Сабақтың
тақырыбы:
Киім кию
мәдениеті
|
Мұғалімнің аты-жөні:
Басжанова М.Д.
Күні:
|
СЫНЫП: 5
|
Қатысқан оқушылар саны:
|
Қатыспаған оқушылар саны: 0
|
Сабақ негізделген оқу
мақсаттары
|
Жұрнақ арқылы жасалған негізгі
және туынды сөздерді ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдану
(5.ӘТН4.1)
|
Сабақ нәтижесі:
|
Оқушылардың барлығы мынаны
орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша
тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап
береді. Оқушылардың көбісі мынаны
орындай алады: Топтық жұмысты брлесе
орындайды. Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша
үлестірме ресурстармен жұмыс
жасайды.
Оқушылардың кейбіреуі
мынаны орындай алады:
Оқулықтан тыс берілген
қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша
мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.
|
Бағалау критерийі
|
Жеке, топтық тапсырмаларды
орындай алады.
Сабақ барысында тыңдаушының
назарын өзіне аудара алады.
|
Ресурстар
|
Оқулық, суреттер, топқа бөлуге
арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар,
топтық тапсырмалар, кері байланыс,
стикер.
|
Әдіс-тәсілдер
|
Сұрақ-жауап, әңгімелеу,
түсіндіру, ойын, көрнекілік.
|
Пәнаралық
байланыс
|
қазақ
тілі.
|
Алдыңғы
оқу
|
Сән және
талғам
|
Сабақтың жоспары
|
Жоспарланған
уақыт
|
Сабақ барысы :
|
Бағалау
түрлері
|
Басталуы
5
минут
|
Ұйымдастыру кезеңі 2
минут
Топтарға
бөлу.
Тірек сөздер бойынша топқа
бөліну.
Оқушыларға сөздер қиындыларын
беремін. Әріп қиындыларда сары, жасыл, қызыл заттар (аксессуарлар)
болу керек.
Оқушылар сол сөздер бойынша
топтарға бөлінеді.
Психологиялық ахуал
қалыптастыру: 3 минут
«Сурете байланысты тілек»
тренинг
Оқушыларды шеңберге
шақыру,амандасу. Стикерлерге салынған әртүрлі суреттерді ұсыну.
Суретті не үшін таңдағанын білу. Оқушылар таңдаған суретке
байланысты тілектер айтады.
|
1-топ:
сары
2-топ:
жасыл
3-топ: қызыл
Суреттер
|
|
Үй жұмысын тексеру:
4-жаттығу 27 бет
Дұрыс орналастыр:
(сөйлемдерді дұрыс құрастыру.)
|
|
Жаңа
білім
3
минут
3
минут
8
минут
|
Білу және
түсіну
Киім киюдің құпиясы- бейне
ролик көрсету
Берілген мәтіндерді балалар
оқып алады.
«Стикердегі диалог»
әдісі
(Топ мүшелері сұрақтардың
жауабын стикерлерге жазып, қабырғадағы сұрақтар жазылған қағаздарға
іледі, кейін жауап береді.)
Топтарға тапсырма: Футболка
жарнасы
Түрлі-түсті қағаздан ұлттық
үлгідегі футболка жасап,
жарнамалаңдар.
|
Оқулық. Кеспе мәтіндер.
Оқулық,қабырғаға ілінген
ватмандар, түрлі-түсті маркерлер.
Әр топ қорғап,
жарнамалайды
|
Ортасы
7
минут
|
Қолдану
Берілген мәтіндерді балалар
оқып алады.
Ортақ тапсырма:
«Джигсо» парағы
әдісі
-
Қалай киінген
дұрыс?
1-топ:сары
Жауабын
жазады.
2-топ:
қызыл
Тексеріп, қосымша мәліметтер
қосады.
3-топ:
жасыл
Ұсыныс
жазады.
|
«Джигсо» парағы әдісі, сұрақтар
жазылған парақшалар, қалам.
|
Сергіту
сәті
2
минут
|
https://www.youtube.com/watch?v=i8FFtlTwJRs
|
Миды шынықтыру тапсырмасын
орындайды.
|
Аяқталуы
Сабақты
бекіту
5
минут
|
Синтез
«Карточкадағы сұрақ» әдісі
Тапсырма: карточкадағы сұрақты әр қайсысы түсіндіріп
береді.
|
Карточкада жазылған
терминдер
|
Бағалау
5
минут
Кері
байланыс
2
минут
|
Бағалау парақшасы Дұрыс
жауапқа 5 балл.
Оқушының
аты-жөні
|
Үй
жұмысы
|
«Стикер
дегі диалог»
әдісі
|
Футболка
жарнасы
|
«Пікірлер» парағы
әдісі
|
«Карточкадағы сұрақ»
әдісі
|
Балл
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Рефлексия
парағы
Кері байланыс парағына бүгінгі
сабақ бойынша ойларын
жинақтайды
|
Бағалау
парақшасы
Қағаз
қиындылары.
|
Қосымша ақпарат
|
Саралау – Сіз
қосымша
көмек көрсетуді
қалай
жоспарлайсыз? Сіз
қабілеті жоғары
оқушыларға
тапсырманы
күрделендіруді
қалай
жоспарлайсыз?
|
Бағалау -
Оқушылардың
үйренгенін
тексеруді
қалай
жоспарлайсыз?
|
Пəнаралық
байланыс
Қауіпсіздік жəне
еңбекті
қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы
байланыс
|