|
Пәні: |
Көркем еңбек |
|
|
Бөлім: |
Сәндік-қолданбалы өнер |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Жанчуакова А.Ж |
|
|
Күні:03.12.24ж |
|
|
|
Сынып: 6 а |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Бұйымның нобайын дайындау.Материалдар мен құрал-жабдықтарды таңдау. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.5.2-Шығармашылық идеяларын іске асыру үшін нобайлар, техникалық суреттер мен сызбалар орындау 6.1.4.2-Материалдық шығынды анықтау (сандық көрсеткіштер) |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Тәжірибелік жұмыс барысында көркемдік материалдарды қолданады. Бұйым нобайын дайындайды. Сәндік-қолданбалы өнердің түрлері мен тәсілдерін ажыратады.Тоқу өнерінің материалдары мен құрал-жабдықтарын анықтайды; |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Адал ұрпақ-ел болашағы: - Шығармашылық идеяларын іске асыру үшін ұлттық өнерді қолданады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (5минут) Ой қозғау
|
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру (Ұ,Ж) 1-тапсырма. «Интервью» әдісімен сабақ мазмұны бойынша оқушыларға сұрақтар қойылып, сұхбат алынады. Сұрақтарға жауап берейік дағдысы. Оқулықтан төмендегі сұрақтардың жауаптарын табыңыздар, негізгі идеяларды талқылаңыз (жеке жұмыс) Оқушылар келесі сұраққа жауап береді: •Тоқу өнерінің түрлерін ата? •Тоқу өнері әртүрлі елдерде қалай көрініс тапқан? •Қазақ халқының қолөнерінде ілмекпен тоқу әдісі туралы не білесің? Сабақтың тақырыбы мен мақсаты хабарланады. |
Оқушылар назарын сабаққа аудару. Оқушылар жағымды ахуал қалыптастырады.
Оқушылар әртүрлі тоқыма өнерінің өздеріне тән ерекшеліктерін сипаттайды, сұрақтарға жауап береді. |
ҚБ: Дұрыс жауаптарды бағалау, бақылау, қадағалау, сұрақтар қою.
|
Оқулық,зерттеу альбомы
|
|
Сабақтың ортасы 3 минут
|
(Ұ,МК) 2-тапсырма. Қауіпсіздік ережелері: 1. Жұмыс орны жақсы жарықтандырылған болуы керек. 2. Орындық арқасына сүйеніп, тік отыру қажет. 3. Ілмекбіздің ұшы қауіпсіз, шектелген болуы керек. 4. Жұмыс соңында барлық құрал-жабдықтарды жәшікке жинақтайды. ЕББҚ бар оқушылар топпен бірге тоқу схемасын қолданады. Әр түрлі ойыншықтар тоқиды. |
Оқушылар қауіпсіздік ережелерін сақтайды. Ілмекпен тоқу техникасын қолданады.Тоқу схемасын қолдана отырып, тоқыма тоқиды. |
Дескриптор: − қауіпсіздік ережелерін сақтайды; − ілмекпен тоқу техникасын қолданады; -жұмыс жасау барысында технологиялық құжаттамалар мен эскиздерге өзгерістер енгізеді. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері
|
|
32 мин.
|
(Т,Ж)2-тапсырма. «Талдап, салыстырайық» дағдысы.Түсіндіру.Мұқият орындаңыз. Иірімжіпті және бізді дұрыс таңдау –маңызды әрі жауапты іс. Бұйымдарды ілмек бізбен тоқуды үйрену үшін жүн иірім жібі немесе акрил талшықтарынан жасалған иірімжібін таңдаған дұрыс, мұндай жіптер ілмек бізде оңай жылжиды және жұмыс жасауға жеңілдік туындатады. -Өз шығармашылық жұмыстарынызда тоқу әдістерін қарастырыңыз. − Сілтемеге қарап, ойыншықты ілмекпен тоқыңыз. ЕББҚ бар оқушылар топпен бірлесе отырып,шығармашылық жұмыстарында ойыншық тоқиды. |
Оқушылар бұйым нобайын дайындайды. Материалдар мен құрал-жабдықтарды таңдайды. Шығармашылық жұмыстарында тоқу әдістерін қарастырады.
|
Дескриптор: -ілмек бізбен тоқудың оңтайлы әдістерін қарастырады. - шығармашылық жұмыстарында ойыншық тоқиды. ҚБ:
|
Фриформ тоқу техникасы. Тоқуға арналған тоқыма жіптері, тоқыма бізі, ілмекті біз,қайшы. |
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс: -Бүгінгі тақырып бойынша қандай ой түйдім. Үйге тапсырма: Ойыншық тоқу.
|
Оқушылар бүгінгі сабақ бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.
