Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ КММ "№27 Гимназия"
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді жоспар
Білім беру мекемесі |
КММ №27 «Гимназия» |
||||||
Бөлім |
6-БӨЛІМ: САЛТ-ДӘСТҮР ЖӘНЕ АУЫЗ ӘДЕБИЕТІ 1-САБАҚ |
||||||
Мұғалімі |
Акылбекова Н.Е |
||||||
Күні |
01.02.2024 |
||||||
Сынып |
1д, г |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақтың тақырыбы |
Домбыра. |
||||||
Оқу мақсаты |
1.1.5.1. Қимыл-қозғалыс, сұрақ қою, қысқа жауап арқылы тыңдаған/көрген мәтінді түсінгенін білдіру. 1.2.2.1. Сурет бойынша 2-3 сөйлеммен ез ойын білдіру. 1.5.1.4. Мұғалімнің көмегімен сөйлеу барысында сілтеу есімдіктерін дұрыс қолдану. 1.5.1.3. Сөйлеу барысында мұғалімнің көмегімен етістіктің шақтарын қолдану. |
||||||
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Музыкалық аспап туралы түсінік алады. Өзінің домбырасы бар немесе жоқ екенін және өзінің домбыра тартатынын / домбыра тартпайтынын айта алады. Кейбір оқушылар: Басқа да музыкалық аспаптарды атай алады, өздерінің қандай аспапта ойнайтынын айта алады. |
||||||
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
Сабақтың басы 5 мин |
Сәлемдесемін. 1.Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру: Мұғалім: - Сәлеметсіңдерме балалар! Алдымен балалар бірден мына қағаздарды таңдап 3 топқа бөлініп отырайық
Мұғалім: - Балалар біздің бүгінгі сабағымыз ерекше,өйткені бізге қонаққа домбырашы жігіт келді. -Сәлеметсіңдерме балалар! Мен қазір сендер ге күй орындап беремін. Домбыра үні тоқтатылады да балаларға тілек айтады: - Балалар мен сендерге жақсы көңіл, бүгінгі са-бақ қызықты болсын деп тілеймін, ал ол үшін сендергеменің сиқырлы домбырам көмектеседі. Мұғалім: -Балалар мынау не? -Домбыра. -Дұрыс айтасыңдар, бұл домбыра, қазақтың ұлттық аспабы. -Сонымен балалар бүгінгі біздің ашық сабағымыздың тақырыбы:
«Домбыра» 2. Сабақ мақсатымен таныстыру: Білу: домбыра және оның құрылысы туралы білу Түсіну: домбыра қазақтың ұлттық аспабы екенін түсіну Қолдану: 1-2 сөйлем құрастыра алу
Тыңдалым. А) Мұғалім Интерактивті тақтадан тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырады, аудармасын айтады Домбыра- домбра Домбыра тартамын- играю на домбре Оларды оқиды, оқушыларға қайталатады Сөздерді буынға бөліп оқытамын. Мағынасын ашады, аудармасын түсінеді және сөз тіркесін құратып, айтқызамын |
Оқушылар сәлемдеседі. Оқушылар қағаздарды таңдап үш топқа бөлініп отырады
Оқулықтың 88№ю-бетін ашады. Сабақтың бөлімі, тақырыбы және мақсатымен танысады, түсінеді. Жаңа сабақ бойынша берілген жаңа сөздермен оқушылар танысады, буынға бөліп қайталайды, мағынасын ашып, аудармасын түсініп, сөз тіркесін құрап, айтады. |
Жаңа сөздерден сөз тіркесін құрай алуын бағалаймын. |
Презентация «Домбы ра» Оқулық 88-бет. |
|||
Сабақтың ортасы |
Тыңдалым.
Айтылым 2-тапсырма.Сұрақтарға жауап бер
1 топқа Мен мектепке барамын Сен мектепке барасың Ол мектепке барады 2 топқа Мен шаңғы тебемін Сен шаңғы тебесің Ол шаңғы тебеді 3 топқа Мен домбыра тартамын Сен домбыра тартасың Ол домбыра тартады Оқылым. Айтылым. 3-тапсырма. Ең алдымен мұғалім диалогті тыңдатады. - Мынау не? - Бұл - домбыра. - Сен домбыра тартасың ба? - Иә, мен домбыра тартамын. (Жоқ, мен домбыра тартпаймын).
Сергіту сәті. https://youtu.be/by8NcRAsRAE?si=Q23YYXEIBj33TU5Z
Ұұ дыбысымен таныстырады Сөздерді оқиды қайталатады Дәптерге Ұұ әрібін жаздыру Ұұ Ұ Жұлдыз Ұшақ Топтық жұмыс әр топқа суреттер таратып берді Кім? Не? Қандай? |
Оқушылар тыңдайды қайталайды, оқиды Оқушылар мәтінді оқиды, аударады. Жаңа сөздерге мән береді. Берілген сұраққа жауап береді Сызбаға қарап диалог құрайды. Берілген сөздерден сөйлем құрайды Әр топ құраған сөйлемдерін оқиды
Оқушылар жұппен осы диалог негізінде сөйлеседі. Тапсырмада ұсынылған диалог шынайы болу үшін, екінші баланың қолында домбыра болу керек. Содан кейін оқулықта берілген үлгі бойынша өзара сөйлеседі Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді Берілген дыбысты қайталайды, сөздерді оқиды Дәптерге жазады Балалар тақтада берілген әріпті жазады Балалар берілген суреттердің арасынан сол топқа арналған сұрақтың жауабын тауып тақтаға іледі |
Сұрақтарға жауап беруін бағалаймын. Сұрақты тыңдап оған «иә» немесе «жоқ» сөзін қолданып жауап беруін қадағалай Мын Мен, сен, ол есімдіктері мен жіктік жалғауын дұрыс қолдана білуін қадағалай мын Тапсырманы дұрыс оқығанын бағалаймын Сұрақтара дұрыс жауап бергенін қадағалаймын Сұрақтара дұрыс жауап бергенін қадағалаймын Әріпті дұрыс айтуын, сөздерді дұрыс оқуын, жазуын қадағалай мын Оқушылар дың әріпті жазуын бағалаймын. Тақтаға ілінген суреттердің сұраққа сәйкес келетінін тексеремін |
Оқулық 89- бет
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |