|
Бөлім:8 |
Музыка. Қазақтың киелі домбырасы І.Жансүгіров"Күйші"поэмасы (үзінді) |
||||
|
Мектебі: |
№34 ЖОББМ |
||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Абдраманова М.Н. |
||||
|
Күні: |
06.02.2026ж |
||||
|
Сынып:7 В, Г.Ж |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Күй құдіреті |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7. 1. 4. 1 лирикалық поэзиялық шығармалардан үзінді тыңдау, тақырыбы мен идеясын талдау 7. 2. 5. 1 диалогке қатысушылар коммуникативтік жағдаяттың талаптарына сай "сөйлеуші →тыңдаушы" позицияларын еркін ауыстыру |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
||||
|
«Адал азамат» (ҚР Оқу-ағарту министрі бұйрығы 26.05.2025ж. №123) бағдарламасы
ЖАСАМПАЗДЫҚ ПЕН ЖАҢАШЫЛДЫҚ АЙЫ |
|
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Сәлемдесу! Ынтымақтастық орнату «Mektep.ai»платформасы арқылы топқа бөлу
«Жарық шам» әдісі арқылы білім алушылардың білімін жан-жақты тексеру |
Білім алушылар топқа бөлінеді.
Білім алушылар берілген сұрақтарға жан-жақты жауап береді. |
Жарайсың!
Өте тамаша!
|
|
|
|
Сабақтың ортасы 5 мин
3 мин
12 мин
10 мин
5 мин
|
Тыңдалым алды жұмыс. «Wordwall»платформасы. Жаңа тақырыпты ашу.
Сабақтың оқу мақсатымен таныстыру
Сөздікпен жұмыс «Қара-жап-айт-жаз-тексер» әдісі. бөлік – часть, доля домалақ – круглый мойын – шея қиялдау – мечтать, фантазировать тиек – подставка (в музыкальном аспекте), упор
Жеке жұмыс. Тыңдалым. 1-тапсырма. Қ.Сағырбайұлының күйі. «Балбырауын» (Ютуб каналынан)
2-тапсырма. Топпен жұмыс.
1-топ.«Балық қаңқасы» әдісі. Сұрақтарға жауап беріңдер. 1.Күй дегеніміз не? 2.Күй туралы кімнің поэмасы бар? 3.Ол поэмада кім бейнеленген? 4. Сен күй тыңдайсың ба?
2-топ. Сурет бойынша әңгіме құрастырыңдар.
ЕББҚ: «Бес жолды өлең» Қ.Сағырбайұлы
3-тапсырма. Жұппен жұмыс. 1.Суретте не көріп тұрсың? 2.Бұл суретте қандай ұлттық-мәдени элементтер бар? 3.Домбыра мен ұлттық әндерді қазіргі заманғы музыкаға қалай енгізуге болады? 4.Ұлттық күйлерді сақтау үшін қандай заманауи технологиялар тиімді? 5.Суреттегі кейіпкерлердің диалогін құрастыр.
. |
білім алушылар музыканы тыңдау арқылы эстетикалық талғамын дамыту, музыканы тыңдау арқылы зейінін шоғырландыру;
оқушылар тыңдалған лирикалық шығарманың мазмұнын түсінеді шығарманың негізгі тақырыбын анықтайды автор идеясын талдап, өз сөздерімен түсіндіреді ойды дәлелмен, мысал арқылы жеткізеді
Оқушылар диалогке белсенді қатысады -коммуникативтік жағдаятқа сай сұрақ қояды және жауап береді -әдепті сөйлеу нормаларын сақтайды сауатты айтады |
Оқушылар сыныптастарының жауабын тыңдай отырып бірін-бір бағалайды.
Дескриптор -тыңдалған лирикалық шығарманың мазмұнын түсінеді-1б шығарманың негізгі тақырыбын анықтайды-1б автор идеясын талдап, өз сөздерімен түсіндіреді-1б ойды дәлелмен, мысал арқылы жеткізеді-1б
Домбыра Дескриптор -диалогке белсенді қатысады-1б -коммуникативтік жағдаятқа сай сұрақ қояды және жауап береді-1б -әдепті сөйлеу нормаларын сақтайды-1б сауатты айтады -1 б
Өзін-өзі бағалау |
https://wordwall.net/ru/resource/85958886
https://youtu.be/0CmrR6qdNNM?si=KJwwvFYQG2Mp4oc7
|
|
|
Сабақтың соңы 2 мин
Кері байланыс 3 мин Үйге тапсырма |
«Ашық микрафон» әдісі. арқылы сұрақтарға жауап беріңдер
«Киіз үй» әдісі. Кері байланыс
Кейіпкерге хат. Қ.Сағырбайұлы. |
Білім алушылар бес минут ішінде сұрақтарға жауап береді-1 балл
|
Жарайсың! |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Күй құдіреті
Ашық сабақ Күй құдіреті
|
Бөлім:8 |
Музыка. Қазақтың киелі домбырасы І.Жансүгіров"Күйші"поэмасы (үзінді) |
||||
|
Мектебі: |
№34 ЖОББМ |
||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Абдраманова М.Н. |
||||
|
Күні: |
06.02.2026ж |
||||
|
Сынып:7 В, Г.Ж |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Күй құдіреті |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7. 1. 4. 1 лирикалық поэзиялық шығармалардан үзінді тыңдау, тақырыбы мен идеясын талдау 7. 2. 5. 1 диалогке қатысушылар коммуникативтік жағдаяттың талаптарына сай "сөйлеуші →тыңдаушы" позицияларын еркін ауыстыру |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
||||
|
«Адал азамат» (ҚР Оқу-ағарту министрі бұйрығы 26.05.2025ж. №123) бағдарламасы
ЖАСАМПАЗДЫҚ ПЕН ЖАҢАШЫЛДЫҚ АЙЫ |
|
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Сәлемдесу! Ынтымақтастық орнату «Mektep.ai»платформасы арқылы топқа бөлу
«Жарық шам» әдісі арқылы білім алушылардың білімін жан-жақты тексеру |
Білім алушылар топқа бөлінеді.
