|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Күнделікті өмірдегі есептеулер. |
Мектеп: №262 мектеп-гимназиясы |
|||||||||||||
|
Күні: 11.04.2018 ж |
Мұғалімнің аты-жөні:Сейітова Венера Мұратқызы |
|||||||||||||
|
СЫНЫП:1 сынып |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өзіндік жұмыс. |
|||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.5.2.5 1 тг, 2 тг, 5 тг, 10 тг, 20 тг, 50 тг, 100 теңгелік монеталармен әртүрлі амалдар орындайды. Алған білімді оқушылар өмірде қолданады. Деректерді жинақтау, жүйелеу және толықтыру. |
|||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
|||||||||||||
|
Монеталарды таниды. |
||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||||||||||||
|
Өлшем бірліктерді қолданып, бір-бірімен салыстырады. |
||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||||||||||||
|
Монеталардың құрамын түсіндіріп, дәлелдейді. |
||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Монеталарды өмірде қолданып, есептейді. |
|||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Оқушылар: Теңге, баға, сома, құн ,салыстыра алады |
|||||||||||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: Ақша. Теңге. Монета. |
||||||||||||||
|
Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: |
||||||||||||||
|
Ең сомасы жоғары монетаны ата Төменгі монетаны ата. 10теңгелік 1 монета ... неше 5 теңгелік монетаға тең? |
||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Өз бетінше топта ынтымақтастықта, бірлесе жұмыс жасауға, сыйластыққа, жауапкершілікті сезінуге қалыптасады. |
|||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Жаратылыстану,дүниетану, сауат ашу |
|||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Монета туралы ұғым бар. |
|||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|
|||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы: |
2 мин 3мин |
Ұйымдастыру кезеңі Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Шеңбер құру. Математика керек әр күнге, Математика қажет өмірге. Математиканы оқимыз, Миымызға тоқимыз. Топқа бөлу. Оқушыларға түрлі монеталарды таңдауды ұсыну. Ұқсастықтары бойынша бірігеді. Сол бойынша топқа бөлінеді. 1 – топ 2 – топ 3 – топ 4- топ Ширату: «Ауадағы диалогтер» әдісі - Ең үлкен монетаны ата ? - Ең кішісі қайсы? - 100 теңге неше ондыққа тең? - Монетаның сыртқы пішініне мән беру және қандай материалдан жасалған? Балалар біз бүгінгі сабақта ақша, теңге, монета туралы пысықтап, күнделікті өмірде қажеттелігі туралы білеміз. |
Топ ережесін құру:
|
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы мин |
6 мин 1 мин 5 мин 2 мин 7 мин 4 мин 1 мин 7 мин |
Ұжымдық жұмыс. «Кім жылдам?» әдісі. Балалар белгілі бір соманы әртүрлі монеталар арқылы бірнеше тәсілмен жинаймыз.
К.Б Сұрақ - жауап Б. Мадақтау сөздері арқылы Топтық жұмыс: «Ойланайық шапшаңырақ»әдісі Топтарға әр – түрлі тапсырма беріледі. 1 – топ. Заңдылықтарды сақтап, монеталарды орналастыр. 2 – топ Монеталарды салыстыр. 3- топ Әр заттың бағасын анықта 4 – топ Жиналған ақшалар. Салыстыру Б:Топтар бір-бірін бағалайды. К.Б: сұрақ- жауап. Сергіту сәті: «Көңілді күн» Жас ізденімпаздар әдісі Нан дастарханға қалай келеді?
«Біздің дүкен» Рөлдерге ену Бағасы 70 тг тұратын нан сатып алу. Әр түрлі монета төлеу.
Б.Көңілді сақина Жеке жұмыс. Қ.Б «Жүйріктер алаңы
|
45 теңге= 45 теңге= Постер қорғайды
« <, >, = »
Дене іс-қимыл қозғалыспен орындау.
|
|||||||||||
|
Сабақтың соңы |
2мин |
Рефлексия Табыс баспалдағы
|
|
|||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау Сабақтың өн бойында балалардың қауіпсіздігін қадағалаймын.
|
||||||||||||
|
1.Топтық, жұптық жұмыстар арқылы оқушыларға өзара қолдау, көмек көрсету жүзеге асырылады. 2.Барлық оқушыларға тақырыпқа байланысты тапсырмалар,мысал келтіру, оларды анықтау себептерін білу тапсырмалары беріледі. Әр түрлі тапсырма ұсыну арқылы олардың білімдерін кеңейту. |
«Сұрақ – жауап »әдісі «Өзара бағалау» жетістік баспалдағы Мұғалімнің бағалауы |
Сергіту сәті |
||||||||||||
|
Рефлексия |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||
|
|
||||||||||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1:
2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|
||||||||||||||





жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Күнделікті өмірдегі есептеулер.Өзіндік жұмыс
Ашық сабақ. Күнделікті өмірдегі есептеулер.Өзіндік жұмыс
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Күнделікті өмірдегі есептеулер. |
Мектеп: №262 мектеп-гимназиясы |
|||||||||||||
|
Күні: 11.04.2018 ж |
Мұғалімнің аты-жөні:Сейітова Венера Мұратқызы |
|||||||||||||
|
СЫНЫП:1 сынып |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өзіндік жұмыс. |
|||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.5.2.5 1 тг, 2 тг, 5 тг, 10 тг, 20 тг, 50 тг, 100 теңгелік монеталармен әртүрлі амалдар орындайды. Алған білімді оқушылар өмірде қолданады. Деректерді жинақтау, жүйелеу және толықтыру. |
|||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
|||||||||||||
|
Монеталарды таниды. |
||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||||||||||||
|
Өлшем бірліктерді қолданып, бір-бірімен салыстырады. |
||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||||||||||||
|
Монеталардың құрамын түсіндіріп, дәлелдейді. |
||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Монеталарды өмірде қолданып, есептейді. |
|||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Оқушылар: Теңге, баға, сома, құн ,салыстыра алады |
|||||||||||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: Ақша. Теңге. Монета. |
||||||||||||||
|
Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: |
||||||||||||||
|
Ең сомасы жоғары монетаны ата Төменгі монетаны ата. 10теңгелік 1 монета ... неше 5 теңгелік монетаға тең? |
||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Өз бетінше топта ынтымақтастықта, бірлесе жұмыс жасауға, сыйластыққа, жауапкершілікті сезінуге қалыптасады. |
|||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Жаратылыстану,дүниетану, сауат ашу |
|||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Монета туралы ұғым бар. |
|||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|
|||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы: |
2 мин 3мин |
Ұйымдастыру кезеңі Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Шеңбер құру. Математика керек әр күнге, Математика қажет өмірге. Математиканы оқимыз, Миымызға тоқимыз. Топқа бөлу. Оқушыларға түрлі монеталарды таңдауды ұсыну. Ұқсастықтары бойынша бірігеді. Сол бойынша топқа бөлінеді. 1 – топ 2 – топ 3 – топ 4- топ Ширату: «Ауадағы диалогтер» әдісі - Ең үлкен монетаны ата ? - Ең кішісі қайсы? - 100 теңге неше ондыққа тең? - Монетаның сыртқы пішініне мән беру және қандай материалдан жасалған? Балалар біз бүгінгі сабақта ақша, теңге, монета туралы пысықтап, күнделікті өмірде қажеттелігі туралы білеміз. |
Топ ережесін құру:
|
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы мин |
6 мин 1 мин 5 мин 2 мин 7 мин 4 мин 1 мин 7 мин |
Ұжымдық жұмыс. «Кім жылдам?» әдісі. Балалар белгілі бір соманы әртүрлі монеталар арқылы бірнеше тәсілмен жинаймыз.
К.Б Сұрақ - жауап Б. Мадақтау сөздері арқылы Топтық жұмыс: «Ойланайық шапшаңырақ»әдісі Топтарға әр – түрлі тапсырма беріледі. 1 – топ. Заңдылықтарды сақтап, монеталарды орналастыр. 2 – топ Монеталарды салыстыр. 3- топ Әр заттың бағасын анықта 4 – топ Жиналған ақшалар. Салыстыру Б:Топтар бір-бірін бағалайды. К.Б: сұрақ- жауап. Сергіту сәті: «Көңілді күн» Жас ізденімпаздар әдісі Нан дастарханға қалай келеді?
«Біздің дүкен» Рөлдерге ену Бағасы 70 тг тұратын нан сатып алу. Әр түрлі монета төлеу.
Б.Көңілді сақина Жеке жұмыс. Қ.Б «Жүйріктер алаңы
|
45 теңге= 45 теңге= Постер қорғайды
« <, >, = »
Дене іс-қимыл қозғалыспен орындау.
|
|||||||||||
|
Сабақтың соңы |
2мин |
Рефлексия Табыс баспалдағы
|
|
|||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау Сабақтың өн бойында балалардың қауіпсіздігін қадағалаймын.
|
||||||||||||
|
1.Топтық, жұптық жұмыстар арқылы оқушыларға өзара қолдау, көмек көрсету жүзеге асырылады. 2.Барлық оқушыларға тақырыпқа байланысты тапсырмалар,мысал келтіру, оларды анықтау себептерін білу тапсырмалары беріледі. Әр түрлі тапсырма ұсыну арқылы олардың білімдерін кеңейту. |
«Сұрақ – жауап »әдісі «Өзара бағалау» жетістік баспалдағы Мұғалімнің бағалауы |
Сергіту сәті |
||||||||||||
|
Рефлексия |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||
|
|
||||||||||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1:
2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|
||||||||||||||





шағым қалдыра аласыз
























