|
Бөлім: |
Химиялық байланыс түрлері |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
||
|
Күн: |
Сыныбы: 8 «А,Ә» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Кристалдық тор түрлері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.1.4.3 -заттар қасиеттерінің кристалдық тор типтеріне тәуелділігін түсіндіру |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
|
|
|
Құндылықтар |
Құндылық:ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ АЙЫ Құзыреттілік:шығармашылық Зерттеу жүргізу және ғылыми тәсілді қолдану қабілеті; ақпаратты талдау және бағалау; жаңа идеяларды ұсыну; Заманауи цифрлық құралдар мен технологияларды меңгеру; мақсаттарға жету үшін бастаманы ұсыну, жаңа мүмкіндіктеріздеу және идеяларды іске асыру барысында ресурстарды тиімді пайдалану. |
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы
|
І. Ұйымдастыру кезеңі: а) «Комплимент айту» әдісі бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады в) «Әжемнің бауырсағы» бойынша топқа бірігуге нұсқау береді. Адал азамат» Біртұтас тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқыту процесінің ұйымдастыру кезеңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ АЙЫ құндылыққа дәріптейтін бейне жазба көрсетемін |
Оқушылар шеңберге тұрып «Комплимент айту»тәсілі арқылы сыныпта жағымды ахуал орнатады . «Әжемнің бауырсағы» бойынша топтарға бірігеді.
|
Кері
байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Қолданылған ЖИ: Chat gpt,Kling ai,GROK Презентация ЖИ арқылы құндылыққа дәріптейтін бейне жазба көрсетіледі |
||||||
|
|
ІІ Үй тапсырмасы «Кім жылдам?» тәсілі арқылы тест орындайды, өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді.
« 4 сурет, 1 сөз» тәсілі арқылы сұрақтар қою отырып жаңа сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды. Саралау тәсілі; Ресурсты қолданамын -Бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай деп ойлайсыңдар? |
Оқушылар «Кім жылдам?» тәсілі арқылы тест орындайды, өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді.
« 4 сурет, 1 сөз» тәсілі арқылы сұрақтарға жауап бере отырып, жаңа сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Экран
|
||||||
|
Сабақтың ортасы |
ІІІ Білімді толықтыру үшін оқулықтағы мәтінді оқуға тапсырма береді. https://youtu.be/RqxIqvCVnBA?si=LeFm0kklwFPO-Vcz |
Оқушылар оқулықтан мәтінді оқып танысады, тірек сөздерді дәптерге жазып алады. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Окулык Химия 8-сынып |
||||||
|
|
ІV Жаңа сабақ Мұғалімнің тақырып бойынша қысқаша түсіндіруі, топтық жұмысты ұйымдастыруы Мұғалім оқушылардың жазған ақпараттарын бірге талқылайды. Толықтырады Саралау тәсілі: Топтарға қабілеті әртүрлі оқушыларды біріктіремін. ЖАДА қалыптасады (Бірлік және ынтымақ) Құндылық тапсырма орындай отырып, қалыптасады. |
Оқушылар мұғалімнің түсіндіруін тыңдап , берілген нұсқау бойынша топта жұмыс жасайды. 1-топ «Иондық кристалдық торлар» 2-топ «Атомдық кристалдық торлар» 3-топ «Молекулалық кристалдық торлар» 4-топ «Заттар қасиетінің крситалдық тор құрылысына тәуелділігі» Әр топ өз жұмыстарымен ортаға шығып бөліседі. Қалған топтар талдай отырып, бір – бірін бағалайды |
Кері байланыс: «Бутерброд» тәсілі арқылы бағалайды
|
А4 парағы
Маркер
Химия 8-сынып Жұмыс парағы |
||||||
|
|
Сабақты бекіту тапсырмалары. Оқулықта берілген тапсырманы орындатады, бақылайды Саралау тәсілі: : Бұл жерде саралаудың «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі көрінеді. Дұрыс мағынада жауап беруге бағыттау мақсатында кейбір оқушыларға ашық сұрақтар, ал кейбір көмек қажет ететін оқушыларға жетелеуші сұрақтар қойылады. Құндылық тапсырма орындай отырып, қалыптасады.
Мұғалім жаңа тақырып бойынша білімдерін тиянақтау үшін жеке, жұптық жұмыстар ұйымдастырады Саралау тәсілі: Жұпқа біріге отырып тапсырманы ынтымақтастықта орындайды, құрмет көрсетуге дағдылана бастайды. Құндылықтытапсырмаорындатаотырып, қалыптастырамын. Жұмыстың орындалуына бақылау жасайды, ЕБҚ оқушыға қолдау көрсетеді.
