|
Алматы қаласы, Алмалы ауданы Б.Атыханұлы атындағы №36 гимназия Туманшиева Назым Кайратовна |
|||||
|
р/с
|
Пән: Информатика |
Күні: 14.03.2017 жыл |
Сынып: 8 «А» Оқушылар саны: 12 |
||
|
1 |
Сабақтың тақырыбы: |
Кесте ішіндегілерді есептеу |
|||
|
2 |
Сабақтың типі: |
Жаңа сабақты меңгерту, интербелсенді сабақ |
|||
|
3 |
Сабақтың түрі: |
Жаңа сабақ |
|||
|
4 |
Сабақтың әдісі: |
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, дарынды және талантты балалармен жұмыс, оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, оқыту мен оқуда АКТ-ны пайдалану. |
|||
|
5 |
Пәнаралық байланыс: |
Математика, ағылшын тілі |
|||
|
6 |
Сілтеме: |
Сабақ жоспары, информатика оқулығы, сабаққа арналған таныстырылым, ПШО-дан алынған материалдар. |
|||
|
7 |
Оқушылар үшін оқу нәтижелері: |
Excel бағдарламасында формулалармен жұмыс істей алады, математикалық есептеулерді орындай алады. |
|||
|
8 |
Сабақтың мақсаттары: |
Білімділік: ЕХСЕL- дегі берілгендермен жұмыс істеу, деректерді ЕХСЕL-ге енгізу, деректерді сақтау және қорғау. Деректерді өңдеу формулалары, деректердің орнын ауыстыру және көшірмелеу, жұмыс кестесін автоматты түрде пішімдеу, кестелерді баспаға шығару туралы білімдерін шығару туралы білімдерін қалыптастыру. Дамытушылық: Оқушылардың есте сақтау және зейіндік қабілеттерін дамыту. Сыни тұрғыдан ойлануға жағдай жасау. Тәрбиелік: Жан-жақты болуға, өз бетімен жұмыс істеуге тәрбиелеу. |
|||
|
9 |
Формативтік бағалау түрі: |
Сұрақтарға жауап беріп, белсенді қатысып отырған оқушыларға топ басшылары алдында тұрған бағалау парағына баға критериийлеріне қарап бағалайды. |
|||
|
10 |
АКТ мүмкіндіктері: |
Слайдтар, электрондық оқулық, компьютерлер. |
|||
|
11 |
Ынтымақтастық атмосфераны қалыптастыру 1 мин |
Оқушыларжеребе тастап, сол жеребенің ішіндегі сөздеріне байланысты 3 топқа бөлінеді. Сабаққа СӘТТІЛІК тіленеді.
|
|||
|
12 |
Сабақтың барысы: |
||||
|
Реті |
Уақыты |
Жұмыстың түрі |
Мұғалімнің рөлі |
Оқушының рөлі |
|
|
1 |
1 мин.
|
Ұйымдастыру кезеңі
|
1) Оқушыларды түгендеу. 2) Оқушыларға қауіпсіздік ережесі туралы шолу жасаймын. |
Кезекші оқушы сыныпта жоқ оқушыларды түгендеп, мұғалімге хабарлайды. Слайдта көрсетілген қауіпсіздік ережелерін есте сақтау керек |
|
|
2 |
10 мин |
Үй тапсырмасын сұрау |
Үй тапсырмасы бойынша үш топқа сұрақтар және тапсырма беремін. Оқушылар постермен жұмыс жасайды. |
Үй тапсырмасы бойынша барлығы сабаққа белсенді қатысуы керек. |
|
|
|
|||||
|
3 |
5 мин
|
Миға шабуыл Интерактивті тақтадан ұяшықтардың ішінде қазақша 42 әріптер шығады. Сол ұяшықтың мекен – жайларына байланысты сөздерді тауып жаңа сабақтың тақырыбы шығады.
|
Ұяшықтың мекен –жайына байланысты сөздерді табу.
