|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім: |
Компьютерлік графика |
|||
|
Педагогтың аты-жөні: |
Орынжанова Зауре. |
|||
|
Күні: |
26.10.2023 ж. |
|||
|
Қатысушылар саны |
12 оқушы |
Қатыспағандар саны |
|
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Растрлық кескіндерді құру және редакциялау |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.2.2-расторлық кескіндерді жасау және өңдеу; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Графикалық редактор арқылы түсінік алады; Графикалық редакторда кескіндерді өңдей алады және редакциялайды; |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут Сбақтың басы 5 минут Жаңа сабақ 8 минут 7 минут Практикалық жұмыс 10 минут |
«QAZ MATH» әдісі арқылы топқа бөлу. Психологиялық ахуал. Оқушылар бір-біріне сәттілік тілеу. |
1.Мұғаліммен амандасады. Топқа бөлінеді. Оқушылар қолдарын ортаға қою арқылы, «сәттілік» деп айталы. |
Ауызша бағалау: «Жарайсыңдар» |
|
АҚПАРАТ сөзін кодтау. А -11 Қ- 31 П - 41 А -11 Р-42 А-11 Т-44 |
Жанындағы оқушыны үй тапсырмасын тексереді. |
Оқушылар телефон әдісі арқылы өзін-өзі бағалайды.
Дескриптор: -«Ақпарат» сөзін кодтай алды; /2 балл |
үлестірме |
|
|
Топтың аты: «Векторлық графика», «Расторлық графика» Топтың атауын айтып, жаңа тақырыпты ашу. Растрлық кескіндерді құру және редакциялау Бейнежазба арқылы жаңа сабақты түсіндіру. Термин сөздер жазу |
1. Өз ойларымен бөлісу арқылы жаңа тақырыптың атауын ашады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. Термин сөздер жазады. |
|
Оқулық, жұмыс дәптері Интербелсенді тақта |
|
|
1 -тапсырма
Оқушыларға қағаз қиындылары беріледі, сұраққа жауап беру арқылы үшбұрыш құрастырады. |
Оқушылар қағаз қиындылары арқылы, сұраққа жауап беріп үшбұрыш құрастырады. |
Дескриптор: - Қағаз киындыларын құрай алады; - Сұраққа жауап береді; /3 балл/ |
Қағаз қиындылыры |
|
|
2-тапсырма Практикалық тапсырма: Жеке жұмыс Paint графикалық редакторында құралдарды пайдаланып, «Күз» тақырыбында сурет салып, боя. |
Оқушылар компьютерді іске қосып, тапсырманы орындайды. |
Дескриптор: - Paint графикалық редакторын іске коса алды; - Құралдарды пайдалана алдады; Paint-ті қлдана отырып сурет салады; /3 балл/ |
Компьютермен жұмыс |
|
|
Бекіту, қорыту жұмыстары 5 минут |
«Атом молекула» әдісі Оқушылар ортаға шығып «атом малекула» әдісі арқылы жұптасады, тақтада көрсетілген сұрақтарға жауап береді. 3-тапсырма. Educaplay платформасы Балаларға суреттер беріледі, жасырылған суретті тауып атауын айтады.
|
Оқушылар тақтағы шығып, жұптасады және интербелсенді тақтада көрсетілген сұраққа жауап береді және мағнасын айтады. |
Дескриптор: - Сурет атауын айта алады; - Сурет қызыметін айта алады; /2 балл/ |
Интербелсенді тақта |
|
Кері байланыс |
Оқушылар бүгінгі сабақтан алған білімдерімен кері байланыс жасайды.
