Материалдар / Ашық сабақ "Көкөністер мен жемістер" 1 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ "Көкөністер мен жемістер" 1 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты 1.1.3.1 нақты материалдар мен техникалардың негңзңнде, өз идеялары мен сезімдерін шығармашылық деңгейде ұсыну. 1.2.1.1 өз идеялары мен сезімдерін қарапайым тәсілмен көрсету үшін қоршаған ортадағы белгілі бір визуалды элементтерді қолдану. 1.3.3.1 шығармашылық жұмысын түсіндіру. 1.2.3.1 қарапайым тісңлдермен материалдарды және компоненттерді өлшеу, белгілеу, қию, формасын келтіру, жианқтау, қосу және біріктіру. 1.2.4.1 қауіпсіздік техниксын саөтап, материалдарды және құралдарды қолдану.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
08 Сәуір 2018
805
1 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сабақ: көркем еңбек

Мектеп: «Жеңіс» МГ

Күні: 21. 04. 2017ж.

Мұғалімнің аты – жөні: Саықбекова Айгерім Дарханқызы

Сынып 1 «Ә»

Қатысқандар -

Қатыспағандар -

Тақырыбы: «Көкөністер мен жемістер»

Оқу бағдарламасына

сәйкес оқу мақсаты

1.1.3.1 нақты материалдар мен техникалардың негңзңнде, өз идеялары мен сезімдерін шығармашылық деңгейде ұсыну.

1.2.1.1 өз идеялары мен сезімдерін қарапайым тәсілмен көрсету үшін қоршаған ортадағы белгілі бір визуалды элементтерді қолдану.

1.3.3.1 шығармашылық жұмысын түсіндіру.

1.2.3.1 қарапайым тісңлдермен материалдарды және компоненттерді өлшеу, белгілеу, қию, формасын келтіру, жианқтау, қосу және біріктіру.

1.2.4.1 қауіпсіздік техниксын саөтап, материалдарды және құралдарды қолдану.

Бағалау критерийлері


Жемістер мен көкөністерге түсінік береді. Оларды ажырата білуді үйренеді. Ойы, есте сақтау қабілеті, дүние танымы дамиды. Жемістер мен көкөністердің пішінін зерттеуге үйренеді.

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар :

Көкөністер мен жеміс түрлерін ажырата алады.

Оқушылардың көпшілігі:

Жеміс түрлерін ажырата алады, жемістердің суреттерін сала алады, сұраққа жауап беруде өзін еркін сезінеді.

Кейбір оқушылар:

Көкөністер мен жемістердің атауларын атай алады, оларды өмірлік жағдаятта еркін қолдана алады.

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады:

1. Берілген тапсырмаларды орындай алады.

2. Көкөністер мен жеміс түстерін ажырата алады.

3. Көкөністер мен жемістердегі дәрумендерді біледі.

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер

Алма – яблоко - apple

қызанақ - помидор – tomato

алмұрт – груша – pear

cәбіз – морковь - carrjt

Диалог құруға\шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:

Қызыл алма, сары алмұрт, қышқыл шие.

Талқылауға арналған сұрақтар

Көкөністер мен жемістердің түстері қандай? Сенің жақсы көретін жемісің? -...... Сен неліктен ол жемісті жақсы көресің?

Не себепті ...........деп ойлайсыз? Көкөністер мен жемістерді ажырата білуге үйрету.

Ишара

Қимыл-қозғалыс

Алдыңғы оқу.

Тағам мен сусындардың алатын орны. Суретшілер туындыларындағы тағам түрлері.


Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңдері


Жоспарланған жаттығу түрлері

Қолданылатын

көрнекіліктер

Басы

2-5 минут

І. Ұйымдастырушылық кезеңі

Оқушыларды екі топқа бөлу.

Көкөністер мен жемістер.

Жағымды атмосфера орнату.



Жеміс-жидектер арқылы

«Ыстық алақан»

Ортасы

5 мин




6 мин









9 минут





7 минут








ІІ. Жаңа тақырып

Қызығушылығын ояту.

Сөзжұмбақ арқылы.


1-тапсырма. Топтық жұмыс «Аппликация»

Екі топқа қырқылған фетрден жасалған көкөністер жемістерді беремін. Оқуышлар дұрыс құрастырады.


2- тапсырма. «Бастырма сурет»

Екі топқа көкөністер мен жемістердің лекаласын беремін. Оқушылар лекала арқылы желіммен бастырып шығып, үстіне түрлі – түстті кішкентайларға арналған манканы себеді.


3- тапсырма. «Кім жылдам» әдісі «Мүсіндеу»

Екі топқа екі себет және түрлі – түсті ермексаз беремін. Ермексаздан көкөністер мен жемістердің мүсінін жасап, себетке жинайды.


Сергіту сәті:


4-тапсырма. «Сан арқылы боямақ» әдісі.

Екі топқа көкөністер мен жемістер салынған екі парақ қағаз беремін, парақ бетінің астынғы жағында номер бойынша бояу түрлері көрсетілген, осы сан арқылы оқушылар суретті бояп шығады.


5- тапсырма. «Сиқырлы бояу».

«Эбру» әдісі арқылы көкөністер мен жемістердің суретін салу.



ІІІ. Сабақты қорытындылау.




Фетрден жасалған көкөністер мен жемістер






А 4 форматты ақ қағаз, ПВА желім, түрлі – түсті жарма







Себет, ермексаз.










Ақ қағаз бетінде боямақ, түрлі – түсті бояулар.








Ы дыс, түрлі – түсті бояу, қылқам, эбруға арналған су.



1. Жемістер мен көкөністерге түсінік біледі және түсінеді.

2. Оларды ажырата білуді үйренеді.

3. Ойы, есте сақтау қабілеті, дүниетанымы дамиды.

4. Жемістер мен көкөністердің пішінін зерттеуге үйренеді.

Дескрипторлар

1. Оқушылар фетрден жасалған аппликацияны құрастыра алады.

2. Оқушылар көкөністер мен жемістерді ажырата алады және лекала арқылы көкөністер мен жемістердің суретті бастыра алады.

3. Көкөністер мен жемістерді жылдам себетке жинай алады. Зерттеуге үйренеді.

4. Оқушылар көкөністер мен жемістердің түстерін ажыратып, сандарды пайдалана отырып, бояйды.

5. Берілген тапсырма арқылы баланың ойлау қабілеті дамиды.


Сабақтың соңы


ІV. Кері байланыс орнату.

Қай әдіс көбірек ұнады.

V . Бағалау:


Мақтап, мадақтау.

Жұлдызшалар арқылы, көңіл күйді білдіреті смайликтер арқылы бағалау.


3 мин






1.Сабақта не сәтті өтті?


Қосымша ақпарат







2.Не сәтсіз болды?








Тексерілді:





Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!