|
Білім беру ұйымының атауы |
Орта-Азиялық жоғары медицина колледжі
|
|
Пәні |
Фармакогнозия |
|
Педогогтың аты-жөні |
Сайфуллаева Б.М. |
|
Күні |
|
|
Тобы |
ФМК 21-24 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Көмірсулар және олардың түрлері |
|
Сабақтың мақсаты(«Адал азамат, біртұтас тәрбие» аясында) |
1.Студенттер көмірсулардың химиялық құрылысы, жіктелуі және биологиялық қызметтері туралы ғылыми түсініктерді үйрету 2. Студенттер адал еңбек етуді,топтық және зертханалық жұмыстарда адалдық принциптерін сақсауды түсіндіру,жеке және кәсіби этиканы ұстану мәдениетін қалыптастырады. 3. Студенттердің аналитикалық ойлау, ғылыми терминологияны дұрыс қолдану, фармакогностикалық мәліметтерді салыстырмалы талдау қабілетін жетілдіру 4. Студенттер таңдалған мамандықтың ғылыми-маңызды және еңбек нарығындағы құндылығын талдай отырып, колледж бағдарламаларының артықшылықтарын дәлелді түрде таныстыра алады |
|
Сабақтың түрі |
Симуляция сабақ |
|
Пән аралық байланыс |
Фармакология, дәрілік түрлер технологиясы,биология |
|
Оқыту әдісі |
Интерактивті әдіс,критериалды бағалау әдісі,АКТ ны пайдалану,жобалық әдіс |
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/Уақыты |
Педогогтың іс-әрекеті |
Студенттің іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 15минут |
Ұйымдастыру кезең: 1.Студенттермен амандасу, түгендеу. Студенттердің формасына және аудитория тазалығына назар аудару 2.Студенттерді 2топқа бөлу (білім дәрежесі және студенттер саны бойынша) 3.Үйге тапсырманы тексеру, өткен тақырыпқа шолу жасау 4.Студенттерге бағалау қағазын беру түсіндіру |
Үй тапсырмасын тапсырады (құрамында алкалоидтары бар дөш талдау жасау). Өткен тақырыпты қайталау мақсатында жалпы тапсырма орындалады |
Критерий Үйге тапсырма, өткен тақырыпқа шолу – 5-10балл
Дескрипторлар: 1.алкалоидтар тобын дұрыс сәйкестендіреді 2.құрамында алкалоидтары бар дәрілік препараттар фармакологиялық талдау |
Интерактивті панель, word woll программасы https://wordwall.net/ru/resource/103306880/копия-алкалоидтар |
|
Сабақтың ортасы 60 минут |
1.Жаңа тақырыптың мазмұны(5мин) Қызығушылықты ояту “Интеллект-карта бастауы” әдісі
2. Жаңа тақырыпты түсіндіру(15минут) Студенттерге көмірсулар туралы түсіндіру, көмірсулардың түрлеріне талдау жүргізуді үйрету. Көмірсулардан алынатын дәрілік өсімдік шикізаттарын таныстыру. Олардан алынатын дәрілік препарттарды табу 3. Тақырып бойынша тасырмалар (15минут) 3.1 Топтық жұмыс 1-тапсырма Моносахарид және полисахаридтердің түрлері және ағзаға әсері. Әр топ өзіне берілген тақырыпты түсіндіріп қорғап шығады 3.2 Жеке жұмыс(5минут) 2-тапсырма. Фармакогнозиялық сипаттама жасау. Мысалы: Amylum Tritici (бидай крахмалы).
3.3 Сергіту сәті 3мин.
