ҚМЖ 6 сынып қазақ тілі мен әдебиеті
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім:2.Қазіргі қазақ ауылы мен қаланың тыныс-тіршілігі. Ә.Дүйсенбиев «Бәтеңке, Шұжық, Балқаймақ» өлеңі |
|||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: Каиргожина Л.П. |
|||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: 14. Кітапхана- кемел дос |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.1.5.1 тірек сөздер, жетекші сұрақтар, мәтін тақырыбы арқылы негізгі ойды анықтау 6.5.1.1 - мәтіндерден сын есімдерді ажырата білу, жазбаша, ауызша жұмыстарда қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : «Біртұтас тәрбие» бағдарламасы: |
Барлық оқушылар: мәтіндердің тақырыбына, мазмұндық құрылымына сүйене отырып, түрлерін салыстырады; жазба жұмыстарында сөзге қосымша жалғауда үндестік заңын ескеріп, орфографиялық нормаға сай дұрыс жазады; |
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
Кітап оқу, білім деңгейі, бәсекеге қабілетті, дамытады, ой- өрісін кеңейтеді. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 мин 4 мин |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Психологиялық дайындық. «Шаттық шеңбері» арқылы бір-біріне тілек айт Үй жұмысын тексеру Мақсаты: оқушылардың алдыңғы білетін тақырыптары бойынша алған білімдерін тексеру, кері байланыс жасау. Берілген тапсырма жауап алу. (мақал-мәтелдер) |
«Стикерлер»
«Өзін-өзі бағалау» (балдық жүйемен) |
Біртұтас тәрбие бағдарламасы: Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік |
|||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпқа шығу (бұлттардың көмегімен жаңа тақырыпты анықтау) Сұрақ-жауап:
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. Оқылым 1- тапсырма Топтық жұмыс Әр топқа мәтін беріледі. Мәтінмен жұмыс Тілдік бағдар 2-тапсырма «Спиральдік мәтін» әдісі арқылы сын есімдерді ажырату Сергіту сәті 3-тапсырма Айтылым Жұптық тапсырма Диалог «Кітапханада» 4-тапсырма «Өрмекші торы» әдісі арқылы сабақты бекіту |
Бұлттарда жазылған сұрақтарға жауап беру арқылы тақырыпты анықтайды
Тыңдалым,айтылым. Айтылым Жазылым Мәтінді оқып, топтық тапсырмаларды орындау (топтық жұмыс). Әр топ мәтін ақпараты негізінде постер жасайды және қорғайды Әр топға спитальдік мәтін беріледі, мәтінді оқып, сын есімдерді тауып, сұрақ қояды. Сын есімдерді қатыстырып сөз тіркестерді құрастырып жазады. Сергіту сәтін орындайды. Айтылым «Кітапхана да » тақырыбына диалог құру 1. Қалада қандай кітапханалар бар? 2. Кітапханада нелер болады? 3. Қандай кітаптарды білесің? 4. Қандай кітаптарды оқуды жақсы көресің? Айтылым Тордағы араларды таңдап, сұрақтарға жауап беру. |
«Өзін-өзі бағалау» (балдық жүйемен) Дескриптор
-Топтастырады Дескриптор
- сын есімдерді ажыратады 1 балл - сұрақ қояды 1 балл - Сөз тіркесін құрастырады 1 балл Дескриптор
