Оқу-ісі жөніндегі орынбасары: Л. Досаханова
|
Күні: 22.11.2017 ж. |
Мектеп: Т.Г.Шевченко атындағы №13 орта мектеп |
||||
|
Пәні: Алгебра |
Мұғалімнің аты-жөні: Қаниев Нұрсұлтан Сабырұлы. |
||||
|
Сынып: 8 «В» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар: саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Квадрат теңдеу. Есептер шығару |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; Бөлімдері әр түрлі бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; Бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; Бөлімдері әр түрлі бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; |
||||
|
Толымсыз квадрат теңдеу түрлерін ажырата алады. |
|||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
|||||
|
Толымсыз квадрат теңдеу шеше алады. |
|||||
|
Кейбір оқушылар: |
|||||
|
Өрнекті түрлендіру арқылы квадрат теңдеу түріне келтіре алады. |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
Өрнекті ықшамдап, квадрат теңдеу түріне келтіреді. |
||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар: Квадрат теңдеуді шешу үшін қолданылатын қатынастарды сипаттап, тұжырым жасай алады; |
||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
|||||
|
Квадрат, толымсыз, коэффициент, түбір, квадрат үшмүше т,б, |
|||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: Квадрат теңдеу шешу үшін қолданылатын қатынастарды қалай тиімді қолдамыз? |
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау, қарым-қатынас жасау, айналасындағыларға құрметпен қарау құндылығын бойларына сіңіру. |
||||
|
Пәнаралық байланыс |
Математика. |
||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу, түсіну, қолдану, талдау |
||||
|
Алдыңғы оқу |
Квадрат теңдеуге анықтама бере алады, Толымсыз квадрат теңдеулерді шеше алады. Квадрат теңдеу коэффициеттерін анықтай алады. |
||||
|
Сабақ барысы |
|
||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
|
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 7 мин |
Күнделікті шаралар: (2 мин)
Ширату жаттығу лары: (4 мин)
Бағалау (1 мин) |
1.Интегративті тәсіл
Сәлемдесу, сыныпты «Пазл» әдісі арқылы топқа бөлу.
« Жүйелі әрекеттік тәсіл «Лездеме» әдісі. Өткен сабақ материалын қайталау. Ауызша «Ашық микрафон» әдісі арқылы бір-біріне кері байланыс жүргізеді. |
Карточкалар фломастер, А3 қағазы Микрафон
|
||
|
Сабақтың ортасы 26 мин |
Тақырыпты ашу. |
«Филворд » әдісі арқылы тақырыпты табады. |
|
||
|
Тапсырма. ( 8 мин) Бағалау (1 мин) |
Коммуникативтік тәсіл. «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі бойынша әр топ оқулықтағы тапсырманы есептейді. Потер арқылы оқушылар түсіндіру жұмысын жүргізеді. (оқылым, жазылым, айтылым, тыңдалым) Әр топқа №237 « Екі жұлдыз, бір ұсыныс» |
Оқулық Интерактивті тақтамен жұмыс АКТ қолдану фломастер, А3 қағазы
|
|||
|
|
Тапсырма (5 мин)
|
Сергіту сәті. Логикалық есептер. 1 1 1 1 1 =100 3 3 3 3 3=100 5 5 5 5 5 =100 (араларына таңба қойып, немесе жақша қойып 100 санын шығару). |
А4 форматта қағаз. |
||
|
Тапсырма (6 мин) |
Шығармашылық есеп. Мәтін есепті квадрат теңдеу түрынде келтіру. |
А3 форматта қағаз, фломастер. |
|||
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Қорытындылау (5 мин) Рефлексия және бағамдау (2 мин) |
Толықтыру тесті. Үйге тапсырма: №2 Рефлексия |
|
||
Қосымша 1 (x-3)(3x+2)=(5x-4)(3x-2)
Бағалау критерийі
|
Бағалау критерийі |
|
Дескриптор |
Ұпайы |
|
Өрнекті ықшамдап, квадрат теңдеу түріне келтіреді. |
1 |
Көпмүшені көпмүшеге көбейте алады. |
1 |
|
2 |
Ұқсас мүшелерді біріктіреді. |
1 |
|
|
3 |
Өрнекті ықшамдайды. |
1 |
|
|
4 |
Квадрат теңдеу түріне келтіреді. |
1 |
|
|
5 |
Коэффициенттерді анықтайды |
1 |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Квадрат теңдеу. Есептер шығару
