
Сабақ №
Сынып:
Cабақтың тақырыбы:
Cабақтың мақсаты: Жаңа сабақпен таныстыру, үлкендерге орын беру, үлкендерді сыйлаудың маңыздылығы туралы түсінік қалыптасыру, жаңа сөздермен танысу. Меңгерген білімді негізге ала отырып, қалай оқу керектігін үйрету модулін пайдаланып, оқушынының өз ойын еркін ашық жеткізуге жетелеу арқылы өзін –өзі реттеуді қалыптастыру.
Сабақтың әдіс-тәсілі: СТО, топтық жұмыс, диалогтық жұмыс,сұрақ –жауап, зерттеу, постер, бірлесе жұмыс жасау.
Көрнекіліктер: ресурстар, үлестірме қағаздар, түсті дөңгелектер, стикерлер, фломастерлер.
Сабақта қолданылатын модульдер:Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, Талантты және дарынды балаларды оқыту, Оқушылардың жас ерекешеліктеріне сәйкес оқыту және оқу, Оқуды басқару және көшбасшылық.
Күтілетін нәтижелер:Сабақтың мақсатын өздері анықтауға үйренеді. Бірін-бірі әділ бағалауға үйренеді.Алған білімдеріне сүйене отырып, тапсырманы орындайды,тілдік қарым-қатынасқа түскенде практикада қолдана алады.Топ алдында сөйлеуге үйренеді.
|
Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар |
|
|
1.Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал: «Шаттық шеңбері» Мақсаты: балалар арасында психологиялық жайлы атмосфера қалфыптастыру. 2.Топқа бөлу |
1.Оқушылар шеңбер құрып, бір-біріне жақсы көңіл-күй сыйлайды. 2.Ортада төрт орындық қоямын. Музыка ырғағымен оқушылар билеп жүреді, музыка тоқтаған кезде, орындыққа отырып үлгерулері керек. Бірінші болып отырған төрт адам, бір топ болады. Қалған бесеуі екінші топ болады. |
Интербелсенді тақта |
|
|
2. Үй тапсырмасын тексеру “Сематикалық кесте” |
Оқушылар кестедегі сұрақ арға «Ия», «Жоқ» деп жауап береді. |
Сематикалық кесте, қалам |
|
|
3.Жаңа сабақпен таныстыру. Жаңа сабақтың тақырыбын ашу |
|
|
|
|
4.Сабақтың мақсатын бірлесіп қою. |
Оқушылар сабақтың мақсатын мұғаліммен бірлесіп қоюды үйренеді. |
|
|
|
5. Жаңа сөздер: аялдама - остановка көп ұзамай - вскоре бірден - сразу алдыңғы есік – передняя дверь отырыз - садитесь менен гөрі үлкендеу – постареше меня ұсыну - предложить кішіпейіл - скромный бос – свободно қалай жетуге болады - как можно доехать
3. Жаңа сөздермен сөз тіркестерін құрау. |
Оқушылар жаңа сөздерді дәптерге жазып алады. |
Интербелсенді тақта |
|
|
Топтық жұмыс: Рөлдерге бөлу. Таимкипер, тілші,хатшы, көшбасшы Өзара бағалау жүргізу. «Екі жұлдыз, бір тілек», шапалақ, смаликтер көрсету. |
1-тапсырма. Жаңылтпашты оқу. Тапсырма: 1-топ жуан сөздерді, 2-топ жіңішке сөздерді А4 қағазына жазады. Әр топ бір-бірін бағалайды. |
