Материалдар / Ашық сабақ Компьютерлік жүйелер мен желілер 6 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ Компьютерлік жүйелер мен желілер 6 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Материал 6 сыныпқа сабақ беретін мұғалімдерге көмек ретінде ұсынылады
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
05 Қараша 2018
1478
2 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді сабақ жоспар

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

1 бөлім Компьютерлік жүйелер мен желілер

25 Г.Титов атындағы жалпы орта мектебі


Күні: 25.10.2018 ж

Мұғалімнің аты-жөні: Есемханова Ж

Сынып: 6 «Ә»

Қатысқандар : Қатыспағандар :

Сабақ тақырыбы

Компьютерлік жүйелер мен желілер

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме):

6.1.1.1 есептеу техникасының дамуының тарихы мен перспективасы жөнінде әңгімелеу.

6.1. 2.1 операциялық жүйенің негізгі міндеттерін атап өту

6.1.3.1. сымсыз байланыстың артықшылығын түсіндіру



Сабақтың мақсаты

Есептеу техникасының даму тарихынаберілген күрделі тапсырмаларды орындай алу

операциялық жүйе нысандарын баптай алу
Сымсыз байланысжелілерін қосу және қолдану жолдарын білу.

Ойлау дағдыларының деңгейлері

қолдану

Бағалау критерийлері


Есептеу техникасының даму тарихына берілген күрделі тапсырмаларды орындай алады

операциялық жүйе нысандарын баптай алады
Сымсыз байланысжелілерін қосу және қолдану жолдарын біледі.




Тілдік мақсаттар

Лексика және терминология:/термин сөздермен танысады/

Сымсыз байланыс, мобильді байланыс, компьютерлік желі, сымсыз желілер түрлері, Wireless network, Wi-Fi, WiМax, Bluetooth, GPRS

Диалог пен жазу үшін қолданылатын тіркестер:

- Сымсыз желі дегеніміз ....

-Сымсыз технология түрлері .......

Құндылықтарға баулу


Зайырлы қоғам және жоғары руханият құндылығына сүйене отырып отансүйгіштікке, дәлдікке, ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыстар

ағылшын тілі, орыс тілі, жаратылыстану пәндері

Алдыңғы білім

Интернетпен жұмыс істеу барысында қандай қауіп бар?

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақ барысы

Ресурстар



Сабақтың басы

/3 мин/









Қолдану


/5 мин/




















Сабақтың ортасы:


Практикалық жұмыс

/20 мин/

























Топтық жұмыс

/5 мин/














/5 мин/






Сабақтың соңы


2 мин





Ұйымдастыру кезеңі:

Оқушылармен сәлемдесіп, олардың назарын сабаққа аудару,ынтымақтастық атмосферасын орнату.

«Психогеометриялық тест» әдісі Оқушылар фигура таңдай отырып екі топқа бірігеді.

Терезелер тобы

Желілер тобы

«Сәйкесін тап» әдісі

І топ:

ІІ топ :

Дискриптор:Есептеуіш техниканың тарихын біледі

Жылдарға сәйкес түсініктемелерін сәйкестендіреді

ҚБ: Смайлик әдісі Өзара топтар бірін-бірі бағалауы

2 тапсырма: Жұптық жұмыс «Сен-маған, мен-саған» әдісі

Тапсырмалар тақтасының нысандарын баптау

А деңгейі

Тапсырмалар тақтасын баптау

Күн мен уақыт

В деңгейі

Тілдер тақтасын баптау

С деңгейі

Құрылғыларды Wi-Fi сымсыз желісіне қосу

Дискриптор:

Тапсырмалар тақтасын баптайды

Күн мен уақытты баптайды

Тілдер тақтасын баптайды

Құрылғыларды Wi-Fi сымсыз желісіне қосады

ҚБ: Смайлик әдісі Мұғалімнің бағалауы


Тапсырма «Кім жылдам» әдісі Қажетті сөздерді қойып жаз

І топ:

.

ІІ топ:

Дискриптор: ОЖ қажетті сөздерді орнына дұрыс қоя алады

ҚБ : Бағдаршам әдісі Өзара бірін-бірі бағалау

Қорытындылау.

«Сұрақты қағып ал» әдісі арқылы сабақты бекіту.

  • Сымсыз байланыс қандай қажеттіліктерден туындаған?

  • Сымсыз байланыстың брендтік атауы қандай?

  • Wi-Fi терминінің ағылшын тілінен аудармасын айтыңыз.

  • Сымсыз байланыс желісінің түрлерін атаңыз.

  • Сымсыз байланыс артықшылықтарын атап беріңіз.

Кері байланыс.«Бас бармақ» тәсілі



Үйге тапсырма беру

«Wi-fi сымсыз желінің зияны мен пайдасы» тақырыбында эссе жазу.









Арнайы дайындалған кеспе қағаздар






Кеспе қағаз







тест
















оқулық


Ноутбук, смартфон










Кеспе қағазы











Дәптер





















Сабақ бойынша рефлексия жасалады

Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?


Оқушылардан алдыңғы білімдерін еске түсіру мақсатында әдісі ұсынылады.

««Сәйкесін тап» әдісі

арқылы оқушылар бірлескен топтарда жұмыс істейді және бірін бірі қолдайды.

«Кім жылдам» әдісі арқылы өзін-өзі бағалау үшін оқушыларға топтық жұмыс тапсырмалары беріледі.

«Сен-маған, мен-саған» әдісі арқылы оқушылардың қабілеттерін ескере отырып тапсырмалар беріледі.

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?



Критерий бойынша бағалау.


Қалыптастырушы бағалау.


Басбармақ, смайликтер арқылы мадақтау

«Өте жақсы! Жарайсың! Жақсы!»



Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

Сыныпта ынтымақтас-тық атмосферасын орнату.


Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтарын қадағалау.


АКТ тиімділігін қолдануға жағдай жасау.

Рефлексия

Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берген уақыт ішінде үлгердім бе?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.


Жалпы бағалау

Сабақта қандай екі нәрсе табысты болды (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

2:

Сабақта екі нәрсе сабақты жақсарта алды(оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

2:

Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!