Материалдар / ашық сабақ "Күрделі етістік" 2-сынып

ашық сабақ "Күрделі етістік" 2-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
бастауыш сынып мұғалімдеріне көмегі тиеді деп ойлаймын,Былтырғы жылы "Мектептегі мұғалім көшбасшылығы" курсында оқып жүргенімде іс-тәжірибе кезеңінде өткен тізбектелген сабағымнан бірі.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
19 Желтоқсан 2017
1145
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сабақтың тақырыбы: Дара және күрделі етістіктер

Мектеп:44

Күні: 27.02.2017

Мұғалім:Р.Б.Темирова

Сыныбы: 2 сынып

Қатысқан оқушылар саны: 10

Қатыспағандар: жоқ

Сабаққа негізделген оқу мақсаттары

Дара және күрделі етістіктер туралы білім мен түсінік қалыптастыруды

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар:

Етістіктердің түрін біледі

Оқушылардың басым бөлігі:

етістік туралы түсінеді

Кейбір оқушылар

Дара және күрделі етістікті ажыратады

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:Жаттығуларды қатесіз жазу(жазылым) Ережелерді түсініп, мағынасын ажыратып айту(айтылым). Ережелерді, тапсырмаларды мұқият тыңдай алу (тыңдалым). Оқулықтан , тақтадан етістіктерді оқиды(оқылым)

Негізгі сөздер мен тіркестер:

Сөз тіркестері,аяқталмаған сөйлемдер

Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:


Талқылауға арналған тармақтар:

Дара және күрделі етістіктің айырмашылығын ажырата білу

Сіз неліктен ....екенін айта аласыз ба?

Дара етістіктен күрделі етістік жасауға бола ма?

Жазылым бойынша ұсыныстар:

Жаттығуларды сауатты ,қатесіз жазуға мән беру

Алдыңғы оқу: Етістік

Жоспар:

Жоспарланған уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті:

Оқыту ресурстары

Басталуы:

10 минут

1.Ұйымдастыру.

Топқа біріктіру.(етістіктің сұрақтары арқылы біріктіремін.Балалар стикерге жазылған сұрақтар арқылы 3 топқа бірігеді. Не істеді? Қайтті?)

2. Үй тапсырмасын тексеру. «ЖАЛҒАСЫН ТАП» әдісі Заттардың суреттері көрсетіледі.оқушылар етістік тіркестіріп айтады

АРА ------------ ИТ-------------------

КІТАП-------------------- КҮН--------------------------

1.Стикер





2.нотбук

Ортасы:

25 минут

3.Жаңа сабақ. «Баяндама» әдісі

Тірек сызба көрсету арқылы дара және күрделі етістік туралы түсіндіру,баяндау.

Прямая со стрелкой 3 Прямая со стрелкой 4 ЕТІСТІК


ДАРА КҮРДЕЛІ

Оқулықтағы жаттығуларды түсіне отырып,түсіндіре отырып орындауды назарға алып,осы тұста жұптық,топтық жұмыстар жүргіземін.

375-Ж жұптық жұмыс.етістіктерді салыстыр

/Дәптерге сауатты,таза,көркем жазылымдарын бақылап,қадағалаймын

4. «Ұшты-ұшты»ойыны арқылы сергіту сәтін ұйымдастыру.

-Ұшты,ұшты қарға ұшты Балалар жауап бергенде дара етістікті күрделі етістікке айналдырады.

5.376-Ж «Қар кесегі»әдісімен бүгінгі алған білімдерін тексеру

Берілген етістіктерді күрделі етістікке айналдыру

Ұшты-ұшып келеді құйды-----

Күреді-күреп жатыр үйді------

3.Оқулық,суреттер,тірек сызба










Аяқталуы:

10 минут

6.Ауызша сөздік кері байланыс

1.сабақта не ұнады?

2.ұнамаған сәттер болды ма?

3.саған не қиын болды?

7. «Басбармақ» әдісімен бағалау

Үйге тапсырма:393-ж

7.Басбармақ суреті





Сабақтың тақырыбы: Дара және күрделі етістіктер

Мектеп:44

Күні: 28.02.17.

Мұғалім:Темирова Р.Б.

