Қысқа мерзімді (сабақ)
жоспары
|
Бөлім |
СПОРТ. БЕЛГІЛІ СПОРТ ЖҰЛДЫЗДАРЫ |
|
|
Педагог |
Құрманәлі Мөлдір |
|
|
Пән |
Қазақ тілі |
|
|
Күні: |
10.02.2026 |
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Күш атасы - Қажымұқан |
|
|
Сабақтың оқу мақсаттары |
4.3.2.1 жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай құрылымын сақтай отырып, мінездеме, өмірбаян құрастырып жазу 4.4.4.2 етістіктің болымды, болымсыз етістіктердің тіркесімдік мүмкіндігін ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
- жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай құрылымын сақтай отырып, мінездеме, өмірбаян құрастырып жазады. - етістіктің болымды, болымсыз және етістіктердің тіркесімдік мүмкіндігін ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолданады. |
|
|
Бағалау критерийлері: |
|
|
|
Құндылыққа баулу |
Болашағы зор мамандықтар жоқ, тек болашағы зор мамандар бар Оқуға дайын болу, шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау |
|
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин
Миға шабуыл. 2 мин Тақырыпты ашу 2 мин |
Ұйымдастыру кезеңі.
«Clock Buddies» әдісі. «Clock Buddies» әдісі арқылы белгілі бір уақытта кездесетін достарын анықтау. Өткенге шолу. Shyraq платформасында орындау. Shyraq сілтемесі:
«Пазл» әдісі арқылы тақырыпты суреттермен ашу. |
Оқушылар мұғаліммен, бір-бірлерімен амандасады. «Clock Buddies» әдісі. Әр қатысушы сағаттың циферблатындағы әр уақытқа (мысалы: 12:00, 15:00, 18:00, 21:00) бір досын жазады. Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы өткен бөлімді қорытындылайды. Оқушылар «Пазл» әдісі арқылы тақырыпты суреттермен ашу. |
|
ДК ДК Суреттер |
|
Сабақтың ортасы 10 мин Практикалық тапсырма 3 мин 3 мин 5 мин 2 мин 3 мин |
Бүгінгі біздің сабағымыздың тақырыбы: Күш атасы – Қажымұқан.
Тілдік бағдар. Салт және сабақтас етістік.
1-тапсырма. Жұптық жұмыс. Сағат 12:00-дегі досыңмен кездесу. Мәтінді оқып, қарамен жазылған етістіктерді кестеге бөліп жаз. Олардың болымды не болымсыз екенін анықта.
2-тапсырма. Жұптық жұмыс. Сағат 15:00-дегі досыңмен кездесу. Жазылым. Дәптермен жұмыс. Берілген сөйлемдерден етістіктерді тауып, олардың түрін (салт не сабақты) ажырат. Сұрақ қою арқылы дәлелде.
3-тапсырма. Оқылым. Жұптық жұмыс. Сағат 18:00-дегі досыңмен кездесу. Ақылдың алтыбұрышы. Төмендегі етістіктерді пайдаланып, Қажымұқан Мұңайтпасов туралы 6-7 сөйлемнен тұратын шағын мәтін құра.
Сергіту сәті.
4-тапсырма. Өзіндік жұмыс. Сағат 21:00-дегі досыңмен кездесу. Семантикалық карта Етістіктердің сипаттамасына сай тұсына «+» таңбасын қойыңыз |
Оқушылар жаңа тақырыппен танысады, мақсатын анықтайды.
Оқушылар жаңа сабақ бойынша ережені түсінеді.
Оқушылар жұптасып мәтінді оқып, қарамен жазылған етістіктерді кестеге бөліп жазады және оларды болымды не болымсыз түрлерін анықтайды.
Оқушылар берілген сөйлемдерден етістіктерді тауып, олардың түрін (салт не сабақты) ажыратып, сұрақ қою арқылы дәлелдейді.
Оқушылар төмендегі етістіктерді пайдаланып, Қажымұқан Мұңайтпасов туралы 6-7 сөйлемнен тұратын шағын мәтін құрайды.
