|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 10.Компьютердің тілін табу - өнер |
|||||||||||||
|
Күні : 19.03.25 |
Педагогтің аты-жөні: Сыздыкова З.Б. |
|||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқан оқушылар: 4 Қатыспаған оқушылар : 1 |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: 37. Компьютердің пайдасы мен зияны |
||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.1.6.1.тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру |
|||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: Оқылым мәтіні бойынша жалпы және нақты сұрақтарға жауап беру, тілдік ерекшеліктерін анықтау, мәтіндегі ақпаратты шынайы өмірмен байланыстыру |
|||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: 1.Сыныптың психологиялық атмосферасын қалыптастырып, «Өзіңе тілегенді өзгеге тіле» әдісі арқылы оқушылармен шаттық шеңберін орнатамыз. Шеңбер барысында оқушыларды «Мозайка» әдісі арқылы топқа біріктіремін. Үй тапрсырмасын тексеру “Тамшылар” әдісі арқылы тексеру 10 тапсырма |
«Бас бармақ» |
Слайд Үш түрлі стикерлер |
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс.
ЖЖ. Оқылым. 2-тапсырма Өлең жолдарын төменде берілген ұйқасты сөздермен толықтырып оқы. Өлеңді жазып ал, жаттап айт.
Айтылым.
Тыңдалым. Оқылым.
Жазылым. 5-тапсырма Мәтіндегі қою қаріппен жазылған сөздерді аудармасымен дәптеріңе жазып ал. 6 ТАПСЫРМА: Мәтіннің мазмұнына сай ат қойыңдар. Мәтіннен сын есімдерді теріп жаз
Жеке жұмыс 8 тапсырма: Мәтін бойынша кестені толтырыңдар Жазылым Айтылым Топтық жұмыс
“компьютердің пайдасы мен зияны” кластер толтыру |
Тыңдалым,айтылым. -құмарпаздық-страсть - тәуелді - зависимые -ашуланшақ - злой Ерік-жігері әлсіз- слабая сила воли Жазылым Өлең жолдарын төменде берілген ұйқасты сөздермен толықтырып оқиды. Өлеңді жазып алып, жаттап айтады. Өлеңнің мазмұнын өз сөзіңмен айтады. Төмендегі сұрақтарға өз ойын айтады. Берілген компьютер туралы мәтінді тыңдайды, артынан түсініп, тізбектеп оқиды Мәтіндегі қою қаріппен жазылған сөздерді аудармасымен дәптеріңе жазып аладыы. Сын есімдерді теріп жазады. Жазылым Мәтін бойынша төмендегі кестені толтыр.
Жазылым Мәтіннің мазмұнына байланысты жеті сұрақ жаз. *Компьютерде ұзақ отыру неге әкеліп соқтырады? *Компьютердің сен білетін пайдасы бар ма? *Компьютер деген не? *Компьютер көзге қалай әсер етеді? *Жабық әлем» деген не?
|
«Смайликтер»
Дескриптор 3 балл -Сұрақтарға жауап береді
«Алма ағашы»
Дескриптор 3 балл -Сәйкестендіреді -Сөйлем құрайды
«Қоқыс жәшігі»
Дескриптор 5 балл -Түсіндіреді -Талдайды
«Екі жұлдыз, бір тілек»
-сын есімдерді теріп жазады.
«Табыс баспалдағы»
|
Оқулық
сөздік слайд
Оқулық, интербелсенді тақта, слайдтар, бейнефильмдер, топқа бөлуге арналған тәтті кәмпиттер және А4 парағы, маркерлер, түрлі –түсті қарындаштар, карточкалар, кері байланыс, стикер, бағалау парағы.
Слайд Оқулық
Оқулық
слайд
Кесте
Таратпалар |
||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 80 бет № 10- тапсырма |
|
||||||||||||
|
Кері байланыс
|
”Алма ағашы” арқылы кері байланыс жасау. |
|
||||||||||||
|
Бағалау |
Оқушыларды бағалау, сабаққа кері байланыс беру. |
|||||||||||||
Рекомендации: Сөйлеуді дамыту жұмыстарын жалғастыру, сабақтың тақырыбын нақты айту, өзін-өзі бағалау жұмыстарын жүргізу.