3.4 Зертханалық жұмыс(15минут) Көмірсуларды анықтау реакциясы
|
1.Миға шабуыл бойынша мұғалім берген сұраққа барлық студент өз пікірін айтады. Айтылған пікірлерді талдау топтарға ажыратын сабаққа керек пікірді алып қалады және жаңа тақырыпты ашады 2.Аудиторияда бұл тақырып туралы өтілген және студенттерде тақырып туралы мәлімет бар. Өздері білген түсінген жерлері түралы ортада талдау қылады, пікір алмасады 3.1 2топ бойынша студенттер топтық жұмыс орындайды. Тақырыбы бойынша түрлері, ағзаға пайдасы зияны және олардан алынатын дәрілік препарттарды табады 3.2 Студенттерге берілген құрамында көмірсулары бар өсімдіктерге талдау жасайды және жауап береді 3.3 Ворд волл программасында дәрілердің жұбын табу 3.4 Студенттер 2топ болып көмірсуларға сапалық реакция жүргізеді. Керек реактивтерді, ыдыстарды өздері дайындап мұғалімнің нұсқаулығы бойынша зертханалық жұмысты орындайды. Техника қауіпсіздік шараларын және топтағы адалдықты сақтайды |
Критерий Миға шабуыл- 5-15 балл Дескриптор
Дескрипторлар:
4-Критерий Фармакогнозиялық сипаттама 5-10 баллДескрипторлар:
5-Критерий. Зертханалық жұмыс 10-15 баллДескрипторлар:
|
Интерактивті панель, презентация, видео, кесте,зертханаға арналған ыдыстар,реактивтер |
|
Сабақтың аяғы 15минут |
1.Жаңа тақырыпты бекіту (5мин) Берілген кесте бойынша берілген көмірсулар қандай топтарға жатынын белгілеу 2. Ауызша сұрақ-жауап (7мин) әр түрлі деңгейдегі студенттерге сай қылынған 3.Рефлексия (3мин) 4. Бағалау критерий арқылы (2мин) 5. Үйге тапсырма беру: Әр бір көмірсудың түрін жазып оған қандай дәрілік препараттар кіруін кесте түрінде дайындап келу |
1.Студенттерге берілген кесте бойынша барлығы өздері жеке қағазға орындайды және мұғаліммен бірге дұрыс жауапты тексереді 2. Жаңа тақырып бойынша сұрақ жауап жүргізіледі кім жауап бере алады сол студент тұрып жауап береді 3.Рефлексия “3 сөйлем” әдісі: 4. Бағалау студенттерге берілген бағалау критерийі арқылы өздерінің бағаларын шығарады |
6-критерий. Кесте бойынша жұмыс 5-10 баллДескрипторлар:
7-критерий. Ауызша жауап беру 10 баллДескрипторлар:
|
Интерактивті панель, word woll , https://wordwall.net/ru/resource/103303437/безымянный31программасы, жеке кесте қағазы |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Көмірсулар және олардың турлері 2курс
Ашық сабақ. Көмірсулар және олардың турлері 2курс
|
Білім беру ұйымының атауы |
Орта-Азиялық жоғары медицина колледжі
|
|
Пәні |
Фармакогнозия |
|
Педогогтың аты-жөні |
Сайфуллаева Б.М. |
|
Күні |
|
|
Тобы |
ФМК 21-24 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Көмірсулар және олардың түрлері |
|
Сабақтың мақсаты(«Адал азамат, біртұтас тәрбие» аясында) |
1.Студенттер көмірсулардың химиялық құрылысы, жіктелуі және биологиялық қызметтері туралы ғылыми түсініктерді үйрету 2. Студенттер адал еңбек етуді,топтық және зертханалық жұмыстарда адалдық принциптерін сақсауды түсіндіру,жеке және кәсіби этиканы ұстану мәдениетін қалыптастырады. 3. Студенттердің аналитикалық ойлау, ғылыми терминологияны дұрыс қолдану, фармакогностикалық мәліметтерді салыстырмалы талдау қабілетін жетілдіру 4. Студенттер таңдалған мамандықтың ғылыми-маңызды және еңбек нарығындағы құндылығын талдай отырып, колледж бағдарламаларының артықшылықтарын дәлелді түрде таныстыра алады |
|
Сабақтың түрі |
Симуляция сабақ |
|
Пән аралық байланыс |
Фармакология, дәрілік түрлер технологиясы,биология |
|
Оқыту әдісі |
Интерактивті әдіс,критериалды бағалау әдісі,АКТ ны пайдалану,жобалық әдіс |
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/Уақыты |
Педогогтың іс-әрекеті |
Студенттің іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 15минут |