- тақырыпқа сәйкес диалог құрастырады 1 балл - сұрақ қояды 1 балл - сұрақтарға дұрыс жауап береді 1 балл Дескриптор 3 балл -Сұрақты оқиды -Топтастырады - Сұрақтарға жауап береді |
Бұлттар суреті(бұлттардың 2 жағына сұрақтар орналасқан, сол сұрақтарға жауап беріп жаңа тақырыпты ашатын сурет шығады) сөздік Тордағы өрмекші мен аралар |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 28 бет 3 - тапсырма |
|
||||
|
Кері байланыс |
Өз деңгейлерін анықтайды. Сабақтағы жетістіктерім Оның себептері Сабақтағы жетістіктерім Оның себептері |
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
|||||
|
Өзін-өзі бағалау парағы Аты-жөні: Пәні: қазақ тілі мен әдебиеті |
Өзіңізді “3” баллдық жүйемен бағалаңыз жоғары – 3; орта – 2; төмен – 1 |
|
Үй жұмысы |
|
|
1- тапсырма: |
|
|
2- тапсырма: |
|
|
3- тапсырма: |
|
|
4- тапсырма: |
|
|
Бағалау шкаласы: 10 баллдан жоғары – “жетті 10 баллдан төмен – “талпынады” |
|
|
Өзін-өзі бағалау парағы Аты-жөні: Пәні: қазақ тілі мен әдебиеті |
Өзіңізді “3” баллдық жүйемен бағалаңыз жоғары – 3; орта – 2; төмен – 1 |
|
Үй жұмысы |
|
|
1- тапсырма: |
|
|
2- тапсырма: |
|
|
3- тапсырма: |
|
|
4- тапсырма: |
|
|
Бағалау шкаласы: 10 баллдан жоғары – “жетті 10 баллдан төмен – “талпынады” |
|
|
Өзін-өзі бағалау парағы Аты-жөні: Пәні: қазақ тілі мен әдебиеті |
Өзіңізді “3” баллдық жүйемен бағалаңыз жоғары – 3; орта – 2; төмен – 1 |
|
Үй жұмысы |
|
|
1- тапсырма: |
|
|
2- тапсырма: |
|
|
3- тапсырма: |
|
|
4- тапсырма: |
|
|
Бағалау шкаласы: 10 баллдан жоғары – “жетті 10 баллдан төмен – “талпынады” |
|
|
Өзін-өзі бағалау парағы Аты-жөні: Пәні: қазақ тілі мен әдебиеті |
Өзіңізді “3” баллдық жүйемен бағалаңыз жоғары – 3; орта – 2; төмен – 1 |
|
Үй жұмысы |
|
|
1- тапсырма: |
|
|
2- тапсырма: |
|
|
3- тапсырма: |
|
|
4- тапсырма: |
|
|
Бағалау шкаласы: 10 баллдан жоғары – “жетті 10 баллдан төмен – “талпынады” |
|
-
Қазақтың ұлы ақыны кім?
-
«Абай жолы» романының авторы кім?
-
М.Әуезов қайда дүниеге келді?
-
Абайдың әкесі кім?
-
Абайдың шын есімі қалай?
-
Абайдың әжесі мен анасы?

Диалог №1
-
Сәлем, ............!
-
Сәлем,..........! Қалың қалай?
-
Жақсы! Сен кітапханаға барасың ба?
-
Иә, барамын! Сен ше?
-
Мен де барамын. Саған қандай кітап керек?
-
Маған Абайдың қара сөздері керек!
-
Не үшін ?
-
Үй жұмысына 17 қара сөзін берді
-
Керемет.
-
Ал сен не үшін барасың?
-
Маған Мұхтар Әуезов туралы ақпарат қажет.
-
Жақсы, сау бол!
-
Сау бол!
Диалог №2
-
Сәлем, ...........!
-
Сәлем, ............!
-
Сен қандай ақпарат іздеп отырсың?
-
Маған ірі кітапханалар туралы ақпарат керек.
-
Осы энциклопедияда көп ақпарат бар екен.
-
Ал, сен не үшін келдің?
-
Қазақ тілі сабағына реферат қажет.
-
Қандай тақырыпта?
-
Абай Құнанбаевтың өмірбаяны.
-
Керемет тақырып екен.
-
Иә, рахмет
-
Сау бол!
-
Сау бол!
