Қазақстан Республикасының Білім және ғылым
министрлігі М.Әуезов атындағы мектеп-
гимназия_
|
Бөлім: Long term plan unit: Python тілінде алгоритмдерді программалау |
Мектеп: School: M.Auezov |
|||||||
|
Күні: Date: |
Мұғалімнің аты-жөні: Teacher name: Batyrkhankyzy Aissulu |
|||||||
|
Сынып: Grade: 8 |
Қатысқан оқушы саны: Number of participating students: |
Қатыспаған оқушы саны: Number of absent students: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы Theme of the lesson: |
Кіріктірілген циклдерді ұйымдастыру Organization of built-in loops |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары Learning objectives |
8.3.3.2- for цикл операторларын программаны өңдеудің кіріктірілген ортасыныңда пайдалану |
|||||||
|
Сабақтың мақсаты Lesson objectives: |
Кірістірілген цикл,күрделі цикл ұғымын анықтау; |
|||||||
|
Сабақ барысы The course of the lesson |
||||||||
|
Lesson period / time |
Педагогтің әрекеті Teacher's action |
Оқушының әрекеті Student action |
Бағалау Evaluation |
Ресурстар Resources |
||||
|
Introduction part (Сабаққа кіріспе бөлімі) |
||||||||
|
5 minute |
Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Greeting students, enumeration of students. - The teacher will greet the learners and try to create a positive learning atmosphere: Good afternoon, good afternoon to you, Good afternoon, good afternoon,Tell me how are you? - Who is not in today's lesson? - What day is it today? - What a day? «Шеринг» әдісі арқылы өткен сабақты қайталау. Қойылатын сұрақ: what is a cycle? |
- Everyone is present (... is not here today) Барлығы шеңберде отырады, жүргізуші бастап, кезекпен барлығы тақырып бойынша түйінді ойды қорытындылайды. Идеялар қайталанбау керек. Өткен тақырып бойынша ойларын жинақтайды, пікір алмасады. |
Сұрақтарға дұрыс жауап берген оқушылар бағаланады. |
Презентация 2-слайд |
||||
|
2 minute |
Сұрақ қою:
Кірістірілген циклдер қандай есептерд ішешуде қолданылуы мүмкін деп ойлайсың? |
Оқушылар өз мүмкіндіктерін шектемей, ойын еркін айтып, өзгенің ойын, пікірін тыңдайды. |
|
Слайд 3 |
||||
|
1 minute |
Оқушыларды сабақ мақсатарымен таныстыру |
Сабақ мақсатымен танысады |
|
Слайд 4 |
||||
|
Explanation part (Негізгі бөлімі) |
||||||||
|
Басы 5 минут |
Мұғалім жаңа тақырыпты түсіндіреді. Python ті лін де бір цикл ді екін ші цикл дің ішін де пай да ла ну ға бо лады. Ішкі цикл – бас қа цикл дің ішін де кез де се тін цикл. Python ті лін де ішкі цикл синтак си сі мынадай: Прог рам ма ал ды мен сырт қы цикл ді орын дай ды. Сыр тқы цикл дің бі рін ші ите ра ция сын да ішкі цикл орын да ла ды. Со дан кей ін прог рам ма сырт қы цикл дің ба сы на ора ла ды, екін ші ите ра ция ны аяқ тай ды жә не қай та дан ішкі цикл ді ша қы ра ды. Ішкі цикл ді аяқ та ған нан кей ін програм ма сырт қы цикл дің ба сы на ора ла ды. Бұл тіз бек аяқ талған ша не ме се үзіл ген ше жал ға са ды. Ішкі цикл дің ерек ше лі гі – кез кел ген цикл тү рін бас қа цикл дің ішін де пай да ла ну ға бо ла тыны. Мы са лы, for цик лін while цик лін де жә не ке рі сін ше пай да ла ну ға бо ла ды. |
7,8,9,10-ші слайдта оқушылар ақпарат жинақтап тәжірибеде қолданады сұрақтарға жауап береді.
|
|
|
||||
|
Practice part (Практиқалық бөлімі) |
||||||||
|
5 minute |
|
|
Жақсы жауап берген оқушылар бағаланады |
|
||||
|
Conclusion part (Қортындылау бөлімі) |
||||||||
|
5 minute |
Жеке жұмыс . Қалыптастырушы бағалау жұмысы Дәптерге орындау. Execute in the notebook. 1-9 дейінгі көбейту кестесін программалау |
Оқушылар өз пікірін дәптерге жазады |
Оқушылар өздерін бағалайды. |
Слайд 5 |
||||
|
5 minute |
Literacy 1. How do nested loops differ from simple loops? 2. How to calculate the execution time of nested loops?
