7 сынып Алгебра. Қысқа мерзімді сабақ жоспары І тоқсан № 18 сабақ.
(Lesson Study зерттеу сабағы. №2)
Бекітемін: ДОІЖО А.К.Мухаметкажина
Сабақтың тақырыбы: Көпмүшелерге амалдар қолдану
|
Бөлім: |
Көпмүшелер |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Тургалиева Меруерт Уалибековна |
||||
|
Күні: |
11 қазан 2024 жыл |
||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Көпмүшелерге амалдар қолдану |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7.2.1.7 көпмүшелерді қосу және азайтуды орындау; |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
||||
|
Сабақ барысы: |
|||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйым-дас- тыру кезеңі Сабақ-тың басы 7 мин |
Сәлемдесу; Сыныпта жағымды психологиялық ахуал туындату. Білім алушыларды «Qazmath» платформасымен үш топқа топтастыру; Үй тапсырмасын дайын жауаптары бойынша слайдтан тексеру (№2.30 (2), №2.36 (2,4)). «Google Forms» платформасынан қайталау тестісін орындау. Сол тест бойынша «Терминдер арқылы болжау» әдістемесі негізінде сабақтың тақырыбы анықтап, мақсатын айқындау. |
Мұғаліммен сәлемдесу; Сыныпта жағымды ахуал туындату, бір-біріне жақсы тілектерін білдіру; Үй тапсырмасын тексереді. Тестке жауап береді. Тесттегі терминдер көмегімен сабақтың тақырыбын анықтап, сабақ мақсатын айқындайды. |
Ауызша бағалауды қоданамын «Өте жақсы» «Жарайсың». Бағалау: - үй тапсырмасы 1 балл; -қайталау тестісіне жартылай дұрыс жауап береді- 1 балл; -қайталау тестісіне толық дұрыс жауап береді- 2 балл. Бағалау парағы: Ақыл, қайрат, жүректі бірдей ұста, Сонда толық боларсың елден ерек. Абай.
|
Слайд; https://www.youtube.com/watch?v=Q6LUfLofJC4 https://forms.gle/Z5gyf7iAebBeqsfC7 |
|
|
Сабақ-тың ортасы 7 минут 5 мин |
Жаңа тақырыпты «Ютуб» каналындағы видео сабақтар көмегімен түсіндіру
Топтық жұмыс. «Wordwall» платформасында «Қатені тап» ойынын ойнайды. Әр оқушы бір есептен алып көпмүшелерге амалдар қолдануда кеткен қателіктерді анықтайды. |
Білім алушылар «Ютуб» каналынан жаңа сабақты қабылдайды. Білім алушылар
жеке тапсырма орындай отырып, топтық
тапсырманы межесіне жеткізеді.
|
Бағалау: -өз тапсырмасын дұрыс орындайды-1 балл; - топта досына көмек қолын созады- 1 балл. |
Ютуб: https://www.youtube.com/watch?v=TVyMWJt9pjQ |
|
|
3 минут |
Сергіту сәті.