Ашық сабақ Квадрат теңдеу. Есептер шығару
Оқу-ісі жөніндегі орынбасары: Л. Досаханова
|
Күні: 22.11.2017 ж. |
Мектеп: Т.Г.Шевченко атындағы №13 орта мектеп |
||||
|
Пәні: Алгебра |
Мұғалімнің аты-жөні: Қаниев Нұрсұлтан Сабырұлы. |
||||
|
Сынып: 8 «В» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар: саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Квадрат теңдеу. Есептер шығару |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; Бөлімдері әр түрлі бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; Бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; Бөлімдері әр түрлі бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; |
||||
|
Толымсыз квадрат теңдеу түрлерін ажырата алады. |
|||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
|||||
|
Толымсыз квадрат теңдеу шеше алады. |
|||||
|
Кейбір оқушылар: |
|||||
|
Өрнекті түрлендіру арқылы квадрат теңдеу түріне келтіре алады. |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
Өрнекті ықшамдап, квадрат теңдеу түріне келтіреді. |
||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар: Квадрат теңдеуді шешу үшін қолданылатын қатынастарды сипаттап, тұжырым жасай алады; |
||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
|||||
|
Квадрат, толымсыз, коэффициент, түбір, квадрат үшмүше т,б, |
|||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: Квадрат теңдеу шешу үшін қолданылатын қатынастарды қалай тиімді қолдамыз? |
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау, қарым-қатынас жасау, айналасындағыларға құрметпен қарау құндылығын бойларына сіңіру. |
||||
|
Пәнаралық байланыс |
Математика. |
||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу, түсіну, қолдану, талдау |
||||
|
Алдыңғы оқу |
Квадрат теңдеуге анықтама бере алады, Толымсыз квадрат теңдеулерді шеше алады. Квадрат теңдеу коэффициеттерін анықтай алады. |
||||
|
Сабақ барысы |
|
||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
|
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 7 мин |
Күнделікті шаралар: (2 мин)
Ширату жаттығу лары: (4 мин)
Бағалау (1 мин) |
1.Интегративті тәсіл
Сәлемдесу, сыныпты «Пазл» әдісі арқылы топқа бөлу.
« Жүйелі әрекеттік тәсіл «Лездеме» әдісі. Өткен сабақ материалын қайталау. Ауызша «Ашық микрафон» әдісі арқылы бір-біріне кері байланыс жүргізеді. |
Карточкалар фломастер, А3 қағазы Микрафон
|
||
|
Сабақтың ортасы 26 мин |
Тақырыпты ашу. |
«Филворд » әдісі арқылы тақырыпты табады. |
|
||
|
Тапсырма. ( 8 мин) Бағалау (1 мин) |
Коммуникативтік тәсіл. «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі бойынша әр топ оқулықтағы тапсырманы есептейді. Потер арқылы оқушылар түсіндіру жұмысын жүргізеді. (оқылым, жазылым, айтылым, тыңдалым) Әр топқа №237 « Екі жұлдыз, бір ұсыныс» |
Оқулық Интерактивті тақтамен жұмыс АКТ қолдану фломастер, А3 қағазы
|
|||
|
|
Тапсырма (5 мин)
|
Сергіту сәті. Логикалық есептер. 1 1 1 1 1 =100 3 3 3 3 3=100 5 5 5 5 5 =100 (араларына таңба қойып, немесе жақша қойып 100 санын шығару). |
А4 форматта қағаз. |
||
|
Тапсырма (6 мин) |
Шығармашылық есеп. Мәтін есепті квадрат теңдеу түрынде келтіру. |
А3 форматта қағаз, фломастер. |
|||
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Қорытындылау (5 мин) Рефлексия және бағамдау (2 мин) |
Толықтыру тесті. Үйге тапсырма: №2 Рефлексия |
|
||
Қосымша 1 (x-3)(3x+2)=(5x-4)(3x-2)
Бағалау критерийі
|
Бағалау критерийі |
|
Дескриптор |
Ұпайы |
|
Өрнекті ықшамдап, квадрат теңдеу түріне келтіреді. |
1 |
Көпмүшені көпмүшеге көбейте алады. |
1 |
|
2 |
Ұқсас мүшелерді біріктіреді. |
1 |
|
|
3 |
Өрнекті ықшамдайды. |
1 |
|
|
4 |
Квадрат теңдеу түріне келтіреді. |
1 |
|
|
5 |
Коэффициенттерді анықтайды |
1 |
шағым қалдыра аласыз
