Сыныбы: 2 «А»сынып

Қатысқан оқушылар саны: 10

Қатыспағандар:

Сабаққа негізделген оқу мақсаттары

Дара және күрделі етістіктерді сөйлемде дұрыс орынды қолдануды

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар:

Дара және күрделі етістікті дұрыс қолданады

Оқушылардың басым бөлігі:

Дара және күрделі етістіктерді ажыратады

Кейбір оқушылар

Алған білімдерін тиімді қолданады

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:Жаттығуларды қатесіз жазу(жазылым) Ережелерді түсініп, мағынасын ажыратып айту(айтылым). Ережелерді, тапсырмаларды мұқият тыңдай алу (тыңдалым). Интерактивті тақтадан етістіктерді оқиды(оқылым)

Негізгі сөздер мен тіркестер:

Сөз тіркестері,аяқталмаған сөйлемдер

Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:


Талқылауға арналған тармақтар:

Дара және күрделі етістіктерді дұрыс қолдану

Сіз неліктен ....екенін айта аласыз ба?

Дара және күрделі етістіктің айырмашылығын қалай ажырата аласың?

Жазылым бойынша ұсыныстар:

Жаттығуларды сауатты ,қатесіз жазуға мән беру

Алдыңғы оқу: Етістік

Жоспар:

Жоспарланған уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті:

Оқыту ресурстары

Басталуы:

10 минут

1.Ұйымдастыру.

Топқа біріктіру «Гүлмен тілек» әдісі


2. Үй тапсырмасын тексеру. «Автор орындығы» әдісі

1.гүл





2орындық

Ортасы:

25 минут

3.Жаңа сабақ.

391-ж. «Иесін тап» ойыны (топтық жұмыс)

-------арсылдайды ---------------шырылдайды

-------ызыңдайды ------------мияулайды

--------шақырады

392-ж.Орны ауыстырылып берілген сөздермен сөйлемдер құрап жаз (жұптық жұмыс)

4.сергіту сәті «Тормоз» әдісі



3.Оқулық,суреттер,





Қима қағаздар




Аяқталуы:

10 минут

6. кері байланыс жасау

7. «Бағдаршам» әдісімен бағалау

Үйге тапсырма:393-ж

Бағдаршам түстері





Сабақтың тақырыбы: Дара және күрделі етістіктер

Мектеп:№44

Күні: 1.03.17.

Мұғалім:Р.Б.Темирова

Сыныбы: 2 сынып

Қатысқан оқушылар саны: 10

Қатыспағандар: жоқ

Сабаққа негізделген оқу мақсаттары

Дара және күрделі етістіктердің мағынысына талдау жасай алуды

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар:

Дара етістіктерді күрделі етістікке айналдыра алады

Оқушылардың басым бөлігі:

Дара және күрделі етістіктерді ажырата алады

Кейбір оқушылар

Етістіктерге талдау жасай алады

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:Жаттығуларды қатесіз жазу(жазылым) Ережелерді түсініп, мағынасын ажыратып айту (айтылым). Ережелерді, тапсырмаларды мұқият тыңдай алу (тыңдалым).Оқулықтағы етістіктерді оқиды(оқылым)

Негізгі сөздер мен тіркестер:

Сөз тіркестері, сөйлемдер

Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Талқылауға арналған тармақтар:

.Дара және күрделі етістіктерді талдау

Сіз неліктен ....екенін айта аласыз ба?

Неліктен кейбір қимылдар адамға ғана тән болады?

Жазылым бойынша ұсыныстар:

Жаттығуларды сауатты ,қатесіз,көркем жазуға мән беру

Алдыңғы оқу:

Дара және күрделі етістік

Жоспары

Жоспарланған уақыт

Басталуы:

10 минут

Мұғалімнің іс-әрекеті:

1.Ұйымдастыру.

Топқа біріктіру.Стикерлердегі жазылған іс-әрекеттерді талдай отырып,жануар мен адамға тән қимылдарды ,ортақ қимыл атауларын айтып «Адамға тән қимыл», «Ортақ қимыл» топтарына бірігеді.

Адамға тән қимыл Ортақ қимыл

Оқыды,сөйледі,пісірді,күреді секірді,жүрді,шомылды,жинайды,

2. Үй тапсырмасын тексеру. «Шахмат» әдісі арқылы тексеремін.Жұптық жұмыс болады, оқушылар диалогқа түседі.Қарама –қарсы етістіктерді жазады.

Жапты-ашты, байлады-шешті, үзді-жалғады, шашты-терді т.б.

Оқыту ресурстары

1.стикер,суреттер





2.шахмат тақтасы

Ортасы:

30 минут

3.Жаңа сабақ. 1. «Бір минуттық әңгіме» әдісі 395-ж. Мәтіннен етістіктерді тауып,етістіктердің мағынасына талдау жасайды.

