|
Ақтөбе қаласындағы физика-математикалық бағыттағы Назарбаев Зияткерлік мектебі |
Пән: Математика | Мұғалімнің аты-жөні: Жолмағанбет А.Ә |
Күні: 31.10.17 | Класс: 7С | Оқушы саны: |
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі | 7.2А Алғашқы геометриялық мәліметтер (14 сағ) |
Сабақтың тақырыбы | Кесінді, сәуле, бұрыш |
Мұғалімнің жеке даму жоспары | Оқушылардың математикалық сауаттылығын құрылымдық тапсырмалар арқылы дамыту |
Бастапқы білім | 5-6 класстағы фигуралар туралы білім |
Оқыту мақсаттары | 7.3.1.3кесінді, сәуле, бұрыш анықтамаларын біледі; |
Сабақтың мақсаттары | - негізгі геометриялық ұғымдары; планиметрияның аксиомаларын үйрену дағдылары қалыптасады;-кесінді, түзу, бұрыш анықтамаларын меңгеріп, есептер шығару арқылы оқушылардың танымдық белсенділігі дамиды. |
Бағалау критерийлері | Оқушы төмендегі критерийлерді орындаса, оқу мақсаттарына жетеді:-кесінді, сәуле, бұрыш анықтамаларын тұжырымдай білсе;-кесінді, сәуле, бұрыш тақырыбына берілген есептерді шығара білсе; |
Тілдік мақсаттар | Геометриялық ұғымдардың ағылшынша аудармаларын біледі. Геометриялық сөз тіркестерін ағылшынша оқи біледі.Пәнге қатысты лексика мен терминология:Геометрия - geometryНүкте – pointТүзу – straightСәуле – rayКесінді – segmentКеңістік – spaceФигура – figureБұрыш – angleДиалогқа/жазылымға қажетті тіркестер: Түзу бойындағы нүктелер жиыны, кеңістіктегі фигура, түзулер қиылысу нүктесі, түзу бойындағы кесінді, түзу бойынан тыс жатқан нүкте |
Құндылықтарды дарыту | Ұлтжандылыққа, Отанды сүюге, шығармашылықпен оқуға және еңбек етуге тәрбиелеу. |
Пәнаралық байланыстар | Бейнелеу өнері |
Дифференциация | СОР бойынша жоғары көрсеткіш көрсеткен оқушылар Разаков Амир, Нұржанова Айнұр, Туремуратова Айдана |
АКТ қолдану дағдылары | PowerPoint |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | Екі сабақ арасындағы үзілісте кабинетті желдету;Дабыл бола қалған мезгілде ережеге сәйкес іс-әрекетке көшу. |
Сабақтың барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы3 мин | Амандасу. Оқушыларды планиметрия фигураларының пішін суреттері арқылы топқа бөлу (кесінді, сәуле, бұрыш). Сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтау. | Үлестірме қағаздар |
Сабақтың ортасы12 мин
10 мин
10 мин | Топтық жұмыс. Әр топтан көшбасшыны сайлау. Оқу материалымен танысу. №1 тапсырма. Сәйкестікті табыңыз:
Жауабы:Топтық жұмысты бағалау. Топтар сағат тілінің бағыты бойынша жұмыстарын ауыстырып, критерийлер бойынша жұмыстарын тексереді.Жеке жұмыс. №1Дескриптор:сәулелер санын анықтайды;нүктені бейнелейді;сәулелердің санын анықтайды.№2Дескриптор:бұрышты дұрыс бейнелейді;ВЕ сәулесін дұрыс жүргізеді;толықтауыш ВК сәулесін жүргізеді;пайда болған бұрыштарды анықтайды;пайда болған бұрыштар санын жазады.№3 Дескриптор:түзу жүргізеді;түзуде нүктелерді дұрыс бейнелейді;PQ сәулесін жүргізеді;PQ сәулесінде R нүктесін белгілейді;сәулелер санын анықтайды;қосымша сәулелер жұптарын анықтайды;жазыңқы бұрыш санын анықтайды.Топ көшбасшылары топ мүшелерін бағалайды.Жұптық жұмыс1. Кесінді, сәуле және бұрыштың ұғымдарына есеп құрастырыңыз. Тапсырманы жұбыңызбен алмастырып, көршіңіздің есебін шығарыңыз. Дескриптор:-Кесіндінің анықтамасын дұрыс тұжырымдайды;-Сәуленің анықтамасын дұрыс тұжырымдайды;-Бұрыштың анықтамасын дұрыс тұжырымдайды; -Кесінді, сәуле және бұрыш ұғымдары бар мысалдар келтіреді;- Жұптық жұмыста көршісі құрастырған есепті шығарады.
| Үлестірме қағаздар
Математика Назарбаев Зияткерлік мектептерінің 7-сыныбына арналған оқулық
|
Сабақтың соңы5 мин | Рефлексия. «Екі жұлдыз, бір тілек». Топ көшбасшыларын бағалау. Үй тапсырмасы: Геометрия 7 класс. Ә. Н. Шыныбеков: №23 |
|
Сабақ бойынша рефлексияСабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен?Дифференциация дұрыс жүргізілді ме?Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
Жалпы бағаСабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?1:2:Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?1:2:Бұл сабақтан мен келесі сабағыма әсер ететін, сынып туралы немесе оқушылар жайында нені білдім?
|