WORTWALL платформасында тапсырма орындауға нұсқау береді. Саралау тәсілі: Тапсырманы орындау арқылы, пәнге деген қызығушылығы артады. Сабақтыңмазмұны мен мақсатынтүсінеді. Құндылықтапсырмаорындайотырып, қалыптасады (Зерттеужүргізужәнеғылымитәсілдіқолдануқабілеті) |
1-тапсырма Мына заттарды: O2, C(графит), CuO, CaCL2 ,Si, H2O, F2, HCL, CO2, NaF кристалдық торының түрлеріне қарай жіктеңдер. 2-тапсырма Кестені толтырыңыз.
3-тапсырма ( ЕБК) Қосылыстардың формулалары мен байланыс типтері арасындағы сәйкестікті табыңдар
WORTWALL платформасында тапсырмаларын орындау 1 жұп тапсырмасы:https://wordwall.net/ru/resource/52129415 2 жұп тапсырмасыhttps://wordwall.net/ru/resource/52427739 3 жұп тапсырмасы: https://wordwall.net/ru/resource/52410256 |
Дескриптор: берілген заттарды кристалдық торының түрлеріне қарай жіктейді; Жалпы балл-2
Дескриптор : сурет бойынша кристалл торлардың түрлерін ажыратады; кристалл тор түйіндерінің ерекшелігін көрсетеді; кристалдық тор типтеріне байланысты заттар қасиеттерін жазады; кристалл торына сәйкес затқа мысал келтіреді.. Жалпы балл- 6
Дескриптор : қосылыстардың формулалары мен байланыс типтері арасындағы сәйкестікті табады; Жалпы балл-6
Дескриптор : WORTWALL платформасында тапсырмаларын орындайды және сұрақтарға жауап береді Жалпы балл-2
|
Оқулық
Химия 8-сынып
Тапсырма жазылган парактар
|
||||||
|
Сабақтың соңы3 мин |
Кері байланыс « Білім кілті» тәсіл
арқылы кері байланыс жасауды
ұсынады |
Қатысушылар «Білім кілті» тәсіл арқылы кері байланыс жасайды |
Кері байланыс: «Білім кілті» тәсілі арқылы |
|
||||||
|
1 мин |
Үй тапсырмасы §.38-39 оку |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Кристалдық тор түрлері"
Ашық сабақ "Кристалдық тор түрлері"
|
Бөлім: |
Химиялық байланыс түрлері |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
||
|
Күн: |
Сыныбы: 8 «А,Ә» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Кристалдық тор түрлері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.1.4.3 -заттар қасиеттерінің кристалдық тор типтеріне тәуелділігін түсіндіру |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
|
|
|
Құндылықтар |
Құндылық:ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ АЙЫ Құзыреттілік:шығармашылық Зерттеу жүргізу және ғылыми тәсілді қолдану қабілеті; ақпаратты талдау және бағалау; жаңа идеяларды ұсыну; Заманауи цифрлық құралдар мен технологияларды меңгеру; мақсаттарға жету үшін бастаманы ұсыну, жаңа мүмкіндіктеріздеу және идеяларды іске асыру барысында ресурстарды тиімді пайдалану. |
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы
|
І. Ұйымдастыру кезеңі: а) «Комплимент айту» әдісі бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады в) «Әжемнің бауырсағы» бойынша топқа бірігуге нұсқау береді. Адал азамат» Біртұтас тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқыту процесінің ұйымдастыру кезеңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ АЙЫ құндылыққа дәріптейтін бейне жазба көрсетемін |
Оқушылар шеңберге тұрып «Комплимент айту»тәсілі арқылы сыныпта жағымды ахуал орнатады . «Әжемнің бауырсағы» бойынша топтарға бірігеді.
|
Кері
байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Қолданылған ЖИ: Chat gpt,Kling ai,GROK Презентация ЖИ арқылы құндылыққа дәріптейтін бейне жазба көрсетіледі |
||||||
|
|
ІІ Үй тапсырмасы «Кім жылдам?» тәсілі арқылы тест орындайды, өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді.
« 4 сурет, 1 сөз» тәсілі арқылы сұрақтар қою отырып жаңа сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды. Саралау тәсілі; Ресурсты қолданамын -Бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай деп ойлайсыңдар? |
Оқушылар «Кім жылдам?» тәсілі арқылы тест орындайды, өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді.