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді
Бірнеше циклд ікірістіріп пайдаланудың программа жұмысына кері әсері қандай?
|
|
|
||||
Информатика пәні
Батырханқызы Айсұлу
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Кіріктірілген циклдерді ұйымдастыру 8 сынып
Ашық сабақ Кіріктірілген циклдерді ұйымдастыру 8 сынып
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым
министрлігі М.Әуезов атындағы мектеп-
гимназия_
|
Бөлім: Long term plan unit: Python тілінде алгоритмдерді программалау |
Мектеп: School: M.Auezov |
|||||||
|
Күні: Date: |
Мұғалімнің аты-жөні: Teacher name: Batyrkhankyzy Aissulu |
|||||||
|
Сынып: Grade: 8 |
Қатысқан оқушы саны: Number of participating students: |
Қатыспаған оқушы саны: Number of absent students: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы Theme of the lesson: |
Кіріктірілген циклдерді ұйымдастыру Organization of built-in loops |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары Learning objectives |
8.3.3.2- for цикл операторларын программаны өңдеудің кіріктірілген ортасыныңда пайдалану |
|||||||
|
Сабақтың мақсаты Lesson objectives: |
Кірістірілген цикл,күрделі цикл ұғымын анықтау; |
|||||||
|
Сабақ барысы The course of the lesson |
||||||||
|
Lesson period / time |
Педагогтің әрекеті Teacher's action |
Оқушының әрекеті Student action |
Бағалау Evaluation |
Ресурстар Resources |
||||
|
Introduction part (Сабаққа кіріспе бөлімі) |
||||||||
|
5 minute |
Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Greeting students, enumeration of students. - The teacher will greet the learners and try to create a positive learning atmosphere: Good afternoon, good afternoon to you, Good afternoon, good afternoon,Tell me how are you? - Who is not in today's lesson? - What day is it today? - What a day? «Шеринг» әдісі арқылы өткен сабақты қайталау. Қойылатын сұрақ: what is a cycle? |
- Everyone is present (... is not here today) Барлығы шеңберде отырады, жүргізуші бастап, кезекпен барлығы тақырып бойынша түйінді ойды қорытындылайды. Идеялар қайталанбау керек. Өткен тақырып бойынша ойларын жинақтайды, пікір алмасады. |
Сұрақтарға дұрыс жауап берген оқушылар бағаланады. |
Презентация 2-слайд |
||||
|
2 minute |
Сұрақ қою:
Кірістірілген циклдер қандай есептерд ішешуде қолданылуы мүмкін деп ойлайсың? |
Оқушылар өз мүмкіндіктерін шектемей, ойын еркін айтып, өзгенің ойын, пікірін тыңдайды. |
|
Слайд 3 |
||||
|
1 minute |
Оқушыларды сабақ мақсатарымен таныстыру |
Сабақ мақсатымен танысады |
|
Слайд 4 |
||||
|
Explanation part (Негізгі бөлімі) |
||||||||
|
Басы 5 минут |
Мұғалім жаңа тақырыпты түсіндіреді. Python ті лін де бір цикл ді екін ші цикл дің ішін де пай да ла ну ға бо лады. Ішкі цикл – бас қа цикл дің ішін де кез де се тін цикл. Python ті лін де ішкі цикл синтак си сі мынадай: Прог рам ма ал ды мен сырт қы цикл ді орын дай ды. Сыр тқы цикл дің бі рін ші ите ра ция сын да ішкі цикл орын да ла ды. Со дан кей ін прог рам ма сырт қы цикл дің ба сы на ора ла ды, екін ші ите ра ция ны аяқ тай ды жә не қай та дан ішкі цикл ді ша қы ра ды. Ішкі цикл ді аяқ та ған нан кей ін програм ма сырт қы цикл дің ба сы на ора ла ды. Бұл тіз бек аяқ талған ша не ме се үзіл ген ше жал ға са ды. Ішкі цикл дің ерек ше лі гі – кез кел ген цикл тү рін бас қа цикл дің ішін де пай да ла ну ға бо ла тыны. Мы са лы, for цик лін while цик лін де жә не ке рі сін ше пай да ла ну ға бо ла ды. |
7,8,9,10-ші слайдта оқушылар ақпарат жинақтап тәжірибеде қолданады сұрақтарға жауап береді.
|
|
|
||||
|
Practice part (Практиқалық бөлімі) |
||||||||
|
5 minute |
|
|
Жақсы жауап берген оқушылар бағаланады |
|
||||
|
Conclusion part (Қортындылау бөлімі) |
||||||||
|
5 minute |
Жеке жұмыс . Қалыптастырушы бағалау жұмысы Дәптерге орындау. Execute in the notebook. 1-9 дейінгі көбейту кестесін программалау |
Оқушылар өз пікірін дәптерге жазады |
Оқушылар өздерін бағалайды. |
Слайд 5 |
||||
|
5 minute |
Literacy 1. How do nested loops differ from simple loops? 2. How to calculate the execution time of nested loops?
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді
Бірнеше циклд ікірістіріп пайдаланудың программа жұмысына кері әсері қандай?
|
|
|
||||
Информатика пәні
Батырханқызы Айсұлу
шағым қалдыра аласыз














