|
Білім беру ұйымының атауы |
Ақыртөбе орта мектебі |
|||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
1С. Кестелік көбейту және бөлу |
|||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Шиналиева Н. |
|||||||||||||||||||
|
Күні: |
17.10.2024 |
|||||||||||||||||||
|
Сынып: |
3 – Б сынып |
|
||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Кестелік көбейту және бөлу. Өткенді бекіту |
|||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.4. 6,7,8,9 сандарына көбейту мен бөлу кестесін құру, білу және қолдану 3.5.1.2. есептерді шығаруда «бір заттың массасы», «саны» , «жалпы масса», «бір затқа жіберілген шығын», «заттардың саны», «жалпы шығын», ұзындығы, ені, ауданы ұқымдарының өзара тәуелділігін пайдалану
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Үш таңбалы сандарды жазбаша қосу және азайту алгоритмдерін қолданады |
|||||||||||||||||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты
|
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин
Өткенді пысықтау 5 мин
Сабақтың ортасы 25 мин
Сергіту сәті 2 мин
Сабақты соңы 5 мин
Бағалау 3 мин
Рефлексия 2 мин |
Психологиялық ахуалды қалыптастыру «Менің көңіл күйім» жаттығуы
Мақсаты: оқушылардың көңіл-күйін игере білуге және басқаруға, қадағалауға, дұрыс бағалай білуге тәрбиелеу Үй тапсырмасы №8. «Сиқырлы сандық» 63 – 21: 7 48 – 8 : 2 (90 – 34) : 7 (2 + 5) * 7 Миға шабуыл
1 - тапсырма «Адасқан сөздер» Мысалдарды есептеп, олардың мәнін өсу ретімен орналастыр. 5 * 7 9 * 3 7 * 8 6 * 8 9 * 6 6 * 7 9 * 5
Мақсаты: шамалар арасындағы қатынасты және көбейту мен бөлу кестесін есептер шығару үшін қолданасың.
2 – тапсырма. «Көкөніс-жеміс дүкені» ойыны. Топтық жұмыс
3 – тапсырма Өзіндік жұмыс. «Салыстыр» 7 * 6 5 * 6 6 * 8 8 * 6 5 * 7 7 * 3 7+6 5+6 6+8 8+6 5+7 7+3
4 – тапсырма. Жұптық жұмыс «Ойлан.Бірік.Бөліс» Кері есептер құрастыр
Сабақты бекіту ««wordwall» ойыны Бұлттар арқылы берілген тапсырмаларды орындайды.
Үй тапсырмасы: №7 есеп, 92-бет (4 + 5)*5 4*6+(2+6) 4 + 5*5 4*(6+2)+6
«Білім қоржыны» әдісі Сабақ барысында жинаған асықтарын қоржынға салады |
Бір-біріне құрмет сезімін ояту Сабаққа әзірліктерін көрсетеді Көңіл күйлерін жеткізеді Үй тапсырмасын тексереді 63 – 21: 7 = 60 48 – 8 : 2 = 44 (90 – 34) : 7 = 8 (2 + 5) * 7 = 49
Сұрақтарға жауап береді 5 * 7 = 35 9 * 3 = 27 7 * 8 = 56 6 * 8 = 48 9 * 6 = 54 6 * 7 = 42 9 * 5 = 45 27, 35, 42, 45, 48, 54,56 Жаман жолдасынан көреді, Жақсы өз басынан көреді.
