|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Компьютерлік графика |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Конус, цилиндр және сфера құру |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.1.4 айналу денелерін құру және оларды түрлендіру |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: SketchUp программасында объектілердің үшөлшемді моделін құрастыруды біледі |
|||
|
Көптеген оқушылар: SketchUp программасының құралдарын пайдаланып, конус, цилиндр, сфера моделін құрастырады |
||||
|
Кейбір оқушылар: SketchUp программасының құралдарын пайдалана алады |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2. Психологиялық ахуал Психологиялық ахуал. Оқушылар өзінің бас әріпіне байланысты компьютерге қатысты сөздерді тауып айтады. Мысалы: Есімім Арман – Ақпарат, Есімім Мадина – Монитор. Сотканың артына есептерді жазып салып қоямын. Топқа бөлу: «Есептеу» әдісі. Сотканы алады сотка артында есептер бар сол есепті шығарып өз топтарына жайғасады. Есептердің жауабында 0,1 сандары шығады. І топ: «Тик ток» 20+5-24= 1 шықса осы топқа отырады ІІ топ: «Инстаграмм» 20+5-25= 0 шықса осы топқа отырады Үй тапсырмасын сұрау «Поп корн әдісі»
(жауап берген оқушыларға лайк беру) Сұрақтарды поп корннан алып жауап береді. Үй тапсырмасын бекіту: https://learningapps.org/28126232 орындау. Оқушылар орнында айтады |
1.Мұғаліммен амандасады. 2. Оқушылар өздерінің есіміне байланысты компьютерге байланысты сөздер айтады. 1 саны шықса тик ток тобына отрады 0 саны шықса тик ток тобына отрады Поп корннан сұрақтар алып жауап береді. Ауызщша орындайды |
Бағалау парағын |
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырып. Басқа модельдеу программаларындағы сияқты SketchUp программасында жасалып жатқан модельді жақындатуға немесе алыстатуға, бұрын басқа қырынан қарап шығуға мүмкіндік беретін навигациялық құралдар бар. Көрсетілім. Навигациялық құралдар мәзірдің «Camera» бөлімінде орналасқан. Құралдардың батырмалары Құралдар тақтасында орналасқан. «Терминдер кестесі » әдісі. Дәптерлеріне терминдерді жазып алу.
Таныс емес, нақты білмеймін деген терминдер бойынша жаңа сабаққа кіріспе жасау. Терминдерді тақтадан көрсету Жаңа сабақтың тақырыбын, мақсатын хабарлау, дәптерлеріне жаздыру. Конус, Цилиндр, Сфера – дегенді қалай түсінесіңдер? «Кадр» әдісі. бейне материал көрсету. І топ: «Тик ток» Конус туралы айтады және қолмен плакатқа салады ІІ топ: «Инстаграмм» Цилиндр туралы айтады және қолмен плакатқа салады (А4 қағазына жазып мұғалімге тапсырады)
Сергіту сәті: Видеороликпен қайталайды. Практикалық тапсырма алдында техникалық қауіпсіздік ережесін меңгереміз: https://learningapps.org/27800234
«Білімді қолданайық» әдісі . SketchUp программасының құралдарын пайдаланып І топ: «Тик ток» цилиндр моделін жаса.