« 4 сурет, 1 сөз» тәсілі арқылы сұрақтарға жауап бере отырып, жаңа сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Экран
|
||||||
|
Сабақтың ортасы |
ІІІ Білімді толықтыру үшін оқулықтағы мәтінді оқуға тапсырма береді. https://youtu.be/RqxIqvCVnBA?si=LeFm0kklwFPO-Vcz |
Оқушылар оқулықтан мәтінді оқып танысады, тірек сөздерді дәптерге жазып алады. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Окулык Химия 8-сынып |
||||||
|
|
ІV Жаңа сабақ Мұғалімнің тақырып бойынша қысқаша түсіндіруі, топтық жұмысты ұйымдастыруы Мұғалім оқушылардың жазған ақпараттарын бірге талқылайды. Толықтырады Саралау тәсілі: Топтарға қабілеті әртүрлі оқушыларды біріктіремін. ЖАДА қалыптасады (Бірлік және ынтымақ) Құндылық тапсырма орындай отырып, қалыптасады. |
Оқушылар мұғалімнің түсіндіруін тыңдап , берілген нұсқау бойынша топта жұмыс жасайды. 1-топ «Иондық кристалдық торлар» 2-топ «Атомдық кристалдық торлар» 3-топ «Молекулалық кристалдық торлар» 4-топ «Заттар қасиетінің крситалдық тор құрылысына тәуелділігі» Әр топ өз жұмыстарымен ортаға шығып бөліседі. Қалған топтар талдай отырып, бір – бірін бағалайды |
Кері байланыс: «Бутерброд» тәсілі арқылы бағалайды
|
А4 парағы
Маркер
Химия 8-сынып Жұмыс парағы |
||||||
|
|
Сабақты бекіту тапсырмалары. Оқулықта берілген тапсырманы орындатады, бақылайды Саралау тәсілі: : Бұл жерде саралаудың «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі көрінеді. Дұрыс мағынада жауап беруге бағыттау мақсатында кейбір оқушыларға ашық сұрақтар, ал кейбір көмек қажет ететін оқушыларға жетелеуші сұрақтар қойылады. Құндылық тапсырма орындай отырып, қалыптасады.
Мұғалім жаңа тақырып бойынша білімдерін тиянақтау үшін жеке, жұптық жұмыстар ұйымдастырады Саралау тәсілі: Жұпқа біріге отырып тапсырманы ынтымақтастықта орындайды, құрмет көрсетуге дағдылана бастайды. Құндылықтытапсырмаорындатаотырып, қалыптастырамын. Жұмыстың орындалуына бақылау жасайды, ЕБҚ оқушыға қолдау көрсетеді.
WORTWALL платформасында тапсырма орындауға нұсқау береді. Саралау тәсілі: Тапсырманы орындау арқылы, пәнге деген қызығушылығы артады. Сабақтыңмазмұны мен мақсатынтүсінеді. Құндылықтапсырмаорындайотырып, қалыптасады (Зерттеужүргізужәнеғылымитәсілдіқолдануқабілеті) |
1-тапсырма Мына заттарды: O2, C(графит), CuO, CaCL2 ,Si, H2O, F2, HCL, CO2, NaF кристалдық торының түрлеріне қарай жіктеңдер. 2-тапсырма Кестені толтырыңыз.
3-тапсырма ( ЕБК) Қосылыстардың формулалары мен байланыс типтері арасындағы сәйкестікті табыңдар
WORTWALL платформасында тапсырмаларын орындау 1 жұп тапсырмасы:https://wordwall.net/ru/resource/52129415 2 жұп тапсырмасыhttps://wordwall.net/ru/resource/52427739 3 жұп тапсырмасы: https://wordwall.net/ru/resource/52410256 |
Дескриптор: берілген заттарды кристалдық торының түрлеріне қарай жіктейді; Жалпы балл-2
Дескриптор : сурет бойынша кристалл торлардың түрлерін ажыратады; кристалл тор түйіндерінің ерекшелігін көрсетеді; кристалдық тор типтеріне байланысты заттар қасиеттерін жазады; кристалл торына сәйкес затқа мысал келтіреді.. Жалпы балл- 6
Дескриптор : қосылыстардың формулалары мен байланыс типтері арасындағы сәйкестікті табады; Жалпы балл-6
Дескриптор : WORTWALL платформасында тапсырмаларын орындайды және сұрақтарға жауап береді Жалпы балл-2
|
Оқулық
Химия 8-сынып
Тапсырма жазылган парактар
|
||||||
|
Сабақтың соңы3 мин |
Кері байланыс « Білім кілті» тәсіл
арқылы кері байланыс жасауды
ұсынады |
Қатысушылар «Білім кілті» тәсіл арқылы кері байланыс жасайды |
Кері байланыс: «Білім кілті» тәсілі арқылы |
|
||||||
|
1 мин |
Үй тапсырмасы §.38-39 оку |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз


