Сұрақтарға жауап береді
1-топ. м =Ж.м : с 28:4=7 2-топ. с=Ж.м : м 54:6=9 3-топ. Ж.м=м*с 8*7=56
Тапсырмаларды орындайды 7 * 6 > 5 * 6 6 * 8 = 8 * 6 5 * 7 > 7 * 3 Үлгермеуші оқушы 7+6> 5+6 6+8= 8+6 5+7 >7+3
«Қара жорға» билейді
Тапсырмаларды орындайды Масса – 9 кг Ж.м – 63 кг Саны - ? Шешуі: 63:9=7 Жауабы: саны - 7 Саны – 7 Ж.м – 56 кг Масса - ? Шешуі: 56:7= 8 Жауабы: масса 8 кг Саны – 6 дана Масса – 4 кг Ж.м. - ? Ш. 6 * 4 = 24 Ж: Ж.м. 24 кг Масса – 8 кг Ж.м. – 24 Саны - ? Ш: 24 : 8 = 3 Ж: саны 3 дана
Тапсырмаларды орындайды 5 * 7=35 7 * 6=42 Бір жәшік массасы 7 кг, саны 9, жалпы массасы қанша? 7 * 9 = 63 Жалпы масса 24, саны 6, бір жәшіктің массасы? 24:6 = 4 6 * 5 = 30
Үй тапсырмасын алады
Сабақ барысында орындаған тапсырмалары үшін жинаған асықтарын санап, өз-өздерін бағалайды
Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: «Басбармақ» әдісі
Дескриптор: Өрнектің мәнін табады
Ұлттық құндылығымыз асық арқылы өзін-өзі бағалау
Дескриптор: -Мысалдарды есептейді – 1 балл -Өсу ретімен орналастырады – 1 балл
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: «Басбармақ» әдісі
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: «Басбармақ» әдісі
Дескриптор: -формула жазады – 1 балл -есепті шығарады – 1 балл
Дескриптор: -есептеуді орындайды - 1 балл -салыстырады-1балл
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: -кері есеп құрастырады-1 балл -есепті шығарады – 1 балл
Дескриптор: -есептеулерді оқиды – 1 балл -мәнін айтады – 1 балл
Мақтап, мадақтап отыру
Жарайсыңдар!
|
Слайд
Слайд
Жұмыс дәптері
Слайд
Слайд
Слайд
Слайд
Слайд , А3 парақ
Жұмыс дәптері Слайд
Интербелсенді тақта
Таратпа қағаздар, слайд
Интербелсенді тақта
Слайд
Слайд
|
||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Кестелік көбейту және бөлу. Өткенді бекіту 3-сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
Ақыртөбе орта мектебі |
|||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
1С. Кестелік көбейту және бөлу |
|||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Шиналиева Н. |
|||||||||||||||||||
|
Күні: |
17.10.2024 |
|||||||||||||||||||
|
Сынып: |
3 – Б сынып |
|
||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Кестелік көбейту және бөлу. Өткенді бекіту |
|||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.4. 6,7,8,9 сандарына көбейту мен бөлу кестесін құру, білу және қолдану 3.5.1.2. есептерді шығаруда «бір заттың массасы», «саны» , «жалпы масса», «бір затқа жіберілген шығын», «заттардың саны», «жалпы шығын», ұзындығы, ені, ауданы ұқымдарының өзара тәуелділігін пайдалану
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Үш таңбалы сандарды жазбаша қосу және азайту алгоритмдерін қолданады |
|||||||||||||||||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты
|
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин
Өткенді пысықтау 5 мин
Сабақтың ортасы 25 мин
Сергіту сәті 2 мин
Сабақты соңы 5 мин
Бағалау 3 мин
Рефлексия 2 мин |
Психологиялық ахуалды қалыптастыру «Менің көңіл күйім» жаттығуы
Мақсаты: оқушылардың көңіл-күйін игере білуге және басқаруға, қадағалауға, дұрыс бағалай білуге тәрбиелеу Үй тапсырмасы №8. «Сиқырлы сандық» 63 – 21: 7 48 – 8 : 2 (90 – 34) : 7 (2 + 5) * 7 Миға шабуыл
1 - тапсырма «Адасқан сөздер» Мысалдарды есептеп, олардың мәнін өсу ретімен орналастыр. 5 * 7 9 * 3 7 * 8 6 * 8 9 * 6 6 * 7 9 * 5
Мақсаты: шамалар арасындағы қатынасты және көбейту мен бөлу кестесін есептер шығару үшін қолданасың.
