|
Пән: дүниетану Мектеп: №3 жалпы орта білім беретін қазақ мектебі Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Бізді қоршаған орта Күні: 30.06.2017 жыл Мұғалімнің аты-жөні: Ибрашева С.Х Сынып: 1 Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Климат және ауа-райы |
|||
|
|
|
|
||
|
Оқу мақсаттары: |
1.2.2.1 Ауа-райының адамға және оның іс-әрекетіне әсерін анықтау 1.2.3.1 жыл мезгілдеріне орай табиғатта бос уақытты өткізу мүмкіндіктерін анықтау |
|||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: ауа райы құбылыстарын, жыл мезгілдерін ажыратады; Оқушылардың көпшілігі: ауа райының адамға тигізетін әсерін анықтайды, әңгімелейді; Кейбір оқушылар: бос уақытты табиғатта өткізудің мүмкіндіктері туралы әңгімелейді, табиғатта өткізу туралы жоспар жасайды; |
|||
|
Тілдік мақсаттар: |
Кеңістіктегі дүниені, қоршаған ортаны және олардың орналасуын сипаттай алады. Пәнге қатысты лексика мен терминология: жыл мезгілдері, ауа райы түрлері: мәселен, ыстық, салқын, ылғалды Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер Талқылауға арналған сұрақтар: - Ауа райы дегеніміз не? - Осындағы ауа райы қандай? - Ауа райы адамдардың көңіл күйіне қалай әсер етеді? -Адамдар ауа райына қатысты қандай әрекеттер жасайды? - Неліктен... екенін айта аласыздар ма? |
|||
|
Құндылықтарды дарыту |
Құрмет, ынтымақтастық, жалпыға бірдей еңбек қоғамы, ашықтық. Оқушыларды бір-біріне құрмет көрсетуіне, ашықтық, ынтымақтастықпен жұмыстануға тәрбиелеу, адам еңбегі туралы түсініктерін кеңейту. |
|||
|
Пәнаралық байланыстар |
Сауат ашу, жаратылыстану, дене шынықтыру. |
|||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта, слайдтар |
|||
|
Бастапқы білім |
үй, отбасы, достық және мектеп туралы білімдері қалыптасты |
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 3 минут |
«Көңілді күн» ширату жаттығуы Оқушылар табиғат тақырыбында бір сөз айту арқылы шеңберге жиналады. Шеңбердің ортасында күн бейнесі шығады. «Кубизм» әдісі (өткенді қайталау, кері байланыс) ҚБ «Отшашу» әдісі арқылы бағалау -Қазір қандай мезгіл? -Табиғатта қандай өзгерістер болып жатыр? Топқа бөліну: жыл мезгілдерінің суреттері арқылы 4 топқа бөлінеді
|
Сары лента
Кубик Жыл мезгілдерінің суреттері Постер, түрлі суреттер |
||
|
Сабақтың ортасы |
Жұптық жұмыс «Ойлан-жұптас-талқыла» әдісі (оқулықпен жұмыс) ҚБ «Сен білесің бе?» әдісі Бағалау критерийі: - Ауа райының адамға тигізетін әсері туралы әңгімелейді. - Ауа райының адам іс-әрекетіне ықпалын анықтайды. __________ _________ ________ _________ Суретке сүйеніп, бос уақытты табиғатта қалай өткізуге болатыны туралы топта ой бөлісіңіз және әңгімелеңіз. Дескриптор: Білім алушы - жыл мезгілдерінің атауын жазады; - бос уақытты табиғатта өткізудің мүмкіндіктері туралы әңгімелейді, табиғатта өткізудің жоспарын жасайды; ҚБ – «Қол шапалақ» әдісі арқылы бір-бірін бағалау |
Жыл мезгілдерінің суреттері Іс-әрекетке берілген мазмұнды суреттер Постер, түрлі түсті маркер, т.б Термометр Смайликтер ҚБ тапсырмалары берілген ресурстар |
||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия Ж.Ж «Бес қадам» әдісі Білім алушылар қадамдарды адымдай отырып, сабақтан алған әсерлерімен бөліседі. Мұғалім кері байланыс жасайды. Өзін-өзі бағалау: «Моншақ» әдісі бойынша өз-өзімізді бағалайық.
