Материалдар / Ашық сабақ Компьютерде қандай маңызды құрылғылар бар 5 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ Компьютерде қандай маңызды құрылғылар бар 5 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
5 сыныпқа сабақ беретін мұғалімдерге көмек ретінде ұсынылады
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
05 Қараша 2018
454
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 5.1A-бөлім Компьютер және қауіпсіздік

Мектеп: №25 Г.Титов ЖОМ

Күні: 13.09.2018 жыл

Мұғалімнің аты-жөні: Есемханова Ж.

Сынып: 5

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Компьютерде қандай маңызды құрылғылар бар?

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

5.1.1.1-процессор мен қаттыдискінің қызметін қарапайым деңгейде түсіндіру

Сабақтың мақсаты

процессор мен қаттыдискінің қызметін қарапайым деңгейде түсіндіру

Ойлау дағдылары

қолдану, талдау, жинақтау

Бағалау критерилері

Процессор және қатты дискінің қызметін анықтайды

Тілдік мақсаттар


Оқушылар: Берілген тақырып бойынша жеке көзқарастарын басқалардың көзқарастарымен салыстыра алады.

Негізгі сөздер мен тіркестер:

Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:


Талқылауға арналған тармақтар: Жобаны қорғаудың маңыздылығы неде?

Сіз неліктен .... екенін айта аласыз ба?

Жазылым бойынша ұсыныстар: жоба қорғау, файл жүктеу

Құндылықтарға баулу




Оқушыларды еңбекке, шығармашылыққа тәрбиелеу. Өз бетімен жұмыс істеуге тәрбиелеу. Бәсекелестікке дағдыландыру.

Пәнаралық байланыс

ағылшын тілі,орыс тілі

Алдыңғы білім


Компьютерде зиян келтірмей қалай жұмыс істеуге болады?

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар

Сабақтың басы


«Ашық аспан»

2 мин

ТРисунок 1 опқа бөлу

3 мин

Үй жұмысын тексеру 5 мин


Оқушылардың назарын сабаққа аудару, сабаққа психологиялық ахуал орнату.


Психологиялық ахуал: «Ашық аспан»

(Оқушылар жұпта қолдарын ұстап, бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді.)

.

Оқушылар сөздер жазылған стикерлер арқылы 2 топқа бөлінеді.

«процессор»,«Қатты диск» атауларын таңдаған оқушылар 2 топқа бөлініп отырады.Топ басшылары сайланады.



Үй жұмысы: Әр топтан бір-бір оқушыдан ыстық орындыққа отырады, қалған оқушылар өткен тақырыптар бойынша сұрақтар береді.







Стикерлерге «Ғаламтор», «Файл» сөздері жазылады



Сабақтың ортасы

оқылым,білу, түсіну.

15 мин





«Мини жобаларды қорғау»

6 мин




Бүгінгі сабақтың тақырыбы: « Компьютерде қандай маңызды құрылғылар бар?» .

Дискриптор: - құрылғылардың атауын жазады;

- процессордың және қатты дискінің қызметін көрсетеді.

http://24.kz/kz/telepoject/meditsina

http://bnews.kz/kz/news

Компьютерлер,

Интербелсенді тақта




Сабақтың соңы

Қорытынды

Талдау

«Кезбе тілші» әдісі

Жоба жасауда түсіну деңгейін арттыруға және талқылау дағдыларын дамытуға қол жеткізу үшін сыныптағы оқушыларға мұғалім жеке сұрақтар беру арқылы жүзеге асады.

7 мин

Кері байланыс.

«Бес саусақ» әдісі

2 мин



Үй жұмысын беру.




Сұрақтар:

  1. Word мәтіндік редакторын іске қосу ретін айтып бер

  2. Құжатқа құпия сөз орнату реті қандай?

  3. Интернеттен керекті сурет көшірмесін қалай аламыз?

  4. Интернеттен көшіріп алынған мәліметтерді мәтіндік редакторға қалай орналастырамыз?

  5. Алынған суреттердің көшірмесін мәтіндік редакторға қалай қоямыз?





«Ғаламтор» тобына- «Ақпараттық техника саласындағы соңғы жаңалықтарға шолу»

«Файл» тобына- «Медицина саласындағы соңғы жаңалықтарға шолу» тақырыптарына эссе жазу.





Микрофон







Бес саусақ суреті салынған қағаздар

Саралау

Бағалау

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

Саралау жұмысының жалпыға ортақ қабылданған диалог және қолдау көрсету тәсілі бойынша қабілеті төмен оқушыларға мини жоба құруда көмек беріледі.

«Ыстық орындық» әдісі бойынша үй тапсырмасы сұралады.

Топтық тапсырма орындауда «Бәйге» әдісі қолданылады.


Бағалау критерийлері мен дескрипторларға сүйене отырып және «Кезбе тілші» әдісі бойынша қалыптастырушы бағалау.

Әр оқушы сабақ барысында берген жауаптарына немесе істеген тапсырмаларына смайликтер беру арқылы бағаланады. Сабақтың соңында жиналған смайликтер ол - оқушының алған білімі.




Сабақта «Ашық аспан» сергіту жаттығуы мен белсенді «Топтық» және компьютерде «Жеке» жұмыс түрлерін қолдану.

Көзге арналған жаттығулар:
1 - 4 - ке дейiн санап көздi қатты жұмып, сонан кейiн ашып, жайбарақат ұстап,
1 - 6 - ға дейiн санай отырып, алысқа қарау қажет. 4 - 5 рет қайталау қажет

Техника қауіпсіздік ережелерінің тармақтарын ескеру.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болдыма?

Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Еге роқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз?Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?

Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз




Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!