|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Мектеп: Б.Қаратаев атындағы ЖОББМ |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Айтқалиев Бекежан |
|
Күні: |
19.10.2023 |
|
Сыныбы: 7 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Көпмүшелерге амалдар қолдану |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.2.1.7 көпмүшелерді қосу және азайтуды орындау; |
|
Сабақтың мақсаты: |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу. Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен таныстыру. Үй тапсырмасын тексеру: Jeopardylabs.com платформасы арқылы үйге берілген есептерді шығарады:
|
Мұғаліммен амандасады, сабақта жоқ оқушыларды және үйге берілген тапсырманы айтады. Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен танысады. Jeopardylabs.com платформасында дайындалған тапсырмаларды қол көтеру арқылы орындайды.
|
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» Дескриптор:
|
Jeopardylabs.com платформасы https://jeopardylabs.com/play/30580c2770 |
|
Негізгі бөлім Тақырыпты ашу 10 минут |
Көпмүшелерді қосу және азайтуға арналған есептер шығару. І тапсырма: Бургер әдісі арқылы әр оқушыға жеке орындауға тапсырмалар береді: (a3 –a2+6)-(4a3+8a2-11) (11x4+21x3-43)+(60-19x3-7x4) (30b5-15b+16)-(17+17b+44b5) (-73+17x+19x3)+(-18x3-39x+50) (5a2-4x+25)+(-31+ 9а2 -3х); (17y+8b2-11)-(70-9b2+18y); (2,3c-9,1z3-4)-(10z3-3c+5,9); (0,8t2-20m+5)-(41-3m-2,4t2); (xy+6a)+(6a-z)-(8x+10xy); (4b-3cd)-(11b+20k)+(23k-19cd) ; (2t-mn)+(8nm-9k)-(-10k+15t); (1,8a-bc)+(7,7bc-d)-(10,1d-a); Дескриптор:
|
Оқушылар тақырыпты түсініп алады. Оқушылар берілген тапсырмаларды орындайды. Қол көтерген оқушылар тақтаға шығып есептер шығарады Берілген тапсырма бойынша есепті жеке орындайды. |
«Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!»
Бағалау сызғышы арқылы оқушылар өздерін бағалайды. |
Оқулық, жұмыс дәптері
|
|
15 мин |
ІІ тапсырма: Тарсия әдісі арқылы топтық жұмыс, әр топқа қиылған фигуралардан жасалған есептер беріледі: (4х+8у)+(23х+5у); (83а-91b)-(89a-100b); (1.5m-4.2n)-(2m+3n); (5k+6t)+(2.8t-3.1k); (5+4a3)+(a+2a3); (y-7x4)-(2.3-9x4); (9b+7c2)-(14b-10c2); (39n2-2m)+(5m-44n2); Дескриптор:
|
Оқушылар көпмүшелерге амалдар қолданады. Ұқсас мүшелерді біріктіреді. Есептердің жауаптарын табу арқылы үлкен фигура құрастырады. |
«Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!»
Бағалау сызғышы арқылы оқушылар өздерін бағалайды. |
|
|
10 мин |
Бекіту тапсырмасы: Бомба викторинасы
Дескриптор:
|
Оқушылар есептерді шығару арқылы жарылғыш затты залалсыздандырады. |
«Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!»
Бағалау сызғышы арқылы оқушылар өздерін бағалайды. |
АКТ, Интерактивті панель https://view.genial.ly/65300f1ccb816500111a4fb9/interactive-content-bomb-quiz |
|
Соңы 5 минут |
Сабақты қорытындылау Кері байланыс «Кері байланыс билеті» |
Мақсаты: Өз ойын айтып, сабақты бекіту, қорытындылау. Оқушылар сабақ бойынша өз-өздерін бағалайды. |
Оқушылар бір-бірінің сабаққа қатысу белсенділігіне қарай «Мадақтау сөздері» әдісі арқылы бірін-бірі бағалайды. Жарайсың!, Керемет!, Жақсы!, Талпын!,. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Көпмүшелерге амалдар қолдану" 7 сынып
Ашық сабақ "Көпмүшелерге амалдар қолдану" 7 сынып
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Мектеп: Б.Қаратаев атындағы ЖОББМ |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Айтқалиев Бекежан |
|
Күні: |
19.10.2023 |
|
Сыныбы: 7 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Көпмүшелерге амалдар қолдану |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.2.1.7 көпмүшелерді қосу және азайтуды орындау; |
|
Сабақтың мақсаты: |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу. Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен таныстыру. Үй тапсырмасын тексеру: Jeopardylabs.com платформасы арқылы үйге берілген есептерді шығарады:
|
Мұғаліммен амандасады, сабақта жоқ оқушыларды және үйге берілген тапсырманы айтады. Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен танысады. Jeopardylabs.com платформасында дайындалған тапсырмаларды қол көтеру арқылы орындайды.
