3 - сабақ
|
Сабақ тақырыбы: |
Cен нешедесің? |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
2.1.3.1. Тыңдаған мәтінге мұғалімнің көмегімен иллюстрация\суреттер\сызбалар таңдау және қарапайым сұрақтарға жауап беру. |
|
2. 3. 2.1. Таныс сөздерден құрастырылған қарапайым сөйлемдердің мағынасын түсіну. |
|
|
2.5.1.1. мұғалімнің көмегімен заттың атын\сынын\санын\ іс – қимылын білдіретін сөздерді ауызша және жазбаша тілде қолданады. |
|
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы: қарапайым сұрақтарға жауап береді. |
|
Көбі: қарапайым сөйлемдердің мағынасын түсінеді. |
|
|
Кейбірі: заттың атын\сынын\санын\ іс – қимылын білдіретін сөздерді ауызша және жазбаша тілде қолданады. |
|
|
Күтілетін нәтиже |
Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсінеді, мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді, сәйкес суреттер таңдай алады. |
|
Жаңа сөздер: |
Нешедесің, жетідемін, сегіздемін, жақсы көремін |
|
Сабақта қолданылатын материалдар: |
Интерактивті тақта, слайдтар, түрлі – түсті суреттер, кестелер, желімқағаздар, (стикерлер). |
|
Оқыту әдістері: |
Түсіндіру, сұрақ – жауап, «Шаттық шеңбері» тренингі, «Қарындашты алу» тренингі, «Жалғасын тап» дидактикалық ойыны, «Ішкі және сыртқы шеңбер » техникасы, топтық жұмыс, сергіту жаттығуы. |
|
Дереккөздері: |
Әдістемелік кұрал, дидактикалық материалдар, сөздік. |
Тапсырмалар:
Сабақ барысындағы мұғалім мен оқушының іс- әрекеті:
|
Тапсырма |
Мұғалімнің іс - әрекеті |
Оқушының іс - әрекеті |
||||||||||||||||||
|
Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу |
Мұғалім оқушыларды «шаттық шеңберіне тұрғызады», сәлемдеседі, жоқ оқушыларды түгендейді. |
Оқушылар «шаттық шеңберіне» тұрып, мұғаліммен сәлемдеседі. Бір – біріне сәттілік, жақсы тілектер айтады. |
||||||||||||||||||
|
Өткен сабақты тексеру |
Өткен сыныптан өткен тақырыптарды қайталатады. Кемшіліктерді анықтайды, түзетеді, бағалайды. |
Тапсырманы айтады, тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. |
||||||||||||||||||
|
Тапсырма |
Мұғалімнің іс - әрекеті |
Оқушының іс - әрекеті |
||||||||||||||||||
|
I.Қызығушылықты ояту |
Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығушылығын ояту мақсатында «Қарындашты алу» тренингін ұйымдастырады. Мұғалім оқушыларға үстел үстінде жатқан түрлі - түсті қарындаштардың біреуін таңдап алуды ұсынады. Ол қарындашты неліктен таңдағанын және сол түстің оқушы үшін қаншалықты маңызды екендігін сұрайды. |
Оқушылар жауап береді. Өздерінің қарындашты неліктен таңдап алғанын түсіндіреді. |
||||||||||||||||||
|
II. Мағынаны тану |
|
Тыңдалым. Оқылым. Жаңа сөздерді тыңдайды, қайталайды, оқиды. |
||||||||||||||||||
|
Ә) «Дұрыс айт» айдарында берілген сөздерді дұрыс айтуға машықтандырады, бірнеше рет қайталатады. |
Айтылым. Сөздерді дұрыс айтуға жаттығады, қайталайды. |
|||||||||||||||||||
|
Тыңдалым. Мәтінді мұқият тыңдайды. Жаңа сөздерді қайталайды. |
|||||||||||||||||||
|
Айтылым. Балалардың жасы нешеде екенін айтады. |
|||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||
|
III. Ойтолғаныс |
Оқулықтағы 3 – тапсырманы орындатады. |
Айтылым. Үлгі бойынша диалог құрады. |
||||||||||||||||||
|
IV. Бекіту |
А) Жаңа тақырыпты бекіту үшін мұғалім оқулықтағы 4 – тапсырманы орындатады. |
Айтылым.Суреттерді сәйкестендіреді, сол бойынша айтады.. |
||||||||||||||||||
|
V. Бағалау |
Формативті бағалау. Мұғалім оқушылардың бағалауы бойынша өз ойларын айтып, қорытынды бағаны өзі қояды. |
Оқушыларға аты – жөндері жазылған өзара бағалау парағын береді. Оқушылар әр аттың тұсына өз бағаларын қояды.
