Сабақтың тақырыбы: Сәкен Жүнісов. Кімнің мекені жақсы. | Мұғалімнің аты-жөні:Иманбаева Г.ҚКүні: 20/12/2017ж |
СЫНЫП: 2А
| Қатысқан оқушылар саны: 26
| Қатыспаған оқушылар саны: 0 |
|
|
|
Сабақ негізделген оқу мақсаттары | 2.1.2.1*- шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндау, үзіндісін мазмұндау,сахналау2.2.6.1 - кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалау2.3.3.1 - шығармашылық жұмысын мұғалімнің көмегімен сурет, каллиграмма, аппликация, фотосуреттер арқылы ұсыну |
Сабақтың мақсаты
| Оқушылардың қызығушылығын ояту оқу шапшаңдығын дамыту берілген мәтінді түсініп оқуға әңгімелеуге сөздік қорларын толықтыруға машықтандыруЕсте сақтау қабілетін дамыту логикалық ойлауын жетілдіру мәтінді түсініп кейіпкерлерді ролге бөліп кейіптендіруге дағдыландыру. |
|
|
Ресурстар | Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе суреттер қағаздар және слайд, топтық тапсырмалар,. |
Әдіс-тәсілдер | Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ролдік ойын, көрнекілік. мадақтау |
Пәнаралық байланыс | Музыка, қазақ тілі. |
Сабақтың жоспары |
Жоспарланғануақыт | Сабақ барысы : | Бағалау түрлері |
Басталуы5 минут | Ұйымдастыру кезеңі Психиологиялық дайындықТоптарға бөлу. Алдын ала дайындалған кеспе суреттер
Өткен сабақтан алған әсерлерімен бөлісуҮй тапсырмасын сұрауАлдыңғы сабаққа шолу :Дихан Әбілов туралы туған тілім туралы сұрауКонверт тарату әдісі
1тапсырма Құмырсқа тобына Туған жер ана тіл туралы Құрбақа тобына Отан туралы мақал –мәтелКөкқұтан тобына туған жер туралы нақыл сөздерТышқан тобына жаңылтпаш сұрауСиқырлы тақта айдарыБалалар ендеше біз сиқырлы тақтаға назар аударайықЖұмбақ жасыру«Қылдай белі бүгілгенӨзінен де жүгі үлкенҚұмырсқа туралы ақпарат беру
Жаңа сабақты мұғалімнің түсіндірмесі
|
1-топ: құмырсқа2-топ: құрбақа3-топ: тышқан4топ көкқұтан
.жауабы құмырсқа |
Жаңа білім10 минут
| Білу және түсінуОқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады.Сәкен Жүнісов туралы таныстырылым . Кімнің мекені жақсы мәтінін мәнерлеп оқып беру. . |
Оқулық,мәтіндер. |
Ортасы10 минут
| ҚолдануСәкен Жүнісов. Кімнің мекені жақсы.Оқулықпен жұмыс . |
|
Сергіту сәті2 минут | Сергіту сәті " |
|
Аяқталуы Сабақты бекіту10 минут
| 4тапсырма Сонымен бізге таныс үш кейіпкер жақсы мекен жайлы қоныс таптыма?6тапсырма Дәптермен жұмыс Мәтіндегі кейіпкерлерді жаз 8тапсырма Мәтіндегі кейіпкерлерді ролге бөліп кейіптендіру
|
|
Бағалау
5 минутҮй жұмысы
Қорытынды
Кері байланыс3 минут | Бағалау.сабаққа белсене қатысқан топтарды мадақтау
оқу, дәптермен жұмыс. «кімнің мекені жақсы «мәтінін әңгімелеп оқып келу
Бүгінгі сабақтан нені білдік ? не үйрендік жайлы ,қоныс, мекен сөздерін қалай түсіндіңдер Мәтінде берілген кейіпкерлеріміз жайлы қоныс таптыма? Сонымен кімнің мекені жақсы екен |
|