Флипчарт қағаздары, маркерлер, түсті қағаздар |
|
|
Жұптық жұмыс: 2-тапсырма Жұмыс дәптеріне орындайды. |
Бір-біріне қатысы бар сөздерді ілік септігі жалғауы арқылы байланыстырыңдар. |
|
|
|
Сергіту сәті: ”Мен қазақпын” биі |
Оқушылар билейді. |
Интербелсенді тақта |
|
|
«Топтық жұмыс» 3-тапсырма. Мәтінді оқып, сұрақтар құрастыру және аудару. Рөлдерге бөлу. Таимкипер, тілші,хатшы, көшбасшы Өзара бағалау жүргізу. «Екі жұлдыз, бір тілек», шапалақ, смаликтер көрсету. |
1-топ. Оқушылар сұрақтар құрады. 2-топ. Мәтінді аударады. |
|
|
|
Тіл дамыту жұмысы: Мына сөздерді қазақ тіліне аудар. |
1-топ. Не очень, педиатр, юрист, правнук, документ. 2-топ. Звонить, смена, просыпатсья, пешком. |
оқулық |
|
|
Дәптермен жұмыс:Мына сөздерге фонетикалық талдау жасаңдар. |
1-топ: немере, автобус 2-топ:пәтер, күн Дұрыс жауапқа фишкалар беріледі. |
фишкалар |
|
|
Өзін-өзі бағалау: |
Жасыл түс – сабақ түсінікті Сары түс- сабақ қызықты Қызыл түс- сабақты түсінбедім |
Конверт, үш түсті дөңгелекшелер |
|
|
Сабақты қорыту:
|
Оқушылар кері байланыс жазады. |
стикерлер |
|
|
Үйге тапсырма Сызба бойынша өз отбасыларың туралы әңгімелеу.18-бет Бағалау: Оқушылардың бағалауларын ескере отырып, әр оқушының жұмысын бағалаймын. |
|
оқулық |
Сабаққа талдау: Оқушылар топпен жұмыс жасады. Үй тапсырмасын «Сематикалық кесте» арқылы тексердім. Топтық жұмыста оқушылар мәтінді оқып, бір топ мәтін бойынша сұрақтар, екінші топ мәтінді аударды. Әр топтан спикерлер шығып өз жұмыстарын, топ алдында жұмыстарын қорғады. Екінші топта дарынды оқушым аялдамада тұрған автобустың суретін салып қойыпты. Мен бұдан оқушымның сыни тұрғыдан ойлай бастағанын білдім. Топта оқушылар рөлдерге бөлінді. Өз рөлдерін жақсы атқарды. Бір-бірін «Екі жұлдыз, бір тілек»,смаликтер көрсету арқылы бағалады. Тіл дамыту мақсатында сөздерді аударды. Грамматикалық тапсырмалар орындады. Дұрыс жауапқа фишкалар берілді. Сабақтың соңында өзін- өзі бағалау жүргізілді. Жасыл түс – сабақ түсінікті
Сары түс- сабақ қызықты
Қызыл түс- сабақты түсінбедім
Не сәтті өтті? Оқушылар топпен бірлесе отырып, ынтымақтастықта жұмыс жасай алды. Өз ойларын еркін, ашық жеткізе алды. Сабақ көңілді өтті? Екінші топта дарынды оқушым аялдамада тұрған автобустың суретін салып қойыпты. Мен бұдан оқушымның сыни тұрғыдан ойлай бастағанын білдім. Топта оқушылар рөлдерге бөлінді. Өз рөлдерін жақсы атқарды. Бір-бірін «Екі жұлдыз, бір тілек»,смаликтер көрсету арқылы бағалады.
Не сәтсіз өтті? Сабақтың мақсатын дұрыс қоя алмады. Топтар бірін-бірі әділ бағалаған жоқ.
Нені дамытқым келеді?
