма γ
және
β
жазықтықтарының
арасындағы α
бұрышын
табыңыз |
3-тапсырма Ұзындығы 3,2 тең DM кесіндісі ABCD ромб жазықтығына (∠ADC - доғал) перпендикуляр. Ромб диагональдары 12 және 16 тең. Келесі жазықтықтар арасындағы бұрышты табыңыз: а) АВС және МВС; б) AMD және CMD. |
|
ДК экраны Сұрақтар топтамасы. Оқулық 10-сынып. |
|
|
4-тапсырма 1 топқа ABCDA1B1C1D1 кубында ABC1 және ABC жазықтықтары арасындағы бұрышты табыңыз.
|
5-тарсырма 2-топқа ABCDA1B1C1D1 кубында ABC және ACD1жазықтықтары арасындағы бұрышты табыңыз.
|
|
ДК экраны Сұрақтар топтамасы. Оқулық 10-сынып. |
|
|
Оқулықтан тапсырма «Бірге ойланайық » әдісі арқылы оқушының қажеттілігіне қарай деңгейлік тапсырмалар беремін.
Тиімділігі: Оқылым мен айтылым дағдысы қалыптасады. Саралау: Бұл тапсырмада саралаудың «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі көрініс табады. |
6 тапсырма 3-топқа ABCDA1B1C1D1 кубында BA1C1және BA1D1 жазықтықтары арасындағы бұрышты табыңыз.
|
Дескриптор: --сызбасын сызады -жазыктыктар арасындағы бұрышты табады |
ДК экраны Сұрақтар топтамасы. Оқулық 10-сынып. Оқу құралдары Тақта Слайд |
|
Сабақтың соңы. Ой толғаныс. Рефлексия 5-мин |
Жеке жұмысты «Жинақтау» әдісі арқылы сабақты қорытындылаймын
Үйге тапсырма № 9.15 Мақсаты: Берілген сөздердің ережесі мен мысалын жазу арқылы бір-бірінен айырмашылығын ажыратады. Тиімділігі: Оқушының сын тұрғысынан ойлау дағдысы мен жазылым дағдысы қалыптасады. Саралау: Бұл тапсырмада саралаудың «Тапсырма» тәсілі көрініс табады. |
Оқушылар сабақ соңында келесі сөйлемдерді толықтырады Бүгін сабақта мен.....үйрендім Бүгін сабақта маған....ұнады Бүгін сабақта мен.....қайталадым Бүгін сабақта мен өзіме....деген баға қойдым Мақсаты: Өз ойын айтып, сабақты бекіту, қорытындылау. Тиімділігі: Оқушы алған білімін жинақтап, саралай білуге дағдыланады. |
Дескриптор: -сұрақтарға жауап береді Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады |
слайд |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Кеңістіктегі бұрыш. Кеңістіктегі арақашықтық 10-сынып
Ашық сабақ Кеңістіктегі бұрыш. Кеңістіктегі арақашықтық 10-сынып
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Кеңістіктегі бұрыш. Кеңістіктегі арақашықтық |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
21.01.2025 |
|
Сыныбы: 10 «ә» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Екі жазықтық арасындағы бұрыш. Екіжақты бұрыш |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
10.3.3 жазықтықтар арасындағы бұрыштың (екіжақты бұрыш) анықтамасын білу, кескіндей алу және оның шамасын табу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
1)жазықтықтар арасындағы бұрыштың (екіжақты бұрыш) анықтамасын білу; 2)түзу мен жазықтық арасындағы бұрыштың анықтамасын біледі, кескіндей алу; 3)түзу мен жазықтық арасындағы бұрыштың анықтамасын есептер шығаруда қолдану; |
|
Құндылықтарға баулу |
«Талап» құндылығына: Есептер шығаруда Жеке және командамен жұмыс істей білу, жұппен және топпен тапсырмаларды орындау кезінде бір-бірімен дұрыс қарым-қатынас орната білу; сабақтың мақсатын ашу барысында жаңа тақырыпты түсіндіру барысында Сыни және креативті ойлауға, жаңаны білуге, тануға құштар болу құндылықтарын дарыту. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. Ұжымдық жұмыс. 5мин. |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу. «Ақ тілек»әдісі арқылы психологиялық жағымды ахуал орнатамын. «Броун» әдісімен үш топқа реттік сандар бойынша бөлемін. Оқушылардың зейінін сабаққа аудару мақсатында ширату жаттығуын жүргіземін. Сыныптық жұмысты өзара бағалау арқылы бағалап,кері байланысты ауызша орнатамын 2.Үй тапсырмасын тексеру |
Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлауды дамыту. Тиімділігі: Оқушының танымдық дағдысы артады. Сонымен қатар оқушыға сабақтың өмірмен байланысын көрсетеді және сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтауға мүмкіндік береді. |
Жарайсың!, Керемет!, Жақсы!, Талпын!,. |
ДК экраны Сұрақтар топтамасы. Оқулық 10-сынып. Оқу құралдары Тақта Слайд |
|
Миға шабуыл. «Ой қозғау» әдісі. 10мин. |
Жаңа тақырыпты слайдпен түсіндіру
|
|
Дескриптор: -сұракка жауап береді Бағалау: «Мадақтау сөздері» әдісі арқылы бірін-бірі бағалайды. Жарайсың!, Керемет!, Жақсы!, Талпын!,. |
ДК экраны Сұрақтар топтамасы. Оқулық 10-сынып.
|
|
Сабақтың ортасы 20мин. |
«Ойлан,жұптас,бөліс» әдісі 1-тапсырма Суретте екі жазықтық бір-бірімен 30 градус бұрыш жасап қиылысқан. α жазықтығында жатқан А нүктесінен келесі β жазықтығына түсірілген перпендикуляр ұзындығы 4 см-ге тең болса, А нүктесінен екі жазықтықтың қиылысу түзуіне дейінгі ең кіші қашықтықты тап
|
Берілген тапсырма бойынша есепті орындайды Саралау: берілген тапсырманы орындау барысында ерекше білім беруді қажет ететін оқушыларға қабілетті оқушылар көмек береді Бұл тапсырмада саралаудың «Қарқын» тәсілі көрініс табады. Ерекше білімді қажет ететін оқушыларға көмек көрсету. |
Дескриптор: -сызбасын сызады -екіжақты бұрышты табады Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады |
ДК экраны Сұрақтар топтамасы. Оқулық 10-сынып. Оқу құралдары Тақта Слайд |
|
|
2-тапсырма γ
және
β
жазықтықтарының
арасындағы α
бұрышын
табыңыз |
3-тапсырма Ұзындығы 3,2 тең DM кесіндісі ABCD ромб жазықтығына (∠ADC - доғал) перпендикуляр. Ромб диагональдары 12 және 16 тең. Келесі жазықтықтар арасындағы бұрышты табыңыз: а) АВС және МВС; б) AMD және CMD. |
|
ДК экраны Сұрақтар топтамасы. Оқулық 10-сынып. |
|
|
4-тапсырма 1 топқа ABCDA1B1C1D1 кубында ABC1 және ABC жазықтықтары арасындағы бұрышты табыңыз.
|
5-тарсырма 2-топқа ABCDA1B1C1D1 кубында ABC және ACD1жазықтықтары арасындағы бұрышты табыңыз.
|
|
ДК экраны Сұрақтар топтамасы. Оқулық 10-сынып. |
|
|
Оқулықтан тапсырма «Бірге ойланайық » әдісі арқылы оқушының қажеттілігіне қарай деңгейлік тапсырмалар беремін.
Тиімділігі: Оқылым мен айтылым дағдысы қалыптасады. Саралау: Бұл тапсырмада саралаудың «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі көрініс табады. |
6 тапсырма 3-топқа ABCDA1B1C1D1 кубында BA1C1және BA1D1 жазықтықтары арасындағы бұрышты табыңыз.
|
Дескриптор: --сызбасын сызады -жазыктыктар арасындағы бұрышты табады |
ДК экраны Сұрақтар топтамасы. Оқулық 10-сынып. Оқу құралдары Тақта Слайд |
|
Сабақтың соңы. Ой толғаныс. Рефлексия 5-мин |
Жеке жұмысты «Жинақтау» әдісі арқылы сабақты қорытындылаймын
Үйге тапсырма № 9.15 Мақсаты: Берілген сөздердің ережесі мен мысалын жазу арқылы бір-бірінен айырмашылығын ажыратады. Тиімділігі: Оқушының сын тұрғысынан ойлау дағдысы мен жазылым дағдысы қалыптасады. Саралау: Бұл тапсырмада саралаудың «Тапсырма» тәсілі көрініс табады. |
Оқушылар сабақ соңында келесі сөйлемдерді толықтырады Бүгін сабақта мен.....үйрендім Бүгін сабақта маған....ұнады Бүгін сабақта мен.....қайталадым Бүгін сабақта мен өзіме....деген баға қойдым Мақсаты: Өз ойын айтып, сабақты бекіту, қорытындылау. Тиімділігі: Оқушы алған білімін жинақтап, саралай білуге дағдыланады. |
Дескриптор: -сұрақтарға жауап береді Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады |
слайд |
шағым қалдыра аласыз