Білім алушылар берілген сұрақтарға жан-жақты жауап береді. |
Жарайсың!
Өте тамаша!
|
|
|
|
Сабақтың ортасы 5 мин
3 мин
12 мин
10 мин
5 мин
|
Тыңдалым алды жұмыс. «Wordwall»платформасы. Жаңа тақырыпты ашу.
Сабақтың оқу мақсатымен таныстыру
Сөздікпен жұмыс «Қара-жап-айт-жаз-тексер» әдісі. бөлік – часть, доля домалақ – круглый мойын – шея қиялдау – мечтать, фантазировать тиек – подставка (в музыкальном аспекте), упор
Жеке жұмыс. Тыңдалым. 1-тапсырма. Қ.Сағырбайұлының күйі. «Балбырауын» (Ютуб каналынан)
2-тапсырма. Топпен жұмыс.
1-топ.«Балық қаңқасы» әдісі. Сұрақтарға жауап беріңдер. 1.Күй дегеніміз не? 2.Күй туралы кімнің поэмасы бар? 3.Ол поэмада кім бейнеленген? 4. Сен күй тыңдайсың ба?
2-топ. Сурет бойынша әңгіме құрастырыңдар.
ЕББҚ: «Бес жолды өлең» Қ.Сағырбайұлы
3-тапсырма. Жұппен жұмыс. 1.Суретте не көріп тұрсың? 2.Бұл суретте қандай ұлттық-мәдени элементтер бар? 3.Домбыра мен ұлттық әндерді қазіргі заманғы музыкаға қалай енгізуге болады? 4.Ұлттық күйлерді сақтау үшін қандай заманауи технологиялар тиімді? 5.Суреттегі кейіпкерлердің диалогін құрастыр.
. |
білім алушылар музыканы тыңдау арқылы эстетикалық талғамын дамыту, музыканы тыңдау арқылы зейінін шоғырландыру;
оқушылар тыңдалған лирикалық шығарманың мазмұнын түсінеді шығарманың негізгі тақырыбын анықтайды автор идеясын талдап, өз сөздерімен түсіндіреді ойды дәлелмен, мысал арқылы жеткізеді
Оқушылар диалогке белсенді қатысады -коммуникативтік жағдаятқа сай сұрақ қояды және жауап береді -әдепті сөйлеу нормаларын сақтайды сауатты айтады |
Оқушылар сыныптастарының жауабын тыңдай отырып бірін-бір бағалайды.
Дескриптор -тыңдалған лирикалық шығарманың мазмұнын түсінеді-1б шығарманың негізгі тақырыбын анықтайды-1б автор идеясын талдап, өз сөздерімен түсіндіреді-1б ойды дәлелмен, мысал арқылы жеткізеді-1б
Домбыра Дескриптор -диалогке белсенді қатысады-1б -коммуникативтік жағдаятқа сай сұрақ қояды және жауап береді-1б -әдепті сөйлеу нормаларын сақтайды-1б сауатты айтады -1 б
Өзін-өзі бағалау |
https://wordwall.net/ru/resource/85958886
https://youtu.be/0CmrR6qdNNM?si=KJwwvFYQG2Mp4oc7
|
|
|
Сабақтың соңы 2 мин
Кері байланыс 3 мин Үйге тапсырма |
«Ашық микрафон» әдісі. арқылы сұрақтарға жауап беріңдер
«Киіз үй» әдісі. Кері байланыс
Кейіпкерге хат. Қ.Сағырбайұлы. |
Білім алушылар бес минут ішінде сұрақтарға жауап береді-1 балл
|
Жарайсың! |
|
|
шағым қалдыра аласыз




















