Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Мектеп: № 49 ЖОББМ Денсаулық және қауіпсіздік. Күні: 06.10.2020 Мұғалімнің аты-жөні: Қозыкеева Гүлнұр Бекжасарқызы Сынып: 8 «Ә» Қатысқандар: 15 Қатыспағандар: 0 |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Компьютерді пайдаланудың кері аспектілері. |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.4.1.1 адам ағзасына түрлі электронды құрылғылардың кері әсері туралы мысал келтіріп, тәсілдерін тиімді қолдану. |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Адам ағзасына электронды құрылғылардың әсері туралы мысал келтіріп, қорғану тәсілдерін қолданады. Оқушылардың басым бөлігі: Электронды құрылғылардан бөлінетін электромагниттік сәулелердің адам ағзасына зияндығы мен алдын алу шараларын біледі. Кейбір оқушылар: Түрлі электронды құрылғылардың адам ағзасына тигізетін зиянды факторларды талдайды. |
|
Бағалау критерийі |
- оқушы компьютердің өз ағзасына қаншалықты әсер ететінін біледі. - компьютердің адам ағзасына тигізетін кері әсерінен қорғану тәсілдерін түсінеді. - өмір қауіпсіздігін сақтап, компьютерде жұмыс істеуді жалғастырады. |
|
Ойлау дағдыларының деңгейлері |
Білу, түсіну, қолдану,жинақтау |
|
Тілдік мақсаттар |
Лексика мен терминология: Компьютердің әсері, электромагниттік сәуленің әсері, монитордың әсері, адам анатомиясы. Диалогтар мен жазу үшін қолданылатын тіркестер:
Оның ішінде: - көру қабілетіне қалай әсер етеді? - түрлі электромагниттік сәуленің зияны қандай ? - жүйке жүйесі мен адам психикасына әсері қандай? |
|
Құндылықтарға баулу |
• Жаңа тақырыпты мұқият тыңдап, түсіну. • Тақырып бойынша берілген тапсырмаларды орындау. • Топтық тапсырмаларды орындауда белсенділік таныту.
|
|
Пəнаралық байланыс |
Адам анатомиясы, адам қаңқасы. Өмір қауіпсіздігі мен техника қауіпсіздік ережесі. Физика (электр құралдары мен электромагниттік сәуле шығару) |
|
Алдыңғы білім |
Компьютерлік техниканы пайдалануда денсаулықты сақтаудың қаншалықты маңызды екенін біледі. |
|
Сабақ барысы |
|
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 мин |
І. Психологиялық ахуалды қалыптастыру. Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады. «Ақылды стикерлер» арқылы 2 топқа бөлінеді. 1 топ «Алғырлар» 2 топ «Тапқырлар»
Компьютер мен желілердің техникалық сипаттамалары» тарауы бойынша Kahoot бағдарламасында онлайн тест жұмысын орындау. ҚБ смаликтер арқылы бағалау. |
Стикерлер, жақсы тілектер
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 мин 5 мин 5 мин
7 мин 4 мин |
мақсатын таныстыру. Жаңа сабақты түсіндіру үшін бейнебаяан көрсету. Оқушылардың бейнебаяаннан көруде негізгі түйінді ойларын дәптерлеріне түртіп отыру
1-тапсырма. Топтық жұмыс Суреттегі баланың іс- әрекетін дұрыс немесе бұрыс екенін көрсетіп, түсініктеме беру
Дескриптор: - Оқушылар суреттегі жағдайдың дұрыс немесе бұрыс екендігін ажыратады; - Суреттегі жағдайды түсіндіреді; - Ережелерді сақтамау салдарын біледі. ҚБ. «Бас бармақ» әдісі арқылы топтық бағалау.
2-тапсырма. Жұптық жұмыс Оқушылар Адам ағзасына компьютерді пайдаланудың жағымсыз аспектілерін анықтау мақсатында 10 сұрақтан тұратын сауалнама дайындап ұсынады. Дескриптор:
ҚБ. Балл қою арқылы жұптар бірін-бірі бағалайды. Сергіту сәтін ұйымдастыру. Көз жаттығулары.
3-тапсырма. Жеке жұмыс «Ізден тап» әдісі арқылы оқушылар өз қабілетін тексеріп кореді. Оқушылар интернетті пайдаланып компьютердің адам ағзасына кері әсерін жинақтау? Дискриптор:
ҚБ бойынша оқушыларды мұғалім ауызша мадақтау сөздері арқылы бағалау.
Сабақты қорытындылау. «Кубизм» әдісі арқылы оқушыларға сұрақ қоямын. 1.Не себепті компьютерде ұзақ отыратын адам остехондроз ауруына шалдығады? 1.Компьютер алдында көп уақыт отыру көз ауруына шалдықтырады. Неліктен? 1.Неге компьютерде көп жұмыс жасайтын адамда жүйке және жүрек аурулары пайда болады? 1.Компьютерді ережесіз қолданудың зиянын біле тұра сақтамайтын адамға не айтуға болады? ҚБ. Оқушылар әрбір жауабы үшін асықпен бағаланады. |
А 4 қағазы, маркер, слайд интерактивті тақта, суреттер, плакат.
Информатика оқулығы. 8 сынып. Арман ПВ баспасы.
Үлестірме материалдар
Интерактивті тақта
Интерактивті тақта
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
4 мин |
Үй тапсырмасы. Жас досқа кеңес! Өтілген тақырыптан түйген ойыңызды кеңес ретінде жазып келіңіз!
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Қозыкеева Гүлнұр БекжасарқызыШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Ашық сабақ Компьютерді пайдаланудың кері аспектілері 8 сынып
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Ашық сабақ Компьютерді пайдаланудың кері аспектілері 8 сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
Информатика пәнінен ашық сабақ 8 сынып
Материалдың қысқаша нұсқасы Қысқа мерзімді сабақ жоспары
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||





