Қылтияды- қыбырлай бастайды-

Бітеді- сағынып жетеді-

Сағына күтеді-

2.топтық жұмыс жүргіземін.

398-ж.Зат есімдер мен етістіктерге талдау жаса

Зат есім етістік

-неліктен зат есім деп атаймыз?

-неліктен етістік деп атаймыз?

Төле-зат есім,адамның атын білдіреді,кім? деген сұраққа жауап береді.

Шақырды-етістік,адамның әрекетін білдіреді,не істеді?деген сұраққа жауап береді.

Нотбуктен етістікті талдап,дәлелдеу үлгісін көрсету арқылы етістіктерді талдау,дәлелдеу

4.«КУВЕРТКА» әдісі арқылы оқушылар дара және күрделі етістіктер туралы білімдерін жинақтайды,талдайды.397-ж.

5. «Ауадағы қимыл» әдісі арқылы сергіту сәтін ұйымдастыру.

Ауада сандарды, әріптерді дене мүшелері арқылы жазады. Іс-әрекетке түседі

3.Оқулық, нотбук,тірек сызба, дәптер,тақта













4.А4

Аяқталуы: 5 минут

6. «Интервью»әдісі кері байланыс -сабақ саған ұнады ма? -несімен ұнады? -сабақтың сен үшін қиын тұстары болды ма?

7. «Сенім ағашы» бағалау


6. Микрафон 7.ағаш суреті,стикерлер





Сабақтың тақырыбы: Дара және күрделі етістіктер

Мектеп:№44

Күні: 3.03.17.

Мұғалім:Р.Б.Темирова

Сыныбы: 2 сынып

Қатысқан оқушылар саны: 10

Қатыспағандар: жоқ

Сабаққа негізделген оқу мақсаттары

Дара және күрделі етістіктер тақырыбындағы білімді қорытуды

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар:

Етістікке талдау жасай алады

Оқушылардың басым бөлігі:

Етістіктің мағынасын біледі

Кейбір оқушылар

Дара және күрделі етістік туралы білімді дұрыс пайдаланады

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:Жаттығуларды қатесіз жазу(жазылым) Ережелерді түсініп, мағынасын ажыратып айту (айтылым). Ережелерді, тапсырмаларды мұқият тыңдай алу (тыңдалым).Оқулықтағы етістіктерді оқиды(оқылым)

Негізгі сөздер мен тіркестер:

Сөз тіркестері, сөйлемдер

Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:


Талқылауға арналған тармақтар:

.Дара және күрделі етістіктер туралы білімді жинақтау

Сіз неліктен ....екенін айта аласыз ба?

Неліктен біз етістікті қолданамыз?

Жазылым бойынша ұсыныстар:

Жаттығуларды сауатты ,қатесіз,көркем жазуға мән беру

Алдыңғы оқу:

Дара және күрделі етістік

Жоспары

Жоспарланған уақыт

Басталуы:

10 минут

Мұғалімнің іс-әрекеті:

1.Ұйымдастыру.ынтымақтастық қалыптастыру



2. Үй тапсырмасын тексеру. «Өрмекші»әдісі


Оқыту ресурстары

1.ноутбук





2.шахмат тақтасы


Ортасы:

30 минут

3.Жаңа сабақ.

Көшірме диктант 402-ж

Етістіктердің астын екі рет сыз.Олардың қайсысы дара, қайсысы күрделі етістік екенін айт.


«Ойлан, ізден, тап»әдісі

сөзжұмбақ шешу

Жауабы: қимыл

жеке жұмыстар

403-ж.көп нүктенің орнына тиісті зат есімді қойып,сөйлемдерді оқы.Осы етістіктерді күрделі етістікке айналдыр.

............оқыды ............секірді ...........емдеді

............құйды ..............тікті ..............көмектесті




5 «жасырын сөз » әдісі әдісі арқылы сергіту сәтін ұйымдастыру.


3.Оқулық,тірек сызба, дәптер





4.А4,маркер,




Аяқталуы:

5 минут

6 Кері байланыс Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бет – әлпеті салынған суреттерді таңдау.

7«Шәкіл» әдісі

Стрелка вправо 1






1Поле 1

1


Поле 2

2


Поле 3

3


Поле 9

4


Поле 10

5


111112

6. смайлик



7.шәкіл сызбасы




Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