Ашық сабақ Көрсеткіштік функцияның туындысы мен интегралы

Тақырып бойынша 28 материал табылды

Ашық сабақ Көрсеткіштік функцияның туындысы мен интегралы

Материал туралы қысқаша түсінік
Көрсеткіштік функцияның туындысы мен интегралы тақырыбында өткізілген ашық сабақ ҚМЖ-сы
Материалдың қысқаша нұсқасы

11-сынып Жаратылыстану-математика бағыты

Аптасына 4 сағат Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Бекітемін:

Бөлім: VI тарау

Көрсеткіштік және логарифмдік функциялар

Педагогтің аты-жөні:

Муфтахова Айман Талгатовна

Күні:

20.02.2025ж

Сынып: 11А

Қатысқандар саны: 10 Қатыспағандар саны: 1 себепті

Сабақтың тақырыбы:

Көрсеткіштік функцияның туындысы мен интегралы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

11.4.1.20- көрсеткіштік функцияның туындысы мен интергалын табу;

Сабақтың мақсаты:

- көрсеткіштік функцияның туындысы мен интергалы формулаларын есептер шығаруда қолданады;

Сабақ барысы:

Уақыты/

кезеңдері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру кезеңі


2 мин

Сәлемдесу;

Сыныптағы оқушылардың көңіл күйлерін сұрап, жағымды ахуал орнату;

Оқушыларды түгендеу; топқа бөлу: "Туынды жасаушылар" vs."Интеграл іздеушілер"

Сабақтың мақсатымен таныстыру

Мұғаліммен сәлемдесу;

Бір-біріне жақсы тілектерін білдіру;

Топтарға бөліну

Сабақтың мақсатын мұғаліммен бірге ашу, сұрақтар туындаса мұғалімнің көмегіне жүгіну

Ауызша бағалауды қоданамын

«Өте жақсы»

«Жарайсың»

Тақта;

Оқулық;


Сабақтың

басы


3 минут

"Білім жолында". Үй тапсырмасын тексеру

§22. №22.1 есеп

2)

3)

4)

"Өткенге шолу" Формуланы еске түсіру. Wordwall.net қосымшасы арқылы

Тапсырма үйден орындап келу;













Wordwall.net қосымшасы арқылы өткен формулаларды еске түсіріп тапсырма орындайды

Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!»


Тақта;

Слайд;

Оқулық

11-сынып, Алгебра және анализ бастамалары, авторы Абылкасымова және т.б...-Алматы,

Мектеп 2020



Сабақтың

ортасы


25минут

"Ойлан. Топтас. Талқыла" әдісі

Топтық жұмыс.

1-топ тапсырмасы: Көрсеткіштік функция, қасиеттері және графигі

2-топ тапсырмасы: Логарифмдік функция, қасиеттері және графигі

Оқушылар берілген тапсырмаларды топпен орындайды. Келесі топқа талқылап, түсіндіреді


Топтар бір-бірін бағалайды


Тақта;

Слайд;

Оқулық

11-сынып, Алгебра және анализ бастамалары


"Өзіңе сенім арт" Жеке жұмыс

1. функциясының туындысын табыңдар.

Дескриптор:

- оқушы көрсеткіштік функцияның туындысын табу формуласын жазады;

- формулаға сәйкес есептің шешімін табады

ҚБ: «Плюс, минус, қызықты» әдісі арқылы оқушылар бірін бірі бағалайды

Тақта; Слайд;

Оқулық

11-сынып, Алгебра және анализ бастамалары


2.Түзулермен шектелген фигураның ауданын табыңдар

y=0; x=0; x=1; y=

y=1; x=0; y=

Дескриптор:

- оқушы түзулермен шектелген фигураның ауданын табу формуласын жазады;

- интегралдың жоғарғы, төменгі шектерін табады;

-формулаға сәйкес есептеулер жүргізеді;

- есептің жауабын жазады

Бағалау. Оқушылар бір-бірін ауызша критерий бойынша бағалайды.

