|
Білім беру ұйымының атауы |
№67 ЖББМ КММ |
||||
|
Пәні |
Информатика |
||||
|
Бөлім: |
Web-жобалау |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Қажиакперова А.Е. |
||||
|
Күні: |
30.01.2025ж |
||||
|
Сынып: 10 «А» |
Қатысқан оқушылар саны: Қатысқан оқушылар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Кестелер |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
10.4.2.1 web (веб)-парақшаларды әзірлеуде HTML (аш ти эм эл)-тегтерін қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Web (веб)-парақшаларды әзірлеуде HTML (аш ти эм эл)-тегтерін қолданады |
||||
|
Құндылықтар |
- оқушыларды өз әрекеттері мен шешімдеріне жауапты болуға тәрбиелеу; - оқу процесіне деген қызығушылығын арттыру. |
||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 7 минут Сабақтың ортасы 30 минут Сабақтың соңы 4 минут |
Ұйымдастыру -оқушылармен амандасу; -оқушыларды түгендеу; -сыныпты https://ru.randraw.com/ платформасы арқылы жұпқа бөлу.
Жағымды психологиялық ахуал. «Шапалақ» әдісі. Егерде бүгін белсенді боламын десеңіздер бір рет шапалақтаңыздар, сабақтың соңына дейін ойларыңызды еркін білдіремін десеңіздер екі рет шапалақтаңыздар, жауапкершілікті танытамын десеңіздер үш рет шапалақтаңыздар. Өткен тақырыпты пысықтау: https://www.educaplay.com/ платформасы арқылы өткен сабақ бойынша оқушыларға сұрақ қойылады
«Голосағат» - Балалар, бүгінгі жаңа тақырыпты білу үшін роботтың сұрағына жауап беріңіздер. Оқушылар,бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: Кестелер Сабақ мақсаты: web (веб)-парақшаларды әзірлеуде HTML (аш ти эм эл)-тегтерін қолдану. Кесте – web-сайттың негізгі бөліктерінің бірі. Кесте мынандай бөліктерден тұрады:
Кесте жолдар тізбегі бойынша біртіндеп толтырылады (солдан оңға қарай, жолдың соңына дейін, содан соң келесі жолға көшу). Әрбір ұяшыққа мәліметтер енгізіледі. Кесте тұрғызу <TABLE> және </ TABLE> тегтері көмегімен орындалады.
Жұптық тапсырма. Компьютермен жұмыс. 1 2-тапсырма
Жеке жұмыс. 1-тапсырма.
2-тапсырма.
|
Оқушылар амандасады, жұптасып орындарына отырады.
Өз ойларын білдіріп, шапалақ әдісін жасайды.
Оқушылар сұраққа жауап береді - HTML дегеніміз не? - HTML тілі пайда болған жыл; - HTML - ді қандай бағдарламаға жазады? - HTML тіліндегі тегтер неше топқа бөлінеді? - <body> </body> тегінің қызметі; - Beb-сайттың ең маңызды құраушысы; - RGB қандай түстерден тұрады; - Абзац енгізу үшін қолданылатын тегті көрсетіңіз; - Сөйлемді сол жаққа орнату үшін қолданылатын тег; - Сөйлемді оң жаққа орнату үшін қолданылатын тег.
Оқушылар роботтың сұрағына жауап беріп, жаңа тақырыпты анықтайды.
Жаңа тақырыпты тыңдайды, керек ақпараттарды жазып алады.
Дескриптор: -берілген кодты теріп нәтижесін табады.
Дескриптор: -берілген кодты теріп нәтижесін табады.
Дескриптор: 1. Кодтауда кеткен қатені түзейді; 2. Қателер санын табады.
Дескриптор: 1. Кестеде қанша жол бар екенін анықтайды; 2. Кестеде қанша баған бар екенін анықтайды.
Қойылған сұрақтарға «иә» немесе «жоқ» деп жауап береді.
|
Қалыптастырушы бағалау.
«Қошемет сөздер» - төмен жауап; - жақсы жауап; - керемет жауап! Әр сұраққа 1 ұпай Қалыптастырушы бағалау.
2 балл 2 балл 2 балл 2 балл 1 балл |
Презентация
Карточка
Карточка
Карточка
Карточка
|
|
|
Бағалау: «Ми бағалау» өзін-өзі бағалау Кері байланыс: Қолдарындағы смайликті белгілейді 4 минут Үй тапсырмасы: §41-42 оқу, 150-бет №4 |
|||||
ҚМЖ-ға сілтеме:



жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Кестелер. 10 сынып ЖБМ
Ашық сабақ. Кестелер. 10 сынып ЖБМ
|
Білім беру ұйымының атауы |
№67 ЖББМ КММ |
||||
|
Пәні |
Информатика |
||||
|
Бөлім: |
Web-жобалау |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Қажиакперова А.Е. |
||||
|
Күні: |
30.01.2025ж |
||||
|
Сынып: 10 «А» |
Қатысқан оқушылар саны: Қатысқан оқушылар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Кестелер |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
10.4.2.1 web (веб)-парақшаларды әзірлеуде HTML (аш ти эм эл)-тегтерін қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Web (веб)-парақшаларды әзірлеуде HTML (аш ти эм эл)-тегтерін қолданады |
||||
|
Құндылықтар |
- оқушыларды өз әрекеттері мен шешімдеріне жауапты болуға тәрбиелеу; - оқу процесіне деген қызығушылығын арттыру. |
||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 7 минут Сабақтың ортасы 30 минут Сабақтың соңы 4 минут |
Ұйымдастыру -оқушылармен амандасу; -оқушыларды түгендеу; -сыныпты https://ru.randraw.com/ платформасы арқылы жұпқа бөлу.
Жағымды психологиялық ахуал. «Шапалақ» әдісі. Егерде бүгін белсенді боламын десеңіздер бір рет шапалақтаңыздар, сабақтың соңына дейін ойларыңызды еркін білдіремін десеңіздер екі рет шапалақтаңыздар, жауапкершілікті танытамын десеңіздер үш рет шапалақтаңыздар. Өткен тақырыпты пысықтау: https://www.educaplay.com/ платформасы арқылы өткен сабақ бойынша оқушыларға сұрақ қойылады
«Голосағат» - Балалар, бүгінгі жаңа тақырыпты білу үшін роботтың сұрағына жауап беріңіздер. Оқушылар,бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: Кестелер Сабақ мақсаты: web (веб)-парақшаларды әзірлеуде HTML (аш ти эм эл)-тегтерін қолдану. Кесте – web-сайттың негізгі бөліктерінің бірі. Кесте мынандай бөліктерден тұрады:
Кесте жолдар тізбегі бойынша біртіндеп толтырылады (солдан оңға қарай, жолдың соңына дейін, содан соң келесі жолға көшу). Әрбір ұяшыққа мәліметтер енгізіледі. Кесте тұрғызу <TABLE> және </ TABLE> тегтері көмегімен орындалады.
Жұптық тапсырма. Компьютермен жұмыс. 1 2-тапсырма
Жеке жұмыс. 1-тапсырма.
2-тапсырма.
|
Оқушылар амандасады, жұптасып орындарына отырады.
Өз ойларын білдіріп, шапалақ әдісін жасайды.
Оқушылар сұраққа жауап береді - HTML дегеніміз не? - HTML тілі пайда болған жыл; - HTML - ді қандай бағдарламаға жазады? - HTML тіліндегі тегтер неше топқа бөлінеді? - <body> </body> тегінің қызметі; - Beb-сайттың ең маңызды құраушысы; - RGB қандай түстерден тұрады; - Абзац енгізу үшін қолданылатын тегті көрсетіңіз; - Сөйлемді сол жаққа орнату үшін қолданылатын тег; - Сөйлемді оң жаққа орнату үшін қолданылатын тег.
Оқушылар роботтың сұрағына жауап беріп, жаңа тақырыпты анықтайды.
Жаңа тақырыпты тыңдайды, керек ақпараттарды жазып алады.
Дескриптор: -берілген кодты теріп нәтижесін табады.
Дескриптор: -берілген кодты теріп нәтижесін табады.
Дескриптор: 1. Кодтауда кеткен қатені түзейді; 2. Қателер санын табады.
Дескриптор: 1. Кестеде қанша жол бар екенін анықтайды; 2. Кестеде қанша баған бар екенін анықтайды.
Қойылған сұрақтарға «иә» немесе «жоқ» деп жауап береді.
|
Қалыптастырушы бағалау.
«Қошемет сөздер» - төмен жауап; - жақсы жауап; - керемет жауап! Әр сұраққа 1 ұпай Қалыптастырушы бағалау.
2 балл 2 балл 2 балл 2 балл 1 балл |
Презентация
Карточка
Карточка
Карточка
Карточка
|
|
|
Бағалау: «Ми бағалау» өзін-өзі бағалау Кері байланыс: Қолдарындағы смайликті белгілейді 4 минут Үй тапсырмасы: §41-42 оқу, 150-бет №4 |
|||||
ҚМЖ-ға сілтеме:



шағым қалдыра аласыз


-тапсырма
















