|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Мектеп: №21 Яссауи атындағы жалпа орта мектебі |
||
|
Пәні: Математика |
Мұғалімнің аты-жөні:Белгибаева М |
||
|
Күні: 25.12.2018ж |
Жалпы саны: 20 |
||
|
Сынып: 3« д » |
Қатысқандар саны: |
||
|
Сабақ тақырыбы: |
Көбейту мен бөлу тәсілдері |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: |
|
||
|
Сабақ мақсаттары: |
|
||
|
Тілдік мақсат: |
Жазылым,оқылым,айтылым,тындалым |
||
|
Бағалау критерийлері: |
|
||
|
Құндылықтарды дарыту: |
Балалардың денсаулығын сақтау |
||
|
Пәнаралық байланыс: |
музыка |
||
|
Алдыңғы оқу: |
Көбейту мен бөлу тәсілдері туралы түсінік қалыптаскан |
||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері: |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
||
|
Сабақтың басы: |
1.Ұйымдастыру «Сағат тілі»әдісі арқылы сергіту, снамақ арқылы топқа біріктіру 1-топ жүйріктер тобы 2-топ тапқырлар тобы 3-топ білгіштер тобы 2.Үй тапсырмасы миға шабуыл «Кім жылдам» әдісі арқылы үй жұмысын пысықтау 6-мысал «Кім жылдам? ойыны» Әртүрлі тәсілдердің бірімен есепте: (360+120):6 = (300+20):8 = (49+21):7 = (200+40):60 = (200+50):50 = (180+120):30= |
||
|
Сабақтың ортасы: |
Қосындыны санға бірнеше тәсілмен бөлуге болады
«Бинго» әдісі Топтық жұмыс Жүйріктер алаңы Есептеп,жауаптарын сандықтан тап: І топ ІІтоп ІІІтоп (20+400):6= ? 320:8+200 = ? (170+30):5=? (400-40):60 = ? 360:6+840= ? 170+150:3= ? 7х(800-750)= ? 560:8 х 5 = ? 40х6+640:8 = ? 1000-500х2 = ? 180:6+820 = ? 50х(30-22) = ? Жұптық жұмыс Бос орындарды толықтыр 12 :___ х 9 18 6 х ( 240 -___ ) 240 30 : 6 х 45 (___+ 30 ) : 9 70 40 : 8 х 15 150 : (____х 5 ) 15 ____ х 6 + 76 100 (___+ 60 ) : 3 30 Тақтамен жұмыс Есепті әртүрлі тәсілмен шығар Шарты:Ақ бояу – 128кг, 45кг артық Көк бояу - ? Жұмсалды – 90кг бояу Барлығы - ? Қалды - ? Шешуі: 1.128 - 45 = ? 2.128 + 83 = ? 3.211 – 90 = ? Жауабы: Көк бояу ? Барлығы ? Қалды ? |
||
|
Сергіту сәті: |
«Дұрыс па? Бұрыс па?» ойыны |
||
|
Сабақтың соңы: |
Қабырғалары 4 см болатын шаршының ауданы мен периметрін тап. S - ? P - ? Кері байланыс «Бағдаршам» әдісі
|
||
|
Бағалау: |
«Басбармақ» әдісі арқылы бағалау |
||
|
Үй тапсырмасы: |
8-мысал |
||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары,төмен,орташа оқушыларға қандай жоспарлар пайдаландыңыз? |
Бағалау. Оқушылардың материалды меңгеруін қалай жоспарлайсыз? |
||
|
Мен қосымша көмекке өмірмен байланыстырып сұрақтар беремін. Деңгейлік сұрақтар беру |
|
||
|
Сабақ бойынша рефлекция |
|
|
Сабақ/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? |
|
|
Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткіздіме? |
|
|
Оқушылардың үлгерімі қандай? |
|
|
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? |
|
|
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталдыма? |
|
|
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|
Қандай әдістер ұтымды болды? |
|
|
Мақсатқа жеттің бе? |
|
|
Ендігі сабақта қандай әдістерді пайдаланасың? |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Көбейту және бөлу тәсілдері 3 сынып