Тақта;

Слайд;

Оқулық

11-сынып, Алгебра және анализ бастамалары


3. y=f(x) функциясының х0 нүктесіндегі туындысының мәнін табыңдар:

f(x)=

f(x)=

Дескриптор:

- оқушы туындыны есептеудің сәйкес формуласын табады;

- формула бойынша туындыны есептейді;

- берілгені бойынша х-тің мәнін орнына қойып, функция туындысының мәнін табады

«Басбармақ» әдісімен бір – бірін бағалау жүргізіледі

Тақта;

Слайд;

Оқулық

11-сынып, Алгебра және анализ бастамалары



"Екі жақты ынтымақтастық" Жұптық жұмыс.

ФС. "Жасанды интеллект және экономикалық өсу"

Экономикада жасанды интеллект технологияларын қолдану арқылы кәсіпорынның өнімділігі арттырылуда. Компания өз өнімділігінің өсуін келесі көрсеткіштік функциямен модельдейді:

P(t)=200⋅e 0,08t

мұндағы:

P(t) – өнімділік көрсеткіші;

t – уақыт (жылдармен өлшенеді);

0.08 – жасанды интеллект жүйесінің әсерінен өнімділіктің өсу қарқыны.

Тапсырма:

1. Компанияның өнімділік өсуінің жылдамдығын анықтаңыз.

2. 10 жыл өткеннен кейін компанияның өнімділігі қанша пайызға артады?

3. Жасанды интеллект енгізілгенге дейінгі бастапқы өнімділіктің деңгейін t=0 кезінде анықтаңыз.

Дескриптор:

- Оқушы көрсеткіштік функцияның мағынасын түсінеді;

- функцияның туындысын анықтайды;

- туындыны есептей отырып, өнімділіктің уақыт бойынша өзгеру жылдамдығын анықтайды;

- t=10 кезінде өнімділік көрсеткішін есептейді.

- барлық қадамдарды орындап, математикалық есептеулер жүргізеді.

Бағалау. Оқушылар бір-бірін ауызша критерий бойынша бағалайды.

Тақта

Бор

Кітап

Дәптер

Интерактивті тақта

Бағалау парақтары


Сабақтың

соңы

10

минут

"Білімді қорытындылау"

Тест жұмысы. "Madtest.ru" қосымшасында

1. Өспелі көрсеткіштік функция

a)

b)

c)

d)

2. Кемімелі көрсеткіштік функция

a)

b)

c)

d)

3. f(x)=3х функциясының туындысын табыңыз:

a) 3х/ln3
b)
3х
c)
3х ⋅3

d) 3х ⋅ln3

4. f(x)=2x+1 функциясының туындысын табыңыз:

a) (2x+1)⋅ln2
b)
2x+1
c) 2x+1 ln2
d)
2x⋅ln2

5. f(x)=e2x функциясының туындысын табыңыз:

a) e2x +2
b)
e2x
c)
2ex
d) 2e2x

6. 3xdx интегралының нәтижесін табыңыз:

a) 3x/ln3+C
b)
3x+C
c)
3xln3+C
d)
3x /3+C

7. ∫e2xdx интегралының нәтижесін табыңыз:

a) e2x /2+C

b) e2x +C

c) ex /2+C
d)
ex+C

8. 2xdx интегралының нәтижесін табыңыз:

a) 2xln2+C
b) 2x/ln2+C
c)
2x+C
d)
2x/2+C

9. f(x)=4ex функциясының интегралы қандай болады?

a) 4ex +C
b)
4exlnx+C
c)
4xlnx+C
d)
4ex+C

10. 5xdx интегралының нәтижесін табыңыз:

a) 5xln5+C
b) 5x/ln5+C
c)
5x+C
d)
5x/5+C


ҰБТ-ға байланысты оқушыларға мотивациялық сөздер жазылған стикерлер тарату


Кері байланыс. mentimeter.com қосымшасы арқылы


Үй жұмысы: §22. №22.5 есеп

"Madtest.ru" қосымшасында тест жұмысын орындайды. Нәтижесі экранда көрініп тұрады





Бағалау

Оқушылар жеке орындап болған соң дайын жауаптар мен дескрипторлар бойынша бағалайды.

Мұғалім оқушылар жұмысын бақылап, оларға кері байланыс береді.

Тақта

Бор

Кітап

Дәптер

Интерактивті тақта

Бағалау парақтары




Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
06.03.2025
167
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі