Материалдар / Ашық сабақ Компьютердің конфигурациясы 9 «Ә» сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ Компьютердің конфигурациясы 9 «Ә» сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Қазақ тілі, орыс тілі, ағылшын тілінде Конфигурация - Конфигурация - Configuration Базалық конфигурация - Базовая конфигурация - Basic Configuration Оңтайлылық – оптимальность – optimality
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
09 Желтоқсан 2021
2149
7 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

Мектеп: М.Шоқай ЖОМ

Күні: 13.10.2021 ж.

Мұғалімнің аты жөні: М.Искендиров


Сынып: 9 «Ә».

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақарыбы

Компьютердің конфигурациясы

Осы сабақта қолжеткізетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

9.1.1.1- компьютердің міндетіне қарай конфигурациясын таңдау

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар:

Компьютердің міндетіне қарайк онфигурациясын таңдауды білу

Оқушылардың басым бөлігі:

Компьютердің қандай міндеттерді атқаратындығын және компьютердің функционалдық мақсаттарына байланысты оларды бір неше топқа бөле алады.

Кейбір оқушылар:

компьютерге өтетін белгілі бір міндеттерді шешуді қамтамасыз ететін функционалдық құрылғылар мен жүйелік ресурстардың сипатттамаларын біледі

Бағалау критерийі

компьютердің атқаратын міндеттерін, компьютердің конфигурациясының атқаратын жұмыстарын ажырата алады

Тілдік мақсаттар


Негізгі сөздер мен тіркетес:

Конфигурация, Базалық конфигурация, Оңтайлылық

Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Қандай ішкі құрылғылар жүйелік блоктың құрылымына кіреді?

Компьютердің аппараттық құралдарын атаңдар?

Қазақ тілі, орыс тілі, ағылшын тілінде

Конфигурация - Конфигурация - Configuration

Базалық конфигурация - Базовая конфигурация - Basic Configuration

Оңтайлылық оптимальность – optimality

Құндылықтарға баулу


Пәнді оқыту барысында оқушыларды ауызбіршілікке, бейбітшілікке баулу.

Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсу.

Біздің міндетіміз - өндірісті білім мен ғылымды біріктіру.

Пәнаралық байланыс

Математика, орыс тілі, ағылшын тілімен байланыстыру

Алдыңғы білім


Біреудің жұмысын көшіріп алудың заңсыз екендігін біледі.







Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

(5 минут)


Тренинг. «Шаттық шеңбері».

Мақсаты:

Сынып оқушылармен сәлемдесіп, сыныпта ынтымақтастық атмосферасын құру.

Оқушылар өз есімдерінің бас әріпін компьютердің бір құрылғысымен салыстырады, артықшылығын, қызметін айтады. Мысалы: Талғат – Тышқан (компьютердің экранында үстел бетіне қозғалтуға ынғайлы құрылғы) , Марал – Модем (компьютерлерге телефон желілері арқылы өзара мәлімет алмасуға мүмкіндік беретін құрылғы. ) т.с.с.

Сыныпты топтарға бөлу. «Мозайка» әдісі.

Мақсаты:

Суреттерді құрастыру арқылы оқушылар топқа бөлінеді.

Оқушылар топқа бөлініп отырғаннан кейін, бір - бірден информатика кабинетіндегі бір қауіпсіздік ережесін айту керек.


Негіз: Оқушылар 3 топқа бөлінеді, әр топта менеджерлер болады.

1 топ.Технодом техника сауда орталығының менеджерлері.

2 топ. Сулпак техника сауда орталығының менеджерлері.

3 топ. Фора техника сауда орталығының менеджерлері.

Бағалау. «Бонус жинау».

Бағалау парағы топбасшыларға таратылады. Әр топбасшының қызметі топ құрамын жұлдызшаларды жабыстыру арқылы бағалайды.

Мақсаты: Оқушылар бірлесе топ ережесін құрады.

Бір бірін құрметтеу. Тыңдау. Оқушыларға өткен тақырыптан сұрақтар беріп еске түсіру арқылы бір- біріне түсіндіреді.



Топ аттары жазылған карточка, бағалау парағы





























Сабақтың ортасы







(10 минут)

























Терминдермен жұмыс













Практикалық тапсырмалар

(20 минут)































































Жаңа тақырып. «Кім тапқыр?» ойыны.

Мақсаты: Оқушылар осы бөлімде әріптерден сөз шығара отырып, бүгінгі өтілетін сабақтың тақырыбын табады.Жауабын бірінші болып тапқан топқа 1 баллдан қосылады.


<
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!

Н

К

Д

У

С

И

Я

С

А

О

М

П

Ю

Ц

Д

Ы

Г

И

Ю

Ь

Й

А

С

Б

Е

К

Т

А

Ж

Р

Ы

Т

Ш

М

Е

Ц

Е

У

Т

А

И

Ж

Р

Б

К

Г

М

П

К

І

Д

О

Т

И

Ж

Ы

Ю

Ң

К

О

Н

Ф

Ф

С



Н

КAutoShape 1

ДAutoShape 5

У

С

ИAutoShape 4

Я

С

А

О

МAutoShape 2

П

Ю

Ц

Д

Ы

Г

И

Ю

Ь

Й

А

С

Б

Е

КAutoShape 3

Т

А

Ж

Р

Ы

Т

Ш

М

Е

Ц

Е

У

Т

А

И

Ж

Р

Б

К

Г

М

П

К

І

Д

О

Т

И

Ж

Ы

Ю

Ң

К

О

Н

Ф

Ф