Менде бәрі сәтті шықты... Сабақта мен орындай алдмадым... Бәрінен маған қиын болды... Оқушылар сөйлемді тоықтырады... |
Оқушылар сөйлемді толықтырып тақтаға жабыстырады. |
|
Интербелсенді тақта |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ; Компьютерлік графика.5 - сынып
Ашық сабақ; Компьютерлік графика.5 - сынып
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім: |
Компьютерлік графика |
|||
|
Педагогтың аты-жөні: |
Орынжанова Зауре. |
|||
|
Күні: |
26.10.2023 ж. |
|||
|
Қатысушылар саны |
12 оқушы |
Қатыспағандар саны |
|
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Растрлық кескіндерді құру және редакциялау |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.2.2-расторлық кескіндерді жасау және өңдеу; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Графикалық редактор арқылы түсінік алады; Графикалық редакторда кескіндерді өңдей алады және редакциялайды; |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут Сбақтың басы 5 минут Жаңа сабақ 8 минут 7 минут Практикалық жұмыс 10 минут |
«QAZ MATH» әдісі арқылы топқа бөлу. Психологиялық ахуал. Оқушылар бір-біріне сәттілік тілеу. |
1.Мұғаліммен амандасады. Топқа бөлінеді. Оқушылар қолдарын ортаға қою арқылы, «сәттілік» деп айталы. |
Ауызша бағалау: «Жарайсыңдар» |
|
АҚПАРАТ сөзін кодтау. А -11 Қ- 31 П - 41 А -11 Р-42 А-11 Т-44 |
Жанындағы оқушыны үй тапсырмасын тексереді. |
Оқушылар телефон әдісі арқылы өзін-өзі бағалайды.
Дескриптор: -«Ақпарат» сөзін кодтай алды; /2 балл |
үлестірме |
|
|
Топтың аты: «Векторлық графика», «Расторлық графика» Топтың атауын айтып, жаңа тақырыпты ашу. Растрлық кескіндерді құру және редакциялау Бейнежазба арқылы жаңа сабақты түсіндіру. Термин сөздер жазу |
1. Өз ойларымен бөлісу арқылы жаңа тақырыптың атауын ашады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. Термин сөздер жазады. |
|
Оқулық, жұмыс дәптері Интербелсенді тақта |
|
|
1 -тапсырма
Оқушыларға қағаз қиындылары беріледі, сұраққа жауап беру арқылы үшбұрыш құрастырады. |
Оқушылар қағаз қиындылары арқылы, сұраққа жауап беріп үшбұрыш құрастырады. |
Дескриптор: - Қағаз киындыларын құрай алады; - Сұраққа жауап береді; /3 балл/ |
Қағаз қиындылыры |
|
|
2-тапсырма Практикалық тапсырма: Жеке жұмыс Paint графикалық редакторында құралдарды пайдаланып, «Күз» тақырыбында сурет салып, боя. |
Оқушылар компьютерді іске қосып, тапсырманы орындайды. |
Дескриптор: - Paint графикалық редакторын іске коса алды; - Құралдарды пайдалана алдады; Paint-ті қлдана отырып сурет салады; /3 балл/ |
Компьютермен жұмыс |
|
|
Бекіту, қорыту жұмыстары 5 минут |
«Атом молекула» әдісі Оқушылар ортаға шығып «атом малекула» әдісі арқылы жұптасады, тақтада көрсетілген сұрақтарға жауап береді. 3-тапсырма. Educaplay платформасы Балаларға суреттер беріледі, жасырылған суретті тауып атауын айтады.
|
Оқушылар тақтағы шығып, жұптасады және интербелсенді тақтада көрсетілген сұраққа жауап береді және мағнасын айтады. |
Дескриптор: - Сурет атауын айта алады; - Сурет қызыметін айта алады; /2 балл/ |
Интербелсенді тақта |
|
Кері байланыс |
Оқушылар бүгінгі сабақтан алған білімдерімен кері байланыс жасайды.
Менде бәрі сәтті шықты... Сабақта мен орындай алдмадым... Бәрінен маған қиын болды... Оқушылар сөйлемді тоықтырады... |
Оқушылар сөйлемді толықтырып тақтаға жабыстырады. |
|
Интербелсенді тақта |
шағым қалдыра аласыз

