Кітап қоры – книжный фонд
Орналасқан жері – место расположения
Ұлттық – национальный(-ая)
Мәртебе – статус
Қоғамдық – общественный
Ғимарат – здание
Тарихи – историческое
Қазақстан Республикасының ұлттық кітапханасы
Құрылған уақыты:
1910 жыл
Кітап қоры: 7 млн
Орналасқан жері: Алматы қаласы
ҚР Ұлттық кітапханасы 1910 жылы 31 желтоқсанда құрылған. Бұрынғы
Верный, қазіргі Алматы қаласында шағын оқу залы ретінде ашылып,
1931 жылы Қазақ ССР-нің Мемлекеттік көпшілік кітапханасы болып
құрылып, мемлекеттік мәртебе алады.
Ал 1991 жылы Қазақстан тәуелсіздік алғаннан кейін кітапханаға
"Ұлттық" атауы беріліп, ерекше құнды мәдениет объектісі ретінде
мемлекеттік және қоғамдық маңызға ие болды.
Жалпы кітапхананың қазіргі ғимараты 1970 жылы салынған. Ал 2015
жылы еліміздегі маңызды мәдени ескерткіштердің тізіміне енді.
Қазіргі уақытта кітапханаға жылына 1 миллион адам келеді, жылына 2
млн дана кітап беріледі. Келушілерге 1,5 мың орындық, сондай-ақ
арнайы 14 оқу залы қызмет көрсетеді.
Кітапхананың жеке ғаламтор ресурсы бар. Электрон каталог пен
ақпараттық ресурсқа кіріп, кітап қорын, мерзімді басылымдар тізімін
іздеуге болады.
Мемлекеттік балалар кітапханасы
Құрылған уақыты:
1971 жылы
Кітап қоры: 500 мың
Орналасқан жері: Алматы қаласы
С.Бегалин атындағы балалар кітапханасы 1951 жылы құрылған. Кейін
Қазақстанның Мемлекеттік балалар кітапханасы мәртебесі беріліп,
Алматы қаласының тарихи ғимараттарының бірінде орналасты. 1996 жылы
қазақ балалар әдебиетінің классигі Сапарғали Бегалин есімі
берілді.
Кітапхана алғаш ашылғанда 16 мың кітап қоры мен 5 бөлімі болған.
Қазір қоры 500 мыңға жеткен. Мектеп бағдарламасына көмекші
құралдар, ғылыми және анықтамалық әдебиеттер, әлемдік классика және
балаларға арналған қазіргі көркем әдебиеттер жинақталған. Қазақ,
орыс және шет тіліндегі кітаптар.
Сөздік:
Кітап қоры – книжный фонд
Орналасқан жері – место расположения
Ұлттық – национальный(-ая)
Шағын оқу залы – малый зал
Мәртебе – статус
Қоғамдық – общественный
Ғимарат – здание
Келушілер – посетители
Ғаламтор – интернет
Ақпараттық – информационный
Сөздік:
Кітап қоры – книжный фонд
Орналасқан жері – место расположения
Мәртебе – статус
Тарихи – историческое
Ғимарат – здание
алғаш ашылғанда – когда впервые открылась
бағдарлама – программа
көмекші құралдар – вспомогательные пособия
ғылыми – научные
анықтамалық – справочные
шет тіліндегі – на иностранном языке
-
1910 жылы құрылған кітапхана?
-
500 мың кітап қоры бар кітапхана?
-
1991 жылы «Ұлттық» атауы берілген кітапхана?
-
Келушілерге 1,5 мың орындық, сондай-ақ арнайы 14 оқу залы қызмет көрсететін кітапхана?
-
Балалар кітапханасына Сапарғали Бегалин есімі қашан берілді?
-
Мемлекеттік балалар кітапханасы қай жылы құрылды?
-
Қазақстан Республикасының ұлттық кітапханасының кітап қоры қандай?
-
Мемлекеттік балалар кітапханасы қай қалада орналасқан?


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ: Кітапхана - кемел дос
Ашық сабақ: Кітапхана - кемел дос
ҚМЖ 6 сынып қазақ тілі мен әдебиеті
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім:2.Қазіргі қазақ ауылы мен қаланың тыныс-тіршілігі. Ә.Дүйсенбиев «Бәтеңке, Шұжық, Балқаймақ» өлеңі |
|||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: Каиргожина Л.П. |
|||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: 14. Кітапхана- кемел дос |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.1.5.1 тірек сөздер, жетекші сұрақтар, мәтін тақырыбы арқылы негізгі ойды анықтау 6.5.1.1 - мәтіндерден сын есімдерді ажырата білу, жазбаша, ауызша жұмыстарда қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : «Біртұтас тәрбие» бағдарламасы: |
Барлық оқушылар: мәтіндердің тақырыбына, мазмұндық құрылымына сүйене отырып, түрлерін салыстырады; жазба жұмыстарында сөзге қосымша жалғауда үндестік заңын ескеріп, орфографиялық нормаға сай дұрыс жазады; |
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
Кітап оқу, білім деңгейі, бәсекеге қабілетті, дамытады, ой- өрісін кеңейтеді. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 мин 4 мин |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Психологиялық дайындық. «Шаттық шеңбері» арқылы бір-біріне тілек айт Үй жұмысын тексеру Мақсаты: оқушылардың алдыңғы білетін тақырыптары бойынша алған білімдерін тексеру, кері байланыс жасау. Берілген тапсырма жауап алу. (мақал-мәтелдер) |
«Стикерлер»
«Өзін-өзі бағалау» (балдық жүйемен) |
Біртұтас тәрбие бағдарламасы: Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік |
|||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпқа шығу (бұлттардың көмегімен жаңа тақырыпты анықтау) Сұрақ-жауап:
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. Оқылым 1- тапсырма Топтық жұмыс Әр топқа мәтін беріледі. Мәтінмен жұмыс Тілдік бағдар 2-тапсырма «Спиральдік мәтін» әдісі арқылы сын есімдерді ажырату Сергіту сәті 3-тапсырма Айтылым Жұптық тапсырма Диалог «Кітапханада» 4-тапсырма «Өрмекші торы» әдісі арқылы сабақты бекіту |
Бұлттарда жазылған сұрақтарға жауап беру арқылы тақырыпты анықтайды
Тыңдалым,айтылым. Айтылым Жазылым Мәтінді оқып, топтық тапсырмаларды орындау (топтық жұмыс). Әр топ мәтін ақпараты негізінде постер жасайды және қорғайды Әр топға спитальдік мәтін беріледі, мәтінді оқып, сын есімдерді тауып, сұрақ қояды. Сын есімдерді қатыстырып сөз тіркестерді құрастырып жазады. Сергіту сәтін орындайды. Айтылым «Кітапхана да » тақырыбына диалог құру 1. Қалада қандай кітапханалар бар? 2. Кітапханада нелер болады? 3. Қандай кітаптарды білесің? 4. Қандай кітаптарды оқуды жақсы көресің? Айтылым Тордағы араларды таңдап, сұрақтарға жауап беру. |
«Өзін-өзі бағалау» (балдық жүйемен) Дескриптор
-Топтастырады Дескриптор