ІІ топ: «Инстаграмм» сфера моделін жаса. «Венн диаграммасы»
І топ: «Тик ток» сфера мен шеңбер ІІ топ: «Инстаграмм» конус және үш бұрыш
«Тобықтай түйін» әдісі |
Мұғалімді тыңдайды Терминдерді дәптерлеріне түсіреді Бейнематериал көреді. тапсырманы орындайды SketchUp программасының құралдарын пайдаланып, пішіндердің моделін құрастырады Топтар өз ойларын баяндайды. Жалпы жауап береді |
Стикер 1балл Стикер 1 балл Стикер 1 балл Стикер 1 балл Стикер 1 балл |
Интербелсенді тақта/ Компьютер
Плакат маркер
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс: «смс» әдісі Оқушылар сабақтағы алған әсерлерін мұғалімге смс жазу арқылы хабарлайды және сол соткаға алған смайликтерін соткаға салып аты жөнін жазып мұғалімге тапсырады |
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
|||||||||||||||
|
Бағалау |
Мұғалім берген смайликтерді санайды |
|
|
|
|||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
1. Оқулық бойынша үй тапсырмасын орындау 2. Оқулық бойынша анықтамаларды дәптерге жазу 3. Онлайн мектеп тапсырмаларын орында |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ: Конус, цилиндр және сфера құру 6 сынып
Ашық сабақ: Конус, цилиндр және сфера құру 6 сынып
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Компьютерлік графика |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Конус, цилиндр және сфера құру |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.1.4 айналу денелерін құру және оларды түрлендіру |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: SketchUp программасында объектілердің үшөлшемді моделін құрастыруды біледі |
|||
|
Көптеген оқушылар: SketchUp программасының құралдарын пайдаланып, конус, цилиндр, сфера моделін құрастырады |
||||
|
Кейбір оқушылар: SketchUp программасының құралдарын пайдалана алады |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2. Психологиялық ахуал Психологиялық ахуал. Оқушылар өзінің бас әріпіне байланысты компьютерге қатысты сөздерді тауып айтады. Мысалы: Есімім Арман – Ақпарат, Есімім Мадина – Монитор. Сотканың артына есептерді жазып салып қоямын. Топқа бөлу: «Есептеу» әдісі. Сотканы алады сотка артында есептер бар сол есепті шығарып өз топтарына жайғасады. Есептердің жауабында 0,1 сандары шығады. І топ: «Тик ток» 20+5-24= 1 шықса осы топқа отырады ІІ топ: «Инстаграмм» 20+5-25= 0 шықса осы топқа отырады Үй тапсырмасын сұрау «Поп корн әдісі»
(жауап берген оқушыларға лайк беру) Сұрақтарды поп корннан алып жауап береді. Үй тапсырмасын бекіту: https://learningapps.org/28126232 орындау. Оқушылар орнында айтады |
1.Мұғаліммен амандасады. 2. Оқушылар өздерінің есіміне байланысты компьютерге байланысты сөздер айтады. 1 саны шықса тик ток тобына отрады 0 саны шықса тик ток тобына отрады Поп корннан сұрақтар алып жауап береді. Ауызщша орындайды |
Бағалау парағын |
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырып. Басқа модельдеу программаларындағы сияқты SketchUp программасында жасалып жатқан модельді жақындатуға немесе алыстатуға, бұрын басқа қырынан қарап шығуға мүмкіндік беретін навигациялық құралдар бар. Көрсетілім. Навигациялық құралдар мәзірдің «Camera» бөлімінде орналасқан. Құралдардың батырмалары Құралдар тақтасында орналасқан. «Терминдер кестесі » әдісі. Дәптерлеріне терминдерді жазып алу.
Таныс емес, нақты білмеймін деген терминдер бойынша жаңа сабаққа кіріспе жасау. Терминдерді тақтадан көрсету Жаңа сабақтың тақырыбын, мақсатын хабарлау, дәптерлеріне жаздыру. Конус, Цилиндр, Сфера – дегенді қалай түсінесіңдер? «Кадр» әдісі. бейне материал көрсету. І топ: «Тик ток» Конус туралы айтады және қолмен плакатқа салады ІІ топ: «Инстаграмм» Цилиндр туралы айтады және қолмен плакатқа салады (А4 қағазына жазып мұғалімге тапсырады)
Сергіту сәті: Видеороликпен қайталайды. Практикалық тапсырма алдында техникалық қауіпсіздік ережесін меңгереміз: https://learningapps.org/27800234
«Білімді қолданайық» әдісі . SketchUp программасының құралдарын пайдаланып І топ: «Тик ток» цилиндр моделін жаса.
ІІ топ: «Инстаграмм» сфера моделін жаса. «Венн диаграммасы»
І топ: «Тик ток» сфера мен шеңбер ІІ топ: «Инстаграмм» конус және үш бұрыш
«Тобықтай түйін» әдісі |
Мұғалімді тыңдайды Терминдерді дәптерлеріне түсіреді Бейнематериал көреді. тапсырманы орындайды SketchUp программасының құралдарын пайдаланып, пішіндердің моделін құрастырады Топтар өз ойларын баяндайды. Жалпы жауап береді |
Стикер 1балл Стикер 1 балл Стикер 1 балл Стикер 1 балл Стикер 1 балл |
Интербелсенді тақта/ Компьютер
Плакат маркер
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс: «смс» әдісі Оқушылар сабақтағы алған әсерлерін мұғалімге смс жазу арқылы хабарлайды және сол соткаға алған смайликтерін соткаға салып аты жөнін жазып мұғалімге тапсырады |
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
|||||||||||||||
|
Бағалау |
Мұғалім берген смайликтерді санайды |
|
|
|
|||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
1. Оқулық бойынша үй тапсырмасын орындау 2. Оқулық бойынша анықтамаларды дәптерге жазу 3. Онлайн мектеп тапсырмаларын орында |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз














