Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ "Көбейту мен бөлудің белгісізкомпоненттерін табуға берілген есептер"
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Бөлім |
Салт – дәстүр және ауыз әдебиеті |
||||
Пәні: |
Математика |
||||
Күні: |
|
||||
Педагогтің аты-жөні: |
Бимбетова А.М |
||||
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақтың тақырыбы |
Көбейту мен бөлудің белгісіз компоненттерін табуға берілген есептер |
||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.1.5.** Көбейту мен бөлудің белгісіз компоненттерін табуға, кері есептерді құрастыру және шығару, тура және жанама сұрақтары болатын есептерді («бірнеше бірлік артық/кем», «бірнеше есе есе артық/ кем» қатынастарымен байланысты) бір-бірінен ажырату. 2.5.2.4. Көбейту және бөлу амалдарының компоненттері атауларын өрнектерді оқу мен жазуда қолдану. |
||||
Сабақтың мақсаты |
Көбейту мен бөлудің белгісіз компоненттерін табуға берілген есептерді шығару, кері есеп құрастыру және оларды шығаруды үйрену |
||||
Құндылық |
Ұлттық мирасты, мәдениетті дәріптеу |
||||
Сабақ барысы |
|||||
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
Сабақтың басы (3 мин)
Топқа бөлу |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қал қалай?» ойыны 1.Қалдарың қалай? 2.Жүріс қалай? 3.Жүгіріс қалай? 4.Алғанда қалай?(алдыға қарай алақан жаю) 5.Бергенде қалай? (алдыға қарай алақанды төмен қарату) 6.Түнгі ұйқы қалай? …………
Фонарик әдісі аақылы топқа бөлу
|
Оқушылар сабаққа назар аударады. 1.Осылай (басбармақтарын көрсетеді) 2.Осылай (бір орындарында жүреді) 3.Осылай (бір орындарында жүгіреді) 4.Осылай (екі қолдарымен алуды көрсетеді) 5.Осылай (екі қолдарымен беруді көрсетеді) 6.Осылай (екі алақандарын қосып, беттеріне қойып ұйықтаған болады)
Балдар фонарик арқылы тоқа бөлінеді. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 12 мин |
Үй тапсырмасын тексеру № 8, 63- бет О жау – 6 Табақ – 18 ? есе артық Ш: 18 : 6 = 3 «Ой қозғау» әдісі Өрнектердің мәнін дұрыс тауып, қазақ халқының бірнеше ою – өрнегін біліп ал. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс Flippity платформасы арқылы топқа бөлу 1 –топ «Білім» Есепті шығар. 1күнде – 4 к. 6 күнде - ? к. Ш: 6 * 4 = 24к 2 –топ «Кәсіп» Есепті шығар 1 күнде – 4 к. Барлығы – 24 к. 24 к. - ? күнде тікті Ш: 24 : 4 =6 3 –топ «Күш» Есепті шығар 6 күнде – 24 к. 1 күнде - ? к. Ш: 24 : 6 = 4 ЕББҚ Есепті шығаруда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Көбейту мен бөлудің белгісіз компоненттерін қалай табуға болады? |
Тапсырманы тексертеді
Өрнектердің мәнін дұрыс тауып, қазақ халқының бірнеше ою – өрнегін біледі
1. қысқаша шартын жазады 2.сұрағын анықтап, өрнек құрады 3.мәнін есептейді 4.жауабын жазады Дескриптор: -қысқаша шартын жазады(1б) -сұрағын анықтап, өрнек құрады(1б) -мәнін есептейді(1б) -жауабын жазады(1б)
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -есепті шығарады(1б) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Жұлдызшалар
|
Өрнектер мен оюлар жазылған А4 Оқулық №1,2,3 64 –бет Ламинат маркер |
|
8 мин Сергіту сәті 2 мин |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Құрастыр» әдісі Амалдардың орындалу реті бойынша өрнектер құр. Олардың мәнін тап. (28 : 4) + 16 = 7 + 16= 23 (11 – 7) 35 - (8 * 3) = 35 – 24 =11 ЕББҚ Берілген мысалдардың мәнін есепте. Талқылау сұрақтары: 1.Бірінші қай амал орындалады? «Қолшатыр» |
1.амалдардың орындалу реті бойынша өрнектер құрады 2. олардың мәнін есептейді Дескриптор: - амалдардың орындалу реті бойынша өрнектер құрады(1б) -олардың мәнін есептейді(1б) Дескриптор: - мысалдардың мәнін есептейді
Әуен қойылады қолшатырдың ашылып жабылуына қарай оқушылар дәл солай қайталайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық №4, 65-бет Дәптер Қаламсап Бейнежазба |
|
8 мин
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Ойлан, есепте,шеш» әдісі Теңдеулерді шеш. Х * 9 = 27 Х = 27 : 9 Х = 3 3 * 9 = 27 27 = 27
24 : у = 3 У = 24 : 3 У = 8 24 : 8 = 3 3 = 3 ЕББҚ Теңдеуді шешуде қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Белгісіз компонентті қалай табады? |
1. белгісіз компонентті атайды 2.амалдың белгісіз компонентін табад 3.теңдеуді шешеді және тексереді(1б)
Сұрақтарға жауап береді Дескриптор: -белгісіз компонентті атайды(1б) -амалдың белгісіз компонентін табады(1б) -теңдеуді шешеді және тексереді(1б) Дескриптор: -теңдеуді шешеді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау |
Оқулық |
|
Сабақтың соңы 7 мин |
«Ноутбук» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім
(9,10 Жарайсың! смайлигі) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 Жарайсың ! смайлигі ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 Жарайсың! смайлигі ) Үйге тапсырма: №7, 65 -бет |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған смайликтердің сөзіне қарай санап, анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Ламинатталған ноутбук суреті, смайликтер (Жарайсың!Жақсы!Талпын!) |