Ашық сабақ. Кері итеруші күш. Архимед заңы

Тақырып бойынша 30 материал табылды

Ашық сабақ. Кері итеруші күш. Архимед заңы

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақта көптеген платформалармен жұмыс. Зертханалық тапсырмалар. Функциональды сауаттылыққа арналған есептер
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді жоспар

Бөлім:

7.3А Қысым

Педагогтің аты-жөні:

Конарбаева А

Күні:

28.02.2025ж.

Сынып: 7В

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Кері итеруші күш. Архимед заңы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

7.3.1.11 – кері итеруші күшті анықтау және оның сұйыққа батырылған дененің көлеміне тәуелділігін зерттеу;

7.3.1.13 – есептер шығаруда Архимед заңын қолдану.

Сабақтың мақсаты

Кері итеруші күштің физикалық мағынасын түсінеді;

Кері итеруші күшті түсіне отырып анықтама береді және формуласын қолданады;

Кері итеруші күштің формулаларын түрлендіре алады, деңгейлік тапсырмаларды өз бетінше орындай алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

Өзін-өзі тексеру

Сабақтың басы

10 минут









Өткен білімді еске түсіру























Жаңа білім







15 минут



















2-тапсырма.

10 мин























Бекіту



5 минут







Кері байланыс

Сабақтың соңы.





5 минут



Рефлекция

Бағалау



Үй тапсырмасы

Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

Атом молекулалары ойыны арқылы топқа бөлу

Үй тапсырмасын сұрау. Оқушылардың зейінін шоғырландыру үшін « Миға шабуыл»стратегиясын қолдандым:

Яғни гениалий платформасы арқылы сұрақ жауап

1.Қалыпты атмосфералық қысым нешеге тең? (760мм.сын.бағ)

2.Ұшақтың ұшу биіктігін анықтайтын құрал?( альтиметр)

3.Сфигмоманометр не үшін қолданылады? (Адамның қан айналымы жүйесіндегі қысымын)

4.Атмосфералық қысымды өлшеуге арналған құрал? (Барометр)

5. Манометрдің жұмыс істеу принципі қандай заңға негізделген? Паскаль

6. Атмосфераның негізгі қабаттарын ата? (Тропосфера, Стратосфера, Мезосфера, Термосфера)

«Ой шақыру» әдісі арқылы сабақ тақырыбын тұжырымдаймыз: Бейне ролик арқылы тақырыпты ашамыз.Формуланы ашып түсіндіремін.

1 тапсырма. 

Топтық жұмыс. Зертханалық және теориялық тапсырмалар ұсынамын.

Теориялық тапсырма

Практикалық тапсырма

Зертханалық тапсырма

2-тапсырма.

Функциональды сауаттылыққа арналған есептер;
Зертханалық жұмыс арқылы есеп шығару.

Деңгейлік тапсырма. Есептер шығару (I) жұптық жұмыс. Тақтамен жұмыс. Зертханалық жұмыс

Есептер және зертханалық тапсырмалар.

3-тапсырма Сабақты бекіту. «Органайзер» әдісі

(бос ұяшықтарды толтыру)

Архимед заңы

FA



Көлем



Тығыздық



Еркін түсу үдеуі

g





Кері байланыс «Почта» әдісі.

Балалар хат жолдайды.

Рефлексия: Қарастырылған мәселелерді қаншалықты ұққандығыңды өзің бағалап,төмендегі белгілерді қой:

оқушылар өз білімдерін жұптасып бағалау критерий арқылы бағалау

4.6 (1.2.3)

Кері итеруші күш. Архимед заңы

Сәлемдесу















Миға шабуыл сұрақтары арқылы үй жұмысын қайталау сұрақтары қою.













Берілген тапсырмаларды орынндайды. Зертханалық жұмыстарды жасайды.





























Кері итеруші күш формуласын есеп шығаруда қолданады





Оқушыларға сабақ соңында білімдерін жинақтау мақсатында берілген тапсырманы талдап, қорытындылайды.







Апайға және Архимедке хат жазады.





























Бағалау критерийлері

Архимед туралы анықтайды;

Кері итеруші күшіне анықтама береді;

Архимед заңын түсіндіреді.

Қауірсіздік ережесін сақтайды;

Әр түрлі дененің көлемін анықтайды;

Құбылысты түсіндіреді

Кері итеруші күшінің формуласын анықтайды;

Архимед заңының формуласынтүрлендіреді

Архимед заңының формуласын түсіндіреді.

4 балл

Дескриптор:

Берілгенін дұрыс жазады;

Формуланы түрлендіре алады;

Жұмысты ретімен орындай алады;

Шыққан мәнді формулаға сала алады.

4 балл




Дескриптор:

Кері итеруші күш формуласын біледі.

-Есептер шығаруда қолдана алады.

-Формуласына түрлендірулер жасай алады.

Жалпы балл-2





Сабақтағы тапсырмалардың жалпы бағалау критерий-10 баллдық жүйемен бағаланады.









Рисунок 1

Оқулық



слайд







ДК экран







Рисунок 2

ДК экран

Слайд



Постер, қаламдар







Сұрақтар

Оқулық

































Оқулық

сурет





















Үлестірме қағаздар

Хат қағаздары













Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
27.01.2025
286
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі