|
Ұзақмерзімдіжоспардыңтарауы: |
Мектеп: №184 жалпы орта мектебі |
|
|
Күні: 7.10.2022 ж. |
Мұғалімнің аты жөні: З. Муслимова
|
|
|
Сынып: 9 |
||
|
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақарыбы |
Компьютердің конфигурациясы |
|
|
Осы сабақта қолжеткізетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
9.1.1.1- компьютердің міндетіне қарай конфигурациясын таңдау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Компьютердің міндетіне қарайконфигурациясын таңдауды білу |
|
|
Оқушылардың басым бөлігі: Компьютердің қандай міндеттерді атқаратындығын және компьютердің функционалдық мақсаттарына байланысты оларды бір неше топқа бөле алады. |
||
|
Кейбір оқушылар: компьютерге өтетін белгілі бір міндеттерді шешуді қамтамасыз ететін функционалдық құрылғылар мен жүйелік ресурстардың сипатттамаларын біледі |
||
|
Бағалау критерийі |
компьютердің атқаратын міндеттерін, компьютердің конфигурациясының атқаратын жұмыстарын ажырата алады |
|
|
Тілдікмақсаттар |
Негізгі сөздер мен тіркетес: |
|
|
Конфигурация, Базалық конфигурация, Оңтайлылық |
||
|
Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер: Қандай ішкі құрылғылар жүйелік блоктың құрылымына кіреді? Компьютердің аппараттық құралдарын атаңдар? |
||
|
Қазақ тілі, орыс тілі, ағылшын тілінде Конфигурация - Конфигурация - Configuration Базалық конфигурация - Базовая конфигурация - BasicConfiguration Оңтайлылық – оптимальность – optimality |
||
|
Құндылықтарға баулу
|
Пәнді оқыту барысында оқушыларды ауызбіршілікке, бейбітшілікке баулу. Индустрияландыру мен инновацияларғанегізделгенэкономикалықөсу. Біздің міндетіміз-өндірісті білім мен ғылымды біріктіру. |
|
|
Пәнаралықбайланыс |
Математика, орыс тілі, ағылшын тілімен байланыстыру |
|
|
Алдыңғы білім
|
Біреудің жұмысын көшіріп алудың заңсыз екендігін біледі. |
|
Сабақ барысы
|
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы (5 минут) |
Тренинг. «Шаттық шеңбері». Мақсаты: Сынып оқушылармен сәлемдесіп, сыныпта ынтымақтастық атмосферасын құру. Оқушылар өз есімдерінің бас әріпін компьютердің бір құрылғысымен салыстырады, артықшылығын, қызметін айтады. Мысалы: Талғат – Тышқан (компьютердің экранында үстел бетіне қозғалтуға ынғайлы құрылғы) , Марал – Модем (компьютерлерге телефон желілері арқылы өзара мәлімет алмасуға мүмкіндік беретін құрылғы. )т.с.с. Сыныпты топтарға бөлу. «Мозайка» әдісі. Мақсаты: Суреттерді құрастыру арқылы оқушылартопқа бөлінеді. Оқушылар топқа бөлініп отырғаннан кейін, бір - бірден информатика кабинетіндегі бір қауіпсіздік ережесін айту керек. Негіз: Оқушылар 3 топқа бөлінеді, әр топта менеджерлер болады. 1 топ.Технодом техника сауда орталығының
менеджерлері. 2 топ. Сулпак
техника сауда орталығының
менеджерлері. 3 топ. Фора
техника сауда орталығының
менеджерлері. Бағалау. «Бонус жинау». Бағалау парағы топбасшыларға таратылады. Әр топбасшының қызметі топ құрамын жұлдызшаларды жабыстыру арқылы бағалайды. Мақсаты:Оқушылар бірлесе топ ережесін құрады. Бір бірін құрметтеу. Тыңдау. Оқушыларға өткен тақырыптан сұрақтар беріп еске түсіру арқылы бір- біріне түсіндіреді. |
Топ аттары жазылған карточка, бағалау парағы
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
(10 минут)
Терминдермен жұмыс
Практикалық тапсырмалар (20 минут)
|
Жаңа тақырып. «Кім тапқыр?» ойыны. Мақсаты: Оқушылар осы бөлімде әріптерден сөз шығара отырып, бүгінгі өтілетін сабақтың тақырыбын табады.Жауабын бірінші болып тапқан топқа 1 баллдан қосылады.
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||


