|
Кесте ішіндегі есептеулер деген сөзді ұяшықтардың мекен жайына байланысты жаңа тақырып шығады |
|
|
4 |
4 мин |
Жаңа сабақ |
Сабақты слайд бойынша түсіндіремін. |
Тақырыпты дәптерлеріне жазады. Қажетті функцияларды, термин сөздерді дәптерлеріне жазады. |
|
|
4 |
20 мин
|
Компьютермен жұмыс Тапсырма: 1. Үйге қонақ шақырамыз азық -түлік тізім жасау, есептеу; 2. Сабаққа керекті оқу – құралдар тізімін жасау, есептеу; 3. 7 санының көбейту кестесіне формула құрастыру Топқа тапсырма: |
Интерактивті тақтадан төмендегі тапсырманы ұсынамын.
Диалогтық оқыту негізінде осы тапсырмаларды орындатамын
|
Оқушлар компьютермен жұмыс жасайды.
Әр топтың оқушылары осы тапсырмаларды компьютерде орындайды.
|
|
|
5 |
2 мин |
Сергіту сәті «Ойлан тап» ойыны арқылы үш топқа бір сөз берілерді. Сол сөзден бәрнеше сөздер құрау керек. |
Оқушыларға постермен жұмыс жасайды |
Оқушылар тақтадағы берілген сөз бойынша сөздер құрайды |
|
|
6 |
|
Сабақты қорытындылау |
Оқушылар «Не үйрендім? Не үйренгім келеді? Сабақтан алған әсерім» тақырыбы бойынша сабақты қорытындылау керек. |
Оқушылар сабақ бойынша қорытынды жасау керек. |
|
|
7 |
1 мин |
Бағалау
|
Топ басшылары бағалау парағы бойынша оқушының ортақ бағасын шығарады. |
. |
|
|
8 |
1 мин |
Үйге тапсырма |
§25 оқуға, дәптерге түйін жазу, өзіңді тексер орындап келу |
Оқушылар қажетті мәліметтерді мұғалімнен сұрайды. |
|
|
9 |
1 мин |
Көңіл-күй смайликтері
|
Мұғалім оқушыларға смайлик таратып береді. |
Бүгінгі сабақта алған әсерлеріне байланысты оқушылар смайликтерді көтереді |
|
|
ҰЯШЫҚ |
ҰЯШЫҚ |
ҰЯШЫҚ |
ҰЯШЫҚ |
|
БАҒАН |
БАҒАН |
БАҒАН |
БАҒАН |
|
ЖОЛ |
ЖОЛ |
ЖОЛ |
ЖОЛ |
«ЖОЛ» тобы
БАҒАЛАУ ПАРАҒЫ
|
№ |
Оқушының аты – жөні |
Үй тапсырмасы бойынша сұрақтарға жауап беруі |
Үй тапсырмасы бойынша топпен жұмыс істеуі |
Жаңа сабақ бойынша компьютерлік тапсырма 1 |
Жаңа сабақ бойынша компьютерлік тапсырма 2 |
Жаңа сабақ бойынша компьютерлік тапсырма 3 |
Жаңа сабақ бойынша компьютерлік тапсырма4 |
Топпен жұмыс |
Қорытынды бағалау |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Әр критерий бойынша 2 балдық жүйемен есептеледі.
12-14 балл – 5
8-11 балл – 4
4-7 балл – 3
1-3 балл – 2
БАҒАЛАУ ПАРАҒЫ
|
№ |
Оқушының аты – жөні |
Үй тапсырмасы бойынша сұрақтарға жауап беруі |
Үй тапсырмасы бойынша топпен жұмыс істеуі |
Жаңа сабақ бойынша компьютерлік тапсырма 1 |
Жаңа сабақ бойынша компьютерлік тапсырма 2 |
Жаңа сабақ бойынша компьютерлік тапсырма 3 |
Жаңа сабақ бойынша компьютерлік тапсырма 4 |
Топпен жұмыс |
Қорытынды бағалау |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Әр критерий бойынша 2 балдық жүйемен есептеледі.
12-14 балл – 5
8-11 балл – 4
4-7 балл – 3
1-3 балл - 2
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Кесте ішіндегілерді пішімдеу" 8 сынып
Ашық сабақ "Кесте ішіндегілерді пішімдеу" 8 сынып
|
Алматы қаласы, Алмалы ауданы Б.Атыханұлы атындағы №36 гимназия Туманшиева Назым Кайратовна |
|||||
|
р/с
|
Пән: Информатика |
Күні: 14.03.2017 жыл |
Сынып: 8 «А» Оқушылар саны: 12 |
||
|
1 |
Сабақтың тақырыбы: |
Кесте ішіндегілерді есептеу |
|||
|
2 |
Сабақтың типі: |
Жаңа сабақты меңгерту, интербелсенді сабақ |
|||
|
3 |
Сабақтың түрі: |
Жаңа сабақ |
|||
|
4 |
Сабақтың әдісі: |
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, дарынды және талантты балалармен жұмыс, оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, оқыту мен оқуда АКТ-ны пайдалану. |
|||
|
5 |
Пәнаралық байланыс: |
Математика, ағылшын тілі |
|||
|
6 |
Сілтеме: |
Сабақ жоспары, информатика оқулығы, сабаққа арналған таныстырылым, ПШО-дан алынған материалдар. |
|||
|
7 |
Оқушылар үшін оқу нәтижелері: |
Excel бағдарламасында формулалармен жұмыс істей алады, математикалық есептеулерді орындай алады. |
|||
|
8 |
Сабақтың мақсаттары: |
Білімділік: ЕХСЕL- дегі берілгендермен жұмыс істеу, деректерді ЕХСЕL-ге енгізу, деректерді сақтау және қорғау. Деректерді өңдеу формулалары, деректердің орнын ауыстыру және көшірмелеу, жұмыс кестесін автоматты түрде пішімдеу, кестелерді баспаға шығару туралы білімдерін шығару туралы білімдерін қалыптастыру. Дамытушылық: Оқушылардың есте сақтау және зейіндік қабілеттерін дамыту. Сыни тұрғыдан ойлануға жағдай жасау. Тәрбиелік: Жан-жақты болуға, өз бетімен жұмыс істеуге тәрбиелеу. |
|||
|
9 |
Формативтік бағалау түрі: |
Сұрақтарға жауап беріп, белсенді қатысып отырған оқушыларға топ басшылары алдында тұрған бағалау парағына баға критериийлеріне қарап бағалайды. |
|||
|
10 |
АКТ мүмкіндіктері: |
Слайдтар, электрондық оқулық, компьютерлер. |
|||
|
11 |
Ынтымақтастық атмосфераны қалыптастыру 1 мин |
Оқушыларжеребе тастап, сол жеребенің ішіндегі сөздеріне байланысты 3 топқа бөлінеді. Сабаққа СӘТТІЛІК тіленеді.
|
|||
|
12 |
Сабақтың барысы: |
||||
|
Реті |
Уақыты |
Жұмыстың түрі |
Мұғалімнің рөлі |
Оқушының рөлі |
|
|
1 |
1 мин.
|
Ұйымдастыру кезеңі
|
1) Оқушыларды түгендеу. 2) Оқушыларға қауіпсіздік ережесі туралы шолу жасаймын. |
Кезекші оқушы сыныпта жоқ оқушыларды түгендеп, мұғалімге хабарлайды. Слайдта көрсетілген қауіпсіздік ережелерін есте сақтау керек |
|
|
2 |
10 мин |
Үй тапсырмасын сұрау |
Үй тапсырмасы бойынша үш топқа сұрақтар және тапсырма беремін. Оқушылар постермен жұмыс жасайды. |
Үй тапсырмасы бойынша барлығы сабаққа белсенді қатысуы керек. |
|
|
|
|||||
|
3 |
5 мин
|
Миға шабуыл Интерактивті тақтадан ұяшықтардың ішінде қазақша 42 әріптер шығады. Сол ұяшықтың мекен – жайларына байланысты сөздерді тауып жаңа сабақтың тақырыбы шығады.
|
Ұяшықтың мекен –жайына байланысты сөздерді табу.