|
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» Дескриптор:
|
Jeopardylabs.com платформасы https://jeopardylabs.com/play/30580c2770 |
|
Негізгі бөлім Тақырыпты ашу 10 минут |
Көпмүшелерді қосу және азайтуға арналған есептер шығару. І тапсырма: Бургер әдісі арқылы әр оқушыға жеке орындауға тапсырмалар береді: (a3 –a2+6)-(4a3+8a2-11) (11x4+21x3-43)+(60-19x3-7x4) (30b5-15b+16)-(17+17b+44b5) (-73+17x+19x3)+(-18x3-39x+50) (5a2-4x+25)+(-31+ 9а2 -3х); (17y+8b2-11)-(70-9b2+18y); (2,3c-9,1z3-4)-(10z3-3c+5,9); (0,8t2-20m+5)-(41-3m-2,4t2); (xy+6a)+(6a-z)-(8x+10xy); (4b-3cd)-(11b+20k)+(23k-19cd) ; (2t-mn)+(8nm-9k)-(-10k+15t); (1,8a-bc)+(7,7bc-d)-(10,1d-a); Дескриптор:
|
Оқушылар тақырыпты түсініп алады. Оқушылар берілген тапсырмаларды орындайды. Қол көтерген оқушылар тақтаға шығып есептер шығарады Берілген тапсырма бойынша есепті жеке орындайды. |
«Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!»
Бағалау сызғышы арқылы оқушылар өздерін бағалайды. |
Оқулық, жұмыс дәптері
|
|
15 мин |
ІІ тапсырма: Тарсия әдісі арқылы топтық жұмыс, әр топқа қиылған фигуралардан жасалған есептер беріледі: (4х+8у)+(23х+5у); (83а-91b)-(89a-100b); (1.5m-4.2n)-(2m+3n); (5k+6t)+(2.8t-3.1k); (5+4a3)+(a+2a3); (y-7x4)-(2.3-9x4); (9b+7c2)-(14b-10c2); (39n2-2m)+(5m-44n2); Дескриптор:
|
Оқушылар көпмүшелерге амалдар қолданады. Ұқсас мүшелерді біріктіреді. Есептердің жауаптарын табу арқылы үлкен фигура құрастырады. |
«Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!»
Бағалау сызғышы арқылы оқушылар өздерін бағалайды. |
|
|
10 мин |
Бекіту тапсырмасы: Бомба викторинасы
Дескриптор:
|
Оқушылар есептерді шығару арқылы жарылғыш затты залалсыздандырады. |
«Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!»
Бағалау сызғышы арқылы оқушылар өздерін бағалайды. |
АКТ, Интерактивті панель https://view.genial.ly/65300f1ccb816500111a4fb9/interactive-content-bomb-quiz |
|
Соңы 5 минут |
Сабақты қорытындылау Кері байланыс «Кері байланыс билеті» |
Мақсаты: Өз ойын айтып, сабақты бекіту, қорытындылау. Оқушылар сабақ бойынша өз-өздерін бағалайды. |
Оқушылар бір-бірінің сабаққа қатысу белсенділігіне қарай «Мадақтау сөздері» әдісі арқылы бірін-бірі бағалайды. Жарайсың!, Керемет!, Жақсы!, Талпын!,. |
|
шағым қалдыра аласыз























