|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Компьютерлік графика |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Таятаева Б.А. |
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Шешімді өңдеу |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.3.1.1. электронды кестеде үдерістердің моделін (физикалық, биологиялық,экономикалық т.б) өңдеу және зерттеу |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
Компьютерде модельдеу теориясын,модельдеу кезеңдерін біледі. |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
Үлгіні пайдалана отырып, қарапайым модельдерді компьютерде құрады. |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Берілген модельдер бойынша модельдер кезеңін жоспарлай отырып, компьютерде өз бетінше модельдер құрады |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу. Оқушыларды
түгендеу. Оқушылар шеңберге тұрып, есімінің алғашқы
әріпі бойынша өз бойындағы жақсы бір қасиетін
атайды.
Сұрақтарды кім қояды? Оқушылар бір біріне сұрақ қояды/ |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. 4.Сұрақтарды өзара талқылап, ойларымен бөлісіп,ортақ ойларын жазады, пікірлерін қорғайды. |
|
Үлестірме қағаздар |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпқа кіріспе: Проблема
сұрақ: Қалыптастырушы бағалау: «Смайлик» арқылы өзара бағалау
Мұғалімнің түсіндіруі. Динамикалық модельдер-бұл өзгеру процестерін және жүйелердің дамуын сипаттайтын модельдер Статистикалық модельдер-жүйені белгілі бір уақытта сипаттайтын модельдер
№1.Жұптық жұмыс Төмендегі модельдердің қайсысы динамикалық, ал қайсысы статикалық болып табылады: Химиялық қосылыстың формуласы; Ом заңының формуласы; химиялық реакция формуласы; бүкіл әлемдік тартылыс заңы; бірқалыпты қозғалыс формулалары, химиялық рекция формуласы, Ньютонның екінші заңы. Дескриптор: Білім алушы -Динамикалық және статикалық модельдерді ажыратады Қалыптастырушы бағалау: Жұппен бағалау жүргізіледі.
№2.Жеке жұмыс Практикалық тапсырма. Компьютерлік модельдеу үшін Excel электрондық кестесін таңдаңдар. В5; В18 ұяшықтарының диапозоны санаты ретінде, ал С5; С18 ұяшықтарының диапазоны мәндері қолданылатын График түріндегі диаграмма құрыңдар
Дескриптор: Үлгіні пайдалана отырып, қарапайым модельдерді компьютерде құрады Сергіту сәті: Көзге жаттығу
Жаңа ақпаратты топта бірін – бірі үйретіп, түсіну үшін «Ойлан, жұптас, бөліс» мәтінді әдісі арқылы талдайды. Оқулықтан оқушылар мәтінмен танысып, постерге өз ойларын түсіреді. 1 топ -"Ақпараттық модель" – «Компьютерде
модельдеу кезеңдері» 2 топқа берілген тақырыпты постер қорғауды ұсынамын. Керекті мағлұматтарды дәптерлеріне жазады. Оқушылар берілген тақырыпты оқиды. Топтың ішінде оқушылар өзара бір-біріне түсіндіріп, көмек береді. Топқа түсініксіз болған ақпараттарды талдау үшін мұғалім көмек береді. Постер қорғайды Өзгелерді тыңдай отырып, өз білімін толықтырады. Дескриптор: - модельдер кезеңін жоспарлай отырып,
компьютерде өз бетінше модельдер
құрады.
|
Мұғалімді тыңдайды Командаларды жазады 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды |
Жетон 3 балл Жетон 4балл |
Кoмпьютep, презентация
Cмaйлик әдici apқылы oқyшылap өзiн-өзi бaғaлaйды. Қyaнy = Мeн түciнeмiн. Oйлaнy = Мeн түciнгeндeймiн. Мұңaйy = Мeн түciнбeдiм
Oқyлық Дәптep
Оқулық 9 сынып С.Т.Мұхамеджанова А.С. Тен. Н.Г.Голикова Атамұра 182бет
Компьютер
карточка |
||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: «Блоб»ағашы Сіз өзіңіздің
бүгінгі сабақта түсінгеніңізді қаншалықты бағалайсыз. Блоб ағашынан
өзіңізді таңдап, белгілеңіз. Үйге тапсырма: Тақырыпты оқу |
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
Үйге тапсырма: Тақырыпты оқу |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Компьютерлік графика 9 сынып
Ашық сабақ Компьютерлік графика 9 сынып
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Компьютерлік графика |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Таятаева Б.А. |
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Шешімді өңдеу |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.3.1.1. электронды кестеде үдерістердің моделін (физикалық, биологиялық,экономикалық т.б) өңдеу және зерттеу |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
Компьютерде модельдеу теориясын,модельдеу кезеңдерін біледі. |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
Үлгіні пайдалана отырып, қарапайым модельдерді компьютерде құрады. |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Берілген модельдер бойынша модельдер кезеңін жоспарлай отырып, компьютерде өз бетінше модельдер құрады |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу. Оқушыларды
түгендеу. Оқушылар шеңберге тұрып, есімінің алғашқы
әріпі бойынша өз бойындағы жақсы бір қасиетін
атайды.
Сұрақтарды кім қояды? Оқушылар бір біріне сұрақ қояды/ |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. 4.Сұрақтарды өзара талқылап, ойларымен бөлісіп,ортақ ойларын жазады, пікірлерін қорғайды. |
|
Үлестірме қағаздар |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпқа кіріспе: Проблема
сұрақ: Қалыптастырушы бағалау: «Смайлик» арқылы өзара бағалау
Мұғалімнің түсіндіруі. Динамикалық модельдер-бұл өзгеру процестерін және жүйелердің дамуын сипаттайтын модельдер Статистикалық модельдер-жүйені белгілі бір уақытта сипаттайтын модельдер
№1.Жұптық жұмыс Төмендегі модельдердің қайсысы динамикалық, ал қайсысы статикалық болып табылады: Химиялық қосылыстың формуласы; Ом заңының формуласы; химиялық реакция формуласы; бүкіл әлемдік тартылыс заңы; бірқалыпты қозғалыс формулалары, химиялық рекция формуласы, Ньютонның екінші заңы. Дескриптор: Білім алушы -Динамикалық және статикалық модельдерді ажыратады Қалыптастырушы бағалау: Жұппен бағалау жүргізіледі.
№2.Жеке жұмыс Практикалық тапсырма. Компьютерлік модельдеу үшін Excel электрондық кестесін таңдаңдар. В5; В18 ұяшықтарының диапозоны санаты ретінде, ал С5; С18 ұяшықтарының диапазоны мәндері қолданылатын График түріндегі диаграмма құрыңдар
Дескриптор: Үлгіні пайдалана отырып, қарапайым модельдерді компьютерде құрады Сергіту сәті: Көзге жаттығу
Жаңа ақпаратты топта бірін – бірі үйретіп, түсіну үшін «Ойлан, жұптас, бөліс» мәтінді әдісі арқылы талдайды. Оқулықтан оқушылар мәтінмен танысып, постерге өз ойларын түсіреді. 1 топ -"Ақпараттық модель" – «Компьютерде
модельдеу кезеңдері» 2 топқа берілген тақырыпты постер қорғауды ұсынамын. Керекті мағлұматтарды дәптерлеріне жазады. Оқушылар берілген тақырыпты оқиды. Топтың ішінде оқушылар өзара бір-біріне түсіндіріп, көмек береді. Топқа түсініксіз болған ақпараттарды талдау үшін мұғалім көмек береді. Постер қорғайды Өзгелерді тыңдай отырып, өз білімін толықтырады. Дескриптор: - модельдер кезеңін жоспарлай отырып,
компьютерде өз бетінше модельдер
құрады.
|
Мұғалімді тыңдайды Командаларды жазады 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды |
Жетон 3 балл Жетон 4балл |
Кoмпьютep, презентация
Cмaйлик әдici apқылы oқyшылap өзiн-өзi бaғaлaйды. Қyaнy = Мeн түciнeмiн. Oйлaнy = Мeн түciнгeндeймiн. Мұңaйy = Мeн түciнбeдiм
Oқyлық Дәптep
Оқулық 9 сынып С.Т.Мұхамеджанова А.С. Тен. Н.Г.Голикова Атамұра 182бет
Компьютер
карточка |
||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: «Блоб»ағашы Сіз өзіңіздің
бүгінгі сабақта түсінгеніңізді қаншалықты бағалайсыз. Блоб ағашынан
өзіңізді таңдап, белгілеңіз. Үйге тапсырма: Тақырыпты оқу |
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
Үйге тапсырма: Тақырыпты оқу |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз


