2 – тапсырма. «Көкөніс-жеміс дүкені» ойыны. Топтық жұмыс
3 – тапсырма Өзіндік жұмыс. «Салыстыр» 7 * 6 5 * 6 6 * 8 8 * 6 5 * 7 7 * 3 7+6 5+6 6+8 8+6 5+7 7+3
4 – тапсырма. Жұптық жұмыс «Ойлан.Бірік.Бөліс» Кері есептер құрастыр
Сабақты бекіту ««wordwall» ойыны Бұлттар арқылы берілген тапсырмаларды орындайды.
Үй тапсырмасы: №7 есеп, 92-бет (4 + 5)*5 4*6+(2+6) 4 + 5*5 4*(6+2)+6
«Білім қоржыны» әдісі Сабақ барысында жинаған асықтарын қоржынға салады |
Бір-біріне құрмет сезімін ояту Сабаққа әзірліктерін көрсетеді Көңіл күйлерін жеткізеді Үй тапсырмасын тексереді 63 – 21: 7 = 60 48 – 8 : 2 = 44 (90 – 34) : 7 = 8 (2 + 5) * 7 = 49
Сұрақтарға жауап береді 5 * 7 = 35 9 * 3 = 27 7 * 8 = 56 6 * 8 = 48 9 * 6 = 54 6 * 7 = 42 9 * 5 = 45 27, 35, 42, 45, 48, 54,56 Жаман жолдасынан көреді, Жақсы өз басынан көреді.
Сұрақтарға жауап береді
1-топ. м =Ж.м : с 28:4=7 2-топ. с=Ж.м : м 54:6=9 3-топ. Ж.м=м*с 8*7=56
Тапсырмаларды орындайды 7 * 6 > 5 * 6 6 * 8 = 8 * 6 5 * 7 > 7 * 3 Үлгермеуші оқушы 7+6> 5+6 6+8= 8+6 5+7 >7+3
«Қара жорға» билейді
Тапсырмаларды орындайды Масса – 9 кг Ж.м – 63 кг Саны - ? Шешуі: 63:9=7 Жауабы: саны - 7 Саны – 7 Ж.м – 56 кг Масса - ? Шешуі: 56:7= 8 Жауабы: масса 8 кг Саны – 6 дана Масса – 4 кг Ж.м. - ? Ш. 6 * 4 = 24 Ж: Ж.м. 24 кг Масса – 8 кг Ж.м. – 24 Саны - ? Ш: 24 : 8 = 3 Ж: саны 3 дана
Тапсырмаларды орындайды 5 * 7=35 7 * 6=42 Бір жәшік массасы 7 кг, саны 9, жалпы массасы қанша? 7 * 9 = 63 Жалпы масса 24, саны 6, бір жәшіктің массасы? 24:6 = 4 6 * 5 = 30
Үй тапсырмасын алады
Сабақ барысында орындаған тапсырмалары үшін жинаған асықтарын санап, өз-өздерін бағалайды
Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: «Басбармақ» әдісі
Дескриптор: Өрнектің мәнін табады
Ұлттық құндылығымыз асық арқылы өзін-өзі бағалау
Дескриптор: -Мысалдарды есептейді – 1 балл -Өсу ретімен орналастырады – 1 балл
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: «Басбармақ» әдісі
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: «Басбармақ» әдісі
Дескриптор: -формула жазады – 1 балл -есепті шығарады – 1 балл
Дескриптор: -есептеуді орындайды - 1 балл -салыстырады-1балл
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: -кері есеп құрастырады-1 балл -есепті шығарады – 1 балл
Дескриптор: -есептеулерді оқиды – 1 балл -мәнін айтады – 1 балл
Мақтап, мадақтап отыру
Жарайсыңдар!
|
Слайд
Слайд
Жұмыс дәптері
Слайд
Слайд
Слайд
Слайд
Слайд , А3 парақ
Жұмыс дәптері Слайд
Интербелсенді тақта
Таратпа қағаздар, слайд
Интербелсенді тақта
Слайд
Слайд
|
||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз











