Тақырып бойынша 31 материал табылды

Ашық сабақ Кітаптар мұңы 4сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ қмж
Материалдың қысқаша нұсқасы

«Бекітемін»

Директордың оқу ісі

жөніндегі орынбасары ________А.Ы.Көптлеуова


Бөлім:

Кітап неден жасалады?(ортақ тақырыбы «Қоршаған ортаны қорғау»)

Педагогтің аты-жөні:

Рзалиева Гулфайруз Жеңісбекқызы

Күні:

28.02.2024ж

Сыныбы: 4 Ә

Қатысушылар саны: 22 Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Кітаптар мұңы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

4.2.1.1.шығарманы дауыстап түсініп,мәнерлеп оқу,теріп оқу,шапшаң оқу.

4.3.2.1. таныс мәтінге жаңа кейіпкерлер қосу, жаңа сюжеттер енгізу.

Сабақтың мақсаты:

Мәтінге болжам жасау арқылы жаңа сюжеттер ойластыра алады.

Құндылықтарға баулу

Ұлттық мүдде құндылығы:

  • Қазақстан мүддесіне қызмет етуге ұмтылу.

Ар-ұят құндылығы:

  • Шешім қабылдай білу және жауапкершілік сезіну.

Талап құндылығы:

  • Сыни және креативті ойлау;

  • Жеке және командамен жұмыс істей білу;

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту

5 мин.

Ұйымдастыру кезеңі:

Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу

«Күннің көзін ашу» әдісі. Тақтада күннің көзін жапқан бұлттар тұрады. Сол бұлттардағы сөздерді оқиды.

Мақсаты: Оқушының бойындағы жақсы қасиеттерді оятып, өз-өзіне деген сенімділігі артады және сабаққа белсенді болуға көмектеседі.

Топтастыру

Адасқан әріптер арқылы өз тобының атауларын тауып айтады.

Үй тапсырмасы

5 мин.

«Ахмет мерген» түсінік айту

Ұяшықтағы сұрақтар бойынша өткен сабақты қорытындылайды.

Мәтін бойынша өз түсінгендерін айтады.


Берілген сұрақтарға жауап береді

Қалыптастырушы бағалау

Мұғалім оқушылардың сұрақтарға жауап беруіне қарай «Жеміс ағашы»әдісі арқылы бағалайды.




Интерактивті

тақта


Жаңа сабаққа кіріспе

7 мин


Жаңа сабақты ашу үшін «Кейіпкермен сөйлес»ідісі арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу

Кейіпкердің сұрақтарына жауап беру арқылы сұрақтарға жауап береді.Жаңа тақырыпты ашады

Мұғалім оқушылардың сұрақтарға жауап беруіне қарай «Жеміс ағашы»әдісі арқылы бағалайды.


Видео –ролик







Интерактивті

тақта




Сабақтың ортасы

2 мин.

Мұғалім жаңа тақырыппен таныстырады.


Сөздіктегі сөздерді дәптерлеріне жазып алады.

Оқушылар сөздіктегі сөздердің мағынасын,басқаша айтылуын түсініп,дәптерге жазып алады.

Тақырыпты оқушыларға айтып,түсіндіреді.

Интерактивті

тақта


Топтық жұмыс

6 мин

1-тапсырма

1-топ.

Оқулықты күту ережелерін құрастырады.

2-топ.

Кейіпкерлер қос.Кітаптардың арманы орындалатындай етіп,ертегіні аяқта


3-топ. Жыртылған кітапты қалай бүтін етіп шығарар едің?Өзіңнен кіші балаларға қандай кеңес берер едің?

Дескриптор



1-топ. Ережелер құрастыр алады.





2-топ.Кейіпкерлер қосу арқылы ертегіні аяқтайды.







3-топ. Өз ойларын,өз пікірлеріін жазады және оны жеткізе алады.

. Мұғалім оқушылардың сұрақтарға жауап беруіне қарай «Жеміс ағашы»әдісі арқылы бағалайды.






Интерактивті

тақта


Жұптық жұмыс

10 мин

2-тапсырма

Сұрақтарға жұбымен ойласып,жауап береді.

-Мәтіндегі кейіпкерлер қандай тәсілмен суреттелген?

-Оқиғаның шарықтау шегіне әкелген қорқынышты сөзді ата.

-Оқиғаның шешіміне әкелген жұбаныш сөздің иесі-қай кітап?

Дескриптор

Алдарына берілген кестедегі сұрақтарға жауап береді.

Өз ойларын ашық айта алады.

Қалыптастырушы бағалау

Мұғалім оқушылардың сұрақтарға жауап беруіне қарай «Жеміс ағашы»әдісі арқылы бағалайды.


Интерактивті

тақта




Сергіту сәті

2 мин

Музыкалық сергіту сәті

Сергіту сәтіндегі ритмикалық соққыларды мұғалім нұсқауымен ұрады.

Бір-біріне қол шапалақтайды.


Бекіту

3мин


3- тапсырма

Пазл құрастыру арқылы ақын,жазушылардың кітабымен таныстыру.

Кітаптармен таныстырады.

Мақсаты: оқушыларды өз ойын айөн жеткізуге баулу.

Қалыптастырушы бағалау

Мұғалім оқушылардың сұрақтарға жауап беруіне қарай «Жеміс ағашы»әдісі арқылы бағалайды.



Интерактивті тақта


Сабақтың соңы

5 мин.



















Кері байланыс







Бағалау

«Өз бейнеңді сал» әдісі.

Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.

Мақсаты:Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады.

Тиімділігі:Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды.

Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді.

Жеке жұмыс:

Оқушылар парағына аты-жөнін, бүгінгі сабақта алған баллын жемістерін санау арқылы жазады және бір ауыз сөзбен сабақ туралы өз ойларын қағаз бетіне түсіреді. Бір ауыз сөздеріне сабақты бағалайтын келесі сөздерді айтуға болады ұнады, пайдалы, қажет, білдім, үйрендім, қызықтым, ұмтылдым, есте сақтадым, жасай аламын. т.б.

Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды.




Үй тапсырмасы

129-131 бет «Кітаптар мұңы» оқу,түсінік айту.











































Жұптық тапсырма





Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
08.06.2026
0
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курс саны 12