Ашық сабақ Көбейту және бөлу тәсілдері 3 сынып
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Мектеп: №21 Яссауи атындағы жалпа орта мектебі |
||
|
Пәні: Математика |
Мұғалімнің аты-жөні:Белгибаева М |
||
|
Күні: 25.12.2018ж |
Жалпы саны: 20 |
||
|
Сынып: 3« д » |
Қатысқандар саны: |
||
|
Сабақ тақырыбы: |
Көбейту мен бөлу тәсілдері |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: |
|
||
|
Сабақ мақсаттары: |
|
||
|
Тілдік мақсат: |
Жазылым,оқылым,айтылым,тындалым |
||
|
Бағалау критерийлері: |
|
||
|
Құндылықтарды дарыту: |
Балалардың денсаулығын сақтау |
||
|
Пәнаралық байланыс: |
музыка |
||
|
Алдыңғы оқу: |
Көбейту мен бөлу тәсілдері туралы түсінік қалыптаскан |
||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері: |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
||
|
Сабақтың басы: |
1.Ұйымдастыру «Сағат тілі»әдісі арқылы сергіту, снамақ арқылы топқа біріктіру 1-топ жүйріктер тобы 2-топ тапқырлар тобы 3-топ білгіштер тобы 2.Үй тапсырмасы миға шабуыл «Кім жылдам» әдісі арқылы үй жұмысын пысықтау 6-мысал «Кім жылдам? ойыны» Әртүрлі тәсілдердің бірімен есепте: (360+120):6 = (300+20):8 = (49+21):7 = (200+40):60 = (200+50):50 = (180+120):30= |
||
|
Сабақтың ортасы: |
Қосындыны санға бірнеше тәсілмен бөлуге болады
«Бинго» әдісі Топтық жұмыс Жүйріктер алаңы Есептеп,жауаптарын сандықтан тап: І топ ІІтоп ІІІтоп (20+400):6= ? 320:8+200 = ? (170+30):5=? (400-40):60 = ? 360:6+840= ? 170+150:3= ? 7х(800-750)= ? 560:8 х 5 = ? 40х6+640:8 = ? 1000-500х2 = ? 180:6+820 = ? 50х(30-22) = ? Жұптық жұмыс Бос орындарды толықтыр 12 :___ х 9 18 6 х ( 240 -___ ) 240 30 : 6 х 45 (___+ 30 ) : 9 70 40 : 8 х 15 150 : (____х 5 ) 15 ____ х 6 + 76 100 (___+ 60 ) : 3 30 Тақтамен жұмыс Есепті әртүрлі тәсілмен шығар Шарты:Ақ бояу – 128кг, 45кг артық Көк бояу - ? Жұмсалды – 90кг бояу Барлығы - ? Қалды - ? Шешуі: 1.128 - 45 = ? 2.128 + 83 = ? 3.211 – 90 = ? Жауабы: Көк бояу ? Барлығы ? Қалды ? |
||
|
Сергіту сәті: |
«Дұрыс па? Бұрыс па?» ойыны |
||
|
Сабақтың соңы: |
Қабырғалары 4 см болатын шаршының ауданы мен периметрін тап. S - ? P - ? Кері байланыс «Бағдаршам» әдісі
|
||
|
Бағалау: |
«Басбармақ» әдісі арқылы бағалау |
||
|
Үй тапсырмасы: |
8-мысал |
||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары,төмен,орташа оқушыларға қандай жоспарлар пайдаландыңыз? |
Бағалау. Оқушылардың материалды меңгеруін қалай жоспарлайсыз? |
||
|
Мен қосымша көмекке өмірмен байланыстырып сұрақтар беремін. Деңгейлік сұрақтар беру |
|
||
|
Сабақ бойынша рефлекция |
|
|
Сабақ/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? |
|
|
Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткіздіме? |
|
|
Оқушылардың үлгерімі қандай? |
|
|
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? |
|
|
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталдыма? |
|
|
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|
Қандай әдістер ұтымды болды? |
|
|
Мақсатқа жеттің бе? |
|
|
Ендігі сабақта қандай әдістерді пайдаланасың? |
|
шағым қалдыра аласыз














