Сынып 5 «а»
Пән: Бейнелеу өнері
Екіаша орта мектебі мұғалім: С.С. Жаксылыкова
Тақырыбы: Кескіндеме. Пейзаж.
Мақсаты: Кескіндеме жанрларын білу, сурет салу дағдыларын қалыптастыру,
заңдылықтарды сақтау.
Күтілетін
нәтиже: пейзаж салады.
Ресурстар: оқулық 95 бет, плакат, қағаз, қарындаштар , өшіргіш, жұмбақ , магнитафон
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің қызметі |
Оқушының кызметі |
|
І. Ұйымдастыру |
Сәлемдесу. Түгендеу. Психологиялық ахуал «Жүректен жүрекке» шеңбері Топ құру. Негізгі түстерді таңдау арқылы топ құру(қызыл, сары, көк) |
Сәлемдесті. Шеңберге тұрып сәттілік тілейді. Топқа отырды. |
|
ІІ Жаңа тақырып |
Тақтада көрнекілік ілінген.Кескіндеме жанрлары. |
Оқиды . |
|
ІІІ. Оқулықпен жұмыс |
Оқулықтың 95 -бетін оқып шығу. Кескіндеме өнерінің басты құралы түс. Түстер 2 топқа бөлінеді. Қандай? Жанрлары: Пейзаж, портрет, натюрморт. |
Дауыстап оқиды. Жылы , суық . |
|
ІV. Ой қозғау |
Жұмбақ шешу
Тұмсығы су бүркеді ( піл)
Жоламайды зерекке Сабақтарын білетін (екілік)
Табақ болып тынады (ай)
Көзге бірақ көрінбейді (жел) ПЕЙЗАЖ- табиғат көрінісін бейнелейтін өнер жанры |
Жұмбақтар шешеді.Шешуі пейзаж. |
|
V.Практикалық жұмыс |
Тапсырма: Көктем келді . Жекеленген әнгімелер өткізу. (музыка қосылда ТСО ) |
Өз беттерімен жұмыс жасады. |
|
VI.Бағалау |
Жұптар бір – бірінің жұмыстарын алмастырып дәстүрлі бағамен бағалайды және түсіндіреді . |
4-5 жұмысты талдайды, бағалайды. |
|
VII.Үйге тапсырма |
Кескіндеме жанрларын қайталау. |
95 -103 бет күнделікке жазды |
|
VIII. Рефлексия |
Нені түсіндім? Нені түсінбедім? Не қыйын болды ? |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Кескіндеме. Пейзаж"
Ашық сабақ "Кескіндеме. Пейзаж"
Сынып 5 «а»
Пән: Бейнелеу өнері
Екіаша орта мектебі мұғалім: С.С. Жаксылыкова
Тақырыбы: Кескіндеме. Пейзаж.
Мақсаты: Кескіндеме жанрларын білу, сурет салу дағдыларын қалыптастыру,
заңдылықтарды сақтау.
Күтілетін
нәтиже: пейзаж салады.
Ресурстар: оқулық 95 бет, плакат, қағаз, қарындаштар , өшіргіш, жұмбақ , магнитафон
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің қызметі |
Оқушының кызметі |
|
І. Ұйымдастыру |
Сәлемдесу. Түгендеу. Психологиялық ахуал «Жүректен жүрекке» шеңбері Топ құру. Негізгі түстерді таңдау арқылы топ құру(қызыл, сары, көк) |
Сәлемдесті. Шеңберге тұрып сәттілік тілейді. Топқа отырды. |
|
ІІ Жаңа тақырып |
Тақтада көрнекілік ілінген.Кескіндеме жанрлары. |
Оқиды . |
|
ІІІ. Оқулықпен жұмыс |
Оқулықтың 95 -бетін оқып шығу. Кескіндеме өнерінің басты құралы түс. Түстер 2 топқа бөлінеді. Қандай? Жанрлары: Пейзаж, портрет, натюрморт. |
Дауыстап оқиды. Жылы , суық . |
|
ІV. Ой қозғау |
Жұмбақ шешу
Тұмсығы су бүркеді ( піл)
Жоламайды зерекке Сабақтарын білетін (екілік)
Табақ болып тынады (ай)
Көзге бірақ көрінбейді (жел) ПЕЙЗАЖ- табиғат көрінісін бейнелейтін өнер жанры |
Жұмбақтар шешеді.Шешуі пейзаж. |
|
V.Практикалық жұмыс |
Тапсырма: Көктем келді . Жекеленген әнгімелер өткізу. (музыка қосылда ТСО ) |
Өз беттерімен жұмыс жасады. |
|
VI.Бағалау |
Жұптар бір – бірінің жұмыстарын алмастырып дәстүрлі бағамен бағалайды және түсіндіреді . |
4-5 жұмысты талдайды, бағалайды. |
|
VII.Үйге тапсырма |
Кескіндеме жанрларын қайталау. |
95 -103 бет күнделікке жазды |
|
VIII. Рефлексия |
Нені түсіндім? Нені түсінбедім? Не қыйын болды ? |
шағым қалдыра аласыз