Қызыл моншақ – мен бәрін түсіндім. Тапсырманы дұрыс орындадым. Көңіл – күйім көтеріңкі. Сары моншақ – сабақты толыққанды түсінбедім Жасыл моншақ - мен сабақты түсінбедім. Тапсырманы орындауда қиналдым. Көңіл – күйім жоқ. |
Қадам суреттері Түсті моншақтар |
||
|
|
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Климат және ауа райы" 1-сынып
Ашық сабақ "Климат және ауа райы" 1-сынып
|
Пән: дүниетану Мектеп: №3 жалпы орта білім беретін қазақ мектебі Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Бізді қоршаған орта Күні: 30.06.2017 жыл Мұғалімнің аты-жөні: Ибрашева С.Х Сынып: 1 Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Климат және ауа-райы |
|||
|
|
|
|
||
|
Оқу мақсаттары: |
1.2.2.1 Ауа-райының адамға және оның іс-әрекетіне әсерін анықтау 1.2.3.1 жыл мезгілдеріне орай табиғатта бос уақытты өткізу мүмкіндіктерін анықтау |
|||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: ауа райы құбылыстарын, жыл мезгілдерін ажыратады; Оқушылардың көпшілігі: ауа райының адамға тигізетін әсерін анықтайды, әңгімелейді; Кейбір оқушылар: бос уақытты табиғатта өткізудің мүмкіндіктері туралы әңгімелейді, табиғатта өткізу туралы жоспар жасайды; |
|||
|
Тілдік мақсаттар: |
Кеңістіктегі дүниені, қоршаған ортаны және олардың орналасуын сипаттай алады. Пәнге қатысты лексика мен терминология: жыл мезгілдері, ауа райы түрлері: мәселен, ыстық, салқын, ылғалды Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер Талқылауға арналған сұрақтар: - Ауа райы дегеніміз не? - Осындағы ауа райы қандай? - Ауа райы адамдардың көңіл күйіне қалай әсер етеді? -Адамдар ауа райына қатысты қандай әрекеттер жасайды? - Неліктен... екенін айта аласыздар ма? |
|||
|
Құндылықтарды дарыту |
Құрмет, ынтымақтастық, жалпыға бірдей еңбек қоғамы, ашықтық. Оқушыларды бір-біріне құрмет көрсетуіне, ашықтық, ынтымақтастықпен жұмыстануға тәрбиелеу, адам еңбегі туралы түсініктерін кеңейту. |
|||
|
Пәнаралық байланыстар |
Сауат ашу, жаратылыстану, дене шынықтыру. |
|||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта, слайдтар |
|||
|
Бастапқы білім |
үй, отбасы, достық және мектеп туралы білімдері қалыптасты |
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 3 минут |
«Көңілді күн» ширату жаттығуы Оқушылар табиғат тақырыбында бір сөз айту арқылы шеңберге жиналады. Шеңбердің ортасында күн бейнесі шығады. «Кубизм» әдісі (өткенді қайталау, кері байланыс) ҚБ «Отшашу» әдісі арқылы бағалау -Қазір қандай мезгіл? -Табиғатта қандай өзгерістер болып жатыр? Топқа бөліну: жыл мезгілдерінің суреттері арқылы 4 топқа бөлінеді
|
Сары лента
Кубик Жыл мезгілдерінің суреттері Постер, түрлі суреттер |
||
|
Сабақтың ортасы |
Жұптық жұмыс «Ойлан-жұптас-талқыла» әдісі (оқулықпен жұмыс) ҚБ «Сен білесің бе?» әдісі Бағалау критерийі: - Ауа райының адамға тигізетін әсері туралы әңгімелейді. - Ауа райының адам іс-әрекетіне ықпалын анықтайды. __________ _________ ________ _________ Суретке сүйеніп, бос уақытты табиғатта қалай өткізуге болатыны туралы топта ой бөлісіңіз және әңгімелеңіз. Дескриптор: Білім алушы - жыл мезгілдерінің атауын жазады; - бос уақытты табиғатта өткізудің мүмкіндіктері туралы әңгімелейді, табиғатта өткізудің жоспарын жасайды; ҚБ – «Қол шапалақ» әдісі арқылы бір-бірін бағалау |
Жыл мезгілдерінің суреттері Іс-әрекетке берілген мазмұнды суреттер Постер, түрлі түсті маркер, т.б Термометр Смайликтер ҚБ тапсырмалары берілген ресурстар |
||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия Ж.Ж «Бес қадам» әдісі Білім алушылар қадамдарды адымдай отырып, сабақтан алған әсерлерімен бөліседі. Мұғалім кері байланыс жасайды. Өзін-өзі бағалау: «Моншақ» әдісі бойынша өз-өзімізді бағалайық.
Қызыл моншақ – мен бәрін түсіндім. Тапсырманы дұрыс орындадым. Көңіл – күйім көтеріңкі. Сары моншақ – сабақты толыққанды түсінбедім Жасыл моншақ - мен сабақты түсінбедім. Тапсырманы орындауда қиналдым. Көңіл – күйім жоқ. |
Қадам суреттері Түсті моншақтар |
||
|
|
|
|
||
шағым қалдыра аласыз