Сабақтың мақсатын дұрыс қоя білуді үйреткім келеді.Өзара әділ бағалауды жақсартқым келеді. Топпен ынтымақтастықты одан әрі дамытқым келеді. Сынт тұрғыдан ойлау арқылы оқушылардың ойлау белсенділіктерді арттырып, өз ойын еркін, дәлелді түрде фактімен жеткізуді дамытқым келеді. Келесі сабақта АКТ модулін қолдану.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Көшеде"
Ашық сабақ "Көшеде"

Сабақ №
Сынып:
Cабақтың тақырыбы:
Cабақтың мақсаты: Жаңа сабақпен таныстыру, үлкендерге орын беру, үлкендерді сыйлаудың маңыздылығы туралы түсінік қалыптасыру, жаңа сөздермен танысу. Меңгерген білімді негізге ала отырып, қалай оқу керектігін үйрету модулін пайдаланып, оқушынының өз ойын еркін ашық жеткізуге жетелеу арқылы өзін –өзі реттеуді қалыптастыру.
Сабақтың әдіс-тәсілі: СТО, топтық жұмыс, диалогтық жұмыс,сұрақ –жауап, зерттеу, постер, бірлесе жұмыс жасау.
Көрнекіліктер: ресурстар, үлестірме қағаздар, түсті дөңгелектер, стикерлер, фломастерлер.
Сабақта қолданылатын модульдер:Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, Талантты және дарынды балаларды оқыту, Оқушылардың жас ерекешеліктеріне сәйкес оқыту және оқу, Оқуды басқару және көшбасшылық.
Күтілетін нәтижелер:Сабақтың мақсатын өздері анықтауға үйренеді. Бірін-бірі әділ бағалауға үйренеді.Алған білімдеріне сүйене отырып, тапсырманы орындайды,тілдік қарым-қатынасқа түскенде практикада қолдана алады.Топ алдында сөйлеуге үйренеді.
|
Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар |
|
|
1.Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал: «Шаттық шеңбері» Мақсаты: балалар арасында психологиялық жайлы атмосфера қалфыптастыру. 2.Топқа бөлу |
1.Оқушылар шеңбер құрып, бір-біріне жақсы көңіл-күй сыйлайды. 2.Ортада төрт орындық қоямын. Музыка ырғағымен оқушылар билеп жүреді, музыка тоқтаған кезде, орындыққа отырып үлгерулері керек. Бірінші болып отырған төрт адам, бір топ болады. Қалған бесеуі екінші топ болады. |
Интербелсенді тақта |
|
|
2. Үй тапсырмасын тексеру “Сематикалық кесте” |
Оқушылар кестедегі сұрақ арға «Ия», «Жоқ» деп жауап береді. |
Сематикалық кесте, қалам |
|
|
3.Жаңа сабақпен таныстыру. Жаңа сабақтың тақырыбын ашу |
|
|
|
|
4.Сабақтың мақсатын бірлесіп қою. |
Оқушылар сабақтың мақсатын мұғаліммен бірлесіп қоюды үйренеді. |
|
|
|
5. Жаңа сөздер: аялдама - остановка көп ұзамай - вскоре бірден - сразу алдыңғы есік – передняя дверь отырыз - садитесь менен гөрі үлкендеу – постареше меня ұсыну - предложить кішіпейіл - скромный бос – свободно қалай жетуге болады - как можно доехать
3. Жаңа сөздермен сөз тіркестерін құрау. |
Оқушылар жаңа сөздерді дәптерге жазып алады. |
Интербелсенді тақта |
|
|
Топтық жұмыс: Рөлдерге бөлу. Таимкипер, тілші,хатшы, көшбасшы Өзара бағалау жүргізу. «Екі жұлдыз, бір тілек», шапалақ, смаликтер көрсету. |
1-тапсырма. Жаңылтпашты оқу. Тапсырма: 1-топ жуан сөздерді, 2-топ жіңішке сөздерді А4 қағазына жазады. Әр топ бір-бірін бағалайды. |