|
«Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды. Яғни «Дұрыс келісемін», «Толықтырамын,басқа көзқарасым бар», «Менің сұрағым бар». |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Көркем еңбек 6 сынып
Ашық сабақ Көркем еңбек 6 сынып
|
Пәні: |
Көркем еңбек |
|
|
Бөлім: |
Сәндік-қолданбалы өнер |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Жанчуакова А.Ж |
|
|
Күні:03.12.24ж |
|
|
|
Сынып: 6 а |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Бұйымның нобайын дайындау.Материалдар мен құрал-жабдықтарды таңдау. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.5.2-Шығармашылық идеяларын іске асыру үшін нобайлар, техникалық суреттер мен сызбалар орындау 6.1.4.2-Материалдық шығынды анықтау (сандық көрсеткіштер) |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Тәжірибелік жұмыс барысында көркемдік материалдарды қолданады. Бұйым нобайын дайындайды. Сәндік-қолданбалы өнердің түрлері мен тәсілдерін ажыратады.Тоқу өнерінің материалдары мен құрал-жабдықтарын анықтайды; |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Адал ұрпақ-ел болашағы: - Шығармашылық идеяларын іске асыру үшін ұлттық өнерді қолданады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (5минут) Ой қозғау
|
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру (Ұ,Ж) 1-тапсырма. «Интервью» әдісімен сабақ мазмұны бойынша оқушыларға сұрақтар қойылып, сұхбат алынады. Сұрақтарға жауап берейік дағдысы. Оқулықтан төмендегі сұрақтардың жауаптарын табыңыздар, негізгі идеяларды талқылаңыз (жеке жұмыс) Оқушылар келесі сұраққа жауап береді: •Тоқу өнерінің түрлерін ата? •Тоқу өнері әртүрлі елдерде қалай көрініс тапқан? •Қазақ халқының қолөнерінде ілмекпен тоқу әдісі туралы не білесің? Сабақтың тақырыбы мен мақсаты хабарланады. |
Оқушылар назарын сабаққа аудару. Оқушылар жағымды ахуал қалыптастырады.
Оқушылар әртүрлі тоқыма өнерінің өздеріне тән ерекшеліктерін сипаттайды, сұрақтарға жауап береді. |
ҚБ: Дұрыс жауаптарды бағалау, бақылау, қадағалау, сұрақтар қою.
|
Оқулық,зерттеу альбомы
|
|
Сабақтың ортасы 3 минут
|
(Ұ,МК) 2-тапсырма. Қауіпсіздік ережелері: 1. Жұмыс орны жақсы жарықтандырылған болуы керек. 2. Орындық арқасына сүйеніп, тік отыру қажет. 3. Ілмекбіздің ұшы қауіпсіз, шектелген болуы керек. 4. Жұмыс соңында барлық құрал-жабдықтарды жәшікке жинақтайды. ЕББҚ бар оқушылар топпен бірге тоқу схемасын қолданады. Әр түрлі ойыншықтар тоқиды. |
Оқушылар қауіпсіздік ережелерін сақтайды. Ілмекпен тоқу техникасын қолданады.Тоқу схемасын қолдана отырып, тоқыма тоқиды. |
Дескриптор: − қауіпсіздік ережелерін сақтайды; − ілмекпен тоқу техникасын қолданады; -жұмыс жасау барысында технологиялық құжаттамалар мен эскиздерге өзгерістер енгізеді. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері
|
|
32 мин.
|
(Т,Ж)2-тапсырма. «Талдап, салыстырайық» дағдысы.Түсіндіру.Мұқият орындаңыз. Иірімжіпті және бізді дұрыс таңдау –маңызды әрі жауапты іс. Бұйымдарды ілмек бізбен тоқуды үйрену үшін жүн иірім жібі немесе акрил талшықтарынан жасалған иірімжібін таңдаған дұрыс, мұндай жіптер ілмек бізде оңай жылжиды және жұмыс жасауға жеңілдік туындатады. -Өз шығармашылық жұмыстарынызда тоқу әдістерін қарастырыңыз. − Сілтемеге қарап, ойыншықты ілмекпен тоқыңыз. ЕББҚ бар оқушылар топпен бірлесе отырып,шығармашылық жұмыстарында ойыншық тоқиды. |
Оқушылар бұйым нобайын дайындайды. Материалдар мен құрал-жабдықтарды таңдайды. Шығармашылық жұмыстарында тоқу әдістерін қарастырады.
|
Дескриптор: -ілмек бізбен тоқудың оңтайлы әдістерін қарастырады. - шығармашылық жұмыстарында ойыншық тоқиды. ҚБ:
|
Фриформ тоқу техникасы. Тоқуға арналған тоқыма жіптері, тоқыма бізі, ілмекті біз,қайшы. |
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс: -Бүгінгі тақырып бойынша қандай ой түйдім. Үйге тапсырма: Ойыншық тоқу.
|
Оқушылар бүгінгі сабақ бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.
|
«Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды. Яғни «Дұрыс келісемін», «Толықтырамын,басқа көзқарасым бар», «Менің сұрағым бар». |
|
шағым қалдыра аласыз