- сын есімдерді ажыратады 1 балл - сұрақ қояды 1 балл - Сөз тіркесін құрастырады 1 балл Дескриптор
- тақырыпқа сәйкес диалог құрастырады 1 балл - сұрақ қояды 1 балл - сұрақтарға дұрыс жауап береді 1 балл Дескриптор 3 балл -Сұрақты оқиды -Топтастырады - Сұрақтарға жауап береді |
Бұлттар суреті(бұлттардың 2 жағына сұрақтар орналасқан, сол сұрақтарға жауап беріп жаңа тақырыпты ашатын сурет шығады) сөздік Тордағы өрмекші мен аралар |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 28 бет 3 - тапсырма |
|
||||
|
Кері байланыс |
Өз деңгейлерін анықтайды. Сабақтағы жетістіктерім Оның себептері Сабақтағы жетістіктерім Оның себептері |
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
|||||
|
Өзін-өзі бағалау парағы Аты-жөні: Пәні: қазақ тілі мен әдебиеті |
Өзіңізді “3” баллдық жүйемен бағалаңыз жоғары – 3; орта – 2; төмен – 1 |
|
Үй жұмысы |
|
|
1- тапсырма: |
|
|
2- тапсырма: |
|
|
3- тапсырма: |
|
|
4- тапсырма: |
|
|
Бағалау шкаласы: 10 баллдан жоғары – “жетті 10 баллдан төмен – “талпынады” |
|
|
Өзін-өзі бағалау парағы Аты-жөні: Пәні: қазақ тілі мен әдебиеті |
Өзіңізді “3” баллдық жүйемен бағалаңыз жоғары – 3; орта – 2; төмен – 1 |
|
Үй жұмысы |
|
|
1- тапсырма: |
|
|
2- тапсырма: |
|
|
3- тапсырма: |
|
|
4- тапсырма: |
|
|
Бағалау шкаласы: 10 баллдан жоғары – “жетті 10 баллдан төмен – “талпынады” |
|
|
Өзін-өзі бағалау парағы Аты-жөні: Пәні: қазақ тілі мен әдебиеті |
Өзіңізді “3” баллдық жүйемен бағалаңыз жоғары – 3; орта – 2; төмен – 1 |
|
Үй жұмысы |
|
|
1- тапсырма: |
|
|
2- тапсырма: |
|
|
3- тапсырма: |
|
|
4- тапсырма: |
|
|
Бағалау шкаласы: 10 баллдан жоғары – “жетті 10 баллдан төмен – “талпынады” |
|
|
Өзін-өзі бағалау парағы Аты-жөні: Пәні: қазақ тілі мен әдебиеті |
Өзіңізді “3” баллдық жүйемен бағалаңыз жоғары – 3; орта – 2; төмен – 1 |
|
Үй жұмысы |
|
|
1- тапсырма: |
|
|
2- тапсырма: |
|
|
3- тапсырма: |
|
|
4- тапсырма: |
|
|
Бағалау шкаласы: 10 баллдан жоғары – “жетті 10 баллдан төмен – “талпынады” |
|
-
Қазақтың ұлы ақыны кім?
-
«Абай жолы» романының авторы кім?
-
М.Әуезов қайда дүниеге келді?
-
Абайдың әкесі кім?
-
Абайдың шын есімі қалай?
-
Абайдың әжесі мен анасы?

Диалог №1
-
Сәлем, ............!
-
Сәлем,..........! Қалың қалай?
-
Жақсы! Сен кітапханаға барасың ба?
-
Иә, барамын! Сен ше?
-
Мен де барамын. Саған қандай кітап керек?
-
Маған Абайдың қара сөздері керек!
-
Не үшін ?
-
Үй жұмысына 17 қара сөзін берді
-
Керемет.
-
Ал сен не үшін барасың?
-
Маған Мұхтар Әуезов туралы ақпарат қажет.
-
Жақсы, сау бол!
-
Сау бол!
Диалог №2
-
Сәлем, ...........!
-
Сәлем, ............!
-
Сен қандай ақпарат іздеп отырсың?
-
Маған ірі кітапханалар туралы ақпарат керек.
-
Осы энциклопедияда көп ақпарат бар екен.
-
Ал, сен не үшін келдің?
-
Қазақ тілі сабағына реферат қажет.
-
Қандай тақырыпта?
-
Абай Құнанбаевтың өмірбаяны.
-
Керемет тақырып екен.
-
Иә, рахмет
-
Сау бол!
-
Сау бол!
Кітап қоры – книжный фонд
Орналасқан жері – место расположения
Ұлттық – национальный(-ая)
Мәртебе – статус
Қоғамдық – общественный
Ғимарат – здание
Тарихи – историческое
Қазақстан Республикасының ұлттық кітапханасы
Құрылған уақыты:
1910 жыл
Кітап қоры: 7 млн
Орналасқан жері: Алматы қаласы
ҚР Ұлттық кітапханасы 1910 жылы 31 желтоқсанда құрылған. Бұрынғы
Верный, қазіргі Алматы қаласында шағын оқу залы ретінде ашылып,
1931 жылы Қазақ ССР-нің Мемлекеттік көпшілік кітапханасы болып
құрылып, мемлекеттік мәртебе алады.
Ал 1991 жылы Қазақстан тәуелсіздік алғаннан кейін кітапханаға
"Ұлттық" атауы беріліп, ерекше құнды мәдениет объектісі ретінде
мемлекеттік және қоғамдық маңызға ие болды.
Жалпы кітапхананың қазіргі ғимараты 1970 жылы салынған. Ал 2015
жылы еліміздегі маңызды мәдени ескерткіштердің тізіміне енді.
Қазіргі уақытта кітапханаға жылына 1 миллион адам келеді, жылына 2
млн дана кітап беріледі. Келушілерге 1,5 мың орындық, сондай-ақ
арнайы 14 оқу залы қызмет көрсетеді.
Кітапхананың жеке ғаламтор ресурсы бар. Электрон каталог пен
ақпараттық ресурсқа кіріп, кітап қорын, мерзімді басылымдар тізімін
іздеуге болады.
Мемлекеттік балалар кітапханасы
Құрылған уақыты:
1971 жылы
Кітап қоры: 500 мың
Орналасқан жері: Алматы қаласы
С.Бегалин атындағы балалар кітапханасы 1951 жылы құрылған. Кейін
Қазақстанның Мемлекеттік балалар кітапханасы мәртебесі беріліп,
Алматы қаласының тарихи ғимараттарының бірінде орналасты. 1996 жылы
қазақ балалар әдебиетінің классигі Сапарғали Бегалин есімі
берілді.
Кітапхана алғаш ашылғанда 16 мың кітап қоры мен 5 бөлімі болған.
Қазір қоры 500 мыңға жеткен. Мектеп бағдарламасына көмекші
құралдар, ғылыми және анықтамалық әдебиеттер, әлемдік классика және
балаларға арналған қазіргі көркем әдебиеттер жинақталған. Қазақ,
орыс және шет тіліндегі кітаптар.
Сөздік:
Кітап қоры – книжный фонд
Орналасқан жері – место расположения
Ұлттық – национальный(-ая)
Шағын оқу залы – малый зал
Мәртебе – статус
Қоғамдық – общественный
Ғимарат – здание
Келушілер – посетители
Ғаламтор – интернет
Ақпараттық – информационный
Сөздік:
Кітап қоры – книжный фонд
Орналасқан жері – место расположения
Мәртебе – статус
Тарихи – историческое
Ғимарат – здание
алғаш ашылғанда – когда впервые открылась
бағдарлама – программа
көмекші құралдар – вспомогательные пособия
ғылыми – научные
анықтамалық – справочные
шет тіліндегі – на иностранном языке
-
1910 жылы құрылған кітапхана?
-
500 мың кітап қоры бар кітапхана?
-
1991 жылы «Ұлттық» атауы берілген кітапхана?
-
Келушілерге 1,5 мың орындық, сондай-ақ арнайы 14 оқу залы қызмет көрсететін кітапхана?
-
Балалар кітапханасына Сапарғали Бегалин есімі қашан берілді?
-
Мемлекеттік балалар кітапханасы қай жылы құрылды?
-
Қазақстан Республикасының ұлттық кітапханасының кітап қоры қандай?
-
Мемлекеттік балалар кітапханасы қай қалада орналасқан?


шағым қалдыра аласыз














