Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ Компьютермен танысу
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
№ 2-сабақ.
Бөлімі: |
1-бөлім. Ақпараттық этикет (ортақ тақырып: «Саяхат») |
Педагогтің аты-жөні: |
|
Күні: |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
Компьютермен танысу |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
1.1.3.1 информатика кабинетінде тәртіп ережелерін сақтау. |
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушы үшін: информатика кабинетінде тәртіп ережелерін сақтау. Көпшілік оқушылар үшін: Компьютер құрылғыларымен танысады. Кейбір оқушылар үшін: ***.Компьютер құрылғыларының атқаратын қызметін біледі. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі: 1-7 мин.
|
1. Сәлемдесу. 2. Оқушылар-ды түгендеу. |
Ширату тапсырмасы. «Боди-арт» ойыны. Барлық қатысушылар бірінің артына бірі тұрады. Соңғы ойыншы алдыңғының арқасына өзі қалаған суретті салады, ол ойыншы ненің суретін сезінгенін өзінің алдындағы оқушыға салады. Осылайша алдыңғы қатысушыға дейін сурет салу жалғасады. Соңғы және бірінші баланың суреттері салыстырылып, кімнің тұсынан ағаттық кеткені анықталады. /Бұл ойын арқылы сыныпта психологиялық жағымды ахуал туады/. |
|
|
4. Топтастыру |
«Мозаика» әдісі Оқушылар мұғалім үстелінен сурет қиындысы бейнеленген бір дана қағаз қиындысын таңдап алады. Алынған қағаз қиындысында бейнеленген суретті жинақталып құрастыру арқылы екі топқа бірігеді. |
1-топ: «Монитор» 2-топ: «Пернетақта» Оқушылар сөздерді таңдап, топқа жиналған соң, сурет туралы өз ойларын айтады. 5.Сабақтың тақырыбы, мақсаты, критерийлерімен таныстыру.
|
|
|
(МК, Ұ) Ой қозғау. «Миға шабуыл» әдісі |
Миға шабуыл «Ой қозғау» әдісі. Алдыңғы білім мен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында төменде берілген сұрақтарға мұғалімнің көмегімен (бағыт-бағдары, нұсқауымен) жауап іздейді. Интерактивті тақтадан төмендегі 1-сурет көрсетіліп, оқушыларға сұрақтар қойылады және жауап беріп, ұжыммен талқыланады. |
|
Мұғалім сұраққа жауап беруде белсенділік танытқан оқушыларды «Фигуралар» әдісі арқылы бағалайды. Жұлдызша – «Жарайсың!». Тіктөртбұрыш – «Жақсы!». Үшбұрыш – «Талпын!». |
Интерактивті тақта |
Жұмыс дәптеріндегі №2тапсырманы орында. |
Құрылғылар қалай аталады? Жаз. |
«Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағаланады: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» |
Жұмыс дәптері. 6-бет |
|
Жаңа сабаққа дайындық. |
Мұғалімнің кіріспе сөзі Оқушыларға жаңа білім бойынша мұғалімнің түсіндіру кіріспе сөзі жүргізіледі. Мұғалімнің түсіндірмесі:
Жүйелік блок – ішкі құрылғылар орналасқан корпус. |
|||
Сабақтың ортасы (26 мин) |
(Т) «Галерея» әдісі. Қабырғаларға алдын ала оқулықта берілген құрылғылар бейнеленген суреттер ілінеді. Сол суреттерді оқушылар аралап, тамашалап, өз ойларымен бөліседі. |
1- тапсырма: Тәжірибеңе сүйеніп компьютерге қатысты құрылғыларды анықта (2-сурет). Бұл құрылғылардың қызметін білесің бе? Дескриптор:
|
ҚБ: Мұғалім топта белсенділік танытқан оқушыларды «Фигуралар» әдісі арқылы бағалайды. Жұлдызша –«Жарайсың!». Тіктөртбұрыш – «Жақсы!». Үшбұрыш –«Талпын!».
|
|
|
(Ж) «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі. Интерактивті тақтадан әртүрлі құрылғылар бейнеленген 4 сурет көрсетіледі.
|
***. 2-тапсырма: Көрсетілген құрығылардың бәрінің қызметін қосса, қандай құрылғы шығады (7-сурет). Түсіндір. Дескриптор:
|
ҚБ: Мұғалім жұптық жұмыста белсенділік танытқан оқушыларды «Фигуралар» әдісі арқылы бағалайды. Жұлдызша – «Жарайсың!». Тіктөртбұрыш – «Жақсы!». Үшбұрыш – «Талпын!». |
Интерактивті тақта |
Сабақтың соңы 7 мин.
Сабақты бекіту. Рефлексия. |
(Ұ). Оқушылар төменде берілген қорытынды сұрақтарға жауап береді.
|
|
ҚБ: Мұғалім жұптық жұмыста белсенділік танытқан оқушыларды «Фигуралар» әдісі арқылы бағалайды. Жұлдызша – «Жарайсың!». Тіктөртбұрыш – «Жақсы!». Үшбұрыш – «Талпын!». |
Интерактивті тақта |