Ұйымдастыру кезең: 1.Студенттермен амандасу, түгендеу. Студенттердің формасына және аудитория тазалығына назар аудару 2.Студенттерді 2топқа бөлу (білім дәрежесі және студенттер саны бойынша) 3.Үйге тапсырманы тексеру, өткен тақырыпқа шолу жасау 4.Студенттерге бағалау қағазын беру түсіндіру |
Үй тапсырмасын тапсырады (құрамында алкалоидтары бар дөш талдау жасау). Өткен тақырыпты қайталау мақсатында жалпы тапсырма орындалады |
Критерий Үйге тапсырма, өткен тақырыпқа шолу – 5-10балл
Дескрипторлар: 1.алкалоидтар тобын дұрыс сәйкестендіреді 2.құрамында алкалоидтары бар дәрілік препараттар фармакологиялық талдау |
Интерактивті панель, word woll программасы https://wordwall.net/ru/resource/103306880/копия-алкалоидтар |
|
Сабақтың ортасы 60 минут |
1.Жаңа тақырыптың мазмұны(5мин) Қызығушылықты ояту “Интеллект-карта бастауы” әдісі
2. Жаңа тақырыпты түсіндіру(15минут) Студенттерге көмірсулар туралы түсіндіру, көмірсулардың түрлеріне талдау жүргізуді үйрету. Көмірсулардан алынатын дәрілік өсімдік шикізаттарын таныстыру. Олардан алынатын дәрілік препарттарды табу 3. Тақырып бойынша тасырмалар (15минут) 3.1 Топтық жұмыс 1-тапсырма Моносахарид және полисахаридтердің түрлері және ағзаға әсері. Әр топ өзіне берілген тақырыпты түсіндіріп қорғап шығады 3.2 Жеке жұмыс(5минут) 2-тапсырма. Фармакогнозиялық сипаттама жасау. Мысалы: Amylum Tritici (бидай крахмалы).
3.3 Сергіту сәті 3мин.
3.4 Зертханалық жұмыс(15минут) Көмірсуларды анықтау реакциясы
|
1.Миға шабуыл бойынша мұғалім берген сұраққа барлық студент өз пікірін айтады. Айтылған пікірлерді талдау топтарға ажыратын сабаққа керек пікірді алып қалады және жаңа тақырыпты ашады 2.Аудиторияда бұл тақырып туралы өтілген және студенттерде тақырып туралы мәлімет бар. Өздері білген түсінген жерлері түралы ортада талдау қылады, пікір алмасады 3.1 2топ бойынша студенттер топтық жұмыс орындайды. Тақырыбы бойынша түрлері, ағзаға пайдасы зияны және олардан алынатын дәрілік препарттарды табады 3.2 Студенттерге берілген құрамында көмірсулары бар өсімдіктерге талдау жасайды және жауап береді 3.3 Ворд волл программасында дәрілердің жұбын табу 3.4 Студенттер 2топ болып көмірсуларға сапалық реакция жүргізеді. Керек реактивтерді, ыдыстарды өздері дайындап мұғалімнің нұсқаулығы бойынша зертханалық жұмысты орындайды. Техника қауіпсіздік шараларын және топтағы адалдықты сақтайды |
Критерий Миға шабуыл- 5-15 балл Дескриптор
Дескрипторлар:
4-Критерий Фармакогнозиялық сипаттама 5-10 баллДескрипторлар:
5-Критерий. Зертханалық жұмыс 10-15 баллДескрипторлар:
|
Интерактивті панель, презентация, видео, кесте,зертханаға арналған ыдыстар,реактивтер |
|
Сабақтың аяғы 15минут |
1.Жаңа тақырыпты бекіту (5мин) Берілген кесте бойынша берілген көмірсулар қандай топтарға жатынын белгілеу 2. Ауызша сұрақ-жауап (7мин) әр түрлі деңгейдегі студенттерге сай қылынған 3.Рефлексия (3мин) 4. Бағалау критерий арқылы (2мин) 5. Үйге тапсырма беру: Әр бір көмірсудың түрін жазып оған қандай дәрілік препараттар кіруін кесте түрінде дайындап келу |
1.Студенттерге берілген кесте бойынша барлығы өздері жеке қағазға орындайды және мұғаліммен бірге дұрыс жауапты тексереді 2. Жаңа тақырып бойынша сұрақ жауап жүргізіледі кім жауап бере алады сол студент тұрып жауап береді 3.Рефлексия “3 сөйлем” әдісі: 4. Бағалау студенттерге берілген бағалау критерийі арқылы өздерінің бағаларын шығарады |
6-критерий. Кесте бойынша жұмыс 5-10 баллДескрипторлар:
7-критерий. Ауызша жауап беру 10 баллДескрипторлар:
|
Интерактивті панель, word woll , https://wordwall.net/ru/resource/103303437/безымянный31программасы, жеке кесте қағазы |
шағым қалдыра аласыз