|
||||||||||||||||||
|
VI. Үйге тапсырма |
Оқулықтағы 5 – тапсырманы орындатады. |
|
||||||||||||||||||
|
VII. Рефлексия |
Мұғалім түрлі смайликтер таратып береді. |
Оқушылар сабақтан алған әсерлерін смайликтерді көрсетуу арқылы көңіл күйлерін білдіреді. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Киімдер, Ұлттық киімдер"
Ашық сабақ "Киімдер, Ұлттық киімдер"
3 - сабақ
|
Сабақ тақырыбы: |
Cен нешедесің? |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
2.1.3.1. Тыңдаған мәтінге мұғалімнің көмегімен иллюстрация\суреттер\сызбалар таңдау және қарапайым сұрақтарға жауап беру. |
|
2. 3. 2.1. Таныс сөздерден құрастырылған қарапайым сөйлемдердің мағынасын түсіну. |
|
|
2.5.1.1. мұғалімнің көмегімен заттың атын\сынын\санын\ іс – қимылын білдіретін сөздерді ауызша және жазбаша тілде қолданады. |
|
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы: қарапайым сұрақтарға жауап береді. |
|
Көбі: қарапайым сөйлемдердің мағынасын түсінеді. |
|
|
Кейбірі: заттың атын\сынын\санын\ іс – қимылын білдіретін сөздерді ауызша және жазбаша тілде қолданады. |
|
|
Күтілетін нәтиже |
Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсінеді, мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді, сәйкес суреттер таңдай алады. |
|
Жаңа сөздер: |
Нешедесің, жетідемін, сегіздемін, жақсы көремін |
|
Сабақта қолданылатын материалдар: |
Интерактивті тақта, слайдтар, түрлі – түсті суреттер, кестелер, желімқағаздар, (стикерлер). |
|
Оқыту әдістері: |
Түсіндіру, сұрақ – жауап, «Шаттық шеңбері» тренингі, «Қарындашты алу» тренингі, «Жалғасын тап» дидактикалық ойыны, «Ішкі және сыртқы шеңбер » техникасы, топтық жұмыс, сергіту жаттығуы. |
|
Дереккөздері: |
Әдістемелік кұрал, дидактикалық материалдар, сөздік. |
Тапсырмалар:
Сабақ барысындағы мұғалім мен оқушының іс- әрекеті:
|
Тапсырма |
Мұғалімнің іс - әрекеті |
Оқушының іс - әрекеті |
||||||||||||||||||
|
Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу |
Мұғалім оқушыларды «шаттық шеңберіне тұрғызады», сәлемдеседі, жоқ оқушыларды түгендейді. |
Оқушылар «шаттық шеңберіне» тұрып, мұғаліммен сәлемдеседі. Бір – біріне сәттілік, жақсы тілектер айтады. |
||||||||||||||||||
|
Өткен сабақты тексеру |
Өткен сыныптан өткен тақырыптарды қайталатады. Кемшіліктерді анықтайды, түзетеді, бағалайды. |
Тапсырманы айтады, тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. |
||||||||||||||||||
|
Тапсырма |
Мұғалімнің іс - әрекеті |
Оқушының іс - әрекеті |
||||||||||||||||||
|
I.Қызығушылықты ояту |
Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығушылығын ояту мақсатында «Қарындашты алу» тренингін ұйымдастырады. Мұғалім оқушыларға үстел үстінде жатқан түрлі - түсті қарындаштардың біреуін таңдап алуды ұсынады. Ол қарындашты неліктен таңдағанын және сол түстің оқушы үшін қаншалықты маңызды екендігін сұрайды. |
Оқушылар жауап береді. Өздерінің қарындашты неліктен таңдап алғанын түсіндіреді. |
||||||||||||||||||
|
II. Мағынаны тану |
|
Тыңдалым. Оқылым. Жаңа сөздерді тыңдайды, қайталайды, оқиды. |
||||||||||||||||||
|
Ә) «Дұрыс айт» айдарында берілген сөздерді дұрыс айтуға машықтандырады, бірнеше рет қайталатады. |
Айтылым. Сөздерді дұрыс айтуға жаттығады, қайталайды. |
|||||||||||||||||||
|
Тыңдалым. Мәтінді мұқият тыңдайды. Жаңа сөздерді қайталайды. |
|||||||||||||||||||
|
Айтылым. Балалардың жасы нешеде екенін айтады. |
|||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||
|
III. Ойтолғаныс |
Оқулықтағы 3 – тапсырманы орындатады. |
Айтылым. Үлгі бойынша диалог құрады. |
||||||||||||||||||
|
IV. Бекіту |
А) Жаңа тақырыпты бекіту үшін мұғалім оқулықтағы 4 – тапсырманы орындатады. |
Айтылым.Суреттерді сәйкестендіреді, сол бойынша айтады.. |
||||||||||||||||||
|
V. Бағалау |
Формативті бағалау. Мұғалім оқушылардың бағалауы бойынша өз ойларын айтып, қорытынды бағаны өзі қояды. |
Оқушыларға аты – жөндері жазылған өзара бағалау парағын береді. Оқушылар әр аттың тұсына өз бағаларын қояды.
|
||||||||||||||||||
|
VI. Үйге тапсырма |
Оқулықтағы 5 – тапсырманы орындатады. |
|
||||||||||||||||||
|
VII. Рефлексия |
Мұғалім түрлі смайликтер таратып береді. |
Оқушылар сабақтан алған әсерлерін смайликтерді көрсетуу арқылы көңіл күйлерін білдіреді. |
шағым қалдыра аласыз













