Бекітемін:
|
Бөлімі: Көпмүшелер |
Мектеп: Б.Қаратаев атындағы ЖОББМ |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Орынбасар Айнара Жанғабылқызы |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы:7 б |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Көпмүшелерді қосу және азайту |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.2.1.7көпмүшелерді қосу және азайтуды орындау; |
|
Сабақтың мақсаты: |
-көпмүшелерді қосу және азайту амалдарын орындап, ұқсас мүшелерді біріктіру арқылы өрнекті ықшамдай алады |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау. Топқа бөлу І топ: Натурал сандар ІІ топ : Бүтін сандар II.Үй тапсырмасын тексеру №11.4,11.5. есептер
Жаңа сабақты түсіндіру. Мұғалім жаңа тақырыпты түсіндіреді |
Оқушылар сәлемедеседі.Сабаққа дайындалады. Оқушылар рандом арқылы топқа бөлінеді. Оқушылар жұптасу арқылы үй тапсырмасын тексереді
|
Ынталандыру Дескриптор Бағалау критерийі: - Көпмүшедегі ұқсас мүшелерді дұрыс анықтайды; - Ұқсас мүшелердің коэффициенттерін дұрыс қосады немесе азайтады; - Нәтижені ықшамдалған көпмүше түрінде жазады. Жалпы балл: 2 |
https://ru.piliapp.com/random/wheel Оқулық Дәптер
Интербелсенді тақта Оқулық |
|
Сабақтың ортасы 5 мин 8 мин
|
Тапсырма 1 . Жеке жұмыс №12.1 есеп
Тапсырма 2. Топтық жұмыс Гексагон әдісі.№12.3 есеп Сергіту сәті |
|
Ынталандыру Дескриптор: -Көпмүшедегі ұқсас мүшелерді дұрыс анықтайды; Ұқсас мүшелердің коэффициенттерін дұрыс қосады немесе азайтады; Нәтижені ықшамдалған көпмүше түрінде жазады. Жалпы балл:3 балл Дескриптор: Дескриптор: Көпмүшедегі ұқсас мүшелерді дұрыс анықтайды; Ұқсас мүшелердің коэффициенттерін дұрыс қосады немесе азайтады; Нәтижені ықшамдалған көпмүше түрінде жазады. - Жалпы балл:2 балл |
https://learningapps.org/watch?v=pzzpo7jfj25
Оқулық, дәптер, стикерлер
|
|
8 мин |
Тапсырма3. Жұптық тапсырма №12.2 есеп |
|
Ынталандыру Дескриптор: Көпмүшедегі ұқсас мүшелерді дұрыс анықтайды; Ұқсас мүшелердің коэффициенттерін дұрыс қосады немесе азайтады; Нәтижені ықшамдалған көпмүше түрінде жазады. Жалпы балл:3 балл |
Оқулық Дәптер Интербелсенді тақта |
|
Сабақтың соңы
5 мин |
Бағалау Оқушылар тапсырмаларды бағалау критерий бойынша бағалау парағына өздерің бағалайды. Рефлекция https://teacher.gynzy.com/ платформасында “Бағдаршам” әдісі арқылы кері байланыс береді Үй тапсырмасы: |
https://teacher.gynzy.com/ платформасында “Бағдаршам” әдісі арқылы кері байланыс береді |
Бағалау критерийлері бойынша жалпы ұпай есептелінеді. |
https://teacher.gynzy.com/en/board/23dda572-4fd4-4361-9418-676219b2b0e2 |
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау |
||
|
Саралау тапсырмаларды іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижені,оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілет- терін ескере отырып әзірлеуді қамтуы мүмкін (Гарднер бойынша көптік зият теориясы).Уақытты тиімді пайдалана отырып, саралауды сабақтың кез келген кезеңінде қолдануға болады. |
Бұл бөлімде оқушылардың сабақ кезінде нені үйренгендерін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдерді жазыңыз. |
Математика кабинетіндегіқауіпсіздікережесіескесалынады. |
||
|
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2: |
||||
Тапсырма 1
Жалпы балл:3
Тапсырма 2
Тапсырма 3
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Көпмүшелерді қосу және азайту", 7 сынып
Ашық сабақ "Көпмүшелерді қосу және азайту", 7 сынып
Бекітемін:
|
Бөлімі: Көпмүшелер |
Мектеп: Б.Қаратаев атындағы ЖОББМ |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Орынбасар Айнара Жанғабылқызы |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы:7 б |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Көпмүшелерді қосу және азайту |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.2.1.7көпмүшелерді қосу және азайтуды орындау; |
|
Сабақтың мақсаты: |
-көпмүшелерді қосу және азайту амалдарын орындап, ұқсас мүшелерді біріктіру арқылы өрнекті ықшамдай алады |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау. Топқа бөлу І топ: Натурал сандар ІІ топ : Бүтін сандар II.Үй тапсырмасын тексеру №11.4,11.5. есептер
Жаңа сабақты түсіндіру. Мұғалім жаңа тақырыпты түсіндіреді |
Оқушылар сәлемедеседі.Сабаққа дайындалады. Оқушылар рандом арқылы топқа бөлінеді. Оқушылар жұптасу арқылы үй тапсырмасын тексереді
|
Ынталандыру Дескриптор Бағалау критерийі: - Көпмүшедегі ұқсас мүшелерді дұрыс анықтайды; - Ұқсас мүшелердің коэффициенттерін дұрыс қосады немесе азайтады; - Нәтижені ықшамдалған көпмүше түрінде жазады. Жалпы балл: 2 |
https://ru.piliapp.com/random/wheel Оқулық Дәптер
Интербелсенді тақта Оқулық |
|
Сабақтың ортасы 5 мин 8 мин
|
Тапсырма 1 . Жеке жұмыс №12.1 есеп
Тапсырма 2. Топтық жұмыс Гексагон әдісі.№12.3 есеп Сергіту сәті |
|
Ынталандыру Дескриптор: -Көпмүшедегі ұқсас мүшелерді дұрыс анықтайды; Ұқсас мүшелердің коэффициенттерін дұрыс қосады немесе азайтады; Нәтижені ықшамдалған көпмүше түрінде жазады. Жалпы балл:3 балл Дескриптор: Дескриптор: Көпмүшедегі ұқсас мүшелерді дұрыс анықтайды; Ұқсас мүшелердің коэффициенттерін дұрыс қосады немесе азайтады; Нәтижені ықшамдалған көпмүше түрінде жазады. - Жалпы балл:2 балл |
https://learningapps.org/watch?v=pzzpo7jfj25
Оқулық, дәптер, стикерлер
|
|
8 мин |
Тапсырма3. Жұптық тапсырма №12.2 есеп |
|
Ынталандыру Дескриптор: Көпмүшедегі ұқсас мүшелерді дұрыс анықтайды; Ұқсас мүшелердің коэффициенттерін дұрыс қосады немесе азайтады; Нәтижені ықшамдалған көпмүше түрінде жазады. Жалпы балл:3 балл |
Оқулық Дәптер Интербелсенді тақта |
|
Сабақтың соңы
5 мин |
Бағалау Оқушылар тапсырмаларды бағалау критерий бойынша бағалау парағына өздерің бағалайды. Рефлекция https://teacher.gynzy.com/ платформасында “Бағдаршам” әдісі арқылы кері байланыс береді Үй тапсырмасы: |
https://teacher.gynzy.com/ платформасында “Бағдаршам” әдісі арқылы кері байланыс береді |
Бағалау критерийлері бойынша жалпы ұпай есептелінеді. |
https://teacher.gynzy.com/en/board/23dda572-4fd4-4361-9418-676219b2b0e2 |
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау |
||
|
Саралау тапсырмаларды іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижені,оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілет- терін ескере отырып әзірлеуді қамтуы мүмкін (Гарднер бойынша көптік зият теориясы).Уақытты тиімді пайдалана отырып, саралауды сабақтың кез келген кезеңінде қолдануға болады. |
Бұл бөлімде оқушылардың сабақ кезінде нені үйренгендерін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдерді жазыңыз. |
Математика кабинетіндегіқауіпсіздікережесіескесалынады. |
||
|
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2: |
||||
Тапсырма 1
Жалпы балл:3
Тапсырма 2
Тапсырма 3
шағым қалдыра аласыз

















