|
Ұзақ мерзімді жоспар болімі: |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні:20.10.2024 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Еспенбетова Л |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: Көпмүшелерге амалдар қолдану |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.2.1.7 көпмүшелерді қосу және азайтуды орындау; 7.2.1.8 көпмүшені бірмүшеге көбейтуді орындау; 7.2.1.9 көпмүшені көпмүшеге көбейтуді орындау. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Оқушылар:
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар:
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім бойынша лексика мен терминология |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік ел» құндылығы. Жалпыға бірдей еңбек қоғамы. Еңбек және шығармашылық, ынтымақтастық, өмір бойы білім алады. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Қазақ тілі, ағылшын, денешынықтыру |
||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Сабақ барысында слайдтарды қолдану, интербелсенді тақтамен жұмыс жасау. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
7.2.1.5 көпмүше анықтамасын білу және оның дәрежесін табу; 7.2.1.6 көпмүшені стандарт түрге келтіру;
Сандардың квадраты мен кубының мәндерін таба алу. Шаршы ауданы мен текшенің көлемін табу формулаларын, аудан мен көлемнің өлшем бірліктерін белгілей білу. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
уақыты |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
5 мин |
Ұйымдастыру: Амандасу, оқушыларды түгендеу. «Басбармақ» әдісі арқылы оқушылардың көңіл –күйін біліп, топтарға бөлемін. Оқушыларды «Тәуелсіздік», «Мәңгілік Ел» және «Қазақстан» арқылы 3 топқа бөлемін I топ –«Тәуелсіздік» II топ – «Мәңгілік Ел» III топ – «Қазақстан» Оқушылар топтық, жұптық және жекелей тапсырмаларды орындайды. Оқушылар топ ішінен ақылдаса отырып топ басшысын сайлап алады. Топ басшысы топ мүшелерінің алған ұпайларын белгілеп отырады. «Миға шабуыл» страгиясы арқылы өткен тақырыптар бойынша сұрақтар қоямын
|
Білу және түсіну |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
15 мин
10 мин
5 мин
|
Оқушыларға көпмүшелерді қосу немесе азайтуды есептер. Оқулықпен жұмыс Ұқсас мүшелерді біріктіріңдер:
«Күн сәулесі» ойыны бойынша әр топқа тапсырмалар беріледі, бұл тапсырмалардың жауабы «25» саны. Оқушылар 25 санына сипаттама береді. 25 саны қандай сан, бөлгіштірін, еселігін және үш тілде айтады. Сергіту сәті. Логикалық тапсырмалар «жұмбақ» қойылады. Жауабын үш тілде жазып көрсету керек. 1 Жоқ өзінде бас та, қас та, мойын да. Ұзындығы жазулы тұр бойында (сызғыш, ленейка, ruler) 2 Қабат-қабат қаттама, Ақылың болса аттама (кітап, книга,book) 3 Жұт ... ағайынды (жеті, семь, seven) 4 Өзі сөйлей білмейді, салған ізі сөйлейді (қалам, ручка, pen) 5 Геометриялық негізгі ұғымдар (нүкте,точка, point) |
Интербелсенді тақтада дұрыс жауап шығады. Топ оқушылары сағаттың тілімен өз жұмысын көршісіне береді. Тапсырманы алған оқушы дұрыс жауабымен салыстыра отырып бағалайды.
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
8 мин
2 мин |
|
«БББ» (Білемін, Білдім, Білгім келеді) кестесін толтырады. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау: Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды. Саралау барысында, оқушылардың бүгінгі сабақты қаншалықты деңгейде меңгергенін нақты анықтап алдым, тақырыпты барлық бала меңгерді, сабаққа қатыспай қалыс қалған оқушы болған жоқ, сабақ өте қызықты болды. Мен берілген уақыт ішінде жоспар бойынша үлгердім, барлық тапсырмалар уақтылы орындалды. Сонымен қатар әр оқушының іс – әрекетін назарда ұстау керектігін ұғындым. Сабақ соңында оқушылар бағалау парағын толтырып, өзін бағалады. Сол бағалау парағымен сәйкестендіре отырып, мен қорытынды бағаны қойдым. |
Бағалау: Сабақ барысында қалыптастырушы бағалауды іске асырамын. Ол үшін берілген әрбір тапсырмаға бағалау критерийі мен дескрипторлар құрып, жинаған баллдарын санаймын.
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||


– 





















