Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Кері итеруші күш.
|
Бөлімі: |
7.3А Қысым |
|
Педагогтің тегі, аты: |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып: 7а |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Кері итеруші күш. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.3.1.12 – сұйықтар мен газдардағы кері итеруші күштің табиғатын түсіндіру; 7.3.1.13 – есептер шығаруда Архимед заңын қолдану. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Кері итеруші күштің физикалық мағынасын түсіну; Кері итеруші күшті түсіне отырып анықтама беру және есеп шығаруда формуласын қолдану. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 минут |
«Сенің есімің» әдісін қолданып, жағымды психологиялық ахуал туғызу. Оқушылар өз есімдерінің бірінші әріпінен басталатын сөз арқылы өздерін сипаттайды. «Ортақ қызығушылық» әдісі арқылы 3 топқа бөлу. Үй тапсырмасын тексеру: Миға шабуыл: «Wordwall » платформасы арқылы «Кім жылдам» әдісі арқылы үй жұмысын тексеру. Сұрақтар:
Дескрипторлар.
Оқушыларды «Әуе шары» әдісі арқылы бағалау. |
Оқушылар барлығы жақсы көңіл-күймен сабақты бастайды.
|
Дербес компьютер, плакат, электронды оқулық, платформалар
https://view.genial.ly/63ed29003b4e0e001150340c/interactive-content-j-tapsyrmasyn-ajtalau «Genial» платформасы
https://wordwall.net/ru/resource/52710302
“Wordwall” платформасы
|
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы. Жаңа білім 20 минут
Есептер шығару 8 минут
Бекіту 5 минут |
Жаңа сабақ. «Фильмдерді көру және оны талдау» әдісі арқылы жаңа тақырып бойынша бейнематериал көрсетіледі. «Дененің жүзу шарттары» түсіндіру.
«Ойлан. Жұптас. Пікірлес» әдісі арқылы оқушылар өз топтарына берілген эксперименттік тапсырма ж/е сұрақтары бойынша топ ішінде талқылап, тақтаға шығып постер қорғайды.
Дескрипторлар.
Сергіту сәті.
Жұптық жұмыс. «Ойлан. Бірік. Бөліс» әдісі арқылы әр жұпқа есеп беріледі. Сыныптың әр бөлігінен есептің дұрыс жауабын анықтап, дұрыс тұжырымды анықтайды. Есептерді тақтаға шығарады.
Дескрипторлар.
Жеке жұмыс. «Ғаламтор көздері» әдісі бойынша әр оқушы берілген сұрақтарға жауап береді.
«Жалғастыр» әдісі арқылы сабақты түйіндеу. Жаңа тақырып бойынша жаңа ұғымдарды параққа жазып шығады. |
|
Бейнематериал Ермексаз, пластик стакан, маркер, су, әртүрлі материалдан жасалынған заттар, резеңке, сызғыш
Есептер
Сұрақ жазылған парақ |
||||||||||||
|
Сабақтың соңы. 5 минут
|
Кері байланыс «СМС» әдісі арқылы оқушылар бүгінгі сабақта алған әсерлерімен бөліседі. Үй тапсырмасы: 4.6 жаттығу 2,3 есептер шығару
|
|
7 сынып оқулығы |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ: Кері итеруші күш
Ашық сабақ: Кері итеруші күш
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Кері итеруші күш.
|
Бөлімі: |
7.3А Қысым |
|
Педагогтің тегі, аты: |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып: 7а |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Кері итеруші күш. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.3.1.12 – сұйықтар мен газдардағы кері итеруші күштің табиғатын түсіндіру; 7.3.1.13 – есептер шығаруда Архимед заңын қолдану. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Кері итеруші күштің физикалық мағынасын түсіну; Кері итеруші күшті түсіне отырып анықтама беру және есеп шығаруда формуласын қолдану. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 минут |
«Сенің есімің» әдісін қолданып, жағымды психологиялық ахуал туғызу. Оқушылар өз есімдерінің бірінші әріпінен басталатын сөз арқылы өздерін сипаттайды. «Ортақ қызығушылық» әдісі арқылы 3 топқа бөлу. Үй тапсырмасын тексеру: Миға шабуыл: «Wordwall » платформасы арқылы «Кім жылдам» әдісі арқылы үй жұмысын тексеру. Сұрақтар:
Дескрипторлар.
Оқушыларды «Әуе шары» әдісі арқылы бағалау. |
Оқушылар барлығы жақсы көңіл-күймен сабақты бастайды.
|
Дербес компьютер, плакат, электронды оқулық, платформалар
https://view.genial.ly/63ed29003b4e0e001150340c/interactive-content-j-tapsyrmasyn-ajtalau «Genial» платформасы
https://wordwall.net/ru/resource/52710302
“Wordwall” платформасы
|
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы. Жаңа білім 20 минут
Есептер шығару 8 минут
Бекіту 5 минут |
Жаңа сабақ. «Фильмдерді көру және оны талдау» әдісі арқылы жаңа тақырып бойынша бейнематериал көрсетіледі. «Дененің жүзу шарттары» түсіндіру.
«Ойлан. Жұптас. Пікірлес» әдісі арқылы оқушылар өз топтарына берілген эксперименттік тапсырма ж/е сұрақтары бойынша топ ішінде талқылап, тақтаға шығып постер қорғайды.
Дескрипторлар.
Сергіту сәті.
Жұптық жұмыс. «Ойлан. Бірік. Бөліс» әдісі арқылы әр жұпқа есеп беріледі. Сыныптың әр бөлігінен есептің дұрыс жауабын анықтап, дұрыс тұжырымды анықтайды. Есептерді тақтаға шығарады.
Дескрипторлар.
Жеке жұмыс. «Ғаламтор көздері» әдісі бойынша әр оқушы берілген сұрақтарға жауап береді.
«Жалғастыр» әдісі арқылы сабақты түйіндеу. Жаңа тақырып бойынша жаңа ұғымдарды параққа жазып шығады. |
|
Бейнематериал Ермексаз, пластик стакан, маркер, су, әртүрлі материалдан жасалынған заттар, резеңке, сызғыш
Есептер
Сұрақ жазылған парақ |
||||||||||||
|
Сабақтың соңы. 5 минут
|
Кері байланыс «СМС» әдісі арқылы оқушылар бүгінгі сабақта алған әсерлерімен бөліседі. Үй тапсырмасы: 4.6 жаттығу 2,3 есептер шығару
|
|
7 сынып оқулығы |
шағым қалдыра аласыз













