|
Білім беру ұйымының атауы |
“Абай атындағы орта мектебі” КММ |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Көбейту және бөлу |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ақылтаева Арайлым Қайратқызы |
|||||
|
Күні: |
12.11.2025ж |
|||||
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№47 сабақ. Көптаңбалы санды екі таңбалы санға жазбаша бөлу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.2.11** үштаңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көптаңбалы сандарды екі таңбалы санға көбейту алгоритмін қолдануды үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар: Қараша айы: Әділдік және жауапкершілік Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну Бастаған ісін соңына дейін жеткізе білу |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру Апта дәйексөзі: «Әділетте берік болсаң аяғың таймайды!» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут Өткен білімді еске түсіру 5 минут Жаңа білім 25 минут Сергіту сәті Сабақты қорыту 5 минут Кері байланыс 5 минут |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуал “Амандасу “ әдісі Балалар тақтаға шығып өздері қалаған амандасу түрін таңдайды. (бесті әкел, құшақта, күлімде, қолыңды бер...) Топқа бөлу Үй тапсырмасын тексерту Wordwall әдісі арқылы сәйкестендіру №12. 8-бет. Баған түрінде есептеу. Ж: 43510,361200,980294,409200, 90161,19560. Тақырыпты ашу 1-тапсырма 2 1 343+21*72=343+1512=1855 Ж: 1855жылы экспедиция жасаған Stopwatch платформасы арқылы 2-тапсырма 351:39 =9 644:92=7 196:28 =7 585:65=9 396:66 =6 288:32=9 553:79 =7 405:45=9 3 Ә-тапсырма 168000:24=7000 29200:73=400 15600:52=300 4-тапсырма А. Саяхатқа шықты- 1858ж.маусым Оралды- 1859ж. Сәуір Саяхат-? Уақытқа созылды 1859ж сәуір-1858ж.маусым=10ай Ж: Саяхат 10 айға созылды Ә.Эксп.шықты- 2014ж Ш.Уалиханов шықты-1855ж Арадағы уақыт-?ж 2014ж-1855ж=156ж Ж: Экспедиция 156 жылдан соң жаңғырды Іс-қимылдарды қайталау 5-тапсырма Топтық тапсырма “Саяхат” әдісі арқылы орындау 4560:2 = 2280 2340:2 = 1170 3216:8 = 402 3216:8 = 402 2340:2 = 1170 7890:5 = 1578 7890:5 = 1578 78900:5 = 15780 78900:5 = 15780 6780:3 = 2260 5670 : 5 = 1134 6780:3 = 2260 5672:4 = 1418 4560:2 = 2280 3219:3 = 1073 4560:2 = 2280 4560:2 = 2280 4560:2 = 2280
Stopwatch платформасы арқылы 3200*47=150400 4300*38=163400 5200*34=176800 4100*22=90200 Шығармашылық жұмыс 8-тапсырма
Зерттеушілік тапсырма 9-тапсырма Ә Ә Әлия- 10 жаста, бұл ? есе кіші Ш: 60:2 = 30 (әкесінің жасы) 30:10= 3 есе кіші Ж: Әлияның жасы әкесінің жасынан 3 есе кіші. Үйге тапсырма 10-тапсырма
“Бағдаршам” әдісі арқылы кері байланыс жасау |
Оқу құралдарын түгелдейді Бір біріне ізгі тілектерін айтады Тақтада және дәптерде тексереді Баған түрінде орындайды Баған түрінде түсіндіре отырып шығарады Есептерді тақтаға және дәптерге орындайды Есепті формуламен шығарады Кестені сызып, толтырады Есептеуді орындайды Есептер құрастырып шығарады Есептің шартын құрып шығарады Зерттеушілік тапсырма орындайды Үй тапсырмасын түсініп алады Баған түрінде орындайды |
Дескриптор: Баған түрінде есептеді-1б Дескриптор: Амалдардың орындалу ретін білді-1б Дескриптор: Дұрыс есептей алды-1б Дескриптор: Бөлу амалын орындады-1б Дескриптор: Есептердің мазмұнын түсінді-1б Дескриптор: Формулаларды есеп шығаруда пайдалана алды-1б Дескриптор: Кестені талапқа сай толтырады-1б Дескриптор: Көбейту амалын біледі және пайдалана алды-1б Дескриптор: Есепті құрастыра алды және шешуін тапты-1б Дескриптор: Есептің шартын құрып шығарды-1б Жарайсың Тамаша Кері байланыс жасайды |
Оқу құралдары Амандасу суреттері Оқулық Ш.Уалиханов туралы суреті Дәптер Тақта Ш. Уалиханов туралы суреттер Жүрілген жол сызбасы Оқулық Кесте үлгісі Суреттер Оқулық Заттардың суреттері
Кеспе қағаздар Суреттер Оқулық Дәптер Кері байланыс парағы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ: Көптаңбалы санды екі таңбалы санға жазбаша бөлу
