Бекітемін:
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Көркем еңбек |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Салт-дәстүрии және ауыз әдебиеті |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сәндік қолданбалы өнер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.3.2 Шығармашылық идеяларды дамыту үшін белгілі дерек көздерінен ақпараттар жинау 2.3.2.1 Өнердің әртүрлі туындыларының негізгі суреттеу құралдары мен орындау материалдарын анықтау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Иллюстрация арқылы сөйлеуді меңгеру,мәтін құрылымын талдауды үйренеді |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
-
-оқу құралдарын түгендеу -сабаққа назарын аудару -көңіл-күйін анықтау
Жоғары орташа төмен Үй тапсырмасы «Сұрақтар жаңбыры» әдісі 1.Аппликация дегеніміз не? 2.Тушпен қалай сурет саламыз? 3.Кляксография дегеніміз не? 4.Сұлба суреті дегеніміз не? Б
Өте жақсы жақсы төмен Жаңа сабақ «Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті» бөлімімен танысамыз. Сен бұл бөлімде: *ою-өрнек туралы білетініңді қайталайсың *сәндік қолданбалы өнер дегеніміз не екенін, қазақ халқының қолөнер бұйымдары туралы, папье-машенің не екенін білесің т.б Бүгін «Сәндік-қолданбалы өнер»тақырыбымен танысамыз. Сәндік-қолданбалы өнер туралы түсінік беремін. Сәнді қолданбалы өнер - сән өнерінің бір саласы, тұрмыска кажетті көркем, жиһаздық заттарды жасайтын шығармашылық түрі. Негізінен, түрлі үй жиһаздарын (жиһаз, зергерлік ою-өрнекпен әшекейленген заттар, тіршілікке қажетті сәндік құрал-жабдықтар, сувенирлер, құмыра, сый кеселер, т.б.) жасайды. Сән және қолданбалы өнерінің материалдары - металл, керамика, ағаш, қыш, шыны, асыл тастар, сүйек, былғары, т.б.
Суреттер бойынша түсінік беремін. М.Қожамқұлов «Мәңгілік» суреті, аяққап, киімнің өргені,тұрмыстық заттар,Тайқазан, астау, тегене. -Бүгінгі күннің ретін жазу. -Тақырыпты жазу. Оқылым Мәтінді тізбектей оқытамын. І-топ: «Астау» Мына заттарды сәндік-қолданбалы өнер туындыларымен өрнекте. ІІ-топ: «Тегене» Тұрмыстық заттар мен ыдыс-аяқтарды ажыратып көрсет (сурет арқылы) ІІІ-топ: «Ожау» «Қымыз» натюрмортындағы ыдыстарды ата. Тағы қандай ыдыстарды білесің? Бағалау: «От-шашу» әдісі «Білім қоржыны» әдісі
Бағалау: оқушыларды бағалау. Үй тапсырмасы: «Сәнді- қолданбалы өнер» жаңа тақырып бойынша оқып келу. |
Көңіл-күйін анықтайды Үй тапсырмасын айтады Суреттерге қарап, әңгімелейді. Тақтадағы сурет бойынша оқушылар өз ойларымен болжам жасайды. Топқа берілген тапсырмаларды орындайды,дәлел-дейді.
Кері байланыс жасайды
Үй тапсырмасын алады |
Мадақтау арқылы бағалап отыру ҚБ: «От-шашу» Дескриптор: Суреттермен жұмыс жасай алады Иллюстрация арқылы құрастырады Дескриптор: Тұрмыстық заттар мен ыдыс-аяқтарды ажырата біледі. Суреттер тізбесін пайдаланады. Керемет!
|
Оқулық Суреттер
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Мусаханова Гульсунай АхмеджановнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз ашық сабақ кто я 5 сынып
Тақырып бойынша 11 материал табылды
ашық сабақ кто я 5 сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
жалпы ашық сабақтың мақсаты оқушыларға адамгершілік ақыл ой тәрбиесін беру
Материалдың қысқаша нұсқасы Бекітемін:
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||



















