Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ Көлеңкені өзгертуге болама? 4 сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары: Маженбаева Э.А.
Пән: Жаратылыстану Сынып: 4 Д Табиғат физикасы. |
Мектеп: 141 ЖББ мектеп Мұғалімнің аты-жөні: Еменакынова Шынарай Қатысқандар саны: Қатыспаған оқушылар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні 17.01 |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тақырыбы |
Көлеңкені өзгертуге бола ма? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу мақсаты |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы: Суретке қарап дене көлеңкесін сәйкестендіре алады. Оқушылардың көбі: Дене көлеңкесі дене өлшеміне сай болмауы мүмкін екендігін біледі. Оқушылардың кейбірі: Дене көлеңкесі қандай шамаларға тәуелді екендігін анықтап қорытынды жасайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі |
Дене көлеңкесін сәйкестендіреді; Дене көлеңкесі не үлкен не кіші бола алатындығын түсінеді; Дене көлеңкесін кішірейту және үлкейту жолдарын анықтап, қорытынды жасайды; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсат |
Тақырып бойынша әңгімелегенде, жауап бергенде терминдерді пайдаланады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәндік терминология мен тірек сөздер жарық көзі кедергі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтар |
Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау, қарым-қатынас мәдениеті, тіршілік қауіпсіздігін сақтау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану, көркем еңбек ,математика |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы меңгерілген білім |
3-ші сыныпта оқыған көлеңке тақырыбы. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспарланған уақыт |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі . Психалогиялық ахуал қалыптастыру.
Жаратылыстану сабағын , Жақсылап ұғып аламыз. Сәулесі деп сананың , Бәрін зерттеп табамыз
«Сиқырлы сандық» әдісі арқылы топқа бөлу І топ «Жасанды жарық» ІІ топ «Табиғи жарық» ІІІ топ « Көлеңке»
Топ ережесі
«БАҒАЛАУ» парағы
Бөлімге кіріспе. Қолдарына берілген жарық көздерін және көлеңкені топқа жіктейді. Суретте: жетіқарақшы, поляр шұғыласы, ай, жанып жатқан ағаш, майшам, жарқырауық қоңыз, үстел шамы, қол шам, неон шамы, шам, жанып тұрған сіріңке шиі, күн сәулесі, жануарлардың көлеңкесі . (Табиғи жарық көздері дегеніміз – ол өздігінен сәуле шығаратын денелер; жасанды жарық көзі – адамның арнайы іс-әрекетінің нәтижесінде жарық шығаратын қолдан жасалатын денелер. Көлеңке дегеніміз- Жарық денеге келіп түскен кезде дененің келесі жағында пайда болатын қараңғы дақ. )
“ЛОТО” ойыны
Жауын шашынның түрлері .
Дескрипторлар:
Өткенді еске түсіру. “ЛОТО” ойынын ойната отырып «көлеңке» сөзін шығару .
Сабақтың мақсатын және тақырыбын айту. Кіріспе тапсырма. 1) Жарық сәулесі қалай таралады? 2) Көлеңке дегеніміз не? (Жарық денеге келіп түскен кезде дененің келесі жағында пайда болатын қараңғы дақ) 3) Көлеңкесін тап. 4) Неліктен бұлардың көлеңкесі өзінен өте үлкен, екіншісінікі керісінше кішкентай? Бұл суретшінің қателігі ме? Шынайы өмірде көлеңкенің өте үлкен болуымен кездестіңдер ме? Қай кезде көлеңке үлкен болады? . ҚБ. Мұғалімнің ауызша кері байланысы. Зерттеу жұмысы «Көлеңкенің өлшемі қандай шамаларға тәуелді?» Барлық балалар үшін
Дескриптор
Дәптермен жұмыс Оқушылар өзара бір-бірін тексереді.
1 тапсырма (Ә дұрыс) 1 тапсырма (В дұрыс) 1 тапсырма (Ә дұрыс) Жұппен бағалау |
Слайд Слайд
Оқушыларды топтарға бөлу
Сұраққа жауап берген оқушыны мадақтау, толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату. ҚБ Сұраққа жауап берген оқушыны мадақтау, толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату. Метрлік таспа, кішкене доп, жарық Сұраққа жауап берген оқушыны мадақтау, толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату. Сұраққа жауап берген оқушыны мадақтау, толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы |
<
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз Барлығы 663 959 материал жиналған
Осы аптаның ең үздік материалдары Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін тақырыптармен дайындаймыз Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады Толығырақ |