Ашық сабақ: Көптаңбалы санды екі таңбалы санға жазбаша бөлу
|
Білім беру ұйымының атауы |
“Абай атындағы орта мектебі” КММ |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Көбейту және бөлу |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ақылтаева Арайлым Қайратқызы |
|||||
|
Күні: |
12.11.2025ж |
|||||
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№47 сабақ. Көптаңбалы санды екі таңбалы санға жазбаша бөлу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.2.11** үштаңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көптаңбалы сандарды екі таңбалы санға көбейту алгоритмін қолдануды үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар: Қараша айы: Әділдік және жауапкершілік Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну Бастаған ісін соңына дейін жеткізе білу |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру Апта дәйексөзі: «Әділетте берік болсаң аяғың таймайды!» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут Өткен білімді еске түсіру 5 минут Жаңа білім 25 минут Сергіту сәті Сабақты қорыту 5 минут Кері байланыс 5 минут |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуал “Амандасу “ әдісі Балалар тақтаға шығып өздері қалаған амандасу түрін таңдайды. (бесті әкел, құшақта, күлімде, қолыңды бер...) Топқа бөлу Үй тапсырмасын тексерту Wordwall әдісі арқылы сәйкестендіру №12. 8-бет. Баған түрінде есептеу. Ж: 43510,361200,980294,409200, 90161,19560. Тақырыпты ашу 1-тапсырма 2 1 343+21*72=343+1512=1855 Ж: 1855жылы экспедиция жасаған Stopwatch платформасы арқылы 2-тапсырма 351:39 =9 644:92=7 196:28 =7 585:65=9 396:66 =6 288:32=9 553:79 =7 405:45=9 3 Ә-тапсырма 168000:24=7000 29200:73=400 15600:52=300 4-тапсырма А. Саяхатқа шықты- 1858ж.маусым Оралды- 1859ж. Сәуір Саяхат-? Уақытқа созылды 1859ж сәуір-1858ж.маусым=10ай Ж: Саяхат 10 айға созылды Ә.Эксп.шықты- 2014ж Ш.Уалиханов шықты-1855ж Арадағы уақыт-?ж 2014ж-1855ж=156ж Ж: Экспедиция 156 жылдан соң жаңғырды Іс-қимылдарды қайталау 5-тапсырма Топтық тапсырма “Саяхат” әдісі арқылы орындау 4560:2 = 2280 2340:2 = 1170 3216:8 = 402 3216:8 = 402 2340:2 = 1170 7890:5 = 1578 7890:5 = 1578 78900:5 = 15780 78900:5 = 15780 6780:3 = 2260 5670 : 5 = 1134 6780:3 = 2260 5672:4 = 1418 4560:2 = 2280 3219:3 = 1073 4560:2 = 2280 4560:2 = 2280 4560:2 = 2280
Stopwatch платформасы арқылы 3200*47=150400 4300*38=163400 5200*34=176800 4100*22=90200 Шығармашылық жұмыс 8-тапсырма
Зерттеушілік тапсырма 9-тапсырма Ә Ә Әлия- 10 жаста, бұл ? есе кіші Ш: 60:2 = 30 (әкесінің жасы) 30:10= 3 есе кіші Ж: Әлияның жасы әкесінің жасынан 3 есе кіші. Үйге тапсырма 10-тапсырма
“Бағдаршам” әдісі арқылы кері байланыс жасау |
Оқу құралдарын түгелдейді Бір біріне ізгі тілектерін айтады Тақтада және дәптерде тексереді Баған түрінде орындайды Баған түрінде түсіндіре отырып шығарады Есептерді тақтаға және дәптерге орындайды Есепті формуламен шығарады Кестені сызып, толтырады Есептеуді орындайды Есептер құрастырып шығарады Есептің шартын құрып шығарады Зерттеушілік тапсырма орындайды Үй тапсырмасын түсініп алады Баған түрінде орындайды |
Дескриптор: Баған түрінде есептеді-1б Дескриптор: Амалдардың орындалу ретін білді-1б Дескриптор: Дұрыс есептей алды-1б Дескриптор: Бөлу амалын орындады-1б Дескриптор: Есептердің мазмұнын түсінді-1б Дескриптор: Формулаларды есеп шығаруда пайдалана алды-1б Дескриптор: Кестені талапқа сай толтырады-1б Дескриптор: Көбейту амалын біледі және пайдалана алды-1б Дескриптор: Есепті құрастыра алды және шешуін тапты-1б Дескриптор: Есептің шартын құрып шығарды-1б Жарайсың Тамаша Кері байланыс жасайды |
Оқу құралдары Амандасу суреттері Оқулық Ш.Уалиханов туралы суреті Дәптер Тақта Ш. Уалиханов туралы суреттер Жүрілген жол сызбасы Оқулық Кесте үлгісі Суреттер Оқулық Заттардың суреттері
Кеспе қағаздар Суреттер Оқулық Дәптер Кері байланыс парағы |
||
шағым қалдыра аласыз














