Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
5.4 Ежелгі көшпелілер мәдениеті |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
07.11.2022 ж. |
|
|
Сынып: 5 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Көшпелілер туралы түсінік |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.2.1 тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну және нақты ақпаратты анықтау; 5.2.1.1 тақырып бойынша меңгерген жаңа сөздерді олардың синонимдерімен, антоним, омонимдерімен қатар қолдану, ойын жеткізе білу. |
|
|
Сабақтың мақсаты: (бағалау критерийлері) |
|
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейлері |
Қолдану |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
2-3 минут |
Ұйымдастыру Сәлемдесу, түгендеу Психологиялық ахуал. Оқушылардың бір-біріне жақсы тілек айту арқылы жағымды ахуал қалыптастыру. |
Амандасады, сабаққа назарын аударады.
Оқушылар билейді. |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы
|
Музыка |
|
Сабақтың басы: (4-5 мин) |
Сабақ мақсатымен таныстыру |
Оқушылар тыңдайды. Талдайды. |
|
|
|
Сабақтың ортасы: 30 мин |
Қызығушылықты ояту. «Кім жылдам» ойынын Сөздікпен жұмыс: Көшпелілер Өркениет 1. Жаңа сөздердің мағыналарын түсіндіру. 2. Дұрыс айтуға дағдыландыру: мұғалім сөздерді мәнерлеп оқиды; 1-тапсырма Айтылым Суреттерге қара. Бұл суреттер саған қандай ой салды? Дескриптор: Суреттерге қарап, ойларын айтады. Тілдік бағдар. Есімідк. 2-тапсырма Жазылым Ассоциограмма. «Көшпелілерге» қатысты өзің білетін сөздерді жазып, диаграмманы толтыр. |
Жаңа сөздерді тыңдайды, оқиды, мұғалім соңынан қайталайды. Оқушылар жаңа сөздермен сөз орамдарын, қарапайым сөйлем құрастырады. Жаңа сөздерді сөздік дәптерге жазады. Айтылым Оқушылар суреттерге қарап, өз ойларын айтады.
Диаграмманы толтырады
|
«Басбармақ» әдісі арқылы бір-бірін бағалайды өздерін
|
Сөздік дәптері Оқулық Интербелсенді тақта Оқулық Жұмыс дәптері |
|
Сабақты қорытындылау 4-минут |
ҚБ "Plickers бағдарламасы" |
Оқушылар тест тапсырмасына жауап береді. |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы |
Жауап парақтары |
|
Сабақтың соңы: (3 мин) |
Рефлексия «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі Бүгінгі сабақ бойынша кері байланыс алу
Үй тапсырмасы: 77 бет 5-тапсырма |
Бүгінгі сабақтағы алған білімдері бойынша берілген стикерлердітақтада тұрған плакатка жабыстырып, кері байланыс береді Үй тапсырмасын жазып алады |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы |
Стикер 5 сынып оқулығы |
![]()
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Көшпелілер туралы түсінік" ҚМЖ 5-сынып
Ашық сабақ "Көшпелілер туралы түсінік" ҚМЖ 5-сынып
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
5.4 Ежелгі көшпелілер мәдениеті |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
07.11.2022 ж. |
|
|
Сынып: 5 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Көшпелілер туралы түсінік |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.2.1 тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну және нақты ақпаратты анықтау; 5.2.1.1 тақырып бойынша меңгерген жаңа сөздерді олардың синонимдерімен, антоним, омонимдерімен қатар қолдану, ойын жеткізе білу. |
|
|
Сабақтың мақсаты: (бағалау критерийлері) |
|
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейлері |
Қолдану |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
2-3 минут |
Ұйымдастыру Сәлемдесу, түгендеу Психологиялық ахуал. Оқушылардың бір-біріне жақсы тілек айту арқылы жағымды ахуал қалыптастыру. |
Амандасады, сабаққа назарын аударады.
Оқушылар билейді. |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы
|
Музыка |
|
Сабақтың басы: (4-5 мин) |
Сабақ мақсатымен таныстыру |
Оқушылар тыңдайды. Талдайды. |
|
|
|
Сабақтың ортасы: 30 мин |
Қызығушылықты ояту. «Кім жылдам» ойынын Сөздікпен жұмыс: Көшпелілер Өркениет 1. Жаңа сөздердің мағыналарын түсіндіру. 2. Дұрыс айтуға дағдыландыру: мұғалім сөздерді мәнерлеп оқиды; 1-тапсырма Айтылым Суреттерге қара. Бұл суреттер саған қандай ой салды? Дескриптор: Суреттерге қарап, ойларын айтады. Тілдік бағдар. Есімідк. 2-тапсырма Жазылым Ассоциограмма. «Көшпелілерге» қатысты өзің білетін сөздерді жазып, диаграмманы толтыр. |
Жаңа сөздерді тыңдайды, оқиды, мұғалім соңынан қайталайды. Оқушылар жаңа сөздермен сөз орамдарын, қарапайым сөйлем құрастырады. Жаңа сөздерді сөздік дәптерге жазады. Айтылым Оқушылар суреттерге қарап, өз ойларын айтады.
Диаграмманы толтырады
|
«Басбармақ» әдісі арқылы бір-бірін бағалайды өздерін
|
Сөздік дәптері Оқулық Интербелсенді тақта Оқулық Жұмыс дәптері |
|
Сабақты қорытындылау 4-минут |
ҚБ "Plickers бағдарламасы" |
Оқушылар тест тапсырмасына жауап береді. |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы |
Жауап парақтары |
|
Сабақтың соңы: (3 мин) |
Рефлексия «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі Бүгінгі сабақ бойынша кері байланыс алу
Үй тапсырмасы: 77 бет 5-тапсырма |
Бүгінгі сабақтағы алған білімдері бойынша берілген стикерлердітақтада тұрған плакатка жабыстырып, кері байланыс береді Үй тапсырмасын жазып алады |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы |
Стикер 5 сынып оқулығы |
![]()
шағым қалдыра аласыз
















