|
Пәні: Информатика Сыныбы: 9 «Б» Күні: 07.10.2021ж. Мұғалімі: Байсеркеева Ж. |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Компьютердің конфигурациясы |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты |
9.1.1.1 мақсатына байланысты компьютердің конфигурациясын таңдау; 8.1.1.1 процессордың функцияларын және оның негізгі сипаттамаларын қарапайым деңгейде түсіндіру. |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Компьютердің негізгі құрылғыларын біледі; Оқушылардың басым көпшілігі: Процессорды негізгі параметрлері бойынша ажырата біледі; Кейбір оқушылар: Мақсатына байланысты компьютердің конфигурацияларын таңдай алады. |
|||
|
Бағалау критерийі |
|
|||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәндік лексика және терминология: Конфигурация Базалық конфигурация Теңгерілген конфигурация Оңтайлылық |
|||
|
Құндылықтарға баулу |
Құрмет: топта бірлесіп жұмыс істеу арқылы бір-бірін құрметтеуге үйренеді; Еңбек пен шығармашылық: өз беттерінше жұмыс істей отырып еңбексүйгіштікке үйренеді. Ұлттық құндылықтарды құрметтеуге үйренеді. Ашықтық: өзін-өзі бағалауда, бір-бірін бағалауда ойларын ашық жеткізе білуге дағдаланады. |
|||
|
Пəнаралық байланыс |
Орыс тілі, ағылшын тілі. |
|||
|
Алдыңғы білім |
Компьютердің құрылғыларын біледі. |
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың жоспарлан ған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 3 мин 5 мин 6 мин |
Ұйымдастыру. Топтастыру.Жағымды ахуал тудыру.
«Ақпаратпен жұмыс жасау» тарауы бойынша берілген тапсырманы әр топтан оқушылар кезекпен тақтаға шығып Learningapps.com бағдарламасынан дұрыс жауаптарды сәйкестендіреді. Тапсырма №1: - Анықтылық қасиеті- Ақпаратта бұрмаланған, жалған мәліметтің болмауы. - Өзектілік қасиеті- Ақпараттың қасиеті берілген ақпараттың уақыттылығы мен мәнділігімен сипатталады. -Аккаунт- Құжаттармен бірлесіп жұмыс жасау үшін ... керек. -Желілік этикет- Интернет қоғамдастықтың дәстүрлері мен мәдениетін білдіреді. - Электронды пошта- Хат тақырыбын міндетті түрде көрсету. - Телеконференция- Жеке сұрақтар қоюға болмайды. Дескриптор:
Бағалау: Өзін-өзі бағалау. Сабақтың тақырыбын ашу.
Сұрақ: Компьютердің негізгі құрылғыларын атаңыз? Күтілетін жауап: Монитор, жүйелік блок, пернетақта, тінтуір. Сабақтың тақырыбы: «Компьютердің конфигурациясы». «Кинометафора» әдісі. «Компьютердің конфигурациясы» тақырыбына байланысты бейнекөрсетілім көрсету. https://www.youtube.com/watch?v=VWra6-ueO5E&t=612s |
Learning apps. com платформасы Youtube.com |
||
|
Сабақтың ортасы 10 мин 10 мин 5 мин |
1-топ: «Оқуға» арналған компьютердің конфигурациясын сипаттаңыздар. Таңдаған кезде қандай ішкі және сыртқы құрылғыларға мән беру керек. 2-топ: «Ойынға» арналған компьютердің конфигурациясын сипаттаңыздар. Таңдаған кезде қандай ішкі және сыртқы құрылғыларға мән беру керек. 3-топ: «Дизайнерлік» компьютердің конфигурациясын сипаттаңыздар. Таңдаған кезде қандай ішкі және сыртқы құрылғыларға мән беру керек. Дескриптор: -«Оқуға» арналған компьютердің конфигурациясын сипаттайды; - «Ойынға» арналған компьютердің конфигурациясын сипаттайды; - «Дизайнерлік» компьютердің конфигурациясын сипаттайды.
Бағалау: Топтар өзара бірін-бірі бағалайды.
Wordwall.net платформасында тест тапсырмасын орындау.
Дескриптор: - дұрыс жауапты таңдайды. Бағалау: Өзін-өзі бағалау.
Дескриптор: Компьютердің конфигурациясы мен программалық жабдықтама туралы ақпаратқа сүйене отырып кестені толтырады.
|
Wordwall. net |
||
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Рефлексия.