|
Кесте ішіндегі есептеулер деген сөзді ұяшықтардың мекен жайына байланысты жаңа тақырып шығады |
|
|
4 |
4 мин |
Жаңа сабақ |
Сабақты слайд бойынша түсіндіремін. |
Тақырыпты дәптерлеріне жазады. Қажетті функцияларды, термин сөздерді дәптерлеріне жазады. |
|
|
4 |
20 мин
|
Компьютермен жұмыс Тапсырма: 1. Үйге қонақ шақырамыз азық -түлік тізім жасау, есептеу; 2. Сабаққа керекті оқу – құралдар тізімін жасау, есептеу; 3. 7 санының көбейту кестесіне формула құрастыру Топқа тапсырма: |
Интерактивті тақтадан төмендегі тапсырманы ұсынамын.
Диалогтық оқыту негізінде осы тапсырмаларды орындатамын
|
Оқушлар компьютермен жұмыс жасайды.
Әр топтың оқушылары осы тапсырмаларды компьютерде орындайды.
|
|
|
5 |
2 мин |
Сергіту сәті «Ойлан тап» ойыны арқылы үш топқа бір сөз берілерді. Сол сөзден бәрнеше сөздер құрау керек. |
Оқушыларға постермен жұмыс жасайды |
Оқушылар тақтадағы берілген сөз бойынша сөздер құрайды |
|
|
6 |
|
Сабақты қорытындылау |
Оқушылар «Не үйрендім? Не үйренгім келеді? Сабақтан алған әсерім» тақырыбы бойынша сабақты қорытындылау керек. |
Оқушылар сабақ бойынша қорытынды жасау керек. |
|
|
7 |
1 мин |
Бағалау
|
Топ басшылары бағалау парағы бойынша оқушының ортақ бағасын шығарады. |
. |
|
|
8 |
1 мин |
Үйге тапсырма |
§25 оқуға, дәптерге түйін жазу, өзіңді тексер орындап келу |
Оқушылар қажетті мәліметтерді мұғалімнен сұрайды. |
|
|
9 |
1 мин |
Көңіл-күй смайликтері
|
Мұғалім оқушыларға смайлик таратып береді. |
Бүгінгі сабақта алған әсерлеріне байланысты оқушылар смайликтерді көтереді |
|
|
ҰЯШЫҚ |
ҰЯШЫҚ |
ҰЯШЫҚ |
ҰЯШЫҚ |
|
БАҒАН |
БАҒАН |
БАҒАН |
БАҒАН |
|
ЖОЛ |
ЖОЛ |
ЖОЛ |
ЖОЛ |
«ЖОЛ» тобы
БАҒАЛАУ ПАРАҒЫ
|
№ |
Оқушының аты – жөні |
Үй тапсырмасы бойынша сұрақтарға жауап беруі |
Үй тапсырмасы бойынша топпен жұмыс істеуі |
Жаңа сабақ бойынша компьютерлік тапсырма 1 |
Жаңа сабақ бойынша компьютерлік тапсырма 2 |
Жаңа сабақ бойынша компьютерлік тапсырма 3 |
Жаңа сабақ бойынша компьютерлік тапсырма4 |
Топпен жұмыс |
Қорытынды бағалау |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Әр критерий бойынша 2 балдық жүйемен есептеледі.
12-14 балл – 5
8-11 балл – 4
4-7 балл – 3
1-3 балл – 2
БАҒАЛАУ ПАРАҒЫ
|
№ |
Оқушының аты – жөні |
Үй тапсырмасы бойынша сұрақтарға жауап беруі |
Үй тапсырмасы бойынша топпен жұмыс істеуі |
Жаңа сабақ бойынша компьютерлік тапсырма 1 |
Жаңа сабақ бойынша компьютерлік тапсырма 2 |
Жаңа сабақ бойынша компьютерлік тапсырма 3 |
Жаңа сабақ бойынша компьютерлік тапсырма 4 |
Топпен жұмыс |
Қорытынды бағалау |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Әр критерий бойынша 2 балдық жүйемен есептеледі.
12-14 балл – 5
8-11 балл – 4
4-7 балл – 3
1-3 балл - 2
шағым қалдыра аласыз