Көпшілік алдында сөйлеу дағдыларын дамыту
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ “Компьютердің пайдасы мен зияны”
Ашық сабақ “Компьютердің пайдасы мен зияны”
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 10.Компьютердің тілін табу - өнер |
|||||||||||||
|
Күні : 19.03.25 |
Педагогтің аты-жөні: Сыздыкова З.Б. |
|||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқан оқушылар: 4 Қатыспаған оқушылар : 1 |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: 37. Компьютердің пайдасы мен зияны |
||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.1.6.1.тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру |
|||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: Оқылым мәтіні бойынша жалпы және нақты сұрақтарға жауап беру, тілдік ерекшеліктерін анықтау, мәтіндегі ақпаратты шынайы өмірмен байланыстыру |
|||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: 1.Сыныптың психологиялық атмосферасын қалыптастырып, «Өзіңе тілегенді өзгеге тіле» әдісі арқылы оқушылармен шаттық шеңберін орнатамыз. Шеңбер барысында оқушыларды «Мозайка» әдісі арқылы топқа біріктіремін. Үй тапрсырмасын тексеру “Тамшылар” әдісі арқылы тексеру 10 тапсырма |
«Бас бармақ» |
Слайд Үш түрлі стикерлер |
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс.
ЖЖ. Оқылым. 2-тапсырма Өлең жолдарын төменде берілген ұйқасты сөздермен толықтырып оқы. Өлеңді жазып ал, жаттап айт.
Айтылым.
Тыңдалым. Оқылым.
Жазылым. 5-тапсырма Мәтіндегі қою қаріппен жазылған сөздерді аудармасымен дәптеріңе жазып ал. 6 ТАПСЫРМА: Мәтіннің мазмұнына сай ат қойыңдар. Мәтіннен сын есімдерді теріп жаз
Жеке жұмыс 8 тапсырма: Мәтін бойынша кестені толтырыңдар Жазылым Айтылым Топтық жұмыс
“компьютердің пайдасы мен зияны” кластер толтыру |
Тыңдалым,айтылым. -құмарпаздық-страсть - тәуелді - зависимые -ашуланшақ - злой Ерік-жігері әлсіз- слабая сила воли Жазылым Өлең жолдарын төменде берілген ұйқасты сөздермен толықтырып оқиды. Өлеңді жазып алып, жаттап айтады. Өлеңнің мазмұнын өз сөзіңмен айтады. Төмендегі сұрақтарға өз ойын айтады. Берілген компьютер туралы мәтінді тыңдайды, артынан түсініп, тізбектеп оқиды Мәтіндегі қою қаріппен жазылған сөздерді аудармасымен дәптеріңе жазып аладыы. Сын есімдерді теріп жазады. Жазылым Мәтін бойынша төмендегі кестені толтыр.
Жазылым Мәтіннің мазмұнына байланысты жеті сұрақ жаз. *Компьютерде ұзақ отыру неге әкеліп соқтырады? *Компьютердің сен білетін пайдасы бар ма? *Компьютер деген не? *Компьютер көзге қалай әсер етеді? *Жабық әлем» деген не?
|
«Смайликтер»
Дескриптор 3 балл -Сұрақтарға жауап береді
«Алма ағашы»
Дескриптор 3 балл -Сәйкестендіреді -Сөйлем құрайды
«Қоқыс жәшігі»
Дескриптор 5 балл -Түсіндіреді -Талдайды
«Екі жұлдыз, бір тілек»
-сын есімдерді теріп жазады.
«Табыс баспалдағы»
|
Оқулық
сөздік слайд
Оқулық, интербелсенді тақта, слайдтар, бейнефильмдер, топқа бөлуге арналған тәтті кәмпиттер және А4 парағы, маркерлер, түрлі –түсті қарындаштар, карточкалар, кері байланыс, стикер, бағалау парағы.
Слайд Оқулық
Оқулық
слайд
Кесте
Таратпалар |
||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 80 бет № 10- тапсырма |
|
||||||||||||
|
Кері байланыс
|
”Алма ағашы” арқылы кері байланыс жасау. |
|
||||||||||||
|
Бағалау |
Оқушыларды бағалау, сабаққа кері байланыс беру. |
|||||||||||||
Рекомендации: Сөйлеуді дамыту жұмыстарын жалғастыру, сабақтың тақырыбын нақты айту, өзін-өзі бағалау жұмыстарын жүргізу.
Көпшілік алдында сөйлеу дағдыларын дамыту
шағым қалдыра аласыз

