Үйге тапсырма: §2.1 оқу |
|
||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау –Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
||
|
Жаңа платформаларды пайдалана отырып түрлі деңгейдегі сұрақтар, тапсырмалар беремін. |
Wordwall.net, Learningapps.com платформалары арқылы тапсырмалар беріледі. Әрбір тапсырмаға арналған дескриптор құрылған. Дескрипторға қарап оқушылар өзін-өзі, топты, жұбын бағалайды. |
Жалпы қауіпсіздік ережесін сақтау |
||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?
Осы сабақтың барасында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? Топтық жұмыс істегенде кейбір оқушылар үздік оқитын оқушыларға ілісе алмай отырды. Келесі сабақтарда деңгейлік тапсырмаларға көбірек көңіл бөлемін. |
||||
Есеп
Ашық сабақтың тақырыбы «Компьютер конфигурациясы».
Мақсаты:
9.1.1.1 мақсатына байланысты компьютердің конфигурациясын таңдау;
8.1.1.1 процессордың функцияларын және оның негізгі сипаттамаларын қарапайым деңгейде түсіндіру.
Өткен тақырыпты қайталау барысында Learningapps.com платформасында сәйкестендіру тапсырмасы берілді. Оқушылар белсенділік танытып барлық сұрақтарға дұрыс жауап берді. Дескриптор құрылды.
Жаңа сабақтың тақырыбын ашуда «Миға шабуыл» әдісін пайдаландым. Түрткі сұрақтар қоя отырып жаңа сабақтың тақырыбын аштым. Мысалы: «Компьютердің негізгі құрылғыларына не жатады? Компьютердің құрылғылары нешеге бөлінеді?
Бірінші тапсырма ТЖ: оқушылар топта «Оқуға», «Ойынға», «Дизайнерлікке» арналған компьютердің конфигурациясын сипаттады. Аталған топтағы компьютердің ішкі және сыртқы құрылғыларын, қолданылатын программалық жасақтама түрлерін атады. Құрылған дескриптор арқылы топтар бірін бірі бағалады.
Екінші тапсырма ӨЖ: Жаңа тақырыпты бекітуге арналған Wordwall.net платформасындағы тест тапсырмасы да сәтті шықты. Оқушылар берілген сілтемеге смартфонмен өтіп тапсырманы орындады. Оқушылардың нәтижесі экранға шығарылды. Дескриптор құрылып өзін-өзі бағ
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ: Компьютердің конфигурациясы
Ашық сабақ: Компьютердің конфигурациясы
|
Пәні: Информатика Сыныбы: 9 «Б» Күні: 07.10.2021ж. Мұғалімі: Байсеркеева Ж. |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Компьютердің конфигурациясы |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты |
9.1.1.1 мақсатына байланысты компьютердің конфигурациясын таңдау; 8.1.1.1 процессордың функцияларын және оның негізгі сипаттамаларын қарапайым деңгейде түсіндіру. |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Компьютердің негізгі құрылғыларын біледі; Оқушылардың басым көпшілігі: Процессорды негізгі параметрлері бойынша ажырата біледі; Кейбір оқушылар: Мақсатына байланысты компьютердің конфигурацияларын таңдай алады. |
|||
|
Бағалау критерийі |
|
|||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәндік лексика және терминология: Конфигурация Базалық конфигурация Теңгерілген конфигурация Оңтайлылық |
|||
|
Құндылықтарға баулу |
Құрмет: топта бірлесіп жұмыс істеу арқылы бір-бірін құрметтеуге үйренеді; Еңбек пен шығармашылық: өз беттерінше жұмыс істей отырып еңбексүйгіштікке үйренеді. Ұлттық құндылықтарды құрметтеуге үйренеді. Ашықтық: өзін-өзі бағалауда, бір-бірін бағалауда ойларын ашық жеткізе білуге дағдаланады. |
|||
|
Пəнаралық байланыс |
Орыс тілі, ағылшын тілі. |
|||
|
Алдыңғы білім |
Компьютердің құрылғыларын біледі. |
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың жоспарлан ған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 3 мин 5 мин 6 мин |
Ұйымдастыру. Топтастыру.Жағымды ахуал тудыру.
«Ақпаратпен жұмыс жасау» тарауы бойынша берілген тапсырманы әр топтан оқушылар кезекпен тақтаға шығып Learningapps.com бағдарламасынан дұрыс жауаптарды сәйкестендіреді. Тапсырма №1: - Анықтылық қасиеті- Ақпаратта бұрмаланған, жалған мәліметтің болмауы. - Өзектілік қасиеті- Ақпараттың қасиеті берілген ақпараттың уақыттылығы мен мәнділігімен сипатталады. -Аккаунт- Құжаттармен бірлесіп жұмыс жасау үшін ... керек. -Желілік этикет- Интернет қоғамдастықтың дәстүрлері мен мәдениетін білдіреді. - Электронды пошта- Хат тақырыбын міндетті түрде көрсету. - Телеконференция- Жеке сұрақтар қоюға болмайды. Дескриптор:
Бағалау: Өзін-өзі бағалау. Сабақтың тақырыбын ашу.