Етістіктердің сипаттамасына сай тұсына «+» таңбасын қойып шығады
|
Дескриптор: -болымды етістікті анықтайды -1 балл -болымсыз етістікті анықтайды-1 балл Дескриптор: -салт етістік -1 балл -сабақты етістік – 1 балл -сұрақ қойып дәлелдейді–1 балл Дескриптор: - сабақты етістік - 1 балл -салт етістік – 1балл -шағын мәтін жазу - 1 балл Дескриптор: - болымды, болымсыз етістікті анықтайды-1 балл -салт, сабақты етістікті анықтайды-1балл |
Оқулық Жұмыс дәптері Слайд Жұмыс дәптері Жұмыс дәптері Жұмыс дәптері |
|
Сабақтың соңы Рефлексия 5 мин. |
Кері байланыс
«3 Қ» әдісі
Үй тапсырмасы: 135-бет, 5-тапсырма |
Оқушылар саяхат тақырыбы бойынша алған мағұлматтарын «3 Қ»әдісі арқылы рефлекция жасайды. |
Қорытындылау |
3 Қ |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Күш атасы - Қажымұқан"
Ашық сабақ "Күш атасы - Қажымұқан"
Қысқа мерзімді (сабақ)
жоспары
|
Бөлім |
СПОРТ. БЕЛГІЛІ СПОРТ ЖҰЛДЫЗДАРЫ |
|
|
Педагог |
Құрманәлі Мөлдір |
|
|
Пән |
Қазақ тілі |
|
|
Күні: |
10.02.2026 |
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Күш атасы - Қажымұқан |
|
|
Сабақтың оқу мақсаттары |
4.3.2.1 жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай құрылымын сақтай отырып, мінездеме, өмірбаян құрастырып жазу 4.4.4.2 етістіктің болымды, болымсыз етістіктердің тіркесімдік мүмкіндігін ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
- жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай құрылымын сақтай отырып, мінездеме, өмірбаян құрастырып жазады. - етістіктің болымды, болымсыз және етістіктердің тіркесімдік мүмкіндігін ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолданады. |
|
|
Бағалау критерийлері: |
|
|
|
Құндылыққа баулу |
Болашағы зор мамандықтар жоқ, тек болашағы зор мамандар бар Оқуға дайын болу, шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау |
|
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин
Миға шабуыл. 2 мин Тақырыпты ашу 2 мин |
Ұйымдастыру кезеңі.
«Clock Buddies» әдісі. «Clock Buddies» әдісі арқылы белгілі бір уақытта кездесетін достарын анықтау. Өткенге шолу. Shyraq платформасында орындау. Shyraq сілтемесі:
«Пазл» әдісі арқылы тақырыпты суреттермен ашу. |
Оқушылар мұғаліммен, бір-бірлерімен амандасады. «Clock Buddies» әдісі. Әр қатысушы сағаттың циферблатындағы әр уақытқа (мысалы: 12:00, 15:00, 18:00, 21:00) бір досын жазады. Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы өткен бөлімді қорытындылайды. Оқушылар «Пазл» әдісі арқылы тақырыпты суреттермен ашу. |
|
ДК ДК Суреттер |
|
Сабақтың ортасы 10 мин Практикалық тапсырма 3 мин 3 мин 5 мин 2 мин 3 мин |
Бүгінгі біздің сабағымыздың тақырыбы: Күш атасы – Қажымұқан.
Тілдік бағдар. Салт және сабақтас етістік.
1-тапсырма. Жұптық жұмыс. Сағат 12:00-дегі досыңмен кездесу. Мәтінді оқып, қарамен жазылған етістіктерді кестеге бөліп жаз. Олардың болымды не болымсыз екенін анықта.
2-тапсырма. Жұптық жұмыс. Сағат 15:00-дегі досыңмен кездесу. Жазылым. Дәптермен жұмыс. Берілген сөйлемдерден етістіктерді тауып, олардың түрін (салт не сабақты) ажырат. Сұрақ қою арқылы дәлелде.
3-тапсырма. Оқылым. Жұптық жұмыс. Сағат 18:00-дегі досыңмен кездесу. Ақылдың алтыбұрышы. Төмендегі етістіктерді пайдаланып, Қажымұқан Мұңайтпасов туралы 6-7 сөйлемнен тұратын шағын мәтін құра.
Сергіту сәті.
4-тапсырма. Өзіндік жұмыс. Сағат 21:00-дегі досыңмен кездесу. Семантикалық карта Етістіктердің сипаттамасына сай тұсына «+» таңбасын қойыңыз |
Оқушылар жаңа тақырыппен танысады, мақсатын анықтайды.
Оқушылар жаңа сабақ бойынша ережені түсінеді.
Оқушылар жұптасып мәтінді оқып, қарамен жазылған етістіктерді кестеге бөліп жазады және оларды болымды не болымсыз түрлерін анықтайды.
Оқушылар берілген сөйлемдерден етістіктерді тауып, олардың түрін (салт не сабақты) ажыратып, сұрақ қою арқылы дәлелдейді.
Оқушылар төмендегі етістіктерді пайдаланып, Қажымұқан Мұңайтпасов туралы 6-7 сөйлемнен тұратын шағын мәтін құрайды.
Етістіктердің сипаттамасына сай тұсына «+» таңбасын қойып шығады
|
Дескриптор: -болымды етістікті анықтайды -1 балл -болымсыз етістікті анықтайды-1 балл Дескриптор: -салт етістік -1 балл -сабақты етістік – 1 балл -сұрақ қойып дәлелдейді–1 балл Дескриптор: - сабақты етістік - 1 балл -салт етістік – 1балл -шағын мәтін жазу - 1 балл Дескриптор: - болымды, болымсыз етістікті анықтайды-1 балл -салт, сабақты етістікті анықтайды-1балл |
Оқулық Жұмыс дәптері Слайд Жұмыс дәптері Жұмыс дәптері Жұмыс дәптері |
|
Сабақтың соңы Рефлексия 5 мин. |
Кері байланыс
«3 Қ» әдісі
Үй тапсырмасы: 135-бет, 5-тапсырма |
Оқушылар саяхат тақырыбы бойынша алған мағұлматтарын «3 Қ»әдісі арқылы рефлекция жасайды. |
Қорытындылау |
3 Қ |
шағым қалдыра аласыз