|
Білім алушылар топ ішінде партаны айналдыра тез – тез қолдарымен сурет бойымен жүргізіп өтеді. |
Мактау мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! Жақсы! Керемет! |
|
|
|
6 минут |
Бекіту тапсырмалары. «Kahoot» платформасында «Кім жылдам?» ойынын ойнау. № 2.32 (1,3,5). Қосуды орындаңдар:
№2.33 (1,3,5). Көпмүшелердің айырмасын табыңдар:
3) (4x+2)-(x+1)= 3x+1; 5) (2a-3b)-(-b-a)= 3a-2b; |
Білім алушылар «Kahoot» платформасында «Кім жылдам?» ойынын ойнайды. Есеп шарты бойынша төрт жауаптың ішінен дұрыс жауапты табады. Сынып ішіндегі жылдам оқушыны анықтайды. |
Дескриптор: Білім алушы - көпмүшені көпмүшеге қосуды орындайды; Дескриптор: Білім алушы - көпмүшеден көпмүшені азайтуды орындайды; - ұқсас қосылғыштарды біріктіреді; - өрнекті ықшамдайды. Бағалау: 3 жауап дұрыс: 1 балл; 6 жауап дұрыс: 2 балл; |
Сілтеме: https://create.kahoot.it/details/19df6925-2bdc-4153-ae2e-9d9a1632fd47 |
|
|
12минут |
А деңгей. № 2.35. В деңгей. № 2.39 С деңгей. № 2. 49. |
Әр білім алушы өз деңгейіне қарай тапсырмаларды орындайды. |
Бағалау: А- деңгей:1 балл; В-деңгей:2 балл; С- деңгей: 3 балл. |
Тақта; Оқулық 7-сынып, Алгебра, авторы Шыныбе-ков Ә.Н.-Алматы,Атамұра 2017 |
|
|
Сабақ-тың соңы 5 мин |
Қорытындылау. Рефлексия. Тіркесті толықтырыңыз: «Бүгін мен сабақта ... білдім» «Бүгін мен сабақта ... үйрендім» «Бүгін мен сабақта ... таныстым» «Бүгін мен сабақта ... қайталадым» «Бүгін мен сабақта ... бекіттім» Үй тапсырмасын беремін |
Сабақты қорытындылау: Өтілген мақсат бойынша сұрақтар қою арқылы сабақты қорытындылаймын. 1.Сабақтың мақсаты қандай болды? 2.Сабақтың мақсатына жету үшін нені білу керек? 3.Нені түсінбедіңдер? Сабақ соңында оқушылардан рефлексия алу: - тақырып бойынша не білемін? - тағы не білгім келеді? - не істей аламын? Үйге тапсырма: №2.32 (2,4), №2.39 -2.41 (2). |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» 1-10 баллдық жүйеде бағаланады. |
Бағалау парақта-ры; |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Көпмүшелерге амалдар қолдану
Ашық сабақ. Көпмүшелерге амалдар қолдану
7 сынып Алгебра. Қысқа мерзімді сабақ жоспары І тоқсан № 18 сабақ.
(Lesson Study зерттеу сабағы. №2)
Бекітемін: ДОІЖО А.К.Мухаметкажина
Сабақтың тақырыбы: Көпмүшелерге амалдар қолдану
|
Бөлім: |
Көпмүшелер |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Тургалиева Меруерт Уалибековна |
||||
|
Күні: |
11 қазан 2024 жыл |
||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Көпмүшелерге амалдар қолдану |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7.2.1.7 көпмүшелерді қосу және азайтуды орындау; |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
||||
|
Сабақ барысы: |
|||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйым-дас- тыру кезеңі Сабақ-тың басы 7 мин |
Сәлемдесу; Сыныпта жағымды психологиялық ахуал туындату. Білім алушыларды «Qazmath» платформасымен үш топқа топтастыру; Үй тапсырмасын дайын жауаптары бойынша слайдтан тексеру (№2.30 (2), №2.36 (2,4)). «Google Forms» платформасынан қайталау тестісін орындау. Сол тест бойынша «Терминдер арқылы болжау» әдістемесі негізінде сабақтың тақырыбы анықтап, мақсатын айқындау. |
Мұғаліммен сәлемдесу; Сыныпта жағымды ахуал туындату, бір-біріне жақсы тілектерін білдіру; Үй тапсырмасын тексереді. Тестке жауап береді. Тесттегі терминдер көмегімен сабақтың тақырыбын анықтап, сабақ мақсатын айқындайды. |
Ауызша бағалауды қоданамын «Өте жақсы» «Жарайсың». Бағалау: - үй тапсырмасы 1 балл; -қайталау тестісіне жартылай дұрыс жауап береді- 1 балл; -қайталау тестісіне толық дұрыс жауап береді- 2 балл. Бағалау парағы: Ақыл, қайрат, жүректі бірдей ұста, Сонда толық боларсың елден ерек. Абай.
|
Слайд; https://www.youtube.com/watch?v=Q6LUfLofJC4 https://forms.gle/Z5gyf7iAebBeqsfC7 |
|
|
Сабақ-тың ортасы 7 минут 5 мин |
Жаңа тақырыпты «Ютуб» каналындағы видео сабақтар көмегімен түсіндіру
Топтық жұмыс. «Wordwall» платформасында «Қатені тап» ойынын ойнайды. Әр оқушы бір есептен алып көпмүшелерге амалдар қолдануда кеткен қателіктерді анықтайды. |
Білім алушылар «Ютуб» каналынан жаңа сабақты қабылдайды. Білім алушылар
жеке тапсырма орындай отырып, топтық
тапсырманы межесіне жеткізеді.
|
Бағалау: -өз тапсырмасын дұрыс орындайды-1 балл; - топта досына көмек қолын созады- 1 балл. |
Ютуб: https://www.youtube.com/watch?v=TVyMWJt9pjQ |
|
|
3 минут |
Сергіту сәті.
|
Білім алушылар топ ішінде партаны айналдыра тез – тез қолдарымен сурет бойымен жүргізіп өтеді. |
Мактау мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! Жақсы! Керемет! |
|
|
|
6 минут |
Бекіту тапсырмалары. «Kahoot» платформасында «Кім жылдам?» ойынын ойнау. № 2.32 (1,3,5). Қосуды орындаңдар:
№2.33 (1,3,5). Көпмүшелердің айырмасын табыңдар:
3) (4x+2)-(x+1)= 3x+1; 5) (2a-3b)-(-b-a)= 3a-2b; |
Білім алушылар «Kahoot» платформасында «Кім жылдам?» ойынын ойнайды. Есеп шарты бойынша төрт жауаптың ішінен дұрыс жауапты табады. Сынып ішіндегі жылдам оқушыны анықтайды. |
Дескриптор: Білім алушы - көпмүшені көпмүшеге қосуды орындайды; Дескриптор: Білім алушы - көпмүшеден көпмүшені азайтуды орындайды; - ұқсас қосылғыштарды біріктіреді; - өрнекті ықшамдайды. Бағалау: 3 жауап дұрыс: 1 балл; 6 жауап дұрыс: 2 балл; |
Сілтеме: https://create.kahoot.it/details/19df6925-2bdc-4153-ae2e-9d9a1632fd47 |
|
|
12минут |
А деңгей. № 2.35. В деңгей. № 2.39 С деңгей. № 2. 49. |
Әр білім алушы өз деңгейіне қарай тапсырмаларды орындайды. |
Бағалау: А- деңгей:1 балл; В-деңгей:2 балл; С- деңгей: 3 балл. |
Тақта; Оқулық 7-сынып, Алгебра, авторы Шыныбе-ков Ә.Н.-Алматы,Атамұра 2017 |
|
|
Сабақ-тың соңы 5 мин |
Қорытындылау. Рефлексия. Тіркесті толықтырыңыз: «Бүгін мен сабақта ... білдім» «Бүгін мен сабақта ... үйрендім» «Бүгін мен сабақта ... таныстым» «Бүгін мен сабақта ... қайталадым» «Бүгін мен сабақта ... бекіттім» Үй тапсырмасын беремін |
Сабақты қорытындылау: Өтілген мақсат бойынша сұрақтар қою арқылы сабақты қорытындылаймын. 1.Сабақтың мақсаты қандай болды? 2.Сабақтың мақсатына жету үшін нені білу керек? 3.Нені түсінбедіңдер? Сабақ соңында оқушылардан рефлексия алу: - тақырып бойынша не білемін? - тағы не білгім келеді? - не істей аламын? Үйге тапсырма: №2.32 (2,4), №2.39 -2.41 (2). |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» 1-10 баллдық жүйеде бағаланады. |
Бағалау парақта-ры; |
|
шағым қалдыра аласыз

