Сұрақ: Компьютердің негізгі құрылғыларын атаңыз? Күтілетін жауап: Монитор, жүйелік блок, пернетақта, тінтуір. Сабақтың тақырыбы: «Компьютердің конфигурациясы». «Кинометафора» әдісі. «Компьютердің конфигурациясы» тақырыбына байланысты бейнекөрсетілім көрсету. https://www.youtube.com/watch?v=VWra6-ueO5E&t=612s |
Learning apps. com платформасы Youtube.com |
||
|
Сабақтың ортасы 10 мин 10 мин 5 мин |
1-топ: «Оқуға» арналған компьютердің конфигурациясын сипаттаңыздар. Таңдаған кезде қандай ішкі және сыртқы құрылғыларға мән беру керек. 2-топ: «Ойынға» арналған компьютердің конфигурациясын сипаттаңыздар. Таңдаған кезде қандай ішкі және сыртқы құрылғыларға мән беру керек. 3-топ: «Дизайнерлік» компьютердің конфигурациясын сипаттаңыздар. Таңдаған кезде қандай ішкі және сыртқы құрылғыларға мән беру керек. Дескриптор: -«Оқуға» арналған компьютердің конфигурациясын сипаттайды; - «Ойынға» арналған компьютердің конфигурациясын сипаттайды; - «Дизайнерлік» компьютердің конфигурациясын сипаттайды.
Бағалау: Топтар өзара бірін-бірі бағалайды.
Wordwall.net платформасында тест тапсырмасын орындау.
Дескриптор: - дұрыс жауапты таңдайды. Бағалау: Өзін-өзі бағалау.
Дескриптор: Компьютердің конфигурациясы мен программалық жабдықтама туралы ақпаратқа сүйене отырып кестені толтырады.
|
Wordwall. net |
||
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Рефлексия.
Үйге тапсырма: §2.1 оқу |
|
||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау –Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
||
|
Жаңа платформаларды пайдалана отырып түрлі деңгейдегі сұрақтар, тапсырмалар беремін. |
Wordwall.net, Learningapps.com платформалары арқылы тапсырмалар беріледі. Әрбір тапсырмаға арналған дескриптор құрылған. Дескрипторға қарап оқушылар өзін-өзі, топты, жұбын бағалайды. |
Жалпы қауіпсіздік ережесін сақтау |
||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?
Осы сабақтың барасында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? Топтық жұмыс істегенде кейбір оқушылар үздік оқитын оқушыларға ілісе алмай отырды. Келесі сабақтарда деңгейлік тапсырмаларға көбірек көңіл бөлемін. |
||||
Есеп
Ашық сабақтың тақырыбы «Компьютер конфигурациясы».
Мақсаты:
9.1.1.1 мақсатына байланысты компьютердің конфигурациясын таңдау;
8.1.1.1 процессордың функцияларын және оның негізгі сипаттамаларын қарапайым деңгейде түсіндіру.
Өткен тақырыпты қайталау барысында Learningapps.com платформасында сәйкестендіру тапсырмасы берілді. Оқушылар белсенділік танытып барлық сұрақтарға дұрыс жауап берді. Дескриптор құрылды.
Жаңа сабақтың тақырыбын ашуда «Миға шабуыл» әдісін пайдаландым. Түрткі сұрақтар қоя отырып жаңа сабақтың тақырыбын аштым. Мысалы: «Компьютердің негізгі құрылғыларына не жатады? Компьютердің құрылғылары нешеге бөлінеді?
Бірінші тапсырма ТЖ: оқушылар топта «Оқуға», «Ойынға», «Дизайнерлікке» арналған компьютердің конфигурациясын сипаттады. Аталған топтағы компьютердің ішкі және сыртқы құрылғыларын, қолданылатын программалық жасақтама түрлерін атады. Құрылған дескриптор арқылы топтар бірін бірі бағалады.
Екінші тапсырма ӨЖ: Жаңа тақырыпты бекітуге арналған Wordwall.net платформасындағы тест тапсырмасы да сәтті шықты. Оқушылар берілген сілтемеге смартфонмен өтіп тапсырманы орындады. Оқушылардың нәтижесі экранға шығарылды. Дескриптор құрылып өзін-өзі бағ
шағым қалдыра аласыз



