Флипчарт қағаздары, маркерлер, түсті қағаздар |
|
|
Жұптық жұмыс: 2-тапсырма Жұмыс дәптеріне орындайды. |
Бір-біріне қатысы бар сөздерді ілік септігі жалғауы арқылы байланыстырыңдар. |
|
|
|
Сергіту сәті: ”Мен қазақпын” биі |
Оқушылар билейді. |
Интербелсенді тақта |
|
|
«Топтық жұмыс» 3-тапсырма. Мәтінді оқып, сұрақтар құрастыру және аудару. Рөлдерге бөлу. Таимкипер, тілші,хатшы, көшбасшы Өзара бағалау жүргізу. «Екі жұлдыз, бір тілек», шапалақ, смаликтер көрсету. |
1-топ. Оқушылар сұрақтар құрады. 2-топ. Мәтінді аударады. |
|
|
|
Тіл дамыту жұмысы: Мына сөздерді қазақ тіліне аудар. |
1-топ. Не очень, педиатр, юрист, правнук, документ. 2-топ. Звонить, смена, просыпатсья, пешком. |
оқулық |
|
|
Дәптермен жұмыс:Мына сөздерге фонетикалық талдау жасаңдар. |
1-топ: немере, автобус 2-топ:пәтер, күн Дұрыс жауапқа фишкалар беріледі. |
фишкалар |
|
|
Өзін-өзі бағалау: |
Жасыл түс – сабақ түсінікті Сары түс- сабақ қызықты Қызыл түс- сабақты түсінбедім |
Конверт, үш түсті дөңгелекшелер |
|
|
Сабақты қорыту:
|
Оқушылар кері байланыс жазады. |
стикерлер |
|
|
Үйге тапсырма Сызба бойынша өз отбасыларың туралы әңгімелеу.18-бет Бағалау: Оқушылардың бағалауларын ескере отырып, әр оқушының жұмысын бағалаймын. |
|
оқулық |
Сабаққа талдау: Оқушылар топпен жұмыс жасады. Үй тапсырмасын «Сематикалық кесте» арқылы тексердім. Топтық жұмыста оқушылар мәтінді оқып, бір топ мәтін бойынша сұрақтар, екінші топ мәтінді аударды. Әр топтан спикерлер шығып өз жұмыстарын, топ алдында жұмыстарын қорғады. Екінші топта дарынды оқушым аялдамада тұрған автобустың суретін салып қойыпты. Мен бұдан оқушымның сыни тұрғыдан ойлай бастағанын білдім. Топта оқушылар рөлдерге бөлінді. Өз рөлдерін жақсы атқарды. Бір-бірін «Екі жұлдыз, бір тілек»,смаликтер көрсету арқылы бағалады. Тіл дамыту мақсатында сөздерді аударды. Грамматикалық тапсырмалар орындады. Дұрыс жауапқа фишкалар берілді. Сабақтың соңында өзін- өзі бағалау жүргізілді. Жасыл түс – сабақ түсінікті
Сары түс- сабақ қызықты
Қызыл түс- сабақты түсінбедім
Не сәтті өтті? Оқушылар топпен бірлесе отырып, ынтымақтастықта жұмыс жасай алды. Өз ойларын еркін, ашық жеткізе алды. Сабақ көңілді өтті? Екінші топта дарынды оқушым аялдамада тұрған автобустың суретін салып қойыпты. Мен бұдан оқушымның сыни тұрғыдан ойлай бастағанын білдім. Топта оқушылар рөлдерге бөлінді. Өз рөлдерін жақсы атқарды. Бір-бірін «Екі жұлдыз, бір тілек»,смаликтер көрсету арқылы бағалады.
Не сәтсіз өтті? Сабақтың мақсатын дұрыс қоя алмады. Топтар бірін-бірі әділ бағалаған жоқ.
Нені дамытқым келеді?
Сабақтың мақсатын дұрыс қоя білуді үйреткім келеді.Өзара әділ бағалауды жақсартқым келеді. Топпен ынтымақтастықты одан әрі дамытқым келеді. Сынт тұрғыдан ойлау арқылы оқушылардың ойлау белсенділіктерді арттырып, өз ойын еркін, дәлелді түрде фактімен жеткізуді дамытқым келеді. Келесі сабақта АКТ модулін қолдану.
шағым қалдыра аласыз













